Mistrzostwa Świata 2014

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

Przecietny mecz slabiusienkiej Holandii, ktora zasluzenie odpadla z rywalizacji o mistrzostwo swiata. Swietna 2 polowa w meczu z bezzebna Hiszpania to troche malo, prawda? Z drugiej strony Argentyna ostatni dobry mecz zagrala ekhem...nie pamietam kiedy.
Niemcy chyba nigdy nie byli az takim faworytem finalu mistrzostw swiata.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

Kjerwa, zastanawiam się czy nie postawić drugiego tysiąca. :-D
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze:Kjerwa, zastanawiam się czy nie postawić drugiego tysiąca. :-D
Piekarz,nie kuś szatanie :D :D
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Borowa »

Można sympatyzować z Argentyną z wiadomych względów, ale powiedzmy sobie jasno... gdyby Argentyna w takim stylu wygrała Mistrzostwa Świata to byłaby to profanacja futbolu. Najpierw wyszli chyba z najłatwiejszej grupy na Mistrzostwach, a teraz doślizgali się aż do finału. Nigdy nie sądziłem, że coś takiego napiszę, ale pomimo niechęci do Niemców, życzę im zwycięstwa.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: hQ »

Serio Argentyna nie pokazała kompletnie nic na tych MŚ. Wymęczona wygrana z Bośnią, następnie najnudniejszy mecz w historii piłki nożnej z Iranem i gol w 91', następnie równie wymęczone zwycięstwo z Nigerią. W 1/8 cudem uniknięcie karnych ze Szwajcarią i pokonanie Belgów po szczęśliwej bramce na początku spotkania, która ustawiła mecz. Teraz półfinał po karnych. Argentyna bramki dzięki indywidualnym błyskom Messiego. Myślę, że taka maszyna jak Niemcy wygrają.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: kachol »

Liczyłem na Holandię, że to oni zagrają z Niemcami i w końcu wygrają mistrzostwa, ale doczołgała się Argentyna i będzie zbrodnią jeżeli uda im się jakiś cudem pokonać Niemców. Bo potrzebują cudu, patrząc na dyspozycję Niemców (nie każdy mecz zagrali wybitnie, ale z wielkich faworytów zaprezentowali się najlepiej). Więc kupie niemieckie piwo i jak nigdy będę liczył na to, że to Niemcy podniosą puchar świata, bo śmiesznej Argentyny nie zdzierżę jako mistrzów (sorry, ale Palacio to za mało, żebym im życzył wygranej)
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sempre_fci »

Borówa pisze:Można sympatyzować z Argentyną z wiadomych względów, ale powiedzmy sobie jasno... gdyby Argentyna w takim stylu wygrała Mistrzostwa Świata to byłaby to profanacja futbolu. Najpierw wyszli chyba z najłatwiejszej grupy na Mistrzostwach, a teraz doślizgali się aż do finału. Nigdy nie sądziłem, że coś takiego napiszę, ale pomimo niechęci do Niemców, życzę im zwycięstwa.
Zgadzam sie w 100%. Nie wiem w sumie teraz co gorsze, Niemcy czy nijaka Argentyna? Po cichu licze na obustronna dyskwalifikacje ;]
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

Niespodzianki nie bylo. Niemcy mistrzami swiata po (dla mnie) przecietnym meczu. Kunktatorstwo zdominowalo ofensywny futbol. Nic nowego chcialoby sie powiedziec. Argentyna mogla spokojnie wygrac, ale zabraklo zimnej krwi pod bramka przeciwnika. Swoim wystepem jednak zakryli usta krytykom.
Mundial oceniam ponadprzecietnie. O ile mecze fazy grupowej byly w zdecydowanej wiekszosci swietne, to jednak niektore cwiercfinaly, oba polfinaly, a w szczegolnosci final rozczarowaly mnie. Podczas tych kilkudziesieciu dni z futbolem niczego nie brakowalo, a na pewno nie wystepow polskiej reprezentacji.

Aha, gratulacje dla naszych wicemistrzow swiata;)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: sampam »

Piekarz pisze:Obrazek
Przekaz wygrana na konto Thohira. Podam Ci konto...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

Mistrzostwa były rewelacyjne... do pierwszego ćwierćfinału. Później zawiódł każdy mecz może poza Holandia-Kostaryka, łojenie Brazylijczyków przez Niemców było sympatyczne, no ale ekscytujące umiarkowanie. Szkoda, faza grupowa była świetna, a 1/8 finału niesamowita, niestety potem to już chyba nawet gorzej niż 4 lata temu. Niespodzianki skończyły się na fazie grupowej. Później przewidziałem KAŻDE rozstrzygnięcie poza meczem Grecja-Kostaryka (nie żeby było to coś trudnego, po prostu zawsze wygrywali faworyci!).

