Football Manager

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
ODPOWIEDZ
ferii
Posty: 436
Rejestracja: 25 sie 2006, 21:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Football Manager

Post autor: ferii »

http://gry4u.eu/fm16.html - ta strona pewna jest ? :D
mediolan
Posty: 383
Rejestracja: 11 maja 2010, 22:06

Re: Football Manager

Post autor: mediolan »

Jezeli wystapi komunikat podczas logowania " Twoje konto - jest obecnie uzywane na innym komputerze." Oznacza to, ze zalogowana osoba nie przeszla w tryb offline po sciagnieciu gry i odpalila gre. Trzeba czekac na rozlaczenie sesji, co czasami trwa pare minut, lub godzin w zaleznosci od tego jak czesto probujecie sie zalogowac, prosze o wyrozumiałość i cierpliwosc, gdyż nie mam na to zadnego wpływu.

jeśli cieszy Cie dzielenie tej gry z setką innych osób to tak.
Jedni narzekają że login i hasło które zostało przysłane nie działają że trzeba tak jakby czekać w kolejce aż ta inna osoba skończy grać i trzeba być szybkim bo poza Tobą setka innych też na to czeka... itp. itd.
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Mam takie nietypowe pytanie. Jest możliwość przejęcia klubu np od stycznia?
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Football Manager

Post autor: AlwaysRemember »

Hmm... odpal grę na jakimś randomowym menadżerze, ustaw mu urlop do 01.01, potem weź opcję "Dodaj nowego menadżera", wybierz swój profil i obejmij sobie klub.
krystianeczek
Posty: 474
Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:32

Re: Football Manager

Post autor: krystianeczek »

5 sezonów za mną. 2 razy wygrałem ligę mistrzów i 2 razy ligę. W lidze co roku jakaś niespodzianka jest na podium(Lazio, Cagilari,Sassuolo, Udinese). Gram taktyką http://pics.tinypic.pl/i/00773/2l9p60i4yz7g.jpg, a to skład http://www.tinypic.pl/b2ijfywzrqok
Kwoty są astronomiczne. Sprzedałem np. Ljajica za ponad 200 mln zł, Jesus w 1 sezonie do PSG za ponad 100 mln. za Perisica też zgarnąłem 150. Ale też po 1 sezonie bidy później na transfery dość sporo dostawałem( większość transferów na rozłożone raty i tak kupiłem parę perełek.
http://images.tinypic.pl/i/00773/a190j4sj8rxh.jpg
http://images.tinypic.pl/i/00773/4x7zz7ckzy3b.jpg
http://pics.tinypic.pl/i/00773/zeeqjmxodoc7.jpg
http://pics.tinypic.pl/i/00773/v7atxgchtv1y.jpg
Icardi w 5 sezonie też zaszalał, król strzelców Serie A i ligi mistrzów i mnóstwo asyst.
http://files.tinypic.pl/i/00773/hh3kww8r1z68.jpg
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

200 mln za Ljajicia, myślałem, że te kwoty to w euro i już miałem pisać, że wyraźny fejk :D

Ja grając Interem to po dobrym pierwszym sezonie zawsze sprzedawałem Icara za ok 100 mln euro, zawsze zgłaszało się City które po negocjacjach dawały sete i bajbaj Icar. Warto przeglądać rynek wygasających kontraktów bo można mega grajków za darmo dostać, albo perspektywicznego młodego którego za sporą kasę sprzedaje się po roku na wyp :)
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

heh jakie kosmo ustawienie :), grasz na nowej łatce?

U mnie całkiem inaczej, ciężka gra i bardzo duża rywalizacja w lidze:
- Juve na razie poza zasięgiem, ale powoli się wykruszają (starość) i już daje radę w bezpośrednich wygrać
- Lazio robi się mega mocne i dzięki swojej ofensywie demoluje pół ligi.
- tradycyjnie w managerach przeciętnieje Roma i Napoli
- Milan jak w realu wielkie transfery (Andrerson i Berardi), ale nie przekłada się to na wyniki
- wybija się Toro, Udine i Genoa.

