Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Zmiany jak co roku są, w taktyce, w ustawieniu, konfiguracja stałych fragmentów gry zmieniona. Do tego zgranie ma duże znaczenie.

Barona? Jaki barona? :D
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Barbosa. Miało byc;)
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Aaa :D teraz rozumiem :D kupiłem go jako zmiennika Icara ale ustawiany był na prawym skrzydle gdzie ładnie grał sporo strzelał. Potem przytrafiła mu się kontuzja 3 miesięczna przez co na prawe skrzydło wskoczył Bimbał iii... No i został on wybrany najlepszym pomocnikiem Serie A :D Pierwszy sezon należał do niego :D Barbosa jak wrócił po kontuzji to ciężko mu było wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie bo Bimbał sezon życia rozgrywał :)
coco
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:37
Lokalizacja: Krościenko Wyżne

Re: Football Manager

Post autor: coco »

ktoś mi wytłumaczy o co lotto na allegro z dostępem do konta steam ? dostęp kosztuje 1 zł na jakiej zasadzie odbywa ?
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Za 1zł kupujesz dostęp do konta steam na którym jest FM16, logujesz się na to konto, pobierasz z niego FMa i możesz grać na nim w trybie offline.
adilbn
Posty: 136
Rejestracja: 31 sty 2012, 18:20

Re: Football Manager

Post autor: adilbn »

Adriano już po pierwszym sezonie? Które miejsce? Wrzuć kilka screenów ;)
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Tak, zakończyłem sezon na 2 miejscu niestety za juve. Icar król strzelców.
http://screenshooter.net/102671690/kgcysrr

To co się dzieje w oknie transferowym po sezonie to jest bajka. City wydaje 279 mln. Arsenal 160, Utd 167 mln. Jaja. A ja dostałem 18 mln na transfery :D Wywaliłem 3/4 składu, dostałem mega ofertę za Icara bo z bonusami 96 mln.
Tutaj lista transferów do klubu
http://screenshooter.net/102671690/lfimxig
Tutaj z klubu.
http://screenshooter.net/102671690/qlycqyv

Ogólnie gram teraz drugi sezon, do zimy zobaczę co się będzie działo :)
coco
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:37
Lokalizacja: Krościenko Wyżne

Re: Football Manager

Post autor: coco »

czyli prócz tego, że muszę się logować na tego steama to wszystkie funkcje gry ( uaktualnienia składów, łatki, grafiki ) pozostają do mojego wglądu tak ?

to jeszcze jedno pytanie Football Manager 2016 PC PL STEAM czy Football Manager 2016 FM 2016 PL PC STEAM + BETA czym to się różni ? którą ofertę kupić ?
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

No grę ściągasz na dysk i masz normalną grę tylko że online nie pograsz. Reszta jest normalnie.

Beta była dostępna przed premierą więc nie rozumiem tej bety teraz skoro premiera była tydzień temu:)
Soprano1986
Posty: 396
Rejestracja: 22 lis 2007, 22:45
Lokalizacja: Sopot

Re: Football Manager

Post autor: Soprano1986 »

Adriano ale o jakiej walucie mówisz ??
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Soprano1986 pisze:Adriano ale o jakiej walucie mówisz ??
Wszystko w Euro, tylko i wyłącznie w FMa gram w Euro walucie ;) I tak te kwoty które wydaje City czy Arsenal z Utd to wszystko w euro
Soprano1986
Posty: 396
Rejestracja: 22 lis 2007, 22:45
Lokalizacja: Sopot

Re: Football Manager

Post autor: Soprano1986 »

Spoko bo ja gram od poczatku w funtach bo w CM 98 nie bylo jeszcze euro i sie przyzwyczailem do funtów:) Wiec musze przewalutować Twoje kwoty :)
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Football Manager

Post autor: forzaragazzi »

Grałem w CMy od roku 2000. Pierwszy zakupiony CM po Euro 2000 za zaoszczędzone z wakacji pieniądze. Objąłem Inter i zakupiłem Fabio Cannavaro za ciężki hajs :-D Ostatnią wersję która grałem to FM 2012. Od tamtej pory nie ruszam tej gry - niesamowity pożeracz czasu, a ja osobiście nie potrafię w nią grać w stylu 1 godzinka dziennie :P

