Euro 2012

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Euro 2012

Post autor: Kermitt »

Panowie, pytanie. Jeżeli Grecy wygrają z Rosją dla przykładu 1:0, kto awansuje ? (Grecja 4 pkt, Rosja 4 pkt - bezpośredni pojedynek dla Greków, stosunek bramek dla Rosjan) - czyli generalnie, decyduje bezpośredni pojedynek, czy bilans bramkowy ?
andyvdm
Posty: 434
Rejestracja: 3 lip 2004, 16:23

Odp: Euro 2012

Post autor: andyvdm »

Gdy dokładnie dwie drużyny mają tyle samo punktów, rozpatruje się:

Liczba punktów zdobytych przez drużyny w bezpośrednim meczu rozegranym między nimi (tzn. w przypadku, gdy w takim meczu padł remis, przechodzi się do punktu nr 2.)

Bilans bramek obu drużyn, z uwzględnieniem wszystkich meczy w grupie

Liczba strzelonych bramek przez obie drużyny we wszystkich meczach w grupie

współczynnik UEFA z eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej 2010, eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 oraz z mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, mistrzostw świata w piłce nożnej 2010;

zachowanie drużyn pod względem fair play (w finałach mistrzostw);

losowanie.
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Euro 2012

Post autor: Kermitt »

Dzięki wielkie andyvdm. Czyli jednym słowem, Grecy zagrają jeszcze w ostatniej kolejce mecz o awans. Tak czy tak, awansuje po jednej drużynie z meczów Grecja - Rosja i Polska - Czechy, będą emocje
Piekarz
Posty: 2018
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Euro 2012

Post autor: Piekarz »

Niekoniecznie. Jeśli Rosjanie przegrają (mniej niż pięcioma bramkami), a we Wrocławiu padnie remis, to i tak wyjdą z grupy - razem z Grekami.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Euro 2012

Post autor: Kermitt »

A no tak, nie wziąłem tej ewentualności pod uwagę. Rosjanie jednak, nie znając wyniku drugiego meczu muszą zagrać na 100%, bo tylko remis/zwycięstwo gwarantuje im awans.
dzony
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:12
Lokalizacja: Białystok

Odp: Euro 2012

Post autor: dzony »

Jakby się jakimś cudem Rosjanom noga powinęła i przegraliby z Grecją to przy naszym zwycięstwie z Czechami wychodzimy z pierwszego miejsca :) marzeniem byłoby na Niemców trafić i wygrywając z nimi wejść do półfinału... a w finale trafić na Ukrainę i niech się dzieje co chce. Piękna sprawa by była :D Oczywiście nic nie znaczące gdybanie
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: Euro 2012

Post autor: ElPolako »

Myśle że ten remis z Rosja jest lepszy niż żwycięstwo.Z Czechami wiemy o co gramy, musimy wyjść i wygrać bo remis ma ta samą wartość co porażka. Smuda nie musi kalkulować czy wyjść grać na remis czy atakować, tylko wychodzimy z jednym prostym celem i to Czesi teraz muszą myśleć czy lepiej bronić tego co mają i grać na remis czy postawić wszystko na jedną karte i grać o zwycięstwo. Otworzyć się za bardzo nie mogą bo gramy dość skutecznie z kontry, Jak do przerwy będzie remis to w drugiej połowie będą nam już tylko przeszkadzać.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, 15:16 przez ElPolako, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Euro 2012

Post autor: pewny »

trzeci mecz i gra o wyjście z grupy to dla nas coś nowego, co bardzo cieszy...

w ostatnich latach (Euro, MŚ) trzeci mecz był już tylko formalnością i grą o "pietruszkę"... a teraz mamy szansę...

do boju!
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

Swietny mecz Portugalia-Dania, zakonczony zasluzonym zwyciestwem Ronaldo i spolki. Gracz Realu jednak zagral przecietne zawody, podobal mi sie za to Veloso, znany z wloskich boisk.
ZARATE89
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:40