U mnie demolka z finansami - jadę na zadłużeniu średnio 40-50 mln z małą nadwyżką po sezonie. Dwukrotnie nie mogłem przebić się co CL, ale w końcu mi się udało, więc mam nadzieję na piniondze z Uni ;) (plus w 2018 spłacone zostaną pożyczki). Stawiam mocno na młodych i coraz bardziej rozkręcają się Dimarco, Gnou (ale poza klubem), Zivkovic (już top ligi), Lozano (niestety łamie się na potęgę).

Kogo na bramkę polecacie? Trochę kijowo Ruliego sprzedałem po 1 sezonie (przyszedł za free, a poszedł za 40 mln) i średnio z koncepcją na zastępstwo Handy. W poprzednim (3.) sezonie batmanovic grał prawie wszystkie mecze, bo miałem jednego bramkarza, ale w zimę wypożyczyłem Drąga z Barcy. Niestety, nie dam rady go kupić (120 mln), ale może uda się go wypożyczyć ponownie.

Uwielbiam kwoty w zł :D Kane za 415 mln :D
krystianeczek
Posty: 474
Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:32

Re: Football Manager

Post autor: krystianeczek »

W większości fmów gram tym ustawieniem. Oprócz 1 sezonu staram się na nie przechodzić, traci się pełno bramek ale strzela też mnóstwo, w tym moim 5 sezonie czyli najlepszym miałem chyba 139 strzelonych w lidze i 38 w lidze mistrzów :D
Juve bardzo groźne i ciężko z nimi w lidze rywalizować ale w bezpośrednich pojedynkach prawie zawsze wygrywam. U mnie zadłużenie było nawet pod koniec tego sezonu na 500 mln zł i nie spełniałem przez trochę finanswoego fair play ale dostałem kontrakt z jakąś żywnością na 350 mln. Teraz sprzedałem Rulliego i za to kupiłem Courtouisa. Co ciekawe przez to Milan mimo kwalifikacji do ligi mistrzów nie będzie w niej grał. Ja przyzwyczajony jestem i w każdego fm gram w złotówkach, taki tam patriotyzm :)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Krystianeczek udostępnisz taktykę? Chętnie ja przetestuje
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

Heh Iti strzelił focha :( dał mi na transfert 538 ... tysięcy...

No to w trzecim sezonie wpada tylko wcześniej ugadany Fabinio z Monaco (40 mln) i dwa młode talenciki. Dylemat mam, czy sprzedać Bentaleb'a - kupiony za 45, a city daje 60 (odrzuciłem, ale rzucił focha i chce odejść).
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

Staaary... u mnie twoja taktyka okazała się strzałem w oba kolana i płuco. Co prawda przetestowałem tylko w 4 meczach, ale kończyły się one wielkimi blamażami (0-3, 0-5, 2-4 – jedno zwycięstwo 3-1). Kosmiczna dziura w środku pola tworzyła dwie strefy gry, które nie były w stanie ani bronić (pomoc przeciwnika latała aż miło), ani wykreować sytuacji (nie miał kto podawać w „strefę ofensywną”) no i efekty były jakie były.

Wiem, że fm potrafi sobie rotować przydatnością taktyki (jeden save killer, a drugi już tylko dobrze) i może dlatego taka padaka z ustawienia.

____________

Lecę 3 sezon.
Po ładnym poprzednim sezonie wszyscy są rozochoceni i marzą o tytule. E.T. trochę w kulki poleciał i nie dał mi kasy na transfery :(, wobec czego kadrę wzmocnili tylko Fabinio (wcześniej ustalony transfer – 40 mln), Gnukouri (wrócił z wypożyczenia) i Masiounal (jakoś tak - młody bramkarz z Francji – wyp.). Pożegnałem się w sumie tylko z Valero (koniec kontraktu i się nie dogadaliśmy co do pensji), Drągowski (Barca nie zgodziła się na transfer ani ponowne wypożyczenie). Nie udało się sprzedać Perisicia (buntownik się zrobił straszny), Bentaleba (chciał odejść, ale nie było ofert), Belottiego (u mnie jest drugą opcją, a chce iść do trudniejszej ligi... - zero ofert) oraz Handy (ManU mu namieszało w głowie, ale potem już nikt nie był zainteresowany). W sumie bez większych zmian.

