Ciekawe książki

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
inbox271
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2016, 23:15

Re: Ciekawe książki

Post autor: inbox271 »

Witam, moim ulubionym autorem ktorego ksiazki wlasnie czytam to Stefan Darda.Pisze niesamowite trillery.Aktualnie przerabiam Zabij mnie tato potem dom na Wyrebach a potem seria Czarny Wygon.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Ciekawe książki

Post autor: Odet »

sampam pisze:
Odet pisze:"Pięć lat kacetu" - Stanisława Grzesiuka.

Warto, choć źle się po niej śpi.

Pozdr.
Przeciez to literatura obozowa w stylu lajtowym:)

Lajtowym to jest językiem napisana, ale nie jest łatwo po niej zasnąć :(
Dziadek mojej żony po kilkunastu stronach odpuścił sobie czytanie.

Inny ciekawy tytuł:
G. Sereny " W stronę ciemności"

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Ciekawe książki

Post autor: sampam »

Odet pisze:

Lajtowym to jest językiem napisana, ale nie jest łatwo po niej zasnąć :(
Dziadek mojej żony po kilkunastu stronach odpuścił sobie czytanie.

Inny ciekawy tytuł:
G. Sereny " W stronę ciemności"

Pozdr.
Byc moze pamietal wojne i to dlatego. Czytalem te ksiazke kilka lat temu i nie przypominam sobie, aby byly tam fragmenty, ktore mna szczegolnie wstrzasnely. Zapewne dlatego, ze wiedzialem czego sie spodziewac.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Ciekawe książki

Post autor: Odet »

sampam pisze:
Byc moze pamietal wojne i to dlatego. Czytalem te ksiazke kilka lat temu i nie przypominam sobie, aby byly tam fragmenty, ktore mna szczegolnie wstrzasnely. Zapewne dlatego, ze wiedzialem czego sie spodziewac.
Tak, dokładnie pamiętał wojnę i to dlatego (ma 87 lat).

Łatwo to wytłumaczę: albo jesteś wielkim twardzielem (sam kilka lat windykowałem, więc właściwie niewiele mnie rusza), albo byłeś za młody żeby książkę zrozumieć :)

Topienie ludzi w beczce... mnie ruszało.

Historią interesuję się odkąd nauczyłem się czytać. M.in historię studiowałem. Wiedziałem czego się spodziewać...

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Ciekawe książki

Post autor: sampam »

Odet pisze:


Tak, dokładnie pamiętał wojnę i to dlatego (ma 87 lat).

Łatwo to wytłumaczę: albo jesteś wielkim twardzielem (sam kilka lat windykowałem, więc właściwie niewiele mnie rusza), albo byłeś za młody żeby książkę zrozumieć :)

Topienie ludzi w beczce... mnie ruszało.

Historią interesuję się odkąd nauczyłem się czytać. M.in historię studiowałem. Wiedziałem czego się spodziewać...

Pozdr.
To ewidentnie kwestia psychiki. Moi dziadkowie pomimo pobytu i w obozie i na robotach nawet niezle wspominali wojne przez co niewiele ich w zyciu ruszalo:) Tymczasem inni ludzie ni potrafili wrocic do "normy". Sam Grzesiuk bardzo skrecil w lewo po 45`.
I tak jest z wplywem danego tekstu na czlowieka. No jak znasz historie tortur, w ogole maltretowania ludzi to ksiazka Grzesiuka nie moze byc specjalnie odkrywcza.
ODPOWIEDZ