Mauro Icardi

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: Mora »

miniu86 pisze:Taka ciekawostka.
"It took 78 games for Mario Balotelli to reach 27 goals with Inter. Mauro Icardi has already scored 27 goals in 53 games."
Można zarzucać Icarowi, że marnuje dużo sytuacji, gwiazdorzy i nie angażuje się w defensywę, ale trzeba przyznać, że bramki strzela dość regularnie.

Inna sprawa, że Balotelli w wielu meczach wchodził jako rezerwowy na ostatnie minuty. Ciekawi ile by pograł taki Icardi, gdyby musiał rywalizować o miejsce w składzie z Ibrahimoviciem, Eto'o, Crespo czy będącym w świetnej formie Milito.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mauro Icardi

Post autor: Piter »

Mora pisze:
miniu86 pisze:Taka ciekawostka.
"It took 78 games for Mario Balotelli to reach 27 goals with Inter. Mauro Icardi has already scored 27 goals in 53 games."
Można zarzucać Icarowi, że marnuje dużo sytuacji, gwiazdorzy i nie angażuje się w defensywę, ale trzeba przyznać, że bramki strzela dość regularnie.

Inna sprawa, że Balotelli w wielu meczach wchodził jako rezerwowy na ostatnie minuty. Ciekawi ile by pograł taki Icardi, gdyby musiał rywalizować o miejsce w składzie z Ibrahimoviciem, Eto'o, Crespo czy będącym w świetnej formie Milito.

Futbol się zmienia i możemy gdybać tylko jaki byłby Icardi 5 lat temu, a co do marnowania okazji to polemizowałbym i to bardzo, bo miał serię 3 meczów gdzie spieprzył setki (milan psg i jeszcze jeden) ale teraz wróciło wszystko do normy i zaczyna znów strzelać, a przypominam, że podania do Icardiego w ciągu meczu idzie policzyć na palcach rąk.
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Mauro Icardi

Post autor: BAGGIO1 »

Jeśli faktycznie w niedzielę Icardiego oglądali obserwatorzy z innych klubów to z pewnością zrobił dobre wrażenie. Nie dość, że strzelił dwie bramki to jeszcze był dosyć ruchliwy (jak na niego) i szukał gry, szczególnie w drugiej połowie. Gdyby okazało się, że nie uda się z nim dogadać ws. nowego kontraktu to powinni wycisnąć od potencjalnych zainteresowanych jak najwięcej. Zresztą oferta rzędu 35-40mln euro powinna być chyba rozpatrzona. Prawda jest taka, że za taką kasę można dokonać kilku sensownych wzmocnień przy pomysłach i autorytecie Mancio oraz sprawnych negocjacjach Ausulio. Mauro nie wydaje się być specjalnie stabilnym gościem, więc może warto wykorzystać jego dobry sezon, młody wiek i pchnąć go gdzieś za granice?
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

mimo wielkiej sympatii do Miętusa jestem tego samego zdania co @BAGGIO!

W dzisiejszych czasach nie ma już opcji "nie na sprzedaż" i klub (zwłaszcza nie grający w LM) musi zarabiać. Jak się nam trafił ktoś, na którym można (dużo) zarobić, to trzeba to wykorzystać.

Możemy zrobić interes lepszy od tego z Balotellim. Ważne żeby wyciągnąć jak najwięcej i zarobione pieniądze dobrze spożytkować.

Pozdr.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: Klinsi64 »

Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)
gulaszowaamino

Re: Mauro Icardi

Post autor: gulaszowaamino »

klinsi pisze:Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)
Potwierdzam. Dobrze gada, polać mu!
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mauro Icardi

Post autor: Odet »

klinsi pisze:Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)

dobrze gada :)

z tym ja bym sprzedał tego za którego dostaniemy więcej. Dlatego mi wychodzi Icardi.