Odp: Euro 2012

Post autor: ZARATE89 »

Ronaldo się nie popisał, zmarnował dwie setki i widac było po nim, że chłopak jest zalamany. Teraz hit wieczoru Niemcy - Holandia :)
Skoki spadochronowe www.skydive.pl
ricardo
Posty: 120
Rejestracja: 9 lip 2008, 11:56
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: ricardo »

A mi w meczu Dania-Portugalia podobała się gra Fabio Coentrao, dobrze w obronie jak również z przodu
Chuchu
Posty: 2212
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Chuchu »

Ronaldo gra taką kaszanę na tych mistrzostwach, że to po prostu brak słów. 94mln € warty niby jest a w sytuacji sam na sam zamyka oczy i wali na pałę. Gdyby nie Varela to głównie z jego winy Portugalia by nie wygrała.

Generalnie bardzo mi się te mistrzostwa podobają. Bardzo wysoki poziom sportowy, w dodatku mnóstwo bramek i emocji. Ostatnie MŚ był słabiutkie, sezon w Lidze Mistrzów również więc miałem duże obawy co do EURO. Tymczasem bardzo miłe zaskoczenie.

Szkoda mi trochę Holendrów bo grają na prawdę fajną i miłą dla oka piłkę, mieli sporo pecha z Danią, nie podołali Niemcom i w meczu z Portugalią muszą wygrać a i to nie daje im pewnego awansu.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Euro 2012

Post autor: Omen »

Pozytyw będzie taki,że Wesley będzie miał dłuższe wakacje.Rzeczywiście to Euro sprawia miłą niespodziankę.Do szczęścia brakuje tylko zwycięstwa Polski nad Czechami a dziś trzymam kciuki za Włochów.Oby było dużo emocji!
:szal:
Klinsi64

Odp: Euro 2012

Post autor: Klinsi64 »

tak,dłuższe wakacje Wesowi się przydadzą naharowała się chłopina przez ostatni sezon ;)
InterNH
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2009, 15:39

Odp: Euro 2012

Post autor: InterNH »

Gdybyśmy mieli trenera z jajami to naprawdę moglibyśmy dużi ugrać na tym €uro.Niestety nie mamy i w nastepnym meczu wyjdzie Szczesny i grajacy piach Obraniak.Może jakby Francuz walnął w łeb Smudzie następnym razem to by się opamietał.No i pewnie super grający Dudka siądzie na ławce..
Hutnik Kraków & Inter Mediolan !
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Euro 2012

Post autor: magneto86 »

No to teraz czekam na zwycięstwo z Czechami :) Do boju !
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Piekarz
Posty: 2018
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Odp: Euro 2012

Post autor: Piekarz »

Niedobrze, sytuacja Włochów zrobiła się kiepska. Remis jest dość prawdopodobnym rezultatem w meczu Hiszpania-Chorwacja, a będzie dla Włochów raczej zabójczy. Miejmy nadzieję, że jednak ktoś kogoś ogra. Co do Włochów - upatruję sporą część winy u Prandellego - Balotelli ma problemy z myśleniem nie tylko poza boiskiem, a u Cassano na jedno świetne zagranie przypadają jednak trzy przewrócenia się o własne nogi. Di Natale zresztą nawet w tak krótkim i niedogodnym czasie uratowałby Włochów, gdyby nie liniowy - przy okazji chyba największy winowajca.
Parole e aggettivi non bastano piu. Servono atti concreti, come la candidatura al Pallone d'oro, e chi gli nega il voto non e figlio di Maria e non capisce nulla. Immenso, indescrivibile. Fino alla fine Il Principe Diego Milito.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

Trudno wrozyc z fusow, ale zapewne bedzie tak, ze Wlosi beda miec wieksze problemy z Irlandczykami, niz Hiszpanie z Chorwacja. Szkoda by bylo Italii, bo graja zupelnie niezle i zasluguja na wyjscie z grupy.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Odp: Euro 2012

Post autor: tomiko85 »

POOOOLSKA !!! do boju :)
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Blablarzynca »

Dupa. Jak zwykle. Pierwsze 30 minut niezłe, a później z minuty na minutę gorzej. Jestem wkurwiony, bo wierzyłem w to zwycięstwo, po tym co pokazali z Rosją.

