Nowe zasady LM

Tematy dotyczące europejskich pucharów.
Cinek
Posty: 215
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:39
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Cinek »

moim zdaniem takie rozwiązanie może przybliżyć poziom lig wschodnich względem zachodnich, na początku mogłoby być troche wyników typu 5:0 ale potem drużyny z lig wschodnich np. mistrz Polski mogłby sprowadzić lepszych zawodników mając większy budżet poprzez wpływy z LM oraz mógłby utrzymać swoich najlepszych zawodników ... takie jest moje zdanie ... dlatego takie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Grajas »

dani7 pisze: Mogą byc te i tamte zasady i tak wygra najlepszy!
Czyli Inter :)
A jeśli mistrz Polski ma przechodzić 4 rundy z teoretycznie słabszymi zespołami to już wolę żeby grał w 2 rundach eliminacyjnych i może by się udało wylosować jakieś 2 zespoły,które można pokonać
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Inter Man »

ale to z 4 rundami to mniejsze ryzyko a i bardziej sie ogra będzie miał więcej doświadczenia i na słabszych rywali wpadnie
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
szuli
Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: szuli »

a mecze z lepszymi rywalami będą atrakcyjniejsze dla naszych klubów
natomiast dla bogatych bedzie troche wiekrza lipa ... no ale dzieki temu piłkarze nie będą chodzić za takie sumy że by nam zapchali dziurę budżetową :P
Obrazek

Obrazek
Grajas
Posty: 96
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:17

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Grajas »

Inter Man pisze: ale to z 4 rundami to mniejsze ryzyko a i bardziej sie ogra będzie miał więcej doświadczenia i na słabszych rywali wpadnie
Jak mamy grać aż cztery rundy z takimi zespołami jak Slavia,Helsingborg,Rosenborg,FC Kopenhaga czy Olimpiacos Pireus to jakoś nie jestem optymistą.
Inter Man
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:30

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Inter Man »

Grajas pisze:
Inter Man pisze: ale to z 4 rundami to mniejsze ryzyko a i bardziej sie ogra będzie miał więcej doświadczenia i na słabszych rywali wpadnie
Jak mamy grać aż cztery rundy z takimi zespołami jak Slavia,Helsingborg,Rosenborg,FC Kopenhaga czy Olimpiacos Pireus to jakoś nie jestem optymistą.
tylko że to jest najgorsza wersja jaka w takim układzie może się drużynom z OE przydarzyć, mogą trafić na dużo  słabsze drużyny a poza tym nie będą zaczynać od pierwszej rundy tylko od 2 czy tam 3 nie wiem[tak mi sie wydaje]
C'E SOLO L'INTER, PER ME, SOLO INTER!!!
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Jarek_FCI »

Inter Man pisze: tylko że to jest najgorsza wersja jaka w takim układzie może się drużynom z OE przydarzyć, mogą trafić na dużo  słabsze drużyny a poza tym nie będą zaczynać od pierwszej rundy tylko od 2 czy tam 3 nie wiem[tak mi sie wydaje]
Jak niewiesz to po co piszesz.
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: kcpwwa »

wszystko jedno od ktorej rundy-jesli mamy nie grac z ekipami z Hiszpanii,Wloch,Anglii lub Niemiec, to ja jestem za.co i tak nie daje pewnosci,ze cokolwiek z tego wyjdzie,pamietamy chyba ostatnie wyczyny polskich druzyn w eliminacjach..Ze o P.UEFA nie wspomne..
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Joker »

Dzięki tej formule nasze kluby będą miały większe szanse na awans do LM.Bo jak narazie to poziom jaki prezentują polskie kluby pozostawia wiele do życzenia a tak gdy będą się kwalifikowały do LM automatycznie będą zbierały doświadczenie i pieniądze potrzebne na dalszy rozwój klubu
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Ibanez »

