Ciekawe książki

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ciekawe książki

Post autor: Hanys »

Ja ostatnio zainteresowałem się książkami J. Piekary. Są to opowieści z średniowiecza powiązane z fabułą fantastyczną. Piekara ma wiele książek jednak część z nich jest połączona ciągiem opowiadań o życiu inkwizytora który ma wiele przygód. Są to bardzo fajne opowiadania, które spodobały się także mojemu ojcu który czytał same fantazy między innymi wszystkie książki od Lema. polecam naprawdę jak ktoś lubi historie o średniowiecznych stworach i duchach powiązane duchowym inkwizytorem
Matios
Posty: 107
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:32

Re: Ciekawe książki

Post autor: Matios »

hanys%%% pisze:Ja ostatnio zainteresowałem się książkami J. Piekary. Są to opowieści z średniowiecza powiązane z fabułą fantastyczną. Piekara ma wiele książek jednak część z nich jest połączona ciągiem opowiadań o życiu inkwizytora który ma wiele przygód. Są to bardzo fajne opowiadania, które spodobały się także mojemu ojcu który czytał same fantazy między innymi wszystkie książki od Lema. polecam naprawdę jak ktoś lubi historie o średniowiecznych stworach i duchach powiązane duchowym inkwizytorem
Muszę przyznać, że ten cykl również bardzo przypadł mi do gustu. Napisany przystępnym językiem i z naprawdę dobrym klimatem. Ja od siebie mogę polecić książkę "Malowany człowiek", również fantasy i również bardzo dobrze się czyta:)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Ciekawe książki

Post autor: yoda79 »

Piekarę dobrze się czyta, ale to nie jest literatura najwyższych lotów. Świetny klimat, ale ubogi język. Tak czy siak - warto.
darek05
Posty: 363
Rejestracja: 8 mar 2008, 13:03

Re: Ciekawe książki

Post autor: darek05 »

Piasecki - " Zapiski oficera armii czerwonej ".

Zapis polskiej rzeczywistości na Kresach widzianej oczyma prymitywnego i zaślepionego czerwoną propagandą sowieckiego oficera.

Śmieszne, straszne- ale lektura rewelacyjna.
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ciekawe książki

Post autor: Hanys »

yoda79 pisze:Piekarę dobrze się czyta, ale to nie jest literatura najwyższych lotów. Świetny klimat, ale ubogi język. Tak czy siak - warto.
wiesz ubogi język dlatego mi sie podoba bo oczytany to ja raczej nie jestem. niestety książki napisane trudnym językiem po prostu mnie męczą
Ur-Shak
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, 15:16
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ciekawe książki

Post autor: Ur-Shak »

Jeśli ktoś lubi trochę fantastykę lub uniwersum stalkera to polecam "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich;) Do tego Ernesto Guevara "Che - rewolucja", "Dzieci Hurina" Tolkiena. Jak coś sobie przypomnę jeszcze to napiszę;p
air87
Posty: 414
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:07
Lokalizacja: Pzn

Re: Ciekawe książki

Post autor: air87 »

Ur-Shak pisze:Jeśli ktoś lubi trochę fantastykę lub uniwersum stalkera to polecam "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich;) Do tego Ernesto Guevara "Che - rewolucja", "Dzieci Hurina" Tolkiena. Jak coś sobie przypomnę jeszcze to napiszę;p
Albo Metro 2033 i Metro 2034 :)

Warto tez sie pochylic nad Orewllem i mega dobrym, a dosc krotkim "Rokiem 1984"
1988krzychu
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, 22:18
Kontakt:

Re: Ciekawe książki

Post autor: 1988krzychu »

Czytałem "Piknik na skraju drogi" - świetna książka, także mogę polecić z czystym sumieniem :)
Kto pyta nie błądzi. noclegi zakopane
Ur-Shak
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, 15:16
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ciekawe książki

Post autor: Ur-Shak »

Spr Metro 2033 i 2034 i faktycznie warte polecenia;) aktualnie zaczynam inne książki z projektu Metro, konkretnie "Piter" ale zobaczymy na ile uczelnia pozwoli się w nią szybko wgłębić:)
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Re: Ciekawe książki

Post autor: yoda79 »

Aczkolwiek Metro 2033 o klasę lepsze od 2034:)
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Ciekawe książki

Post autor: mediolan »

nie bede zakladal nowego tematu i zasmiecal forum :) otoz zbliza sie wielkimi krokami 18 mojej wybranki :) mam juz mniej wiecej prezent :) ale chcialbym jeszcze dorzucic jedna rzecz i tu byc moze ktos mi pomoze . Wszyscy pewnie no ok ale co to ma wspolnego z ksiazka a wiec chcialbym kupic jeszcze book of love :D przegladam internet juz pare dobrych godzin kamasutry ksiazki o seksie itp itd jest tego poprostu mnostwo O.o juz nie mam pojecia na co sie zdecydowac i pytanie do was polecacie jakas dobra ksiazke o kamasutrze , seksie ? :)
groch
Posty: 374
Rejestracja: 14 sie 2006, 10:56
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Ciekawe książki

Post autor: groch »

kup jej Pięćdziesiąt twarzy Greya :D
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ciekawe książki

Post autor: Hanys »

http://www.empik.com/wszystko-co-mezczy ... ,ksiazka-p
na ostatniej stronie pisze że mają cycki :D
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Ciekawe książki