No i jak to zwykle bywa w takich sytuacjach gra nie powala. Punktuję, wygrywam, mam 2 miejsce, ale to wciąż to „nie to”. Tracę teraz takie dupne bramki, że szok (np. piłka gdzieś z dupy między obrońców i brama), a mimo wielu sytuacji mam lipną skuteczność. Mega przebudził się Icardi, który zalicza 10 bramek w 6 meczy! Rewelacyjnie Nouri (z Ajaxu), a reszta dość poprawnie.

Powrót do CL bardzo cieszy, ale gdzieś uciekło mi info o kasie za wejście do grupy …. Kasa znów dziurawa – całe okienko miałem - 5-8 mln, a na koniec okienka (dwa transfery juniorskie po 1 mln) bang! I -20 …. :( Szkoda, że nie udało się Bentaleba sprzedać (70 mln...)

Tak czy siak, jest grudzień i walka trwa!
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: and1 »

Widze, ze wy ladnie trzaskacie kasiorka w Interze :) ja w pierwszym sezonie ugralem vice mistrza i odpadlem w pierwszej fazie pucharu wloch. Drugi sezon zaczalem od sprzedazy Melo - 3 mln. Nagatomo - 22 mln i Medel - 15 mln. Kupilem Pjace za 14 mln Corica za 15 i również z Dinamo mlodego prawego obronce ktorego nazwiska teraz nie pamietam...zadnego z wypozyczonych nie wykupilem. Czekam az skonczy sie kontrakt Palacio 5.6 mln za sezon...i zastanawiam sie nad sprzedaza kondogbii bo wcina 6.5 mln za sezon. W LM wyszedlem z drugiego miejsca za City z ktorym przegralem oba mecze. W 1/8 gram z Bayernem wiec pewnie polegne xd w lidze mam 4 pkt przewagi nad drugim sassuolo. Miranda chce wrocic do ojczyzny a Icardi chce wygrac w LM wiec obaj odejda po sezonie. Zobaczymy jak to bedzie...
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

macie jakieś rady na sfochowanych grajków? Odeszli ode mnie za free Gnou (bo chce grać lepszej lidze - wtedy byliśmy jako 2. liga), Bentaleb (bo chciał odejść, a ja zablokowałem transfer za 60 mln - potem nikt go nie chciał nawet za 15 mln), a teraz odejdzie Nouri (lepsza liga)...
Wszyscy w/w uwielbiali Inter oraz mnie, osiągali sukcesy, ale za żadne skarby nie dałem rady ich zatrzymać. Nikt ich nie chce nawet za grosze i po dwóch latach (bo tyle mieli do końca kontraktu) odchodzili za free... Lipa straszna bo byli to gracze kluczowi dla gry.
______
U mnie wciąż bez mistrzostwa... Juve już ponad 10 z rzędu, Dybala chyba z 7 raz królem strzelców (za każdym razem 35+ bramek w lidze). W zeszłym sezonie to sam im oddałem mistrza bo przegrałem ostatni mecz (z ostatnim zespołem) i po równych punktach wygrali turyńczycy. Szaleje tam trio Dybala, Pogba, Cavalliero, którzy tak tłuką w lidze, że nie wiem jak ich zatrzymać. Żadnego z nich nie chcą sprzedać nawet za 200 mln.
Za to w CL inna bajka, każdy sezon na propsie - raz wygrałem, raz finał, raz półfinał.

Obecna brygada:
Drąg
Fabinio (Santon) - Murillo (junior) - JJ - Moreno (Dimarco)
Krychowiak (junior)
Nouri (Pjanić, Thiago) - Kondo (Meligoni i jeszcze jakiś ogór z ManU)
Embolo (nowy nabytek - 120 mln, Gerson) - Icardi (a teraz coraz bardziej Romero) - Lincoln

Ciekawe transfery:
sprzedaż: Zivkovic (90 mln - Real), Balde Keita (90 mln - Barca)
kupno: Embolo (120 mln)

