Mateo Kovacić

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mateo Kovacić

Post autor: Chuchu »

18-letni Mateo Kovacić za 11mln € + 4mln bonusów trafia do Interu. Talent niewątpliwie chłopak ma, niektórzy mają obiekcje co do kwoty, jaką za niego zapłaciliśmy. Chorwata podobno bardzo chciał Stramaccioni, który podczas rozmów z Dinamem ponoć 10 razy dzwonił aby się upewnić, czy na pewno dojdzie do transferu :D
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Mateo Kovacić

Post autor: rumcyk »

to najwiekszy plus tej transakcji bo jak go chciał to wreszcie ktos mlody pogra:)ale w sumie to wolalbym zeby Cou został;p
NeraZ
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:08
Kontakt:

Re: Mateo Kovacić

Post autor: NeraZ »

a co ten wielki Cou pokazał ? miał być zbawicielem wyszło inaczej.. trzymam kciuki za Mateo K. przyda się nam świeża krew w pierwszej 11
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mateo Kovacić

Post autor: sampam »

Ponoc mimo mlodego wieku jest przykladnym profesjonalista. Pozostaje trzymac za niego kciuki!
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mateo Kovacić

Post autor: miniu86 »

Oby nie potrzebował zbyt wielu okazać by pokazać swoja wartość bo wiadomo jak z okazjami w Interze jest.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Mateo Kovacić

Post autor: tomiko85 »

Zobaczymy , powodzenia i dużo okazji do gry !
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Mateo Kovacić

Post autor: andyvdm »

Poki co widac ze Inter naprawde w niego wierzy, wylozyli w pare godzin 11 mln do tego 18letni Chorwat bedzie zarabial ponad 2 mln rocznie. Jak na swoj wiek doswiadczenie ma naprawde bardzo duze, kilkanascie wystepow w Europie i prawie pol setki w lidze. Powodzenia Mateo!
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Mateo Kovacić

Post autor: YoozeQ »

Mam nadzieje, że nie podpadnie grupie trzymającej władzę w szatni, bo szybko wyląduje na trybunach. I nawet to, że Strama go chciał mu nie pomoże... Smutne to ale prawdziwe.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Piter »

Chłopak musi grać, ma talent i w przyszłości mamy szanse zarobić na nim, dziwne, że Wenger się nim nie zainteresował.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Kubus »

Piter9702 pisze:dziwne, że Wenger się nim nie zainteresował.
Za drogi.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Mateo Kovacić

Post autor: magneto86 »

Świetny transfer, wreszcie jakieś realne wzmocnienie :) Oby tylko dostał kredyt zaufania i będzie dobrze
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Damiano »

Daliśmy za niego podobna kasę co Liverpool za Cou i jestem zadowolony z takiej wymiany, bo choć Mateo nie znam na tyle by go oceniac to Coutinho nic wielkiego nie wnosił do gry
Minio
Posty: 17
Rejestracja: 5 lut 2013, 19:52

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Minio »

Bardzo lubię chorwackich zawodników i bardzo możliwe, że Mateo osiągnie kiedyś poziom Modrica, czego mu życzę. Tym bardziej cieszę się, że to właśnie do nas dołączył. Mimo wszystko trochę szkoda, że Cou odszedł, bo jak brzmi cygańskie przysłowie "lepiej mieć, niż nie mieć" :P Myślę, że to będzie jak najbardziej udany transfer.
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Mateo Kovacić

Post autor: YoozeQ »

Akcja z 25 sekundy - dla mnie mistrzostwo świata.
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Mateo Kovacić

Post autor: davidoffzmc »

W pierwszym meczu jak dla mnie bardzo pozytywne wrazenie, kilka razy przyspieszył akcje, poszedl z apiłką, widać, że chce grać:-) Gorzej z pozostałymi orłami.
BadSantaClaus
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Kępno

Re: Mateo Kovacić

Post autor: BadSantaClaus »

Jak juz ktos to napisal w dziale z meczami, naprawde pare razy, wypatrujac Kovacica na boisku odnioslem wrazenie, ze na boisku biega Sneijder.. ;] Bardzo bym chcial abysmy z tego chlopaka mieli bardzo duzo pociechy w najblizszych dniach, latach ;]

Debiut jak najbardziej na plus ;)
kisuke
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2009, 09:10

Re: Mateo Kovacić

Post autor: kisuke »

Kovacic ma talent, to widać na pierwszy rzut oka, ale pragnę zauważyć, że Strama obecnie marnuję potencjał chłopaka! Mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego ta marna atrapa trenera ustawia go na najbardziej cofniętego pomocnika? Nie mogę patrzeć, jak chłopak marnuję się w roli defensywnego pomocnika, gdy posiada takie umiejętności, a jeszcze gorsze jest to, że nawet Cambiasso jest bliżej ustawiony ku bramki przeciwnika. Chyba powinno być odwrotnie?
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Mateo Kovacić

Post autor: pewny »

kisuke pisze:Kovacic ma talent, to widać na pierwszy rzut oka, ale pragnę zauważyć, że Strama obecnie marnuję potencjał chłopaka! Mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego ta marna atrapa trenera ustawia go na najbardziej cofniętego pomocnika? Nie mogę patrzeć, jak chłopak marnuję się w roli defensywnego pomocnika, gdy posiada takie umiejętności, a jeszcze gorsze jest to, że nawet Cambiasso jest bliżej ustawiony ku bramki przeciwnika. Chyba powinno być odwrotnie?
wydaje mi się że odpowiedz jest prosta... mało kto nadąża za myśleniem Stramy, a raczej za jego nie myśleniem ;)
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Mateo Kovacić

