Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Nen »

Nie licząc Melo i Biabianego trudno ferować kto odejdzie, a kto zostanie skoro nie znamy preferencji Stefana.
pietri
Posty: 82
Rejestracja: 30 mar 2016, 11:17

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: pietri »

według mnie powinni polecieć - ranokia, nagatomo, melo, bimbał, dambrosio i mimo wszystko palacio mimo, że szanuję go ogromnie.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kachol »

Nie wiem czy zimą dokonamy transferów pod Piolego, bo wg mnie jest to trener przejściowy do czerwca i nikt nie będzie chciał wykładać pieniędzy na jego pomysły. Ma wyczarować coś z tego co ma i to jest rozsądne. Owszem boki obrony są słabe, ale ta kadra powinna walczyć o top3 z rozpędu.

Pioli ma udowodnić, że jest coś warty zanim ktokolwiek wyda pieniądze na jego życzenia, bo doświadczenie pokazuje, że nawet transfery, które wydają się sensowne w Interze okazują się niewypałami i potem zostajemy z listą graczy do odstrzału, których nikt już nawet na wypożyczenie nie chce. Bo owszem Ranochia czy Nagatomo pukają w dno od spodu, ale wcale się nie zdziwią jak na ich miejsce przyjdą jeszcze większe pokraki, pomimo, że wydaje się to niemożliwe. U nas po prostu zawodnicy odkrywają kolejne poziomy dna.
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: lena182 »

kachol pisze: Bo owszem Ranochia czy Nagatomo pukają w dno od spodu, ale wcale się nie zdziwią jak na ich miejsce przyjdą jeszcze większe pokraki, pomimo, że wydaje się to niemożliwe. U nas po prostu zawodnicy odkrywają kolejne poziomy dna.
nie wiem znam takie teksty jak pukać w dno od spodu ale jakoś teraz na koniec dnia w pracy mnie to bardzo rozbawiło :D eh te "pokraki" :D od razu wyobraźnia zadziałała :D
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: KoBa »

Odkopuję bo to już chyba czas najwyższy troszkę poodszczekiwać nam co nieco.
Stefano właśnie poprowadził Inter w 10 meczu ligowym.
Zamiast szerzej się rozpisywać podam bilans: 8-1-1.
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: lena182 »

Fakt, że takiego dobrego bilansu chyba się nawet optymiści nie spodziewali... ale więcej będziemy wiedzieć po następnym weekendzie. mecze z Lazio i Juve w krótkim odstępie pokażą tak naprawdę charakter drużyny Stefana ;)
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Damiano »

Roma umoczyla i oby to był początek większej Zaduszki, a wtedy 3miejsce realne. Jeśli załapiemy się do LM to nie ma opcji żeby Stefana wywalili
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: miniu86 »

Jak myślicie, co takiego musi zrobić do końca sezonu Pioli, żeby zarząd nie miał wątpliwości i pozwolił mu zostać na przyszły sezon?

Wg mnie: zajęcie 3 lub 4 miejsca i dobre wyniki w meczach z Milanem, Fiorentiną, Lazio i przede wszystkim Napoli.
Przyznam, że sam też oczekuję od niego wygranej na Meazza ze śmieciarzami. Nie ma zmiłuj. Nie może być tak, że przyjeżdża do nas Roma czy Napoli i goli z marzeń na oczach 80 tyś naszych kibiców. Jeśli do tej porażki z Romą dołoży słaby wynik z Napoli to nawet zajęcie tego 4. miejsca może go nie uratować.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Orzeu »

miniu86 pisze:Jak myślicie, co takiego musi zrobić do końca sezonu Pioli, żeby zarząd nie miał wątpliwości i pozwolił mu zostać na przyszły sezon?