Teraz mam problem z nowymi transferami - gracze na poziomie 4 i 4,5 gwiazdek latają po takich cenach że strach (min. 100 mln + pensje ok 20 mln) przez co ciężko mi ściągnąć kogoś z topu. Za to kadry juniorskie to boska brygada (ok 15 graczy z potencjałem 5 gwiazdkowym), ale trzeba im od 3 do 7 lat by mogli wzmocnić pierwszy zespół... ;(
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: ZnawcaCalcio »

U mnie w FM kiedy Roma, Inter czy jude spadło z ligi...Wiecie może ile kosztuje FM2016? Też słyszałem że lepiej poczekać na nowego bo ma być niby jakaś rewolucja względem starych wersji.
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Football Manager

Post autor: Adriano_forever »

Don Balon a to dziwnie jest u Ciebie, u mnie żaden zawodnik nie poszedł na wolny kontrakt. Nie mam sprzeczek, bo rotuje składem, mam koło 30 grajków w zespole to rotuje :D

Ja z Juve miałem problem tylko w pierwszym sezonie, później to już z górki szło z Juve. Tutaj screen http://screenshooter.net/102756422/eyelnko

W sezonie 18/19 przegrałem majstra z Sampą o 1 punkt :D beka trochę ale LM wygrałem w tym sezonie i rzucałem pełne siły na LM. Ciekawostką jest, że w sezonie 19/20 spadła właśnie Sampa, czyli obrońca tytułu spadł z ligi. Paradoks troszkę.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

#Adriano_forever
czytając różne 'kariery" to widzę, że tylko u mnie tak wielka dominacja Juve, ale to przede wszystkim efekt Dybali, który po prostu niszczy wszystko i wszystkich.
Co do graczy - to nie tyle że są źli na brak gry, chodzi im o poziom ligi/oferty transferowe. W innych zespołach były też akcje w stylu Goetze 1,5 roku na bezrobociu, bo nikt mu nie chciał dać kontraktu. Szkoda mi przede wszystkich Nouriego bo to obecnie najlepszy pomocnik świata, a dupa nie jestem w stanie go zatrzymać, a nawet na nim nie zarobie.

#IM99
U mnie Milan cieniował przez 5 lat, ale teraz już się dostał do LM. Roma i Napoli klasycznie upadki, a nawet spadek tych drugich. Wybija się natomiast Sassuolo, Atalanta, Cagliari.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Football Manager

Post autor: Michellaga »

O 16 gram finał sporego turnieju w FM 16. Zapraszam do oglądania na https://www.twitch.tv/kassi9
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Football Manager

Post autor: Michellaga »

Niestety nie udało mi się wygrać finału ale zabawa przednia, emocje do końca.
http://fmtube.pl/forum/showthread.php?tid=490 pod tym linkiem można znaleźć zapisy do kolejnej edycji, pokarzmy jak mocne jest FCI.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

No i w końcu się udało … Serie A nasze! Mimo ciężkiego początku od listopada poleciałem ostro (29 meczy bez porażki, po dwa razy klepnięte Juve i Milan) i udało mi się przeskoczyć Juve o … 1 pkt.

Nie popisałem się natomiast w CL (tylko ćwierćfinał – po wywaleniu Barcy poleciałem z Lyonem, który później wygrał całe rozgrywki – klątwa trwa, kto pokona Inter wygra CL) i PW (też ćwierćfinał z Violą po karnych – która of kors wygrała rozgrywki :D ).

