Piwo

Czyli wszystko i nic :) Rozmowa o wszystkim i o wszystkich :)
Kielben
Posty: 770
Rejestracja: 25 sie 2006, 23:55
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie

Re: Piwo

Post autor: Kielben »

Ja polecam piwko Kormoran, jak ktoś kiedyś będzie miał okazje wypić.
Regionalny browarek - bardzo smaczny :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Odkopuję.

Co tam ostatnio piliście?

Mamy już na forum (jeśli przyjąć, że Ljarro w ogóle jest na forum) co najmniej dwóch piwowarów domowych. Trzy miesiące po założeniu tego tematu uwarzyłem swoje pierwsze piwo, obecnie mam za sobą dwanaście warek. Ktoś jeszcze coś?
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Piwo

Post autor: Czarson »

Nie. Temat do zamknięcia.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Piwo

Post autor: Ljarro »

Czarson pisze:Nie. Temat do zamknięcia.
Wdupiłeś w fife i teraz fochujesz :P

Jestem na forum bo mam urlop :P
Robie piwo jak tylko mam czas, teraz będzie czas na 2 kolejne. Kombinuje z różnymi chmielami zagramanicznymi ale czegoś nadzwyczaj dobrego nie uzyskałem. Ostatnio ze śmiesznych rzeczy - zamiast glukozy/cukru/słodu - wrzucam do butelek pastylki. Napisane było że do butelek 0,5 trzeba dać 2 - teraz wszystkie piwa to gejzery. Także przestrzegam żeby dawać jedną :P
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Pastylki brzmią wygodnie, ale trochę słabo, bo nie dają możliwości regulacji nagazowania. Chyba żeby je kroić, ale to już przestaje być wygodne. Opłacają się chociaż finansowo?

Gdzie się zaopatrujesz w surowce? Póki co wypróbowałem po parę razy dwóch dostawców, Browamatora i Twój Browar, ten drugi zdecydowanie wygrywa. Nie wiem czemu, ale z ich słodu zawsze uzyskuję lepszą wydajność, możliwe że lepiej śrutują.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Piwo

Post autor: Mora »

Ljarro pisze: Ostatnio ze śmiesznych rzeczy - zamiast glukozy/cukru/słodu - wrzucam do butelek pastylki.
Gdy ostatnio byliśmy w Tifosi na meczu z Milanem to żartowaliśmy, że żeby oglądać mecze Interu nie wystarczy być najebanym, tylko trzeba być pod wpływem pigułki gwałtu. Widzę, że wziąłeś sobie do serca ten pomysł ;-)
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Piwo

Post autor: Ljarro »

Pastylki opłacają się tylko jeśli wrzucisz 1 na butelkę, przy 2 to nie dość że drogo wychodzi to jeszcze te wspomniane gejzery.Kupuję je http://www.homebeer.pl/pl/p/Dropsy-ferm ... e-140g/811

Większość rzeczy biorę z hombeer bo to Lublin i mam odbiór kolejnego dnia na miejscu.Czasem coś mnie najdzie żeby kupić u kogoś innego, ale to rzadko.
kalu
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2016, 16:05
Kontakt:

Re: Piwo

Post autor: kalu »

Mi smakowało miodowe ;D
"Kto wywołuje burzę, musi liczyć się, że zmoknie."
penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Piwo

Post autor: Yascarr »

Mi smakuje Harnaś. Bo tanie. Inne mnie nie interesuje.
TomikoPTB
Posty: 126
Rejestracja: 25 sty 2014, 19:52

Re: Piwo

Post autor: TomikoPTB »

Harnaś - przykład wzorowego szczocha :D gorzej być nie może chyba że piwko z plastiku
Polecam w LIDL Budweiser za 2,20 :) elo
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Piwo

Post autor: Yascarr »

