Skoki Narciarskie

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

No niestety nie udało się,choć było blisko...na duże brawa zasługuje nie Amann a Fin Harri Olli :o :!: Kto by się spodziewał,że temu młodziutkiemu skoczkowi uda się wywalczyć takie miejsce,chyba nikt nie przypuszczałby takiego obrotu sprawy...Małysz zawalił swój pierwszy skok i nie da się tego ukryć,ale i tak trzeba pochwalić jego jak i Stocha za bardzo dobre miejsca w Saporro :-)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

Ja tylko chciałbym zauważyć, że Małysz jest cały czas w czołówce najlepszych skoczków globu. Z tych rutyniarzy i legend skoków, zauważcie, że nie ma nikogo - najbliżej Ahonen i nikt poza tym. Zabrakło nie dużo, ale trudno się mówi, szkoda bardzo bo była ogromna szansa na złoto - kwalifikacje zwycięskie i to z jaką ogromną przewagą! Na pewno jest niedosyt, bo w przypadku Adama zawsze wszyscy oczekują zwycięstw itd. Tak czy siak gratulacje dla niego, że przez tyle lat prezentuje świetny poziom.

Brawa również dla mego ulubionego skoczka poza Małyszem - Stocha, który udowadnia po raz kolejny, że ma predyspozycje i talent by w przyszłości (może niedalekiej?) plasować się wśród najlepszych.

Mamy PECHA podczas tych mistrzostw, nie da się ukryć - Kreczmer i Krężelok, teraz Małysz, a zwróćcie uwagę który był Stoch :wink:

P.S. Mateja i tak super! Przeskoczył 100 metrów!
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Lamatico »

I w tym dziale znajdzie sie miejsce na troszkę multimediów  :P

Skok Małysza z I serii
Skok Stocha z I serii

Skok Małysza z II serii
Skok Stocha z II serii
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

matico pisze: I w tym dziale znajdzie sie miejsce na troszkę multimediów  :P
a ten dalej swoje... :wink:


wrzucaj, wrzucaj w szczególności bramki Polaków, skróty meczów, obrony - z wielką chęcią oglądam :-)
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Grzybek »

"... mogło byc pięknie, ale mamy Mateje "  zabójczy tytuł na Onecie :P Panie Robercie chyba najwyższy czas dać sobie spokój ze skakaniem, bo dzisiejszym skokami wku**ił pan całą Polske :P 

A na serio to szkoda że niemamy medalu, było tak blisko jak wczoraj. Austriacy pokazali że mają najlepszych skoczków, brak medalu dla Finów  :shocked: , za to medal dla Japończyków zaskoczenie jak wczoraj Hrri Olli ( zresztą dziś też ładnie skakał ).
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

Robi Mateja! Udało się pobił rekord w najkrótszym skoku - wiedziałem, że się nie zawiodę!

Mówiąc serio - niech on wreszcie skończy tę żenadę, bo poraz kolejny ośmiesza polskie skoki, a dziś "zajebał" nam medal... :roll: 30 lat skacze i dalej się boi lotu i dalej jego największym osiągnięciem jest przekroczenie 100 metrów, ja pie...le...
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Lamatico »

Macie rację dzis z zaciekawieniem oglądałem skoki z nerutralnym nastawieniem.

Proponuję dajmy sobie spokuj z Mateją i pozostawmy to bez komentarza. Myśle że Lepistoe zrozumiał jaki popełnił błąd i już go nie zabierze na  żadną imprezę sportową.

Lepiej zachwycać sie Adamem Małyszem. Po raz kolejny pokazał klasę światową i skakał na bardzo wysokim poziomie.

Na słowa uznania zasługuje również Kamil Stoch. Znakomita próba w I serii ale... wydaje mi się że w II serii za bardzo chciał i mu nie wyszło. Młodość ma swoje prawa i należy mu to wybaczyć, bo to w dużej mierze dzięki niemu mamy to bądź co bądź wspaniałe piąte miejsce.

Na uwagą zasługuje również że pokonaliśmy niemców a to nielada sukces, bo w ostatnich miesiącach nie mogliśmy sobie z nimi poradzić we wszystkich dyscyplinach.

Konkurs wielkich niespodzianek i popsutych skoków. Wygrał ten, który popsół ich mniej i wygrał zasłużenie - Austria.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

dla ciekawskich artykuł z Onetu i jego krótki fragment...
(...)Rekordowy kurs został wyznaczony za Roberta Mateję. Każdy, kto postawi złotówkę na zwycięstwo naszego doświadczonego reprezentanta, ma szansę wygrać aż 1000 PLN!
...a teraz cytat sprzed kilku dni:
jankos pisze:
Bukmacherzy:

Mateja - najgorszy skok w konkursie - kurs: 1.01.