Inna sprawa że brakuje w niej jeszcze trochę realizmu (nie wiem czy nie bardziej niż kiedyś). Perisić sprzedany za 60 milionów do City... Na YT jest gamepley gdzie koleś zdobywa Serie A (czy tam 3 trójkę) bazując na samych wypożyczeniach. W każdym razie jest w tym temacie sporo do poprawy.
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Gram w fm od czasów cm. Az wstyd się przyznać ale moje największe osiągnięcie to dojście do finału ligi mistrzów, w którym przegrałem z Realem. A to był fm 2012.
Moim największym problemem jest ustawieniem taktyki. Próbowałem sam to robić ale nic z tego nie wychodziło, wiec ściągam taktyki z neta

Dziś kupuje fm i tez pewnie będę wyszukiwać taktyk.

Kogo możecie polecić na pierwszy sezon do Interu?
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Dolin123, tez sciagalem taktyki ale od kilku lat, męcze nawet kilka sezonow zeby ustawic jedna a dobra, nerwow to troche kosztuje ale wygranie Ligi Mistrzów na swojej taktyce daje największą radość w tej grze. Problemem jest to, że opisy poleceń taktycznych niekoniecznie odzwierciedlają tego co jest opisane, że powinno odzwiercidlać. Nie było fma w którym bym nie wygrał LM czy innych pucharów. czasami zajmuje to 3 sezony a czasami 5. Wykonawcy zawsze mają duże znaczenie.

Co do graczy to ja kupiłem Pione Sisto, Balante. Dodatkowo ciekawymi graczami są Lucas Romero i Hirving Lozano. Milik tez jest w rozsądnej cenie, ale on nie chcial przejsc do Interu.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

rumcyk pisze: Problemem jest to, że opisy poleceń taktycznych niekoniecznie odzwierciedlają tego co jest opisane, że powinno odzwiercidlać.
Dokładnie, najgorzej jest jak zaczynasz grać i myślisz, że nie masz wpływu na gre po ustawieniu taktyki.
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Oj nie idzie mi w sparingach kupiłem Lucasa Romeo i Jonathana Silve

Widocznie taktykę mam slaba
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

rumcyk pisze:Dolin123, tez sciagalem taktyki ale od kilku lat, męcze nawet kilka sezonow zeby ustawic jedna a dobra, nerwow to troche kosztuje ale wygranie Ligi Mistrzów na swojej taktyce daje największą radość w tej grze. Problemem jest to, że opisy poleceń taktycznych niekoniecznie odzwierciedlają tego co jest opisane, że powinno odzwiercidlać. Nie było fma w którym bym nie wygrał LM czy innych pucharów. czasami zajmuje to 3 sezony a czasami 5. Wykonawcy zawsze mają duże znaczenie.

Co do graczy to ja kupiłem Pione Sisto, Balante. Dodatkowo ciekawymi graczami są Lucas Romero i Hirving Lozano. Milik tez jest w rozsądnej cenie, ale on nie chcial przejsc do Interu.
.zrobiłem swoją taktykę i nie idzie w ogóle. W sparingach przed sezonem tylko jedna wygrana z jakimiś ogórki a tak to przegrane. Jaka taktyka tzn ustawieniem grasz?

Ściągam Lucasa Romeo, Balans i Jonathana Silve ze sportingu
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: Kujon »

Wreszcie FM zakupiony i zobaczymy co tam pozmieniali :)

Na razie zaczynam, macie jakieś "nowe" talenty? Bo widzę, że się posiłkujecie z wersji 14 i 15 (Romero, Balanta, Barbosa, Sisto, J.Silva) - ja już znalazłem jedną nową perełkę, zobaczymy jak się rozwinie, ale jak na 18 lat to umiejętności ma naprawdę dobre - Rodrigo Bentancur
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Dolin nie pomoge niestety bo tego fm odpalilem tylko raz, i nie szlo mi za dobrze, wiec taktyki jeszcze nie mam. Ja preferuje ustawienie 4-2-2-2 z 2 defensywnymi z czego jednym defensywnie ustawionym a jednym ze wsparciem i rola dlugodystansowca, 2 skrzydlowymi jako schodzacymi napastnikami i 2 napastnikami w tym jeden z rola falszywej 9 a drugi wysuniety napastnik. Druga taksa taka sama z roznica ze jeden napastnik zmienia sie w ofensywnego pomocnika.
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

