Xherdan Shaqiri

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
ODPOWIEDZ
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Xherdan Shaqiri

Post autor: sampam »

Urodzony 10 X 1991 r. szwajcarski skrzydlowy zostal naszym swiezutenkim nabytkiem. Peanow na czesc "Szakiry" nie bede klecil, ale trzeba przyznac, ze to dosyc skuteczny pilkarz, w 27 (pelnych) meczach bundeskopanki strzelil 11 bramek i zanotowal 10 asyst. Wprawdzie gral w Bayernie i w takiej druzynie o efektywne popisy latwiej, no ale statystyki to zawsze jakis material pogladowy, wiec je przytoczylem. W reprezentacji kraju zegarkow i...malwersacji finansowych 23-latek zaslynal swietnymi wystepami na MŚ 2014 r., przeciwko Ekwadorowi i Hondurasowi. Rywale z dolnej polki, ale turniej, juz niczego sobie.
W Niemczech Szwajcar zwykle z lawki rezerwowych podziwial popisy Robbena. Pech chcial, ze Holender koncertowo gra od wielu tygodni, wiec Shaquiri powiedzial "dosc" i podziekowal Guardioli. No a moze to jednak Hiszpan mial racje, pozbywajac sie, ponoc nieprzystosowalnego zawodnika do taktyki Bayernu? Czas pokaze!
InterPablo
Posty: 27
Rejestracja: 1 lut 2006, 18:11
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: InterPablo »

Jakoś nie jestem nigdy przekonany do opinii jaką wyraża J. Guardiola. w szczególności po przeczytaniu biografii Ibry gdzie opisał jak go ten łysy gamoń potraktował.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: Don_Balon »

Jakoś nigdy nie przypatrywałem się jego grze, jednak pamiętam jak oglądałem Szwajcarię w MŚ, bo "Xhaka był już nasz" i od razu rzucił mi się w oczy, ale uznałem, że to młoda gwiazdeczka, na którą Inter nigdy nie będzie stać a tu taka mała niespodzianka :)

Liczę, że dzięki swojej dynamice da pole do popisu dla Kovy, który wreszcie będzie miał komu rzucać piłki. Transfery ocenimy za pół roku.

Forza Shaqiri!
Forza Inter!
PuMa
Posty: 20
Rejestracja: 27 mar 2011, 22:53
Lokalizacja: Mysłowice ;)

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: PuMa »

Jestem ciekawy jak wpasuję się do nas Shaqiri mam nadzieję, że będzie u nas dostawał szansę i będzie mógł się wykazać w meczach, że pokaże, na co go stać a później zdecydujemy się po wypożyczeniu tego zawodnika zakupić w nasze szeregi. Wydaję mi się także, że Mancini wyciśnie jego potencjał, który ma, że będziemy mogli liczyć w różnych sytuacjach właśnie na Shaqiriego. A co do wypocin, Guardioli to nie chce mi się czytać on wiecznie by uważał, że ktoś się nie nadaję to tamto a i tak przyjdzie nauczka mu potem będzie żałował, że tego czy tamtego zawodnika sprzedał, bo jednak mógł zostać w klubie, bo teraz gra nie lepiej niż jedne z jego podopiecznych.
gregor30
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2011, 21:24

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: gregor30 »

Narazie na pierwszym treningu Shakiri biega sam z Mancinim przy muzyce.Pierwszy raz coś takiego na treningu Interu widzę.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: mikruzzo »

Tak jak w przypadku Podolskiego również bardzo się cieszę z pozyskania Xherdana przez nasz zespół.
Gracz dynamiczny, dobrze wyszkolony techniczne, gra obiema nogami, to z pewnością Jego główne atuty, a z taką charakterystyką powinien robić nie mało szumu na połowie przeciwnika.
Witamy i powodzenia! :szal:
Wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: Wannabe »

Świetny transfer. Zawodnik szybki, dobry technicznie, młody, ale doświadczony. Liczę, że już w niedzielę dostanie szansę w wyjściowym składzie i spełni oczekiwania :)

PS Boję się tylko, że będzie jak z Quaresmą.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: RoB »

PuMa pisze: a później zdecydujemy się po wypożyczeniu tego zawodnika zakupić w nasze szeregi. .
Nie mamy w tym temacie wyboru, mamy obowiązek wykupienia go po sezonie.
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: Chuchu »

BRAWO! Transferów na takim poziomie nam trzeba żeby podnieść w końcu ten żałosny poziom w drużynie. Xherdan nie jest oczywiście drugim Messim czy Ribery'm, ale z pewnością jest to już bardzo poważny piłkarz i pasujący do wizji Manciniego, który odkąd przyszedł ewidentnie domagał się skrzydłowych. Zawodnik 23-letni, dynamiczny, silny, dobry technicznie z dryblingiem. Gościa z taką przebojowością nam było trzeba.

Podolski i Shaqiri nam podium w obecnej sytuacji nie zapewnią, ale jest to bardzo miły początek zimowego mercato i nadzieja na przyszłość, że być może coś w końcu w tej drużynie ruszy, bo wartościowych piłkarzy u nas jak na lekarstwo. Widać też, że kiedy trener mocno angażuje się w transfery, to też ma swoje skutki :)
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: Baszczu »

Shaqiri podpisał kontrakt do 30. czerwca 2019 r. Dziś też swój pobyt przedłużył Kovacic, również do lata 2019. Podwaliny pod projekt ''La Nuova Inter" całkiem solidne. Zgodnie z przewidywaniami, Szwajcar występować będzie w koszulce z numerem 91 - są to ostatnie dwie cyfry roku urodzenia. Jako, że mamy piątkowy wieczór, możemy śmiało wychylić lampkę szampana za udany początek mercato. :)
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: sampam »

sampam pisze:No a moze to jednak Hiszpan mial racje, pozbywajac sie, ponoc nieprzystosowalnego zawodnika do taktyki Bayernu? Czas pokaze!
No to juz wszystko wiemy. Krociutka przygoda Szwajcara...
Jakops20
Posty: 19
Rejestracja: 28 paź 2006, 20:28
Kontakt:

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: Jakops20 »

La Nuova Inter nawet nie przetrwało 2 sezony... z bólem serca patrzę na to wszystko. Szkoda piłkarzy, szkoda czasu tym bardziej, szkoda pieniędzy. Myślałem, że Kovacić to będzie ktoś taki jak Jugović swego czasu, krótkiego czasu ale intensywnego. Do tego Brozović doszedł, jego kolega, serio to miało ręce i nogi, mógł udać się środek pola złożony z serbskich talentów. Niestety, nie w tym klubie i nie w tym życiu... SZKODA...;/
Adriano_forever
Posty: 1281
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: Adriano_forever »

Zimowe okienko wydawało się bardzo dobre w naszym wykonaniu, a tu proszę, mamy sierpień a ani Podolskiego ani Szakiriego u nas już nie ma.

Wniosek? Zimowe mercato było beznadziejne w naszym wykonaniu. Również uważam, że szkoda. Shaqiri widać chciał zostać ale ile można.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Xherdan Shaqiri

Post autor: sampam »

Na fali optymizmu po odejsciu Waltera wiele osob zapomnialo, ze pozyskalismy 2 badz co badz, ale lawkowiczow:)
ODPOWIEDZ