Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Excubitor
Posty: 46
Rejestracja: 30 mar 2006, 12:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Football Manager

Post autor: Excubitor »

można gdzieś jeszcze dorwać CMa 03/04 za normalne pieniądze (http://www.amazon.co.uk/Championship-Ma ... ager+03+04)? Czy już tylko na chomiku?
kkaka007
Posty: 1
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Football Manager

Post autor: kkaka007 »

Witam
wiecie jak mogę do FM'a 14 pobrać aktualizację ?
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

kkaka007 pisze:Witam
wiecie jak mogę do FM'a 14 pobrać aktualizację ?
Kupic orginalnego FM ;)
Gomez
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2008, 22:38

Re: Football Manager

Post autor: Gomez »

Jak z tą 14 ? Da się w to grać, bo zastanawiam się nad kupnem (zostałem na etapie 12' i się po prostu pytam, a na 15 raczej nie doczekam się - tzn grywalną)
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: hQ »

14 jak dla mnie słabsza niż naprawiona 13. Za małe pieniądze może bym się pokusił, ale ogólnie jakoś tej wersji nie polecam.
krystianeczek
Posty: 474
Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:32

Re: Football Manager

Post autor: krystianeczek »

Mój pierwszy sezon w 14 słaby. Brak kasy na transfery i w lato nie przychodzi nikt konkretny. Nie ma kto strzelać bramek. Dopiero w zimę udaję się wyciągnąć Peruzziego za szrot(nie pamiętam już dokładnie kogo) i Balante za 30 mln zł. Sezon kończę na 4 miejscu, . Po 1 sezonie dość kasy na transfery, ściągam za 100 mln Bernarda, za 70 mln M Vile i za 50 mln Salvio( chcieli się go pozbyć nie wiem czemu) i za grosze Doumbia. Drugi sezon dużo lepszy, gram skladem: Handa-Peruzzi Rano Balanta JJ-M Vila-Taider- Kovacic Salvio Bernard-Icardi(Doumbia). Skończyłem na 2 miejscu ale z Pucharem Włoch i Ligą Europejską,wielkim problemem było strzelanie bramek przez napastników i najlepszym strzelcem był Kova z 22 bramkami. Przed 3 sezonem dość fajnie propozycję za każdego z 4 obrońców, za Balantę nawet 180 mln dostawałem ale jest przekozakiem i go nie sprzedałem. Ale za kasę na transfery kupiłem Aguero za 150 mln i Lukaku za 60 i Stegen z wolnego. 3 sezon w lidze przeciętnie ale udało się wygrać z 70 punktami(tyle samo Juve i Atalanta). Wygrałem również ligę mistrzów ale tam grałem inną taktyką, często z 5 obrońcami i 2 dpś, normalnie grałem moją ulubiona taktyka w fma czyli 4 obrońców, dpś, ofensywny pomocników, 2 skrzydłowych i 2 napadziorów. Strzelałem bardzo dużo ale dużo też traciłem. W 3 sezonie się obudził Icardi i z 29 bramkami najlepszy strzelec ligi. Dla wszystkich co zaczynają niech kupują Balantę. Gościu do wyciągnięcia za grosze, a robi się z niego najlepszy zawodnik w drużynie.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Beta FM-a 15 ujrzala swiatlo dzienne. W tej edycji odrobine zmienil sie interfejs, menu jest bardziej koloowe, no i mamy wielki powrot...bocznego paska gry:) Raporty scoutow wydaja sie byc znacznie bardziej szczegolowe, a i mechanika meczu ulegla poprawie.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

warto kupić?no i czy są jakieś sensowne następstwa po sobie i logiczny ciąg zdarzeń związanych z sytuacją?czy znow grasz 7 meczy i we wszystkich masz 30 strzałów i gol, max 2 a rywal 2 strzały i zawsze bramke?
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

czy są jakieś sensowne następstwa po sobie i logiczny ciąg zdarzeń związanych z sytuacją?
Mozna powiedziec, ze taki algorytm udoskonalono. Mamy np. sytuacje w ktorej zawodnik A chce odejsc z druzyny, a my nie wyrazamy na to zgody. Wowczas czesc druzyny moze sie zbuntowac, dlatego trzeba z nimi prowadzic rozmowy. W poprzedniej edycji tez dochodzilo do takich losowych wydarzen, ale ich przebieg byl troche inny. Skoro juz mowa o nowinkach to mamy opcje wywiadu w...tunelu prowadzacym na plyte boiska. Takie bzdurstwa w sumie, ale jak ktos lubi tego typu smaczki, to bedzie zadowolony.

Ponownie, przynajmniej wedlug mnie, kontrowersje budza atrybuty zawodnikow i ich wycena. Przykladowo Gervinho wyceniany jest na taka sama kwote jak Robben (30 mln). Mozna dyskutowac czy to rzeczywista, realna wycena. Z kolei Biabany i Ibarbo sa najszybszymi zawodnikami w grze. Ponoc niezle ganiaja za pilka, ale czy Bale i Ronaldo sa rzeczywiscie wolniejsi?