Nowy system w teorii prezentuje sie calkiem dobrze, daje szanse mniejszym klubom. zobaczymy jak to bedzie wygladalo w praktyce.
Ten nowy system takze zmniejsza ilosc dryzun z najlepszych lig europejskich z czterech do trzech, tak?? Dobrze mowie?
Bo jesli tak to grupa G-14 (teraz juz wiecej...) moze znowu powrocic do pomyslu stworzenia osobnej elitarnej ligi tylko dla druzyn wlasnie z tej grupy. Nie wiem czy jest w praktyce mozliwy taki bojkot europejskiej federacji Uefa...
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Joker »

Tak jest Ibanez teraz tylko 3 kluby z tych najlepszych lig europejskich będą miały szansę gry w LM.A z tego co wiem to grupy G-14 już nie ma
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Ibanez »

Fc Internaziona(L)e pisze: Tak jest Ibanez teraz tylko 3 kluby z tych najlepszych lig europejskich będą miały szansę gry w LM.A z tego co wiem to grupy G-14 już nie ma
Ale trzy kluby beda wchodzic do LM dopiero od sezonu 2009/2010 a nie od tego 2008/2009. Tak mi sie wydaje...
A co do grupy G-14 wydaje mi sie ze jest i raczej bedzie:)
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: klusek »

Ibanez pisze: A co do grupy G-14 wydaje mi sie ze jest i raczej bedzie:)
Raczej nie ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/G-14
Gruntowna reforma G-14 stała się nieunikniona po zakończeniu Europejskiego Forum Klubowego, odbywającego się w dniach 21-22 stycznia 2008 w Nyonie, podczas którego nowym szefem UEFA wybrano Michela Platiniego. Jako priorytety swej kadencji uznał on konieczność zwiększenia liczby klubów posiadających moc decyzyjną w europejskim futbolu oraz zmienienie zasad kwalifikacji do kontynentalnych rozgrywek pucharowych - zwłaszcza Ligi Mistrzów. Od początku nie ukrywał on swej dezaprobaty dla działań Grupy, czego wyraz dał 11 czerwca 2007 w Brukseli podczas swego spotkania z przedstawicielami G-14. Był to wyraźny impuls do rozpoczęcia rozmów o jej poważnym zreformowaniu. Ostatecznie władze Grupy uznały, że G-14 ulegnie rozwiązaniu, a kluby do niej należące przystąpią do Europejskiego Zrzeszenia Klubowego.
Na angielskiej wikipedii napisali, że stanie się to 15 lutego.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Nen »

A ja to wprowadziłbym takie zmiany zeby grało o 5 klubów z najlepszych lig. Taki mecz Man City v Fiorentina to z pewnościa o wiele ciekawsze widowisko niż Chelsea v Slavia Praga ....ablo Wisła v Slavia Praga.

Wg mnie nowe zasady nie zostana przedłużone ponieważ straca na tym wielkie kluby i ich sponsorzy. Czy wzrosnie ogladalność LM ? Przez to urozmaicenie ? Zastanówmy się mecz mistrza Polski i Słowacji ogladać bedzie... cała Polska i Słowacja. Mecze mistrzów Angli Hiszpani Niemiec i Włoch cały swiat.

Takie jest me zdanie :)
Ostatnio zmieniony 9 lut 2008, 10:57 przez Nen, łącznie zmieniany 1 raz.
God protect me
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Slepy »

Jesteś pewny? Zobacz wykresy oglądalności poszczególnych spotkań, przecież mecze o których mówisz (rozumiem ogólnikowo, nie konkretnie tych druzyn) odbywają się w pucharze UEFA. Mecze Chelsea ze Slavią, są dla widza arakcyjniejsze, niz bój piątych zespołów rodzimych lig.

Idąc tokiem Twojego myślenia (grają tylko najlepsi) Kluby z prowincjonalnych lig, w ogole nie powinny brac udziału nawet w eliminacjach. I ja rozumiem, że chcemy oglądać gigantów, ale jak wszędzie i zawsze - należy zachować zdrowy rozsądek. Pamiętasz podboje FC Basel, Petrzałki, kiedyś Dynamo? Czy to na prawde nie budziło emocji?
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Nen »

Zgadzam sie z Tobą. Pamietam jak Fc Porto i Monaco zaszokowały świat. Jednak ja wolałbym odzielic lepsze kluby LM i słabsze PU. Zeby nie było w grupach outsider'ów tyko były dwa puchary o wewnętrznie wyrównanych poziomach. Przecież nowe zasady nie zmieniaja faworytów. MU Chelsea Arsenal Milan Inter Real Barca  i tak te kluby bedą w połfinałach czy bedzie 5 "polskich" druzyn w LM czy nie bedzie zadnej.