Wg mnie: zajęcie 3 lub 4 miejsca i dobre wyniki w meczach z Milanem, Fiorentiną, Lazio i przede wszystkim Napoli.
Przyznam, że sam też oczekuję od niego wygranej na Meazza ze śmieciarzami. Nie ma zmiłuj. Nie może być tak, że przyjeżdża do nas Roma czy Napoli i goli z marzeń na oczach 80 tyś naszych kibiców. Jeśli do tej porażki z Romą dołoży słaby wynik z Napoli to nawet zajęcie tego 4. miejsca może go nie uratować.
Ja oczekuję gry takiej jak dotychczas i dobrych wyników z Lazio, Fiorentiną, Napoli i Milanem - jak w tych pojedynkach zdobędziemy dość dobry wynik to bym go zostawił.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kachol »

Na 90% Pioli nie osiągnie tego czego oczekujemy czyli minimum 3 miejsca... Z drugiej strony bronią go wyniki, więc szkoda, aby on był kozłem ofiarnym kolejnego nieudanego sezonu...

Jak zostanie to wg mnie wszystko będzie zależało od tego jak Inter wystartuje. Jak wystartuje dobrze i będzie w czubie to Pioli ma szansę osiągnąć top 3, jak zacznie słabo to szatnia go zwolni w trakcie sezonu. Przykład Chelsea czy Lisów pokazuje, że szatnia potrafi być kurwą dla trenera jak chce, nawet jak trener dokonuje wielkich rzeczy.

Reasumując jak zostanie to spoko, zasługuje na szansę, ale jak odejdzie to płakać też nie będę bo wykrzesał z kopaczy trochę, ale nie aż tyle by płakać po nim
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Adriano_forever »

Kachol, ale jak Pioli przychodził do Interu po erze De Bura to ktoś oczekiwał, że będziemy walczyć o LM w tym sezonie? To nie przez niego sezon jest nieudany. BA, dzieki Pioliemu można powiedzieć, że ten sezon jako tako wygląda bo po początku sezonu momentami był problem z wyjściem wyżej niż 10 miejsce w tabeli.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Czarson »

Wszystko zalezy od Suning. Jesli beda mieli kaprys to wywala grube pieniadze zeby sprowadzic jakies nazwisko na lawke. Pioli zasluzyl na swoja szanse.
Oleeks
Posty: 26
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Oleeks »

Stafano ma swoje zalety, ale również wady. Cieszy mnie, że pod jego skrzydłami tacy piłkarze jak D'Ambrosio, a zwłaszcza Kongdobia odżyli. To jest faktyczny wkład Piolego w tę drużynę. Jesteśmy zespołem, który nie ma w zwyczaju potykać się na drużynach z dolnych rejonów tabeli, ale brakuje nam charakteru w meczach z najlepszymi. Mecze z Romą i Napoli to uwydatniły, nawet bardziej niż porażka w Turynie z Juve.

Cieszy mnie, że Stefano reaguje na obecną dyspozycję piłkarzy. Grają absolutnie najlepsi, w zespole jest rotacja. Można się oczywiście czepiać o to, że wchodzi Palacio, a nie Barbosa, ale umówmy się - raczej Pioli nie jest sabotażystą, muszę być ku temu powody.

Zwolnienie Piolego? To byłoby przede wszystkim bardzo nieprofesjonalne. Gramy dobrze, gdyby był on od początku sezonu w Interze, to na pewno nasze szanse o LM byłyby parokrotnie większe. Zastał drużynę w katastrofalnej sytuacji i doskonale się wywiązał ze swojego zadania tj. wyciągnął nas z marazmu i pozwolił marzyć, że ten sezon nie jest jeszcze stracony.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kachol »

Adriano_forever pisze:Kachol, ale jak Pioli przychodził do Interu po erze De Bura to ktoś oczekiwał, że będziemy walczyć o LM w tym sezonie? To nie przez niego sezon jest nieudany. BA, dzieki Pioliemu można powiedzieć, że ten sezon jako tako wygląda bo po początku sezonu momentami był problem z wyjściem wyżej niż 10 miejsce w tabeli.
Temu piszę, że szkoda jakby był kozłem ofiarnym, bo bronią go wyniki, ale wiadomo, że aspiracje są duże, a jego nazwisko nie jest gwarantem sukcesu. Zasługuje na to, aby zostać, ale jeżeli w lecie będzie grube okno transferowe to oczekiwania będą, że Inter włączy się do walki nie tylko o top3, ale i mistrzostwo. Teraz Pioli miał komfortową sytuacje, bo nikt nie oczekiwał cudu, a ten niemal się ziścił i wciąż teoretycznie może się udać.

