Nemanja Vidić

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nemanja Vidić

Post autor: Mora »

Inter oficjalnie pozyskał nowego obrońcę - jest nim Serb Nemanja Vidić, doskonale znany z występów w Manchesterze United. Na debiut w barwach Interu będzie musiał jednak poczekać - cały czas ma ważną umowę z angielskim klubem. Kilka lat temu Vidicia uznawano za jednego z najlepszych obrońców na świecie. Twardy i nieustępliwy, świetnie gra głową, często stwarza zagrożenie pod bramką przeciwnika. W obecnym sezonie nieco obniżył loty i nie gra już tak pewnie jak za najlepszych lat, ale za Serba nie zapłaciliśmy nawet jednego euro, więc myślę, że to dobry ruch. Zresztą jak na obrońcę Vidić nie jest aż tak stary, Lucio przychodził do nas w podobnym wieku i wiele dał zespołowi. Oby tylko zarząd nie pomyślał, żeby budować nowy Inter wyłącznie na zawodnikach powyżej 30 roku życia...

Cieszy, że Inter pozyskuje kolejnego po Hernanesie piłkarza o uznanym nazwisku. Thohir daje kolejny sygnał, że Inter chce wrócić do gry o wysokie cele. Oby czasy transferów Schelotto i innych wynalazków na zawsze minęły.

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła na myśl...Pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych odbudowano potęgę Interu, którego gra oparta była na trzech Niemcach: w obronie rządził Andreas Brehme, w pomocy rozgrywał Lothar Matthaeus, a bramki strzelał Jurgen Klinsmann. Teraz Inter zaczyna być opierany na piłkarzach z byłej Jugosławii: w bramce Słoweniec Samir Handanović, w obronie Serb Nemanja Vidić, w pomocy Chorwat Mateo Kovacić...Tylko napastnika brak. Może Mario Mandzukić? :P A tak na poważnie: oby ta bałkańska mieszanka zadziałała równie skutecznie jak niegdyś niemiecka...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Re: Nemanja Vidić

Post autor: andyvdm »

Wiek robi swoje, co widać po Campagnaro. Vidić niestety gra coraz gorzej od jakichś 2 lat, więc moim zdaniem będzie co najwyżej solidnym wzmocnieniem, o ile będą omijały go kontuzje. Ogólnie za darmo to nie jest zły transfer, ale jarac się z drugiej strony też nie ma powodów.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Nemanja Vidić

Post autor: Odet »

wspaniale, wszystko już o Vidicu zostało powiedziane, więc nie ma sensu żebym dokładał.

Bardzo się cieszę, obrona z nim jest kompletna, jestem ciekaw tylko czy zostanie Ranocchia.

Teraz tylko wahadła i skład kompletny.

Pozdr.
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Nemanja Vidić

Post autor: yoda79 »

Oczywiście Mora to porównanie do trzech Niemców jest kuriozalne, ale wiem,że to pół żartem, pól serio.
Przyda się, mam nadzieje, że przyszedł tu powalczyć a nie odcinac kupony.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Nemanja Vidić

Post autor: Jaszczu91 »

Jeśli w lecie pozbedziemy się wszystkich zawodników ktorym kończą się kontrakty to będziemy mieli wręcz niedobór doswiadczonych piłkarzy w kadrze. Vidic może jest i zaawansowany wiekowo ale to gracz klasowy... Jak będą go omijać kontuzje to będzie naszym najlepszym obrońca. Dla mnie bardzo dobry transfer. Widać zmianę myśli transferowej... Nie Schelotty czy inne wynalazki tylko piłkarze z jakością typu Hernanes czy Vidic. Lepiej wydać 40 mln na dwóch piłkarzy niż na 10...
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nemanja Vidić

Post autor: RoB »

Jaszczu91 pisze: Nie Schelotty czy inne wynalazki
W czym transfer D'Ambrosio jest lepszy od transferu Schelotty ?
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Nemanja Vidić

Post autor: MiRas. »

Vidić to gość, który gra głową tam, gdzie inni grają nogami. Mimo wieku, to nadal dobry zawodnik, kilka levelów nad wiecznym talentem Ranocchią. Cieszy mnie ten transfer i jeśli będą omijały go kontuzję, to widzę go w wyjściowej jedenastce obok Rolando i Juana. Ale cieszy również inny fakt, Inter zaczyna rozglądać się za zawodnikami, którzy mają nazwisko, mogą coś dać Interowi i nie trzeba za nich płacić. Dobry kierunek, by rozpocząć odbudowę.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Nemanja Vidić

Post autor: Odet »

Mora pisze:Inter oficjalnie pozyskał nowego obrońcę - jest nim Serb Nemanja Vidić, doskonale znany z występów w Manchesterze United. Na debiut w barwach Interu będzie musiał jednak poczekać - cały czas ma ważną umowę z angielskim klubem. Kilka lat temu Vidicia uznawano za jednego z najlepszych obrońców na świecie. Twardy i nieustępliwy, świetnie gra głową, często stwarza zagrożenie pod bramką przeciwnika. W obecnym sezonie nieco obniżył loty i nie gra już tak pewnie jak za najlepszych lat, ale za Serba nie zapłaciliśmy nawet jednego euro, więc myślę, że to dobry ruch. Zresztą jak na obrońcę Vidić nie jest aż tak stary, Lucio przychodził do nas w podobnym wieku i wiele dał zespołowi. Oby tylko zarząd nie pomyślał, żeby budować nowy Inter wyłącznie na zawodnikach powyżej 30 roku życia...

Cieszy, że Inter pozyskuje kolejnego po Hernanesie piłkarza o uznanym nazwisku. Thohir daje kolejny sygnał, że Inter chce wrócić do gry o wysokie cele. Oby czasy transferów Schelotto i innych wynalazków na zawsze minęły.

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła na myśl...Pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych odbudowano potęgę Interu, którego gra oparta była na trzech Niemcach: w obronie rządził Andreas Brehme, w pomocy rozgrywał Lothar Matthaeus, a bramki strzelał Jurgen Klinsmann. Teraz Inter zaczyna być opierany na piłkarzach z byłej Jugosławii: w bramce Słoweniec Samir Handanović, w obronie Serb Nemanja Vidić, w pomocy Chorwat Mateo Kovacić...Tylko napastnika brak. Może Mario Mandzukić? :P A tak na poważnie: oby ta bałkańska mieszanka zadziałała równie skutecznie jak niegdyś niemiecka...

Tak: Słoweniec, Serb, Chorwat, ostatnim ogniwem może być: UWAGA: Czarnogórzec Mirko "Pracuś" Vucinic :)

pozdr.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Nemanja Vidić

Post autor: Dzonyy »

Nie wiem dlaczego jaracie się Vidicem. Koleś dawniej był świetny ale po obejrzeniu kilku meczów United stwierdzam , żę to aktualnie większy ogór od Ranocchi. Takżę proponuje podejść do niego nieco spokojnie żeby uniknąć rozczarowania.
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Nemanja Vidić

Post autor: sempre_fci »

Niestety najlepsze lata ma za sobą. Ja po cichu licze ze moze bedzie jak Kaka w Milanie, w Realu malo gral, sporo byl na lawie a u Rossonerich odzyl.
Sebastiano
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:44

Re: Nemanja Vidić

Post autor: Sebastiano »

No, nie był to najlepszy transfer. Ktoś pamnięta, czy w ogóle za niego płaciliśmy?
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Nemanja Vidić

Post autor: yoda79 »

Wolny transfer.
Sebastiano
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:44

Re: Nemanja Vidić

Post autor: Sebastiano »

Dzęki za info
ODPOWIEDZ