Mateja - najlepszy skok w konkursie - kurs: 1000.

:wink:


To, że Mateja skoczy żenująco słabo jest tak samo pewne, jak to że MŚ odbywają się w Sapporo.
miałem wizję no! 8) może zajrzę do buka... :lol2:

P.S. najdłuższy skok = zwycięstwo w konkursie :wink: :-D
Ostatnio zmieniony 26 lut 2007, 19:42 przez jankos, łącznie zmieniany 1 raz.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Woo-cash »

Dzis Adam Malysz potwierdzil ze jest najlepszy. Wzial rewanz za pierwszy turniej w ktorym to minimalnie przegral. Zajmujac najgorsze miejsce dla sportowca czyli 4. A dzis zdeklasowal rywali oddajac dwa najdluzsze skoki w konkursie i nie pozwolil sobie odebrac zwyciestwa. ehhh... ten Adas  :hold:
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Grzybek »

Jest kur*a medal !! Kapitalne dwa skoki Adama :D Brawo mistrzu :) Dla Stocha też bravo ;)
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

Jest wielki!

I tyle w temacie  :wink:
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Lamatico »

Tutaj nie ma sie co dużo rozpisywać wystarczy tyle:

Skocznia k=90m, 21,5 pkt przewagi nad Ammanem  :ave:

Grazie Grande Adam Małysz, World Champion
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

Małysz jest wielki :!: Co jak co ale żeby tak zdeklasować rywali...nie da się ukryć,trener Lepistoe (nie wiem czy dobrze napisałem :P) bardzo pokerowo zagrał z Małyszem nie wystawiając go do kwalifikacji i pomogło to naszemu skoczkowi.Jak widziałem "latającego" w powietrzu Adasia w pierwszej serii aż nie chciałem uwierzyć,zasłużył na ten medal bez dwóch zdań.Dziękujemy Ci Adam za to wszystko :brawo: Ciężko będzie znaleźć takiego skoczka,który przez 4 lata utrzymywać będzie równą forme ;(.Także wielkie brawa należą się Kamilowi Stochowi :hold:
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

Widać pustki świecą w tym temacie.....a za nami już kolejny konkurs :D.Tym razem Adam nie dał szans rywalom :!: Po pierwszej serii zajmował 4 lokate za skok na odległość 125 m (całkiem przyzwoicie) trzeba dodać,że skoczkowie którzy skakali przed Polakiem nie prezentowali się najlepiej,zwłaszcza obecny lider Jacobsen :D my natomiast mamy z czego się cieszyć.Adaś wykorzystał potknięcia rywali i tym samym awansował na drugą pozycje klasyfikacji generalnej pucharu świata :!: Do czołowej 30 nie dostali się wspomniany przeze mnie Jacobsen a także Schlierenzauer i Morgenstern.Bardzo dobrze wypadła reszta naszego Polskiego zespołu - Kamil Stoch i Piotr Żyła :-)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Grzybek »

Brawo Adam !! Nasz skoczek potwierdza swoją wielką formę, i juz awansował na pozycje wicelidera w klasyfikacji ogólnej :] Kto wie może awansuje na 1 miejsce i wygra czego mu bardzo życze :] Stoch 12 czyli również dobre zawody w jego wykonaniu. Oby tak dalej Adaś :)
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

I po raz kolejny Adam Małysz pokazał,że nie zamierza poprzestać na 2 miejscu czy tam złotym medalu,ale chce także wywalczyć Kryształową Kule,która jest w zasięgu ręki.Coraz słabiej wypada rywal z którym Polak ma walczyć o pierwsze miejsce Jacobsen....Dzisiaj skacząc na odległość 125 metrów i 115 metrów wyskoczył sobie pierwsze miejsce :D,uwagę trzeba zwrócić na drugiego reprezentanta Kamila Stocha,który po skoku na odległość 118 metrów w drugiej serii awansował na 17 lokate :!: Kolejne dobre zawody w wykonaniu Małysza i Stocha :brawo:
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Grzybek »

Mamy lidera !! Bravo Adaś !! Nasz skromny polaczek poraz kolejny nie dał szans pozostałym skoczkom i wygrał na skoczni w Oslo-Holmenkollen, dzieki czemu został liderem Pucharu Świata i ma 22 pkt przewagi nad Jacobsenem !! No może w tym konkursie zawiódł Stoch, ale za to 24 miejsce zajął Piotrek Żyła.  Cieszy mnie bardzo to zwycięstwo naszego orła i miejmy nadzieje że już do końca tak pozostanie, a zostało juz niewiele ... :) Forza Małysz :D
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