PS Jak już wcześniej zauważyłem, Murawski jest strasznie gruby i nie przygotowany do spotkań na europejskim poziomie.
all in the game, yo, all in the game
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

Dobra, dosc tej propagandy, ktora dominowala od kilku tygodni. Polacy zagrali na miare mozliwosci i trzeba byc z nich dumnym. Na slowa wielkiej pochwaly zasluguja Grecy,ktorzy zagrali koncertowo.Samaras wygrywal wiele pojedynkow, w przeciwienstwie do "naszego odpowiednika". Zadecydowaly detale...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2012, 22:53 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Euro 2012

Post autor: Kubus »

No nie ma co płakać, jestem spokojny więc napisze, że ten mecz który miał być meczem o wszystko, był beznadziejny w wykonaniu naszych gwiazdorków :P Ostatnie miejsce w grupie, cóż, nie da sie wyjść z grupy nie wygrywając meczu i strzelając 2 bramki w całym turnieju. Po pierwszym meczu rusków wydawało sie że rozniosą całą grupe a tu prosze haha wkraczają Grecy którzy nigdy nic nie grają a zawsze wygrywają.

Na pocieszenie dodam, koniec pseudomody na pseudokibicowanie na niejakim portalu fejcbók.


PS: Dodam od siebie że w całym tym turnieju rozczarował mnie Lewandowski. Ja nie mówie o tym że nie okiwał wszystkich i nie strzelił po 10 bramek w każdym meczu, po prostu wydawało mi się że aż bije od niego niechęcią, miałem wrażenie że nie chce mu sie grać.




[move]Nic sie nie stałoooooooooooooooooo ! Polacyyyy nic sie nie stało ...  :lol2: :lol2:[/move]
Obrazek
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Imrahil »

zajelismy ostanie miejsce w grupie, w ciagu turnieju pokazalismy jeden wyrownany mecz z rosjanami, w histori polskiej pilki nie wygralismy zadnego meczu na euro i przegralismy z czechami na wlasnej ziemi od ponad pol wieku

pozdro dla naiwnych
StarCraft user \"czcij Zerga swego-niezniszczalnego\" [=
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Euro 2012

Post autor: Seba »

Rozwiązał się problem Piszczka odnośnie ewentualnego transferu do Interu/Realu. Po takich występach (szczególnie w dzisiejszym) nawet złamanego grosza by za niego nie dali.

Odpadnięcie Rosji całkowicie mnie zaskoczyło...
Obrazek
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Euro 2012

Post autor: mio85 »

na tym euro zdarzyl sie cud........kto mi wytlumaczy jak piszczek jeden z najlepszych wydolnosciowo pilkarzy bundesligi na turnieju oddycha rekawami, wyglada jak trup, pieprzy cos o dusznosci na stadionie narodowym ? dzis Pilar kiwal go jak juniora, zreszta w calym turnieju oprocz asysty nic nie pokazal...........ogolnie taka sytuacja juz sie nie powtorzy......tak slaba grupa wystarczyly 4 punkty, grallismy u siebie...........brawa dla smudy za 3 lata partactwa, przypusczam ze kazdy inny chociaz by wyszedl z grupy.........moglismy wziac kazdego jednak trafilo na Franza..........krew czlowieka zalewa........po prawdzi jesli ma sie takie sytuacje jak lewandowski to trzeba je wykorzystywac......za duzo pudlowalismy, w takim turnieju to niewybaczalne....
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: MiRas. »