W sezonie zawiódł mocno Icardi (tylko 15 gol w całym sezonie – choć to i tak najlepszy wynik ...), ale ratował to Romero, który morduje dzięki „silny strzał” czy coś tam... (ale w najważniejszym meczu CL go zabrakło i stąd chyba ta porażka). W grę zaczynają wchodzić newgeny i juniorzy, którzy licznie posiłkowali mój skład – Silva (chyba newgen), Dimarco, Skarga (newgen), Tabianelli (newgen) i zaczynam zbierać pierwsze plony inwestycji w dzieciaczki. Teraz to mam raczej problem bogactwa, bo mam za dużo świetnych juniorów i ich masowo wypożyczam, bo nie po co mają grzać ławę w U20 jak mogą grać w pierwszym sztychu w Serie A :D. No i ciekawe statystyki wyszkolonych graczy – z pamięci podaje, ale coś w stylu 58 w największych ligach i 30 graczy z występami w kadrze włoskiej.
A globalnie to uspokoiły się masowe zakończenia kariery, choć niestety przerzedziło to top piłkarski. Postanowiłem doładować ligę Angielską i Hiszpańską, bo tamte kluby zaczęły trochę upadać (zwłaszcza Real, który drugi sezon nie gra w CL), więc wzrosła konkurencja w Europie. Co ciekawe, po doładowaniu połowa obu lig zmieniła właścicieli i pojawiło się wielu ciekawych trenerów byłych piłkarzy. Jeśli to się utrzyma to będą ciekawe pojedynki z byłymi piłkarzami :D
Transfery utrzymują się na podobnym poziomie do 60 mln (chyba, że coś dotyczy mojej ekipy, bo tam już lecą wieelkie myliony). Zaskakująco – mimo chyba dużej kasy nie padają praktycznie żadne wielki transfery – poza transferem Kovy do City (choć w sumie to był jeszcze „tylko” talentem) chyba nie wyłapałem jakiegoś naprawdę wielkiego transferu – podejrzewam, że to przez kolosalne żądania finansowe za graczy z topu np. Juve nie akceptowało ofert rzędu 200 mln za Dybale lub Pogbę (oczywiście tu też wchodzą relację między klubami, no ale … 200 milinów za jednego gościa!). To samo z graczami rzędu Kovy (130 odrzucone), Matriala (160 odrzucone), Embolo (Wcześniej – akceptowano tylko klauzule 179). Prowadzi to do progresu wynagrodzeń i pensji gwiazd na poziomie 15+ (tylko nie u mnie, bo jestem w tym zakresie staroświeckim sknerą :D).

Ciekawe transfery przed sezonem:
Embolo (120) – dobry sezon ok 25 w kanadyjce, choć miał mecze odpowiadające jego obecnemu poziomowi – wszystko na pałę i byle jak (brak takiego błysku jak Keita, czy Gerson). Rozbiło mi to niestety całkowicie budżet (z +70 na -70) i wybindowało transfery "do" na poziom 270 mln... ale ot, kaprys, bo mogłem!
Keita (90) – poszedł do Barcy i nie gra chyba szału. Kolejny transfer typu Lamela i Zivkovic.
Do tego kupiłem dwa talenty „5 gwiazdek” z Anglii, którzy po przyjściu mieli już 3 gwiazdki potencjału …. jeden (Kastanas) zagrał 3 słabe mecze i poszedł na wypożyczenie, a potem sprzedałem go do jakiegoś klubu ZEA (tu ciekawostka – najpierw dogadałem z nimi sparing, a już dwa dni później złożyli mi świetną ofertę za tego ogórka i jestem tylko 10 mln w plecy na jego transferze). Drugi (Meligoni) został, bo wg kibiców najlepszy mój transfer i oh i ah, a gra jeszcze w miarę, więc z braku konkretów go zostawiłem.

Transfery po sezonie:
Nouriego – za żadne skarby nie chciał przystąpić do negocjacji, a potem zonk! po odejściu z radością przystąpił do negocjacji i od razu przyjął ofertę w wysokości 6 mln. Jednak zbiegły się hieny i mimo zwiększenia kontraktu do 12 mln (co przyjął z jeszcze większą radością) poszedł co City (za 19.8 mln/rok). Szkoda, z radością bym mu dał max 18 mln, ale skoro tak ochoczo przyjął moją ofertę to przyżydziłem i liczyłem na jego miłość do klubu. Okazało się, że jeszcze bardziej lubi pieniążki no i po graczu. Szkoda, bo to obecnie najlepszy pomocnik świata obok Pogboomby.
Pjanić (32 lata), nie chciał zaakceptował obniżki finansowej (poszedł do Sassuolo i zarabia 5,8), więc trochę się dziura zrobiła, ale już łata ją Marquez.
Marquez (60 mln) – mogłem go ściągnąć zimą za free (kontrakt), ale brak miejsc spoza UE … ostatecznie przyszedł za 60 mln i liczę na jego dominację w następnych latach (obecnie 3 gwiazdki, potencjał bite 5! więc się szykuje kot).
Tu też pojawiły się pierwsze profity z dzieciaczków – Bayern miał chyba jakąś chcice bo wziął ze trzech (wszyscy potencjał do 3,5) za łącznie ok 50 mln + 50% zysku (tak wiem, nie ogarnąłem kwestii procent z zysku, a procent z transferu i radośnie klikałem 'przyjmij'). No i dzięki temu znów jestem 30+ na koncie, choć pewnie skończy się na minusie (jak ja nie lubię fm'owego systemu płac!)