Post autor: andyvdm »

Szkoda mi biednego Kovacicia. Pewnie nawet nie przypuszczal ze trafi na trenera kretyna ktory go bedzie z uporem maniaka ustawialna idiotycznej pozycji skrajnie cofnietego defensywnego pomocnika, ktory nie przekracza swojej polowy przy akcjach. Cambiasso lata w pole karne rywali za kazda akcja a chlopak z najlepszym dryblingiem, swietna szybkoscia i ktorego najwiekszym problmem jest gra defensywna stoi przed obroncami. Czy ktos normalny by takie cos wymyslil? Znakomicie go ten Strama wprowadza, sciaga w lidze w polowie jako kozla ofiarnego, potem przez 3 mecze nie wpuszcza wcale, rzuca na gleboka wode w meczu z Tottenhamem i tez sciaga w polowie i w niedziele zaloze sie ze z powrotem lawa. Skonczy pewnie jak Coutinho i dopiero w nowym klubie okaze sie ze potrafi grac. Zaden normalny talent nie powinien nawet myslec o grze w tym klubie.
IlCapitano

Re: Mateo Kovacić

Post autor: IlCapitano »

A co pisałem tydzień temu? Przecież to było normalne, że amator wystawi go kompletnie z dupy na Tottenham po trzech meczach na ławce, a potem wielce zawiedzony jego postawą zdejmie go po przerwie. Ten klub jest ciężko chory i potrzebuje transfuzji krwi.
A Kovaciciowi życzę transferu w lecie do jakiegoś poważnego zespołu, który umożliwi mu rozwój jego niewątpliwego talentu.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Woo-cash »

Przyznam że wcześniej zbytnio nie znałem tego piłkarza. Owszem słyszałem że w Dinamie jest jakiś wyróżniający się zawodnik. I to by było na tyle. Kto wie może jest jeszcze zbyt wcześnie aby go osądzać. Wstrzymałbym się do końca sezonu i wtedy zdecydowałbym się napisać coś o tym chłopaku. Jak widać zdolności ma nieprzeciętne. Najważniejsze aby był dobrze prowadzony i nie zatracił się w wielkim klubie. Bo zdolności to ma nieprzeciętne...
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mateo Kovacić

Post autor: miniu86 »

Tak więc już oficjalnie żegnamy się z Mateo.


Nie rozwinął się w Interze w pełni, ale trzeba pamiętać, że odchodzi w wieku 21-22 lat. Kto wie co jeszcze się wydarzy. Około 30 mln za jego kartę na chwilę obecną jest świetnym interesem. Z czasem to się może zmienić jeśli nagle wybuchnie z formą w Realu. Nikt jednak nie może nam zagwarantować, że tak samo byłoby gdyby został.

Na pewno szkoda, że trafił do Interu w jednym z najgorszych możliwych momentów, kiedy to trener zmienia się co chwilę, a w kadrze znajduje się sporo przypadkowych graczy. To z pewnością też miało wpływ na jego rozwój.

Podsumowując, bardzo go lubiłem i w niego wierzyłem. Nie czuję jednak tak dużego rozczarowania jak choćby w przypadku odejść Ronaldo, Eto'o czy choćby Sneijdera. Pewnie dlatego, że nigdy nie grał na takim poziomie jak oni.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Kubus »

Mateo nie jest w pełni rozwiniętym piłkarzem. To melodia przyszłości. Interu nie stać na odrzucanie 30 milionowej oferty za jeszcze nieukształtowanego zawodnika. Moim zdaniem podjęliśmy dobrą decyzję, bo dostaliśmy sporo floty a Kovacić nie jest w żadnym wypadku zawodnikiem niezastąpionym, spokojnie poradzimy sobie bez niego.
Imrahil
Posty: 1142
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Imrahil »

Sam Mateo postąpił słusznie opuszczając ten gównoklub.
emika
Posty: 178
Rejestracja: 28 wrz 2011, 18:02

Re: Mateo Kovacić

Post autor: emika »

Fenomenalny transfer- dla nas, kibiców Realu oczywiście :) Bardzo dobry, młody, ciągle rozwijający się zawodnik. Inter źle postąpił sprzedając go. Za rok lub dwa lata będzie wart dwa razy tyle :) Hala Madrid!
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: Mateo Kovacić

Post autor: eKubaL »

O "nijakości" Kovacicia może mówić fakt, że przez 2 lata w tym temacie było cicho. Nie byłem zwolennikiem jego odejścia, jednak prawdopodobnie nigdy nie doczekalibyśmy się gry na poziomie do którego Mateo ma predyspozycje. Nawet jeśli wystrzeli w Realu to nie będzie równoznaczne, że w Interze też by się w końcu ogarnął.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mateo Kovacić

Post autor: sampam »

Czyzby historia blizniaczopodobna do Coutinho?
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mateo Kovacić

Post autor: Klinsi64 »

sampam pisze:Czyzby historia blizniaczopodobna do Coutinho?
dokładnie,Kovacic też odszedł za grosze w dodatku do klubu który tak jak Inter i LFC jest w wieloletnim kryzysie ;)
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mateo Kovacić

Post autor: RoB »

Piszecie o tym Coutinho jakby to nie wiadomo jaki kozak teraz był, a prawda jest taka, że tylko miewa przebłyski w równie przeciętnym klubie jak Inter teraz.
ODPOWIEDZ