Bardzo się uspokoiłem, jak Palacio wszedł na boisko i jak widać miałem powody - już nie mówiąc nawet o tej setce (podkreślam, naszym jedynym nominalnym napastnikiem jest obecnie Icardi), to każdy jego kontakt z piłką wiał żenadą i Interem. Ciekawe, czy za 4 lata piłkarze Interu odegrają jakąkolwiek rolę poza dubletem zmarnowanych piłek meczowych w półfinale i finale.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

Piekarz pisze: Bardzo się uspokoiłem, jak Palacio wszedł na boisko i jak widać miałem powody - już nie mówiąc nawet o tej setce (podkreślam, naszym jedynym nominalnym napastnikiem jest obecnie Icardi), to każdy jego kontakt z piłką wiał żenadą i Interem. Ciekawe, czy za 4 lata piłkarze Interu odegrają jakąkolwiek rolę poza dubletem zmarnowanych piłek meczowych w półfinale i finale.
no właśnie,Palacio aż emanował amatorstwem,zresztą każdych z naszych "mundialistów" popisał się fantastyczną grą,to tylko pokazuje jakim potencjałem ludzkim dysponował Mazzarri.Szansa na to że nasi za 4 lata błysną zależy od tego kogo będziemy sprowadzali,z tych obecnych rokują tylko Icardi,Kovacic,Jesus i...Dodo
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Mora »

Ciekawe mistrzostwa, o niebo lepsze od tych sprzed 4 lat, które kojarzą mi się głównie z wuwuzelami.

Zasłużone zwycięstwo reprezentacji Niemiec, choć sam finał nie był wielkim widowiskiem. Higuain i Palacio (wkurwiał niemiłosiernie Mielcarski z tym swoim Palaciosem, nie wiem co ten laik robi w telewizji) mieli na nogach piłki meczowe, ale niemiłosiernie pudłowali. Niemcy chyba nie spodziewali się tak dobrej gry Argentyńczyków, którzy bardzo mądrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry.

Tak na marginesie: gdy bodajże po pierwszej połowie posiadanie piłki wynosiło 62% dla Niemiec i zaledwie 38% dla Argentyny to komentatorzy mówili o cudownej i fantastycznej grze Argentyńczyków. Hmm może mnie pamięć myli, ale dokładnie taki sam styl gry (około 30% posiadanie piłki, kurczowe bronienie się niemal całym zespołem przed polem karnym i szybkie kontry) prezentował przed czterema laty Inter i wtedy było to "zabijanie futbolu", grzech i w ogóle rzygi :oops:

I jeszcze coś śmieszniejszego: Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika mundialu dostał...Leo Messi :lol: Karzełek w turnieju zdobył cztery bramki, wszystkie w fazie grupowej i to takim tuzom jak Nigeria czy Iran. W fazie pucharowej coś tam kopał, ale to samo można powiedzieć o wielu innych zawodnikach, a w samym finale taki Mascherano prezentował się o klasę lepiej. Strzał w trybuny w 122 minucie był bardzo wymowny. Kolejny pucharek za nazwisko, naprawdę nie wiem co mieli we łbach ludzie z FIFA dokonując takiego wyboru. Wygrać powinien ktoś z trójki Robben, Rodriguez, Mueller.

Słowo o meczu Brazylia-Niemcy. To było coś nieprawdopodobnego, za mojego życia nie widziałem takiej piłkarskiej masakry w meczu o podobną stawkę. W futbolu najważniejsza jest jednak psychika, po golu na 2-0 Brazylię mógł rozjechać dosłownie każdy. W półfinale mistrzostw świata Niemcy strzelali bramki jak na treningu czy podwórku. Żal mi było Julione, bo nie zawinił przy żadnym golu, a w annałach światowej piłki ten "wyczyn" pozostanie na zawsze. Żal było też brazylijskich kibiców, wiele łez polało się tamtego wieczora w Brazylii...Cóż, byliśmy świadkami historycznego meczu, będzie co opowiadać dzieciom.

PS. Na chwilę zamarłem, jak Szpakowski przy stanie 7-0 dla Niemiec przypomniał, że jesienią gramy z nimi mecz o stawkę. Na szczęście nas nawet nie potraktują poważnie, gładko wygrają 2-0 i będą myśleć o następnym meczu :smile:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Czarson »

Mora pisze:Kolejny pucharek za nazwisko, naprawdę nie wiem co mieli we łbach ludzie z FIFA dokonując takiego wyboru.
Udzielam odpowiedzi: Marketing
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Bart »