Jak zostanie to tylko mam nadzieje, że dostanie rok pracy, bez względu na wyniki, bo jak mu się noga podwinie i w grudniu będzie zmiana trenera to dostanę szału.
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Chuchu »

2 punkty w ostatnich 7 meczach - to musiało się tak skończyć, Stefano Pioli żegna sie z nami na 3 kolejki przed końcem sezonu i zastąpi go do końca maja Stefano Vecchi. Fajnie było na początku przy efekcie nowej miotły, jak tylko się zaczęło coś psuć to się posypało jak domino. Ale wydaje mi się, że Sunning musi być już z kimś dogadane albo prowadzić pważne rozmowy co najmniej, skoro w maju zwalniają trenera. Wiadomo, że większość by chciała Simeone, ale ja w kościach wyczuwam Spallettiego, obym się mylił.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Odet »

Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Nie, to NIE trener na Inter :)

Pozdr.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: MiRas. »

A ja jestem trochę zaskoczony zwolnieniem Piolego. Myślałem, że mimo kompromitujących ostatnich tygodni doturla niczym żuczek gnojaczek to gówno do końca i w czerwcu się z nim pożegnamy, a tutaj praktycznie w środku tygodnia zalicza wylot.

Reasumując, przygoda Piolego z Interem to był nieco dłuższe efekt nowej miotły. Trener bardzo przeciętny, nie nadający się na Inter.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Odet »

Ja myślałem, że po sezonie obejmie coś chińskiego związanego z Sunning. Może nie chciał wyjeżdżać do Azji, bo zwalnia się się miejsce we Florencji, więc Sunning spuściło go od razu.
Pozdr.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Lopez »

Pioli bardzo bobrze zaczął.Widać było odrodzenie drużyny,że mają pomysł na gre i gra w piłke sprawia im JAKĄŚ przyjemność.
Poprawił stałe fragmenty gry,z których w końcu stwarzaliśmy jakieś zagrożenie.Później było widać nieśmiałe próby gry środkiem,choć i tak podania szły później na skrzydła.Mieliśmy wyczekiwaną serie zwycięskich meczów.Nawet nieprzychylni nam komentatorzy Esport uznali nas za drużyne,którą dobrze się ogląda.Wszystko wydawało się ,że idzie ku lepszemu....oczywiście mam na myśli samą Serie A.LE to nie wymaga żadnego komentarza.

Niestety,jak wpadamy w dołek to ciężko się nam z niego wygrzebać i zazwyczaj kończy się to później zwolnieniem trenera.
Uważam,że Pioli wycisnął z nich ile mógł i ile potrafił.
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Kujon »

Kujon pisze:
Ja jestem zawiedziony wyborem trenera, kolejny przeciętniak do kolekcji któremu trzeba będzie płacić od czerwca bo wtedy najpóźniej się z nim pożegnają i tak w kółko.
Pomyliłem się o 3 tygodnie :lol:

Trzeba się pomodlić o Simeone, tylko on jest w stanie coś tu zmienić.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: miniu86 »

Będę bardzo rozczarowany jeśli nie przyjdzie ani Conte ani Simeone ponieważ tylko oni dają możliwość bezczelnej walki o scudetto już w przyszłym sezonie. Szczególnie ten drugi wg mnie nie ma już co udowadniać w Atletico. Wyżej tam już nie podskoczy.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Bart »

Zapewne Simeone nawet jeśli chce objąć Inter, to głośno tego nie mówi. Tak nakazuje profesjonalizm i oby tak właśnie było.

Natomiast nie za bardzo rozumiem skąd te wszystkie pogłoski o Conte brane na serio. Co miałoby go do nas sprowadzać? Źle w Anglii nie zarabia, swojej reputacji w Juve zapewne nie chciałby nadszarpnąć. Anglików chyba trudno finansowo przebić, nawet mając chiński kapitał. Nie wiem, ale po przygodzie z Lippim, nie mam w ogóle zaufania dla trenera juventino w Interze.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kachol »

Ogólnie wydaje się, że każda opcja może być dobra, poza oczywiście Conte z wiadomych względów. Najbardziej chciałbym zobaczyć Simeone, ale Spalletti, Jardi czy Pochettino to również świetni trenerzy i każdy z nim myślę, że miałby szansa podołać wyzwaniu. Wszystko wg mnie wskazuje na to, że skończy się na Spallettim i zobaczymy.