Na ocene nowego FM-a przyjdzie pora dopiero za jakis czas:)
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

rumcyk pisze:warto kupić?no i czy są jakieś sensowne następstwa po sobie i logiczny ciąg zdarzeń związanych z sytuacją?czy znow grasz 7 meczy i we wszystkich masz 30 strzałów i gol, max 2 a rywal 2 strzały i zawsze bramke?
Na takie oceny przyjdzie czas dopiero po premierze gry. Teraz jest to dopiero Beta gry więc zmiany ostateczne jeszcze napewno będą :)
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Dzięki. Pytam bo jestem wielkim fanem FM ale w ostatniej wersji grało mi sie fatalnie gdyz nie bylo logiki w wielu rzeczach, zaczynając od tych statystyk po stałe fragmenty gry a kończąc na taktyce. Teraz mam nadzieje nie bedzie to psuło gry:)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Witam. Juz minelo troche czasu od premiery fm15. Jakie sa wasze wrazenia z nowej czesci.
Ja zamierzam dopiero kupic fm
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Przyznam, ze nie wiem czy tak zawsze bylo, ale warto grac w FM-ie Udinese. Kluby filialne w postaci Watfordu i Granady dostarczaja zupelnie za darmo pilkarzy, ktorzy wlasciwie gwarantuja srodek tabeli. A to juz cos na poczatek:)
Jimi
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006, 17:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Football Manager

Post autor: Jimi »

A może udało by się zorganizować jakąś wspólną rozgrywkę w fm15 online? tak aby pograć ze 2-3 razy w tygodniu? ja niestety zawsze grałem sam albo ewentualnie we dwie osoby na jednym kompie i nie mam doświadczenia w rozgrywce sieciowej ale można by spróbować coś pograć w kilka osób.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

elo, jest już jakaś grywalna wersja "z neta"? bo jakiej to nie ściągne, wyskakuje mi błąd zaraz przy uruchomieniu gry...
AlwaysRemember
Posty: 1468
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Football Manager

Post autor: AlwaysRemember »

Poszło PW Panie Balonie.;)
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

dzięki! ale już ogarnąłem. Inter gra taką padakę, że miałem czas pokombinować :)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Panowie jakie sa wasze wrazenia z gry. Gra ktos Interem? jak wyglada budzet? da sie powalczyc o mistrza w pierwszym sezonie?
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Football Manager

Post autor: Alfa »

gra sie bardzo fajnie, o tytule mozesz zapomniec, juve za dobre ale 2-3 miejsce jak najbardziej w zasiegu, Thohir jest mega hojny lubi 'dac' 25 - 50mln tak o z dupy :)
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

hi, może ktoś wrzucić nową skórkę? (ta co weszła wraz z patchem), choć nie wiem, czy jest jako osobny plik.

EDIT: orientujecie się, czy rozmowy w trakcie meczu coś wnoszą? czasem zachęcam kopaczy, ale bez reakcji.
NeroBlu
Posty: 133
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:45
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: NeroBlu »

Ja Interem po 15 kolejkach mam 35 punktów i jestem o punkt za Juve - jeszcze nie przegrałem meczu, więc Interem nie gra się tak tragicznie. Gram ustawieniem 4-3-1-2 i jeśli mogę do niego dać jakąś poradę - warto wypożyczyć Flaminiego, gra naprawdę dobrze i w tym przejściowym, pierwszym sezonie zanim pozbędę się ogórków zżerających mnóstwo pieniędzy z budżetu na pensje na pewno warto go u siebie mieć.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

No i mam swoją pierwszą karierę za sobą .... zwolnili mnie.... :( (nowość)
Sezon zaczął się świetnie, porażka dopiero w 7 meczu sezonu, a zaliczyłem tylko 2 remisy 0-0 (przy całkowitej dominacji), a reszta wygrywana raczej do 0 (w tym rozbite Udine i Lazio) + pewne wygrane w LE. Ultra podobał mi się system gry - mecze stały się bardziej realne (trzeba trochę pokombinować z rozgrywaniem, no i są bardziej standardowe wyniki 1-0, czasem 2-0, ale raczej takie w stylu "pewnie, ale możliwa niespodzianka"). Save,exit,spać.
Wczoraj odpalam karierę i .... seria porażek! Zespół totalnym cieniem ekipy z poprzedniego dnia, chaos taktyczny i wysyp kontuzji (6-10, w tym wszyscy boczni obrońcy) i połowa skrzydłowych). Wielkie trudności z wygraniem z ogórkami no i zaczęły się kombinacje taktyczne, które niekoniecznie wychodziły in plus.
Ostatecznie dostaje od Thohira ultimatum 9 pkt w 5 meczach (całkowicie olał teks z kontuzjami wskazując "że teraz nie ma tyle kontuzji") i blokadę na finanse (wcześniej zaklepałem Podolskiego, a teraz 7 mln zablokowane), z tym, że trafiłem na okres Sampa (rewelacja rozgrywek), Milan, Juve, jakiś słabiak, Viola. Oczywiście musiałem wtopić z Sampą (strzały 35-2, wynik 0-2), następnie wygrałem z Milanem (3-2 po totalnej dominacji), przegrana z Juve (znów prowadziłem mecz, ale Guarin skutecznie asystował przy obu bramkach), Wygrałem z kimś tam słabym, no i została mi Viola.... przegrana 3-0, przy wyrównanej grze (powiem nawet, że prowadziłem grę, ale totalna nieskuteczność ataku). W efekcie poleciałem ze stanowiska, które objął AVB i rozpoczął serie zwycięstw (5 jak wyłączyłem).