Pozdr.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mauro Icardi

Post autor: Czarson »

Kovacic jest wart mniej wiecej tyle ile za niego zaplacilismy a za taka kwote nie oplaca sie go sprzedawac. Oczywiscie, ze nie ma nikogo nie na sprzedaz. Roma dzieki tej taktyce odskoczyla rywala 2 sezony temu. Wystarczyly 2 duze transfery z klubu i madra polityka transferowa.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: hQ »

Ja tam mimo wszystko sprzedawałbym zawodników typu Ranocchia, Nagatomo, Jonathan (tak wiem, dwóm z nim wystarczy nie przedłużać kontraktu), Guarin, Kuzmanovic, ale co ja tam wiem. Lepiej sprzedawać najlepszych.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mauro Icardi

Post autor: Shady »

hQ pisze:Ja tam mimo wszystko sprzedawałbym zawodników typu Ranocchia, Nagatomo, Jonathan (tak wiem, dwóm z nim wystarczy nie przedłużać kontraktu), Guarin, Kuzmanovic, ale co ja tam wiem. Lepiej sprzedawać najlepszych.
Musisz pamiętać o tym, że ci najlepsi jak będą widzieli możliwość odejścia do jakiegoś czołowego klubu i dostanie kilkukrotnej podwyżki to sami będą chcieli odejść, a na siłę nikogo się nie zatrzyma. Tu nie chodzi o kwestie czy chcemy ich sprzedać tylko kiedy będziemy musieli to zrobić bo zgłoszą się po nich bogatsze kluby, a wtedy trzeba starać się dostać za nich jak najwięcej.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mauro Icardi

Post autor: Czarson »

hQ pisze:Ja tam mimo wszystko sprzedawałbym zawodników typu Ranocchia, Nagatomo, Jonathan (tak wiem, dwóm z nim wystarczy nie przedłużać kontraktu), Guarin, Kuzmanovic, ale co ja tam wiem. Lepiej sprzedawać najlepszych.
Oczywiscie, ze od nich nalezy zaczac. Problem w tym, ze tych wymienionych przez ciebie grajkow nikt nie chce albo sa warci po 5mln. Łacznie dostaniemy za nich z 25mln maksymalnie a to wystarczy zeby sprowadzic 2 dobrych pilkarzy przy dorbych wiatrach. Niestety trzeba kogos poswiecic zeby zbudowac zespol.
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mauro Icardi

Post autor: Chuchu »

klinsi pisze:Jeśli miałbym wybierać to z dwójki Kovacic - Icardi sprzedałbym tego pierwszego.Jeśli rzeczywiście są szanse na Yaya Toure,to przy nim,Brozovicu,i być może Allanie z Udinese,Kova sobie nie pogra ;) Icardi to jeszcze nie jest gotowy produkt,ale mimo to jest w ścisłym czubie napastników Serie A,Kova nie potrafi 3 dobrych meczów z rzędu rozegrać,jak na geniusza to trochę słabo. :)
O Allanie póki co za wiele nie słychać, Yaya Toure to niech tu najpierw przyjdzie, bo to będzie ciężka sprawa, żeby go sprowadzić (poza tym nie wiem jak to wyklucza możliwość gry Kovacicia) a Icardi również nie potrafi rozegrać kilku dobrych meczów z rzędu. A powiedziałbym że w większości przechodzi obok, ale potem wykorzysta karnego i idzie mu to w zapomnienie. Jak na gościa co ma kosztować 35 mln to trochę słabo :)

Może więc ustalimy jedną wersję, że dla zawodników w okolicach 20 lat wahania formy nie są niczym nadzwyczajnym i cieszmy się, że mamy zdolnych zawodników, którzy swój potencjał nieraz udowadniali. A bardzo dobrych pomocników to w samej Romie i Juve jest więcej, niż bardzo dobrych napastników w całej Serie A.

Ja bym się Icardiego nie chciał pozbywać, ale wiele wskazuje na to, że niestety tak się to skończy, więc raczej nastawiam się już na to, że będziemy szukać nowego bombera latem.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mauro Icardi

Post autor: Dzyl »

Icardi powinien moim zdaniem zostać bo nikogo lepszego w jego miejsce nie sprowadzimy, gdy nie będziemy grać w LM. Po za tym myślę że jeżeli w środku pola gralibyśmy Brozovic,Kovacic,Yaya i na skrzyłach Shaq i jakiś ogarniety skrzydlowy to Icardi na brak dobrych podań nie mógł by narzekać.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Mauro Icardi

Post autor: Shady »

Chuchu pisze: Yaya Toure to niech tu najpierw przyjdzie
Ktoś w ogóle w tą plotkę wierzy? On zarabia ponad 10 mln funtów rocznie, rok temu był jednym z najlepszych środkowych pomocników w lidze angielskiej, w tym roku też bardzo dobrze gra. Po co miałby tu przychodzić skoro nawet połowy takiego kontraktu nie możemy mu zapewnić?
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: miniu86 »

50. goli w 100. występach.

