Piwo

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
mste5414
Posty: 158
Rejestracja: 13 maja 2008, 11:11

Re: Piwo

Post autor: mste5414 »

Siemka. Mialem okazję dużo sączyć piwko Lwówek. Co sadzcie chłopaki o nim?. Bo dla mnie to eleganckie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Zależy który Lwówek. Lwówek Porter to świetne piwo w świetnej cenie (jak się trafi na dobrą warkę), reszta jest jak prawie wszystkie piwa z browarów Jakubiaka - spoko jako wybawienie w miejscach na tyle oddalonych od cywilizacji że jedyna inna opcja to korpolagery, poza tym bym sobie podarował.
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Re: Piwo

Post autor: Bodzek »

Ale Lwówka Jankesa czy Belga to Ty szanuj bardziej! Na pewno nie są to typowe piwa, które powinno się traktować jak zamienniki "korpolagerów".
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Belg to dla mnie ponury żart, natomiast Jankes jest dobry jak jest dobry, ale nie jest już aż taki tani i przy wahaniach formy typowych dla wszystkich piw z BRJ chyba bezpieczniej jednak dołożyć złotówkę-dwie do czego pewniejszego.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Przyznać się kto to :-D

https://youtu.be/Tk4mN-5rTGY?t=53
gekko
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2016, 18:33

Re: Piwo

Post autor: gekko »

książece ciemne rules B)
Karolus188
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2016, 13:44

Re: Piwo

Post autor: Karolus188 »

Witam, nie jestem moze jakas znawczynia piwa ale lubie ciemne, aromatycze napoje tego typu.Najczesciej pije Kasztelana.
SyR90
Posty: 75
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Piwo

Post autor: SyR90 »

Jak ktos ma troche cierpliwosci, to polecam kupic zestaw MINIBROWAR i zrobic piwo samemu. Cena za piwo waha sie wtedy pomiedzy 40 a 80gr, smakow i rodzajow piwa do wyboru mnostwo, a satysfakcja i wyglad 60 butelek pod sciana w piwnicy przeogromna :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

SyR90 pisze:Jak ktos ma troche cierpliwosci, to polecam kupic zestaw MINIBROWAR i zrobic piwo samemu. Cena za piwo waha sie wtedy pomiedzy 40 a 80gr, smakow i rodzajow piwa do wyboru mnostwo, a satysfakcja i wyglad 60 butelek pod sciana w piwnicy przeogromna :)
Chyba Cię zdrowo poniosło z tą ceną. Also warzenie z brewkitów to raczej opcja dla tych niecierpliwych właśnie.
Oleeks
Posty: 26
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Piwo

Post autor: Oleeks »

Od dawna lubuję się w kraftach, choć piję je raczej sporadycznie z tego powodu, że większość wolnych pieniędzy przeznaczam na płyty :D. Mój faworyt to Panakeja Earl Grey IPA z browaru Olimp. Niesamowity zapach i czarujący smak z wyraźną nutą bergamotki. Być może tak mi przypadł do gustu ponieważ lubuję się także w herbatach, a także w argentyńskiej Yerba Mate :) To jednak rozmowa na inny temat, jak znajdę odpowiedni wątek to w wolnej chwili napiszę :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Oleeks pisze:Od dawna lubuję się w kraftach, choć piję je raczej sporadycznie z tego powodu, że większość wolnych pieniędzy przeznaczam na płyty :D. Mój faworyt to Panakeja Earl Grey IPA z browaru Olimp. Niesamowity zapach i czarujący smak z wyraźną nutą bergamotki. Być może tak mi przypadł do gustu ponieważ lubuję się także w herbatach, a także w argentyńskiej Yerba Mate :) To jednak rozmowa na inny temat, jak znajdę odpowiedni wątek to w wolnej chwili napiszę :)
Odpowiedniego wątku nie znajdziesz, ale zachęcam do założenia, sam bym się trochę dokształcił, bo za herbatą przepadam. Co do piwa, moim zdaniem absolutnym obowiązkiem dla każdego miłośnika piwa i herbaty jest Aficionado z Kingpina ze słodu wędzonego torfem, z dodatkiem kawy i wędzonej herbaty Lapsang Souchong. Świetny jest też Mandarin, AIPA z Senchą, również z Kingpina, i Bergamłot z suszoną skórką bergamotki z Warsztatu Piwowarskiego, ale nie wiem czy ich piwa wyjeżdżają poza Wrocław.
Victoris
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2017, 20:00

Re: Piwo

Post autor: Victoris »

Ja lubię wszystkie czeskie piwa na czele z Pilsnerem Urquellem i Zlatym Bazantem :) Jeśli chodzi o polskie to lubię regionalne z małych browarów i ewentualnie perła.
lun@tyk
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2017, 12:26

Re: Piwo

Post autor: lun@tyk »

Kubuś:) pisze:
klinsi pisze:to co piją zwykli śmiertelnicy :D
Takiego VIPa na przykład to piją nawet nieśmiertelnicy :-D :lol:
Pamiętam za studenta wyjazdy do Centrum Aktywnej Rehabilitacji, bo sam jestem osobą niepełnosprawną, jak znajomi pili ten syf. Sam z dwa razy próbowałem, nie no to było niezwykłe doświadczenie smaku. Moje kubki smakowe po prostu oszalały. Po większej ilości mógłbym rozmawiać z duchami. :-D
filip223
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2017, 08:22

Re: Piwo

Post autor: filip223 »

Najlepszy na świecie oczywiście ciemny złoty bażant!
kolo76
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017, 08:02

Re: Piwo

Post autor: kolo76 »

No a jak na moje to najlepsza jest Tatra
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Piwo

Post autor: Ljarro »

Ze sokiem malinowym nabiera większej wytrawności
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Xd

Post autor: FReeFonix »

Czym się różni Tatra od cipki? Cipka tylko na początku smakuje moczem
ODPOWIEDZ