Gospodarz turnieju strzelający zaledwie dwa gole w swoim turnieju, na swoim terenie, zajmujący ostatnie miejsce w grupie, z której to wszyscy się podobno bardzo mocno cieszyli. Tego nie trzeba komentować, bo to komentuje się samo. Nie jestem załamany, nie jestem smutny, nie jestem nawet zaskoczony w sumie żadnego piętna gra naszej reprezentacji na ME na mnie nie pozostawiła, więc nie mam zamiaru narzekać, bo generalnie spodziewałem się tego, czego jesteśmy świadkami. Szkoda tylko tych zmarnowanych lat, na te niby przygotowania do Euro. Kto teraz zastąpi Smudę? Skorża? A mówią, że gorzej być nie może...
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Odp: Euro 2012

Post autor: sampam »

A propos meczu z Rosjanami, kto ogladal ich dzisiejszy mecz chyba szybko musial zweryfikowac obiegowa opinie, ze to Polacy tak dobrze zagrali z Moskalami. Po prostu Sborna po 1 meczu "siadla", dzis byli wprost zalosni.
Klinsi64

Odp: Euro 2012

Post autor: Klinsi64 »

w 2008 jeden punkt,w 2012 2 punkty progres jest wyraźny oby tak dalej Towarzysze :D
ranking Fifa jednak nie kłamie bylismy najsłabsi na tej imprezie...MiRas Skorża nie taki zły wybór mógłby być Hajto na przykład albo Bobo Kaczmarek to by był dramat ;)
Blablarzynca
Posty: 268
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:24
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Blablarzynca »

Piotrek Nowak byłby niezłą opcją. Piszczek strasznie zawiódł, dawał się ogrywać prawie za każdym razem. Ogólnie słaby turniej, bo w meczu z Rosją wyglądało to podobnie. Na plus, wydaje mi się, że zagrała dwójka tzw. "farbowanych lisów", bo i Perquis i Polanski zagrali niezły turniej.
all in the game, yo, all in the game
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Euro 2012

Post autor: Lamatico »

Grę naszych podsumowuje jedno zdanie: Zabrakło potencjału ludzkiego.
Ot tyle o grze.

Jestem pełen podziwu dla kibiców, atmosfery w miastach. U mnie w Krakowie mimo iż meczów nie ma to piknik, śpiewy na mieście, okrzyki, doping już od południa był. Klimat fantastyczy, solidarność ludzi z tą reprezentacją była ogromna, wiara jeszcze większa. Realistów w Polsce nie było sam nim nie byłem i wierzyłem jak na prawdziwego kibica przystało.

Żalu do nikogo nie mam. 3 z Borussi zawiodła? NIE. Nie mieli z kim grać. Bardzo pozytywnie, najlepiej (oprócz Przemka Tytonia) oceniam grę tej teoretycznie najsłabszej formacji - obrony. Wasyl i Perquis bardzo, bardzo solidnie. Boenish mecz z Grecją słaby, kolejne dwa dobre, odnajdywał się w ofensywie, strzelał, groźny przy stałych fragmentach. Biorac pod uwagę to że nie grał tak długo wyróżniał sie na tle tych co grali.
Zawiódł mnie troche Grosicki, ale nie jego wina, wszedł w trudnym momencie nie mial piłek takich jak lubi, by mógł sie rozpędzić. Obraniak na boisku był chyba tylko ze względu na stałe fragmenty gry, które bił świetnie. Zabrakło wielokrotnie szczęścia.

Nasi walczyli zabrakło umiejętności i trochę mocy ludzkiej. Śmieszy mnie gadanie o przygotowaniu fizycznym drużyny w 3 tygodnie to nierealne. Albo ktoś ma power i biega, albo nie ma taka prawda to zależy od wydolności organizmu.

Mogliśmy sprawić niespodziankę, sprawili ją Grecy i.. Czesi, na których po pierwszym meczu nikt nie stawiał, mieli być 'chłopcem do bicia'.

Nasz Karagounis wyrzucił Ruskich i to pozytyw dnia dzisiejszego.

Forza Polska!
ODPOWIEDZ