Hernanes

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Hernanes

Post autor: sampam »

Nowo pozyskany Anderson Hernanes de Carvalho Viana Lima, lepiej znany jako Hernanes, jest wszechstronnym (obunoznym) pomocnikiem. Dysponuje nieprzecietna technika, a ponadto stosunkowo regularnie zdobywa bramki (33/96* w lidze wloskiej). Jak wiesc gminna niesie trafil do Interu za ok. 15-20 mln euro. Pozostaje zyczyc pilkarzowi utrzymania (powrotu?) rownej, wysokiej formy i powolania na MS w jego rodzimym kraju.

Oby ten transfer byl przelomem w tym beznadziejnym sezonie dla fanow Nerazzurrich!
Yyy... o ile ktos w to wierzy :P








*przy zalozeniu, ze 90 minut to 1 pelny mecz
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 23:54 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
IlCapitano

Re: Hernanes

Post autor: IlCapitano »

4 lata na to czekałem! JEEEEST KURWAAAA!!!
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hernanes

Post autor: mikruzzo »

Hernanes, Guarin i Ricky :szal: Oby ta nasza druga linia prezentowała się równie dobrze na boisku...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Hernanes

Post autor: Czarson »

Prezent powitalny Thohira. Szkoda, ze Guarin obrazony bo raz na pare spotkań dawał z siebie coś ekstra.
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Hernanes

Post autor: andyvdm »

Tego się chyba nikt nie spodziewał, brawa dla Thohira ze wzial sprawy w swoje rece i zalatwil nam prawdziwa gwiazde Serie A. Doskonaly pilkarz, lewa noga gra tak samo jak prawa (Alvarez jak to zobaczy to nie uwierzy), fantastyczne strzaly z dystansu i rzuty wolne. Przede wszystkim bardzo inteligentny na boisku, takiego kreatora bardzo nam brakowalo. Wierze ze szybko zlapie odmułe jak Pirlo po transferze do Juventusu, jak dla mnieza długo sie kisil juz w Lazio.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hernanes

Post autor: miniu86 »

Oby mu się u nas wiodło. Witamy:)
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Hernanes

Post autor: MiRas. »

Ciekawy transfer, ciekawy piłkarz. Thohir zrobił w dwa dni to, czego banda darmozjadów nie potrafiła zrobić przez dwa lata... sprowadził PIŁKARZA, a nie tandetną imitację.

Ten piłkarz naprawdę może dać wiele radości. Witamy!
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hernanes

Post autor: Chuchu »

W końcu gość o konkretnych umiejętnościach, dobrej renomie, reprezentant Brazylii. Facet gra świetnie obiema nogami, dobrze bije rzuty wolne i gra z głową. Mam nadzieję, że złapie formę z ostatnich sezonów, to wtedy byłby ogromnym wzmocnieniem. Nie ukrywam, że od dawna go u nas bardzo chciałem i liczę, że będzie strzałem w 10.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Hernanes

Post autor: magneto86 »

Wreszcie konkretne wzmocnienie, witamy na pokładzie !
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Hernanes

Post autor: Piekarz »

Nie no, fajnie, ale żeby cokolwiek się ruszyło, to potrzeba jeszcze pięciu takich. Ale i tak fajnie, zawsze jakaś nowa twarz i to po raz pierwszy od dłuższego czasu taka... pasująca do historycznego wymiaru tego klubu.

Tak, brawo Thohir, tylko dlaczego trzydziestego pierwszego, a nie pierwszego? Cały miesiąc bez cienia zwycięstwa był potrzebny, żeby przejrzeć na oczy? Trudno nie przypuszczać, że nie mielibyśmy paru punktów więcej, gdybyśmy jak zwykle nie czekali do samego końca.