Nowy sezon zacząłem od dobrej formy (wszystkie towarzyskie pod znakiem dominacji, podobnie pierwsze mecze w lidze), ale ostatnio pojawiła się zadycha (chyba za dużo pozwalam juniorom, bo już dwóch kolejnych dołączyłem do składu). Niestety, korzysta na tym Juve które złapało bilans 5-1-0 i już lideruje, ale bardzo słabo gra Dybala tylko 3 bramki! (ostatni sezon 39 w lidze ponad 60 w całości).

Trochę długo i za dużo „co ciekawe”, ale może ktoś coś tam ciekawego sobie znajdzie :)

Pozdro!
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Don Balon pisze: Pjanić (32 lata), nie chciał zaakceptował obniżki finansowej (poszedł do Sassuolo i zarabia 5,8), więc trochę się dziura zrobiła, ale już łata ją Marquez.


Pozdro!
W Sassuolo takie zarobki? :hold:
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

No Sassuolo radzi sobie całkiem całkiem, parę razy nawet w CL szalało, więc wysokość pensji nie zaskakuje. Podobnie miałem z Bentalebem – po kontrakcie odszedł do Palermo, które dało mu ponad 6 mln na sezon, a teraz poszedł chyba do Chelsea za 45 mln …

Ogólnie w lidze to duża rotacja jeśli chodzi o miejsca w CL. O ile pierwsze dwa są rozdane przed sezonem to pozostałe to niemała loteria – wcześniej Milan naprawdę solidnie leciał i z łatwością zająć 3 miejsce, a teraz znów 9 miejsce :D. Duży progres Palermo, które rok w rok zajmuje pozycje TOP6. Sassuolo podobnie, a to dzięki swojemu napastnikowi (Cordoba), który wali co roku do 20 bramek, więc całkiem solidnie :)
dolin123
Posty: 347
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:09
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Football Manager

Post autor: dolin123 »

Don Balon
Który rok już masz?
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Football Manager

Post autor: Don_Balon »

22/23 chyba (obecnie jestem poza domem i nie mam kompa)
3 lata Figo, a potem poszedłem "na swoje" :D
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Football Manager

Post autor: Dzonyy »

Kupilem gierke przed wczoraj i dzisiaj zakonczylem pierwszy sezon. Od sztycha zdobylem mistrzostwo ( gram oczywiscie Interem). Mialem po 81 pkt razem z Juve ( lepszy w bezposrednich meczach. Poszlo zaskakujaco latwo zwazywszy na to jaka kadre posiadalem. Icardi gra w tej wersji jak maszyna. 31 bramek w 33 meczach. Gram 3-5-2. Ogolnie to odkrylem sposob na kupowanie zawodnikow nizzszym kosztem. Skladam zapytanie o zawodnika ( przewaznie je odrzucaja ) zawodnika sie obraza i mozna go kupic po taniosci. Zrobilem tak z Felipe Andersonem ( w zimie sprawdzalem ile by za niego chcieli to odrzucali ofery za 60 baniek ( ktorych nie mialem ), a teraz przyszedl za 30 :D to samo z Bailly :D).
Jakies propozycje na srodkowych pomocnikow ?
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Dzonyy pisze: Ogolnie to odkrylem sposob na kupowanie zawodnikow nizzszym kosztem.
Jakies propozycje na srodkowych pomocnikow ?
Po prostu wez na liste zyczen danego pilkarza. Jezeli bedziesz mial wysoki prestiz klubu to ten zawodnik z duzym prawdopodobienstwem nie przedluzy kontraktu.

Propozycje? Na ofensywnego pomocnika...Isco. Notorycznie nie przedluza kontraktu z Realem :) Kup sobie Crisetiga. Wczesniej czy pozniej bedzie gwiazda zespolu. Bruno Fernandes z Udinese. Takich propozycji ze 20 moge wymienic ;) Zalezy czy chcesz ogrywac mlodych czy potrzebujesz uksztaltowanych zawodnikow.