"Adam Małysz - i wszystko jasne" - Simon Ammann - i tyle w temacie :wink:

Co do Stocha to jego nie wejście do drugiej tury nie jest wyznacznikiem formy, ponieważ nie takie nazwiska się nie zakwalifikowały, wiatr niestety mocno namieszał. Jutro powinno być dużo lepiej.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

Małysz pokazał we wczorajszym konkursie jak jest wielki :!: Nie dość,że w I serii miał wiatr w plecy to potrafił skoczyć aż 131 m...co jest nie lada wyczynem przy takich warunkach atmofserycznych.Obecnie zajmuje I miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w pucharze Nordyckim :D (w tym drugim już mu raczej nikt nie przeszkodzi).Trochę szkoda Kamila Stocha....myślałem,że uda mu się zakwalifikować,niestety było inaczej....duże znaczenie miał niestety wiatr :roll: pochwalić trzeba postawe Piotra Żyły :-).Dzisiaj kolejne emocje.
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Slepy »

No to teraz juz  z górki, reszta zależy juz tylko od Adama, na nikogo patrzec nie musi. I dobrze, zasłuzyl na kryształową kulę. Nordycki turniej juz chyba wygrany, mam nadzieje ze dzis znowu przynajmniej stanie na  podium a Jacobsen da ciała. Dobrze by było, żeby Małysz miał dużą przewagę w Planicy, bo tam nie bylo czesto najlepiej.
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Lamatico »

Zacznę od Stocha. Jak na warunki panujące w owym czasie na skoczni skoczył całkiem poprawnie, lecz nie udało mu się zakwalifikować. Tak jak to już ktoś napisał nie takie gwiazdy odpadały po pierwszej serii.

No a teraz nasz Adaś. Znów nokaut!!! Z tego co dobrze pamiętam zdeklasował rywali i wygrał konkurs z przewagą około 15 pkt nad drugim Andreasem Kuttelem.

Ja osobiście jestem pełen podziwu dla polskiej kolonii w Norwegii. Nie wiem czy oglądaliście dekorację po wczorajszym konkursie. Ja oglądając - wzruszyłem się. Poprostu na cały świat poszło to jakimi jesteśmy kibicami i nie ważne czy w Polsce czy w innym kraju świata jest nas dużo. Dochodzą głosy, że w dzisiejszym konkursie ma ich być jeszcze więcej. Oby Adaś dał im powody do radości jak to bylo wczoraj.
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

Małysz mamutów nie trawi i nie skacze mu się tam najlepiej,dlatego dobrze by było aby dzisiaj także zajął 1 miejsce i nieco odskoczył Jacobsenowi,który ma wachania formy....jak to miało miejsce wczoraj gdzie pierwszy skok totalnie zwalił a w drugim skoczył już jak na skoczka który walczy o najwyższe lokaty przypadło :-).
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Grzybek »

Wczoraj też Jacobsen sie bardzo ładnie zachował, gdy zaraz po drugim skoku Małysza poczekał na dole i oddał mu koszulke lidera :) Dzis liczymy na powtórke ze wczoraj, tyle tylko że Jacobsen może zając troszke dalsze miejsce :-D
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Lamatico »

Gdzieś czytałem że Jacobsena może zabraknąć w Planicy, bo ponoć ma jakies problemy z kolanem od tygodnia, ale to nie są oficjalne informacje.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: jankos »

Małysz dzisiaj pokazał klasę ratując się w dramatycznych okolicznościach przed upadkiem. Mało co, a być może mielibyśmy powtórkę z Zakopanego...

I tak zdobędzie Kryształową Kulę 8)
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Woo-cash »

Kurde no liczylem dzisiaj na powtorke wczorajszego zwyciestwa a tu jak na zlosc wiatr wypaczyl wyniki konkursu. I nasz Adas tylko jeden dzien sie cieszyl z przewodnictwa w klasyfikacji generalnej. Bo dzis Malysz nie zdolal sie zakwalifikowac do 30 a Jacobsen zajal 7 pozycje i wrocil na fotel lidera i ma nad Malyszem tylko 14 punktow przewagi. Dzisiejszy konkurs wygral Ammann.