Pozdro:)
God protect me
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Shady »

Trochę odświeżę temat.
Premie za poszczególne mecze i fazy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie:

UEFA Champions League 2009/2010:
Bonus for domestic champion: 200.000 € *
1st qualifying round: 130.000 € *
2nd qualifying round: 130.000 € *
3rd qualifying round: 130.000 € *
Playoffs: 2.100.000 € *
Group stage: 7.100.000 €
Group match victory: 800.000 €
Group match draw: 400.000 €
1st knock out round: 3.000.000 €
Quarter-finals: 3.300.000 €
Semi-finals: 4.200.000 €
Final: 5.500.000 €
Winning the final: 3.500.000 €

* = These payments were only awarded to the clubs which quould not qualify for the UEFA Champions League group stage!

The remaining balance of € 341 million will be distributed according to the proportional value of each TV market.

UEFA Europa League 2009/2010:
1st qualifying round: 90.000 €
2nd qualifying round: 90.000 €
3rd qualifying round: 90.000 €
Playoffs: 90.000 €
Group stage: 1.000.000 €
Group match victory: 140.000 €
Group match draw: 70.000 €
1st knock out round: 200.000 €
2nd knock out round: 300.000 €
Quarter-finals: 400.000 €
Semi-finals: 700.000 €
Final: 2.000.000 €
Winning the final: 1.000.000 €

The remaining balance of € 60 million will be distributed according to the proportional value of each TV market, i.e. € 150,36 milion will be distributed from the group stage onwards.

UEFA Supercup 2009:
Loser: 2.000.000 €
Winner: 2.500.000 €
Ostatnio zmieniony 19 cze 2009, 18:16 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
zzz_v1

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: zzz_v1 »

Lol, za wygranie LM można w sumie zarobić 30 milionów, startując od pierwszej rundy klasyfikacyjnej.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Shady »

zzz_v1 pisze: Lol, za wygranie LM można w sumie zarobić 30 milionów, startując od pierwszej rundy klasyfikacyjnej.
Dodaj do tego jeszcze kasę za bilety wstępu na mecz i wychodzi całkiem "przyjemna" sumka. No i to też nie są jedyne dochody z udziału w LM.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2009, 18:38 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
kolus
Posty: 248
Rejestracja: 3 sty 2009, 17:07
Lokalizacja: Lublin

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: kolus »

no kasy mozna zarobic wiec nawet zebysmy troche kasy wydali mozna duzo zyskac wygrywajac LM

P.S jeszcze trzeba dodac kase za pamiatki koszlulki itp bo taki sukces bardzo pomaga promocji klubu
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Nowe zasady LM

Post autor: Nen »

Wygrać w LM to znaczy, że nasi gracze będą grać w reklamach a do naszej kasy będzie wpływać gotówka.
God protect me
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe zasady LM

Post autor: Stachoo »

klinsiasuko pisze: 10 lip 2019, 09:45 Javier Zanetti zatrzymany przez policję w Buenos Aires po tym, jak został zlinczowany przez lokalną społeczność w jednej z argentyńskich wiosek. Były kapitan Interu Mediolan i rezerwowy reprezentacji Argentyny został znaleziony z ranami sugerującymi gwałt analny przez przypadkowego przechodnia, który powiadomił władze. Jutro Zanetti usłyszy zarzuty dotyczące pedofili.
Dziwię się, że Państwo nie chce zaakceptować ustawy aborcyjnej.

Takie przypadki utwierdzają mnie w przekonaniu, że aborcja w niektórych przypadkach jest obowiązkowa.
ODPOWIEDZ