Post autor: mediolan »

haha widzialem to juz i sie nad tym zastanawialem :P
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Ciekawe książki

Post autor: hQ »

Bodajże 10 września wychodzi książka Raymonda Domenecha 'Straszliwie sam' opisująca jego przygodę z reprezentacją Francji. Pokazuje nam wszystko od strony szatni. Książkę już zamówiłem i dostanę ją przed premierą :P. Fragmenty książki można znaleźć na http://www.weszlo.com/news/15976-Jak_co ... _Stanowski .
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Ciekawe książki

Post autor: mediolan »

Poszukuje Hobbita ALE w wersji kieszonkowej i po angielsku ... jesli ktokolwiek slyszal lub widzial dajcie znac bo jakos nie moge trafic ...
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Ciekawe książki

Post autor: Serpente »

Obrazek

Jestem w połowie, póki co miazga absolutna, polecam bo jest co czytać a dla fanów boksu czy samego Mike'a pozycja obowiązkowa. Podoba mi się bardziej niż Zlatan :hold:
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Ciekawe książki

Post autor: Klinsi64 »

Obrazek

Gorąco zachęcam do przeczytania książki,a raczej księgi (808 stron) Davida Simon'a "Wydział zabójstw -ulice śmierci" autor,młody wówczas dziennikarz,późniejszy twórca serialu "Prawo ulicy" towarzyszył przez cały 1988 rok policjantom z wydziału zabójstw w Baltimore.Jeśli kogoś interesują kulisy śledztw,procesów,sekcji zwłok lub lubicie wydziałowe intrygi i specyficzny policyjny humor nie powinniście czuć się zawiedzeni. :)
Pandora
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:34

Re: Ciekawe książki

Post autor: Pandora »

klinsi pisze:Obrazek

Gorąco zachęcam do przeczytania książki,a raczej księgi (808 stron) Davida Simon'a "Wydział zabójstw -ulice śmierci" autor,młody wówczas dziennikarz,późniejszy twórca serialu "Prawo ulicy" towarzyszył przez cały 1988 rok policjantom z wydziału zabójstw w Baltimore.Jeśli kogoś interesują kulisy śledztw,procesów,sekcji zwłok lub lubicie wydziałowe intrygi i specyficzny policyjny humor nie powinniście czuć się zawiedzeni. :)
Hej, może mógłbyś polecić mi jeszcze jakiś dobry kryminał? najlepiej coś stąd http://www.ravelo.pl/sensacja-kryminal- ... 12936.html bo zawsze tutaj zamawiam, a wybór jest bardzo duży. Nie mam doświadczenia z tego typu książkami, dlatego jeśli możesz podać mi 2-3 tytuły byłoby super :)
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Ciekawe książki

Post autor: Serpente »

The Wire to serialowy Mount Everest, nie wiedziałem że jest taka książka, jak opanuję Tysona to z pewnością sprawdzę dzięki ;)
SebastianR
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2015, 09:32

Re: Ciekawe książki

Post autor: SebastianR »

Zamówiłem tę książkę. Już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie.
Znacie może hotele w Białobrzegach? Wszyscy moi znajomi polecają.
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Ciekawe książki

Post autor: mediolan »

Matura zbliża się wielkimi krokami dlatego też zakupiłem książkę http://www.empik.com/blackout-jutro-bed ... ,ksiazka-p abym przypadkiem nie zaczął się do niej uczyć :P
tobi1
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, 12:27

Re: Ciekawe książki

Post autor: tobi1 »

Ja przeczytałem "Metro 2033" i każdemu polecam, dobra książka :)

Obrazek
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Re: Ciekawe książki

Post autor: Damiano »

Właśnie skończyłem "Alfabet Suworowa" 9/10 i "Legion 8,5/10. Teraz w kolejce biografie Ancelottiego i Pirlo
sargall
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2015, 10:24

Re: Ciekawe książki

Post autor: sargall »

Miałam okazję czytać „Drzwi do Szczęścia”, zmieniła moje podejście, nastawienie, pokazała, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba chcieć.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Ciekawe książki

Post autor: Dzonyy »

tobi1 pisze:Ja przeczytałem "Metro 2033" i każdemu polecam, dobra książka :)

Obrazek
W tym uniwersum zdecydowanie najbardizej podeszła mi Trylogia Andrieja Diakowa opisująca losy stalkera Tarana i jego przybranego syna Gleba.
cegula
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2015, 15:48

Re: Ciekawe książki

Post autor: cegula »

polecam bardzo grę o tron super
nirmag
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2015, 18:18

Re: Ciekawe książki

Post autor: nirmag »

„Tego lata stałam się piękna”. Pierwsza miłość, sercowe rozterki. Jedna dziewczyna – dwóch zakochanych w niej braci. Co więcej o niej napisać....trzeba po prostu ją przeczytać:)
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Ciekawe książki

Post autor: Kusy »

Polecam książkę "zaSypany" Kraków haniebnie go wykończył, jak również alkohol i depresja.
barylkaa
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2015, 23:00

Re: Ciekawe książki

Post autor: barylkaa »

„Pan Mercedes”.Przeciętny kryminał powiedzmy, że detektywistyczny, choć wątek przestępcy jest bardziej rozbudowany. Całość napisana nieźle, ale mało oryginalna i nie całkiem przekonująca. Solidny średniak ale nic więcej.
ODPOWIEDZ