1. SUI  Ammann Simon            118,5  121,8   
2. AUT  Koch Martin              115,5  113,9   
3. FIN  Hautamaeki Matti        113,0  110,4   
4. NOR  Bardal Anders            112,0  108,6   
5. GER  Schmitt Martin            111,0  105,3   
6. AUT  Loitzl Wolfgang          111,0  105,3   
7. NOR  Jacobsen Anders        109,0  101,7   
8. NOR  Ljoekelsoey Roar        108,0  99,9   
9. AUT  Morgenstern Thomas    107,5  98,5   
10. FRA  Lazzaroni David          107,5  97,0   
11. FIN  Ahonen Janne              107,5  97,0   
12. JPN  Kasai Noriaki                106,0  96,8   
13. RUS  Ipatov Dmitry              107,0  96,6   
14. KAZ  Zhaparov Radik            106,5  95,7   
15. AUT  Kofler Andreas            104,0  92,2   
16. AUT  Mueller Roland            104,0  91,2   
17. GER  Ulmer Christian            104,0  91,2   
18. FIN  Kiuru Tami                    103,5  90,8   
19. POL  Stoch Kamil              103,5  90,3   
20. RUS  Kornilov Denis              103,5  90,3   
21. NOR  Hilde Tom                    102,5  89,0   
22. FIN  Lindstroem Veli-Matti      103,5  88,8   
23. GER  Ritzerfeld Joerg            102,5  88,5   
24. BLR  Chaadaev Petr              102,5  88,0   
25. SLO  Pikl Primoz                  102,5  88,0   
26. AUT  Widhoelzl Andreas        102,0  87,6   
27. ITA  Morassi Andrea            102,5  87,0   
28. CZE  Hajek Antonin            101,5  86,2   
29. FIN  Olli Harri                    102,0  86,1   
30. JPN  Takeuchi Taku            101,5  85,7   
----
54. POL  Małysz Adam              89,0  54,7
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

Niestety Małysz zbyt długo się nie cieszył z prowadzenia i my także.Spodziewaliśmy się podium i zwiększenia przewagi nad Jacobsenem,skończyło się na 54 miejscu...dobrze chociaż że udało mu się wylądować bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.Po raz kolejny karty na skoczni rozdawał wiatr,czego efektem były tak krótkie skoki.Pochwalić trzeba Kamila Stocha za zajęcie 19 lokaty :P.Do samego końca emocji nie zabraknie,a w Planicy będzie gorąco.....
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Interfun3 »

Adaś dzisiaj po wspaniałych zawodach wygrał konkurs na mamuciej skoczni w planicy. na uwage zasługuje zwłaszacz drugi skok w którym małysz skoczył o ile mnie pamięć nie myli 221m. tym samym polak wskoczył ponownie na pierwsze miejsce w pucharze śwtaia i jest na najlepszej drodze do zdybycia juz 4 kryształowej kuli.na welikance odbęda sie jeszcze dwa konkursy jutro i w niedziele. Mam nadzieje że po tych konkursach adaś utrzyma koszulke lidera i zostanie najlepszym skoczkiem tego sezonu :D
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Lamatico »

Dzis znów wygrał obie serie. Poprostu ogromne słowa uznania. Pragne podkreślić iż jest to jego pierwsze zwycięstwo na Letalnicy. Tak jak napisał Interfun 3 drugi skok to nokaut. Amann skoczył 213 metrów i to juz sie wydawało barierą nie do przebicia w warunkach jakie panowały. Adam przeskoczył go o 8 metrów i znów z ogronmą przewaga nad 2 zawodnikiem wygrał. Obecnie o ile mnie pamięc nie myli przed jutrzejszym konkursem ma 46 pkt przewagi nas Andersem Jacobsenem. Forza Adam bądź klasą sam dla siebie  :D
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Skoki Narciarskie

Post autor: Andy »

Niestety nie mogło zobaczyć I serii....ale za to II obserwowałem już bacznie.Interesowały mnie skoki Jacobsena i Małysza.Jak się okazało Norweg w drugiej serii konkursu skoczył dość poprawnie i długo utrzymywał się na 1 miejscu :shocked: ,doszedł później rewelacyjny skok Ammana który tak jak napisał matico wydawał się nie do pobicia,ale gdy na belce startowej usiadł Małysz wszystko jest możliwe (zwłaszcza przy jego obecnej formie)....czekaliśmy aż Lepistoe puści Polaka....leciał....i leciał....i leciał....aż wkońcu wylądował na 221,5 m co było niesamowitym osiągnięciem :!: Brawo Adaś :!: Mamy lidera :!: Na takie skoki warto patrzeć,dzisiaj licze na powtórke :D
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
ODPOWIEDZ