Co do samej rozgrywki, po rewelacyjnym początku przyszły demony starych wersji. Masa meczy, w których nie potrafię wytłumaczyć nieskuteczności - mam ok 15 sytuacji sam na sam (lub czyste światło bramki), ale gracze napierdzielają w kosmos (czasem w bramkarza). Do tego wysyp strzałów z dystansów (nikt nie ma takiego polecenia) oraz długich piłek z obrony (polecenie drużynowe krótkie, i indywidualne krótkie....). Standardowa pełna dominacja (raz na ok 7-8 meczy, odwrotność, nie mogli sklepać 2-3 podań), ale totalny brak skuteczności... Na początku stawiłem na tragicznych wykonawcach (Pedro Leon, Palacio, Icardi), ale później przyszedł Podo (20 wykończenie) i mimo kilku asyst, chyba ani razu nie trafił w światło bramki....

Przyznam, że sajgon moralno-medialny przy słabych wynikach to jakaś masakra. Co dziennie kilku niezadowolonych graczy chciało rozmowy, a media przinaczały moje słowa (w stylu przyznaje, że jest kryzys, a oni wyskakują, że nie wierze w zespół/własne umiejętności). Do tego masa zaczepek trenerów i legend (którzy są jak chorągiewki - sprzedany Yuto co tydzień zmienia zdanie na mój temat...)

Taktycznie, to strasznie popsuli funkcje graczy (w porównaniu z 14). Cofnięty pomocnik gra bardziej jak klasyczny def. pom. a wysunięty rozgrywający SP dość niechętnie atakuje z głębi. No i moi ukochani schodzący napastnicy jakoś bez pierd.nięcia :(. Mam skórkę, która pokazuje jakie przeciwnika stosuje funkcje dla graczy i zauważyłem, że komp praktycznie nie używa tych wszystkich "nowych" funkcji jak Regista, Reumater itd, a za to wybiera klasyczne DP, SP, SN/Skrz. Daje to trochę do myślenia.

No nic, teraz weryfikacja moich błędów i robię 2 podejście do Interu :)
mexyk90
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2013, 01:27

Re: Football Manager

Post autor: mexyk90 »

Ja powiem wam ze FM 15 jest zajebisty pierwsze sezony byly ciezkie w grze 3-7 miejsce to max, ale jestem juz w 2021 roku kilka dobrych transferow i zaczyna sie niezla gra INTEREM .
Po 19 kolejkach mam 16 win i 3 draw 0 lose :) 1 miejsce w tabeli.
warto wydac w pierwszym sezonie 10 mln na mexykanskiego pomocnika Hirving Lozano, kapitalny gracz wart juz 40 mln :) pozdro
Sylvinho
Posty: 26
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Football Manager

Post autor: Sylvinho »

a ja za cholere nie moge wgrac nowej skorki,pomoze mi ktos z tym?co moze byc problemem?
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

Sylvinho pisze:a ja za cholere nie moge wgrac nowej skorki,pomoze mi ktos z tym?co moze byc problemem?
moze do zlego folderu wrzucasz skrina? odznaczyles badz zaznaczyles buferowanie skorki? przeladowales? na cmrev masz krok po kroku jak wgrac skorke
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

Po wejściu 15.2 pojawiły się błędy w formacie plików. Na cmrev (na forum) szczegółowo napisali co to pozmieniać. Wydaje mi się, że fix, który wszedł wczoraj miał naprawić ten bubel.

Btw. Kogo ściągacie Interem w pierwszym okienku?
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: Kujon »

Don Balon pisze:. Kogo ściągacie Interem w pierwszym okienku?
Odegaard, Tielemens, Balanta, Zivkovic - pierwszy wiadomo się ogrywa, Tielemens bardzo przeciętnie gra, dwaj ostatni klasa. Musze jakiegoś bramkostrzelnego napastnika kupić, bo jedynie coś tam Osvaldo gra a Mauro kaleczy (5 bramek na cały sezon)
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

Don Balon pisze: Btw. Kogo ściągacie Interem w pierwszym okienku?
Lucas Romero, Wellington Nem, Bernard

Icardi nie schodzi ponizej 20bramek w lidze u mnie. Tielemans w poprzednim sezonie 40(6) spotkan 14bramek 19 asysyt
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Pytanie z innej kategorii, chcę kupić FM ale wyjeżdżam do Norwegii na początku stycznia czy tam normalnie pogram?nie ma żadnej blokady regionalnej?
rapen
Posty: 113
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:21
Lokalizacja: Zawadzkie

Re: Football Manager

Post autor: rapen »

raczej nie, steam to steam :P
ODPOWIEDZ