Bardziej niż sam Hernanes, który po pierwsze może nie wypalić, po drugie, jak wspomniałem, nic wielkiego sam nie zmieni, cieszy mnie fakt, że go kupiliśmy, tzn. że Thohir pozwala przynajmniej dopuszczać myśl, że nie ma tego klubu w dupie, bo już kupiłem szpadel na wypadek jakby trzeba było tę myśl pogrzebać. Ale jak będzie, to zobaczymy. Bądźmy szczerzy, okienko, patrząc na nasze potrzeby, było i tak bardzo słabe.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Hernanes

Post autor: Odet »

no i wymodliłem :) (autentycznie, nie kłamię)

Wspaniały piłkarz, wspaniały człowiek.

Dwa lata czekałem, no i wreszcie jest.

Pozdr.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Hernanes

Post autor: Adriano_forever »

Oby tylko nie wpadł w taki stan jak ostatnio nowi piłkarze, Chodzi mi o przeciętność. Bo kto do nas nie przechodził stawał się słabiakiem, ewentualnie średniakiem. Obym w tej sytuacji sie mylił
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Hernanes

Post autor: Kubus »

Super! Pierwszy raz od 4 lat witamy piłkarza na poziomie, ukształtowanego gotowego do grania od zaraz. Mimo wszystko, to chyba nie tego piłkarza potrzebowaliśmy moim zdaniem.

Ale i tak, witamy!
Wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Hernanes

Post autor: Wannabe »

W końcu jakiś dobry transfer. Przychodzi zawodnik z renomą, z nazwiskiem, ze sporymi umiejętnościami. I mimo że wolałbym abyśmy wzmocnili inne pozycje (środek pomocy jest całkiem nieźle obstawiony) to i tak się bardzo cieszę.
RdK.
Posty: 626
Rejestracja: 8 lut 2006, 13:52
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: Hernanes

Post autor: RdK. »

Obawiam się, że ten transfer nic wielkiego nie wniesie. Co z tego, że w końcu dołączył do Interu piłkarz o świetnych umiejętnościach, skoro wokół niego będzie biegała banda patałachów? Jedna jaskółka wiosny nie czyni, jak to mówią.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hernanes

Post autor: miniu86 »

Co z tym Hernanesem? Co możemy o nim powiedzieć po roku czasu?
28 meczy, 4 gole i parę asyst. To jego statystyki ligowe odkąd zawitał w Interze.

Gdzie tak na prawdę powinien być ustawiany? Wg mnie w pomocy koło Medela. Na pozycji na której od dwóch spotkań gra Guarin. Zatem obaj panowie się dublują. Pytanie czy nas na to stać.
Wczoraj Hernanes grał na skrzydle i był to całkowicie chybiony pomysł Manciniego. Mam nadzieję, że trener to dostrzegł.

Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej sprzedać Henanesa bądź Guarina i wzmocnić drużynę w innym miejscu.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Hernanes

Post autor: Piekarz »

Jeśli się znacząco nie poprawi w drugiej połowie sezonu, to za 15 mln pożegnałbym go z radością i pocałowaniem ręki.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Hernanes

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze:Jeśli się znacząco nie poprawi w drugiej połowie sezonu, to za 15 mln pożegnałbym go z radością i pocałowaniem ręki.
już w tym momencie nikt tyle nie da,a gdy będzie grał kupę nadal to za wagon fajek go opchniemy :)
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Hernanes

Post autor: Odet »

Ja go uwielbiam i jestem nieobiektywny. Bardzo bym chciał żeby został i się wybudził, bo gra bardzo średnio (z przebłyskami).

Te ustawienie na prawym skrzydle - jest chyba po to żeby schodził do środka i strzelał z lewej.

Tylko że on jest obunożny i mógłby śmiało grać na środku, bo jego siłą jest strzał z obu nóg i niesygnalizowane podanie.
A Kova za nim z Medelem. Kova świetnie potrafi wyjść z własnej połowy i rzucić podanie z głębi.