No to się delektuj swoimi bogaczu. U mnie większość znajomych wali Harnolda i wszyscy szczęśliwi jesteśmy. Widocznie za delikatny jesteś :D
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Yascarr błagam, przyznaj że trollujesz.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Piwo

Post autor: Czarson »

Akurat w jasnych lagerach w przedziale cenowym 1,5zł- 3zł jest niewielka różnica w smaku. Więc nie ma znaczenia czy pijesz Kasztelana, Tyskie czy Tatre. Wszystkie są praktycznie jednakowe.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Czarson pisze:Akurat w jasnych lagerach w przedziale cenowym 1,5zł- 3zł jest niewielka różnica w smaku. Więc nie ma znaczenia czy pijesz Kasztelana, Tyskie czy Tatre. Wszystkie są praktycznie jednakowe.
Od dawna takich przysmaków nie pijam, ale pamiętam, że to twierdzenie jest prawidłowe dla większości, lecz nie dla wszystkich korpolagerów. Różnica między taką Tatrą a Kasztelanem jest jednak bardzo duża (wręcz fundamentalna - pierwszego po prostu nie byłem w stanie wypić, drugie owszem i to bez jakichś utyskiwań). Zresztą nie o to chodzi co kto pije, tylko o podejście.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Piwo

Post autor: Czarson »

Piekarz pisze:
Czarson pisze:Akurat w jasnych lagerach w przedziale cenowym 1,5zł- 3zł jest niewielka różnica w smaku. Więc nie ma znaczenia czy pijesz Kasztelana, Tyskie czy Tatre. Wszystkie są praktycznie jednakowe.
Od dawna takich przysmaków nie pijam, ale pamiętam, że to twierdzenie jest prawidłowe dla większości, lecz nie dla wszystkich korpolagerów. Różnica między taką Tatrą a Kasztelanem jest jednak bardzo duża (wręcz fundamentalna - pierwszego po prostu nie byłem w stanie wypić, drugie owszem i to bez jakichś utyskiwań). Zresztą nie o to chodzi co kto pije, tylko o podejście.
Czyli kolejny przerost formy nad treścią
mste5414
Posty: 158
Rejestracja: 13 maja 2008, 11:11

Re: Piwo

Post autor: mste5414 »

Siemka. Mialem okazję dużo sączyć piwko Lwówek. Co sadzcie chłopaki o nim?. Bo dla mnie to eleganckie.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Zależy który Lwówek. Lwówek Porter to świetne piwo w świetnej cenie (jak się trafi na dobrą warkę), reszta jest jak prawie wszystkie piwa z browarów Jakubiaka - spoko jako wybawienie w miejscach na tyle oddalonych od cywilizacji że jedyna inna opcja to korpolagery, poza tym bym sobie podarował.
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Re: Piwo

Post autor: Bodzek »

Ale Lwówka Jankesa czy Belga to Ty szanuj bardziej! Na pewno nie są to typowe piwa, które powinno się traktować jak zamienniki "korpolagerów".
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Belg to dla mnie ponury żart, natomiast Jankes jest dobry jak jest dobry, ale nie jest już aż taki tani i przy wahaniach formy typowych dla wszystkich piw z BRJ chyba bezpieczniej jednak dołożyć złotówkę-dwie do czego pewniejszego.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Przyznać się kto to :-D

https://youtu.be/Tk4mN-5rTGY?t=53
gekko
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2016, 18:33

Re: Piwo

Post autor: gekko »

książece ciemne rules B)
Karolus188
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2016, 13:44

Re: Piwo

Post autor: Karolus188 »

Witam, nie jestem moze jakas znawczynia piwa ale lubie ciemne, aromatycze napoje tego typu.Najczesciej pije Kasztelana.
SyR90
Posty: 75
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK

Re: Piwo

Post autor: SyR90 »