Milito i Mazzola potrzebowali 110 meczy.

Ibra 96., Eto'o 98.

Vieri 67.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mauro Icardi

Post autor: sampam »

100 wystepow, ale czy to oznacza, ze kazdy z nich gral rowne 9000 minut? Chcialbym zobaczyc bardziej konkretne statystyki.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mauro Icardi

Post autor: Bart »

Prawda, Icardi cala pierwsza runde swojego pierwszego sezonu w Interze spedzil wchodzac na koncowe 15-20 minut, pewnie z 15 takich meczow sie uzbieralo. Tym bardziej wynik imponuje.
AlwaysRemember
Posty: 1468
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: AlwaysRemember »

http://www.transfermarkt.pl/mauro-icard ... eler/68863 < proszę bardzo.:)

Razem z primaverami itp. 12.186 minut
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mauro Icardi

Post autor: Bart »

Chyba miales na mysli ten link?

http://www.transfermarkt.pl/mauro-icard ... rainer_id=

Primavera Sampdorii raczej nam nie potrzebna.
AlwaysRemember
Posty: 1468
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: AlwaysRemember »

No tak, tak.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mauro Icardi

Post autor: Piekarz »

Czyli jeden gol na 1,66 pełnego meczu (co 150 minut, jak ktoś woli). No imponujące. Pewnie w lecie się pożegnamy.
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Mauro Icardi

Post autor: Adriano_forever »

A co powiedziecie na temat tego, że Icar najprawdopodobniej nie pojedzie do Rio?
http://fcinter.pl/news/28276-icardi-bez ... ska-do-rio
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mauro Icardi

Post autor: Stachoo »

Adriano_forever pisze:A co powiedziecie na temat tego, że Icar najprawdopodobniej nie pojedzie do Rio?
http://fcinter.pl/news/28276-icardi-bez ... ska-do-rio
Cóż powiedzieć, na pewno Argentyna ma więcej kreatywnych graczy, którzy mogą jechać na Igrzyska. Niestety Icardi mimo mega skuteczności jest kompletnie nieprzydatny jeśli chodzi o rozegranie, co pewnie widzi trener Argentyny, a wydaje mi się, że tego on oczekuje od zawodników.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: Klinsi64 »

jak to,napastnik za 60 mln nie znalazł uznania w oczach selekcjonera?
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: miniu86 »

Icardi strzelił dokładnie 50 ligowych goli dla Interu. Wczoraj wyprzedził Ronaldo, który zatrzymał się na 49 trafieniach. W Sampdorii Icar zdobył 10 bramek.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mauro Icardi

Post autor: miniu86 »

Icardi potrzebował 94 meczy by strzelić 50 ligowych goli dla Interu

Ibrahimovic wyrobił się w 80.
Milito w 90.
Vieri w 66 - to był kozak.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mauro Icardi

Post autor: Czarson »

Podzielam zdanie Claudio86 odnośnie Mauro iż nie pasuje do Interu. On w odróżnieniu od ponad połowy skladu jest coś warty.
G3nesis
Posty: 118
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: G3nesis »

Icardi jest solidnym napastnikiem, ale posiada też wiele wad. Po pierwsze musi nauczyć się grać tyłem do bramki, ponieważ zgarniając piłki z powietrza mógłby uruchamiać nasze potężne skrzydła. Irytuje mnie także jego bierność gdy posiadamy piłkę. Potrafi tylko stanąć w polu karnym i czekać na futbolówkę. Jeżeli poprawi się w tych aspektach to będzie napastnikiem klasy światowej. Wykończenia i instynktu nie mogę mu odmówić, ale w obecnych czasach jednowymiarowy napastnik nie jest już tak ceniony jak kiedyś.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: Mauro Icardi

Post autor: VVujek »

Podzielam zdanie Petkosia,Mauro powinien nauczyć się grać tyłem do bramki w innych kluchach napastnik często uruchamia skrzydła,a my jesteśmy tego kompletnie pozbawieni
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mauro Icardi

Post autor: Klinsi64 »

VVujek pisze:Podzielam zdanie Petkosia,Mauro powinien nauczyć się grać tyłem do bramki w innych kluchach napastnik często uruchamia skrzydła,a my jesteśmy tego kompletnie pozbawieni
sam jesteś klucha :D
ODPOWIEDZ