Ja byłem przeciwko zwolnieniu Franka z Interu w trakcie sezonu i okazało się, że był to błąd bo Pioli nie osiągnął nic, a De Boer i tak by nas nie zrzucił do serie B. Pioli będzie następnym nazwiskiem na liście niewypałów trenerskich, ciekawe czy na nim to się skończy? Teoretycznie tak, bo nazwiska gorące, pieniądze na transfery zapowiadane wielkie, 4 miejsca gwarantują udział w LM, będzie sztuką tego nie osiągnąć...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Piekarz »

Zwolnienie obrzydliwego, najgorszego w dziejach de Bura nie było błędem, błędem było zatrudnienie miernoty Piolego na jego miejsce.

Btw Spalletti świetny? Nie za mocne słowa? Nic specjalnie imponującego w całej karierze nie dokonał, może poza wynikiem punktowym z Romą w sezonie 07/08 i może wynikami z Udinese, ale kiedy to było - wtedy kiedy Beniteza można było nazywać jednym ze ściśle najlepszych trenerów globu. Nieprzypadkowy wydaje mi się fakt, że niedawno okrągłe dwa lata siedział na bezrobociu. Dla mnie to taki włoski średniak premium, nieznacznie poważniejsza opcja od Mazzarriego... przy dobrych transferach powinien wręcz na luzie wystarczyć na top 4 (chociaż w tym chorym klubie to dalekie od oczywistości), ale czy nie celujemy wyżej?
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: kachol »

Piekarz pisze:Zwolnienie obrzydliwego, najgorszego w dziejach de Bura nie było błędem, błędem było zatrudnienie miernoty Piolego na jego miejsce.

Btw Spalletti świetny? Nie za mocne słowa? Nic specjalnie imponującego w całej karierze nie dokonał, może poza wynikiem punktowym z Romą w sezonie 07/08 i może wynikami z Udinese, ale kiedy to było - wtedy kiedy Beniteza można było nazywać jednym ze ściśle najlepszych trenerów globu. Nieprzypadkowy wydaje mi się fakt, że niedawno okrągłe dwa lata siedział na bezrobociu. Dla mnie to taki włoski średniak premium, nieznacznie poważniejsza opcja od Mazzarriego... przy dobrych transferach powinien wręcz na luzie wystarczyć na top 4 (chociaż w tym chorym klubie to dalekie od oczywistości), ale czy nie celujemy wyżej?
No może świetny przesadzam, ale wg mnie da sobie radę z tym w co celujemy, a cel jest jasny czyli top4. Jest najbardziej realną opcją i nie będę miał wrażenia, że czeka nas fatalny sezon z nim, ba będzie to najlepszy trener wg mnie od czasów Mourinho, a to już jest dobry znak. Oczywiście, że jakbym miał wybierać wybrałbym Simeone, ale Spall daje rade w Romie, przyszedł tam też w trudnym okresie i wyciągnął max z tego co miał, bo umówmy się, że Juve jest obecnie poza zasięgiem kogokolwiek. Do tego dobrze zna ligę włoską i jak podziwiam Jardima i to jakie wyniki osiąga Monaco i do tego w jak fenomenalnym stylu to jakby on przyszedł to miałbym tam gdzieś obawy czy da sobie radę w włoskiej specyfice (to samo dotyczy Pochettino).
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Odet »

Piekarz pisze: przy dobrych transferach powinien wręcz na luzie wystarczyć na top 4
Wiadomo, że każdy wolałby Simeone, ale naszym celem na razie będzie załapanie się do LM. Pewnie gdyby Mancio się nie obrażał udałoby się to już w tym sezonie, ale ze Spalem uda się w następnym.
Ja się bardzo cieszę, że Pioliego już nie ma i czekam na potwierdzenie przybycia Spallettiego.
Pozdr.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Stefano Pioli trener,lecz czy na Inter?

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze: Nieprzypadkowy wydaje mi się fakt, że niedawno okrągłe dwa lata siedział na bezrobociu.
Lepiej mądrze siedzieć na bezrobociu,niż głupio trenować#Mazzarri
ODPOWIEDZ