Mozesz zrobic jeszcze lepiej, czyli nie podpisywac kontraktu z zawodnikiem ktoremu konczy sie kontrakt w styczniu tylko zaprosic go na testy (najlepiej 4 tygodnie) po sezonie. Jest duza szansa, ze nie odmowi, a Ty bedziesz miec okazje zaproponowac mu sporo nizsza pensje. Taki Isco moze zadac w styczniu 10 mln, a po sezonie i na 6 zejdzie :)
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Także skusiłem się na tego Fm. Moim zdaniem najgorszy FM w historii. Po pierwsze, zgranie zespołu strasznie wolne. Czym lepsze zgranie tym gorsze wyniki.Po drugie, skuteczność rywali wręcz kosmiczna, mnóstwo rykoszetów i swojaków moich. Natomiast u mnie tragedia mimo Icara i wielu okazji. Po trzecie koszt piłkarzy, żeby kupić kogoś sensownego musisz wydac całą kase z budżetu. Do tego tacy gracze jak Milik czy Tielemans nie chcą przejść do Interu:D Po czwarte polecenia mentalności nie mają przełożenia na gre, gram kontrolą a gdy przegrywam to zmieniam na ofensywe i jeszcze nigdy nie strzeliłem gola!!! a natomiast z kontro dostaje w co 3 takim przypadku. Po piąte, jak wygrywam mecz jedną bramką to w 80% przypadków ostatnie 3 minuty są pokazywane całe i rywal ma dużo okazji, natomiast w odwrotnej mimio zmian mentalności i poleceń mecz sie przewija do końca i po zawodach. W pierwszym sezonie prowadziłem przez 34 kolejki a potem juve mnie minęło, bo z nimi przegrałem i zanotowałem serie remisów z bolognami, atalantami itp.

Grałem we wszystkie fmy od 2006 roku, w każdym można było wypracować styl, zdominować rywala i grać ładnie dla oka. Teraz to bardzo cięzkie do zrealizowania, bardziej losowe wyniki i żadnej konsekwencji.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Football Manager

Post autor: hQ »

Ja nie wiem jak Icardiego odblokować. Multum okazji i jak trafi raz na 5 spotkań to cud. Z dwóch metrów notorycznie wali w bramkarza albo w słupek. Odechciało mi się grać.
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: Football Manager

Post autor: rumcyk »

Kup Klose, Toniego albo Mandziukicia....moge zmieniac polecenia taktyczne , wczytac sto razy gra a i tak mi strzelą...

P.S Kupiłem w pierwszym sezonie Batshuayiego i w 24 meczach strzelił całe 2 bramki...Miał 16 meczów bez gola podrząd....
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Football Manager

Post autor: sampam »

Prowadzac Inter rzeczywiscie dysponujemy smiesznym budzetem, ale i z tym cos mozna zrobic. Stara metoda na pusta kieszen - przegladac lige argentynska i brazylijska. Notorycznie co jakis czas pojawi sie mlody chlopina (max 22 lata) z dobrym potencjalem. Mozna kupic takiego delikwenta za grosze, a potem odsprzedac ze sporym zyskiem. Dobrym przykladem jest niejaki Lincoln, bodajze 16-17 letni pilkarz Gremio. Jak na swoj wiek to pilkarz prawie, ze do pierwszego skladu. Zdeterminowany, blyskotliwy i pracowity - ofensywny pomocnik jak znalazl. Za ok. 2 miliony z bonusami mozna go miec.
Tak jak wczesniej wspominalem najlepiej wrzucac sobie raporty scouta na pilkarzy, ktorzy nawet sa poza zasiegiem. Czesto i tak nie przedluzaja kontraktu, moga gubic miejsce w skladzie itd. Willian czy Pastore zazwyczaj nie przedluzaja umow z klubami. Wprawdzie robia to w jakims 2019-20 ale za darmoche mozna miec dobrych grajkow. Na listach transferowych Zaza po 1 skladzie (prawie zawsze).
ODPOWIEDZ