Jak ktos ma troche cierpliwosci, to polecam kupic zestaw MINIBROWAR i zrobic piwo samemu. Cena za piwo waha sie wtedy pomiedzy 40 a 80gr, smakow i rodzajow piwa do wyboru mnostwo, a satysfakcja i wyglad 60 butelek pod sciana w piwnicy przeogromna :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

SyR90 pisze:Jak ktos ma troche cierpliwosci, to polecam kupic zestaw MINIBROWAR i zrobic piwo samemu. Cena za piwo waha sie wtedy pomiedzy 40 a 80gr, smakow i rodzajow piwa do wyboru mnostwo, a satysfakcja i wyglad 60 butelek pod sciana w piwnicy przeogromna :)
Chyba Cię zdrowo poniosło z tą ceną. Also warzenie z brewkitów to raczej opcja dla tych niecierpliwych właśnie.
Oleeks
Posty: 26
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Piwo

Post autor: Oleeks »

Od dawna lubuję się w kraftach, choć piję je raczej sporadycznie z tego powodu, że większość wolnych pieniędzy przeznaczam na płyty :D. Mój faworyt to Panakeja Earl Grey IPA z browaru Olimp. Niesamowity zapach i czarujący smak z wyraźną nutą bergamotki. Być może tak mi przypadł do gustu ponieważ lubuję się także w herbatach, a także w argentyńskiej Yerba Mate :) To jednak rozmowa na inny temat, jak znajdę odpowiedni wątek to w wolnej chwili napiszę :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Piwo

Post autor: Piekarz »

Oleeks pisze:Od dawna lubuję się w kraftach, choć piję je raczej sporadycznie z tego powodu, że większość wolnych pieniędzy przeznaczam na płyty :D. Mój faworyt to Panakeja Earl Grey IPA z browaru Olimp. Niesamowity zapach i czarujący smak z wyraźną nutą bergamotki. Być może tak mi przypadł do gustu ponieważ lubuję się także w herbatach, a także w argentyńskiej Yerba Mate :) To jednak rozmowa na inny temat, jak znajdę odpowiedni wątek to w wolnej chwili napiszę :)
Odpowiedniego wątku nie znajdziesz, ale zachęcam do założenia, sam bym się trochę dokształcił, bo za herbatą przepadam. Co do piwa, moim zdaniem absolutnym obowiązkiem dla każdego miłośnika piwa i herbaty jest Aficionado z Kingpina ze słodu wędzonego torfem, z dodatkiem kawy i wędzonej herbaty Lapsang Souchong. Świetny jest też Mandarin, AIPA z Senchą, również z Kingpina, i Bergamłot z suszoną skórką bergamotki z Warsztatu Piwowarskiego, ale nie wiem czy ich piwa wyjeżdżają poza Wrocław.
Victoris
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2017, 20:00

Re: Piwo

Post autor: Victoris »

Ja lubię wszystkie czeskie piwa na czele z Pilsnerem Urquellem i Zlatym Bazantem :) Jeśli chodzi o polskie to lubię regionalne z małych browarów i ewentualnie perła.
lun@tyk
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2017, 12:26

Re: Piwo

Post autor: lun@tyk »

Kubuś:) pisze:
klinsi pisze:to co piją zwykli śmiertelnicy :D
Takiego VIPa na przykład to piją nawet nieśmiertelnicy :-D :lol:
Pamiętam za studenta wyjazdy do Centrum Aktywnej Rehabilitacji, bo sam jestem osobą niepełnosprawną, jak znajomi pili ten syf. Sam z dwa razy próbowałem, nie no to było niezwykłe doświadczenie smaku. Moje kubki smakowe po prostu oszalały. Po większej ilości mógłbym rozmawiać z duchami. :-D
filip223
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2017, 08:22

Re: Piwo

Post autor: filip223 »

Najlepszy na świecie oczywiście ciemny złoty bażant!
kolo76
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017, 08:02

Re: Piwo

Post autor: kolo76 »

No a jak na moje to najlepsza jest Tatra
ODPOWIEDZ