Macie linka do torrenta skad mozna sciagnac football Managera 16 ? :D
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

ferii pisze:Macie linka do torrenta skad mozna sciagnac football Managera 16 ? :D
Nie lepiej ci kupić na allegro za 1zl? I do tego będziesz miał aktualizacje
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

http://gry4u.eu/fm16.html - próbował ktoś tutaj kupić przez sms ? :D
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Re: Football Manager

Post autor: kolus »

skonczylem pierwszy sezon i w klub zostal przejety przez jakiegos turasa ktory sypnal 115mln na transfery. Ktos tez mial taka sytuacje? Fajne transfery mi z tego wyszly Rulli za darmo, Krychowiak, Milik, Chambers i Klassen(czy jakos tak). Niestety montoya wybral Barce. A out Melo, Palacio, Miranda, Handa, Perisic. I jak u was sie spisuje Icardi bo widze ze u niektotych dobrze u mnie do konca lutego 2 gole w lidze ale potem sie przebudzil i skonczyl z 14 golami, a jak jovetic bo u mnie strasznie duzo kontuzji lamie 60% sezonu w szpitalu.
AlwaysRemember
Posty: 1468
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Football Manager

Post autor: AlwaysRemember »

http://allegro.pl/football-manager-2016 ... 25083.html < ja kupiłem tutaj i sobie chwalę.;)
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Kujon pisze:Wreszcie FM zakupiony i zobaczymy co tam pozmieniali :)

Na razie zaczynam, macie jakieś "nowe" talenty? Bo widzę, że się posiłkujecie z wersji 14 i 15 (Romero, Balanta, Barbosa, Sisto, J.Silva) - ja już znalazłem jedną nową perełkę, zobaczymy jak się rozwinie, ale jak na 18 lat to umiejętności ma naprawdę dobre - Rodrigo Bentancur
Lincoln z Germio, matko bosko jak on wygląda na 17 lat to jest masakra :D niestety non stop nie mam miejsca spoza UE i dopiero w wieku 19 lat bede mógł go sprowadzić.
kolus pisze:skonczylem pierwszy sezon i w klub zostal przejety przez jakiegos turasa ktory sypnal 115mln na transfery. Ktos tez mial taka sytuacje? Fajne transfery mi z tego wyszly Rulli za darmo, Krychowiak, Milik, Chambers i Klassen(czy jakos tak). Niestety montoya wybral Barce. A out Melo, Palacio, Miranda, Handa, Perisic. I jak u was sie spisuje Icardi bo widze ze u niektotych dobrze u mnie do konca lutego 2 gole w lidze ale potem sie przebudzil i skonczyl z 14 golami, a jak jovetic bo u mnie strasznie duzo kontuzji lamie 60% sezonu w szpitalu.
Pierwszy sezon grałem na 1 napastnika, którym był tylko Icar, grał w każdym meczu niemal i został królem strzelców w lidze biorąc pod uwagę, że skończyłem sezon na 2 miejscu to Icar grał ładnie. Sam stwarzał i wykańczał okazje, nie tak jak w realnym życiu ;D

Po sezonie City się po niego zgłosiło i wynegocjowałem 85 mln i 11 mln bonusów. Zaakceptowałem i poszedł sobie ;)

A to, że znów Inter zmienił właściciela to jestem zaskoczony. Wiadomo dług i te sprawy się powiększał w pierwszym sezonie ale żeby od razu zmiana właściciela? U mnie Thohir ani przez chwilę o tym nie pomyślał :)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Adriano kogo kupiłeś na atak za Icar?
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Nikogo w tym rzecz. Miałem Barbose, Malcolma i JoJo na pół roku bo w zimie wrócił do City ;)
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Football Manager

Post autor: Czarson »

Icardi przy grze skrzydłami najlepiej spisuje się jako kompletny napastnik, sprawdźcie.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

U mnie gra na Lisie i daje rade, gorzej z Joveticiem za nim:)
ODPOWIEDZ