Mancio przeczytaj to !!!! :)

Pozdr.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 21:08 przez Odet, łącznie zmieniany 1 raz.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Hernanes

Post autor: BAGGIO1 »

Wychodzi na to, że włodarze Lazio dobrze wiedzieli, że Hernanes się kończy. Natrafiła się okazja, którą dobrze wykorzystali - nowy prezydent Interu, który chce zrobić "prezent" kibicom żeby się przypodobać. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że Mancini zacznie ustawiać Hernanesa tam gdzie czuje się najlepiej na boisku, a brazylijczyk trochę się ogarnia i pomoże swoim doświadczeniem. Wątpię, że znajdzie się klub, który będzie chciał go kupić za 15 baniek ...
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Hernanes

Post autor: Odet »

Lazio znalazło już następcę, Felipe Anderson.
Widziałem go ledwie w kilku meczach, gra podobnie do Hernanesa a strzał ma wręcz identyczny.

Pozdr.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Hernanes

Post autor: rumcyk »

Podzielam zdanie kolegi wyżej że powinien grać na pozycji Guarina, jest bardziej odpowiedzialny, lepiej potrafi utrzymać się przy piłce i jedynie co to Guaro ma lepsze to odbiór. Ewentualnie Kova na miejsce Guaro a Herni na wysuniętym pomocniku. Facet ma dużo nie przewidywalnych zagrań i rewelacyjną precyzje zagrań z obu nóg. Opcje są byle tylko Guarin nie musiał grać, a skrzydło dla brazylijczyka to ostatnie miejsce do grania.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Hernanes

Post autor: Piekarz »

Ale niewypał... miał być liderem (!), fundamentem, przełomem, po 1,5 roku kończy wypchany dwa razy taniej do największego rywala i to raczej z ulgą niż żalem. Btw na miejscu kibiców Juve czułbym się spoliczkowany tym transferem, różowo u nich sytuacja nie wygląda, a ściągają rezerwowego ósmej drużyny w lidze. Śpieszmy się podziwiać brazylijskich piłkarzy, tak szybko w gówno się obracają.

Hernanes, Dodo, Shaqiri... póki co te najdroższe transfery zupełnie Thohirowi nie wychodzą, oby się to w końcu zmieniło.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Hernanes

Post autor: Kubus »

No cóż, miał być zbawcą a dał tylko troszeczke radości swoimi fikołkami. Żegnany bez większego żalu i to chyba obrazuje jego grę u nas.
Vancore
Posty: 213
Rejestracja: 3 sty 2010, 18:53

Re: Hernanes

Post autor: Vancore »

Klinsi64 pisze:
Piekarz pisze:Jeśli się znacząco nie poprawi w drugiej połowie sezonu, to za 15 mln pożegnałbym go z radością i pocałowaniem ręki.
już w tym momencie nikt tyle nie da,a gdy będzie grał kupę nadal to za wagon fajek go opchniemy :)
Juve dalo 13 xD
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Hernanes

Post autor: Fanatyczny »

I tak dużo. Dobry dill. Żegnamy
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hernanes

Post autor: Chuchu »

11 mln + 2 mln bonusów to jak manna z nieba. Koleś zawiódł na całej linii, a biorąc pod uwagę, że przychodził za 20 mln € to jest chyba największym niewypałem transferowym od kilku ładnych lat.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Hernanes

Post autor: Dzyl »

Z jednej strony kasa jak na zawodnika w tym wieku i z przeciętną formą to nie jest zła, ale z drugiej strony żal trochę Brazylijczyka, a tym bardziej, że odchodzi do Juve...jeszcze się zdziwicie jak nam walnie piękną bramkę z wolnego. Żegnamy Hernanesa a kupujemy Melo...i w pomocy nie ma już żadnego kreatywnego pomocnika...czyli jedyna nadzieja w naszych skrzydłach i rozumiem, że przechodzimy teraz na 4-3-3.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Hernanes

Post autor: Raffal »

Tydzien temu podpisal mi koszulke Interu :-)
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Hernanes

Post autor: Czarson »

On nie kosztował 20mln € najwyżej 18 z bonusami. Teraz oddajemy go za 11+2 ewentualne. Ciesze się, że tak mało na nim straciliśmy za rok bylby już nic nie wart.
ODPOWIEDZ