klinsi pisze:
Piekarz pisze: Bardzo się uspokoiłem, jak Palacio wszedł na boisko i jak widać miałem powody - już nie mówiąc nawet o tej setce (podkreślam, naszym jedynym nominalnym napastnikiem jest obecnie Icardi), to każdy jego kontakt z piłką wiał żenadą i Interem. Ciekawe, czy za 4 lata piłkarze Interu odegrają jakąkolwiek rolę poza dubletem zmarnowanych piłek meczowych w półfinale i finale.
no właśnie,Palacio aż emanował amatorstwem,zresztą każdych z naszych "mundialistów" popisał się fantastyczną grą,to tylko pokazuje jakim potencjałem ludzkim dysponował Mazzarri.Szansa na to że nasi za 4 lata błysną zależy od tego kogo będziemy sprowadzali,z tych obecnych rokują tylko Icardi,Kovacic,Jesus i...Dodo
Nie rozumiem tej nagonki na Palacio. Nie wykorzystal sytuacji, ale nie mam pojecia czemu wszyscy trabia ze to byla setka. Polowa zawodnikow z mundialu by nawet do skladnego strzalu nie doszla w tej sytuacji. Setke to mial Higuain. Poza tym, nikt juz nie pamieta ze po wejsciu w polfinale przeciw Holandii, Palacio byl najaktywniejszym i najefektywniej grajacym ofensywnym zawodnikiem Albicelestes.
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Imrahil »

Piekarz pisze:Łamanie nóg i czaszek w piłce ma to do siebie, że prawie nigdy nie jest celowe (a jeśli ktoś trzeci raz celowo komuś złamie czaszkę, to zapewniam, że kara będzie ogromna, o ile będzie miał w ogóle okazję, bo po drugim razie może się pożegnać z piłką), zaś ryzyko złamania nogi jest wpisane w ten sport, jest wpisane też w pensje piłkarzy, a zobaczenie złamanej nogi jest wpisane w oglądanie meczu piłkarskiego. Gryzienie przeciwnika to natomiast zachowanie podludzkie, rodem ze świata zwierząt nierozumnych i o ile może ktoś jeszcze stracić ten rozum raz, o tyle TRZECI raz w karierze gryząc przeciwnika nie może narzekać, że odpowiednie organy w końcu dowalają mu taką karę, żeby kretyn zaczął się pilnować po jej odbyciu - jedynie się cieszyć, że nie skończyło się gorzej. Obrońcy multirecydywisty Suareza wyraźnie też zdają się nie wiedzieć pewnej elementarnej rzeczy, że celem kar - nie tylko w sporcie - nie jest jedynie zemsta na "przestępcy", a przede wszystkim wyeliminowanie zachowań przestępczych w przyszłości, zarówno konkretnego typa jak i potencjalnych. Jak się tego nie rozumie oraz lekką ręką pomija fakt że to wielokrotna recydywa, to faktycznie wyrównanie rachunków czterema miesiącami banicji za ślady zębów na ciele Chielliniego może się wydawać śmieszne.
Zuniga brutalnie uderza w kregoslup zawodnika brazylii, Neymara. Nie ma nawet kartki.
Kramer schodzi ze wstrzasem mozgu w finale mistrzostw swiata, tak mu na pelnej wyjebal Garay. Zero konsekwencji, i mi typie nie wmawiaj ze te faule sa wpisane w sport, no chyba ze masz problemy z orientacja rzeczywistosci i omawiasz jakies mma czy rugby. Jesli to jest dla ciebie okej i lubisz takie rzeczy ogladac, to z checia bym z toba 'pogral' na boisku.
Przy tych faulach ugryzienie Suareza to groteska.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Minister »

UP
Dobrze gada, polewać mu do nieprzytomności !!! :piwko:
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Piekarz »

Imrahil Hitokiri pisze:
Piekarz pisze:Łamanie nóg i czaszek w piłce ma to do siebie, że prawie nigdy nie jest celowe (a jeśli ktoś trzeci raz celowo komuś złamie czaszkę, to zapewniam, że kara będzie ogromna, o ile będzie miał w ogóle okazję, bo po drugim razie może się pożegnać z piłką), zaś ryzyko złamania nogi jest wpisane w ten sport, jest wpisane też w pensje piłkarzy, a zobaczenie złamanej nogi jest wpisane w oglądanie meczu piłkarskiego. Gryzienie przeciwnika to natomiast zachowanie podludzkie, rodem ze świata zwierząt nierozumnych i o ile może ktoś jeszcze stracić ten rozum raz, o tyle TRZECI raz w karierze gryząc przeciwnika nie może narzekać, że odpowiednie organy w końcu dowalają mu taką karę, żeby kretyn zaczął się pilnować po jej odbyciu - jedynie się cieszyć, że nie skończyło się gorzej. Obrońcy multirecydywisty Suareza wyraźnie też zdają się nie wiedzieć pewnej elementarnej rzeczy, że celem kar - nie tylko w sporcie - nie jest jedynie zemsta na "przestępcy", a przede wszystkim wyeliminowanie zachowań przestępczych w przyszłości, zarówno konkretnego typa jak i potencjalnych. Jak się tego nie rozumie oraz lekką ręką pomija fakt że to wielokrotna recydywa, to faktycznie wyrównanie rachunków czterema miesiącami banicji za ślady zębów na ciele Chielliniego może się wydawać śmieszne.
Zuniga brutalnie uderza w kregoslup zawodnika brazylii, Neymara. Nie ma nawet kartki.
Kramer schodzi ze wstrzasem mozgu w finale mistrzostw swiata, tak mu na pelnej wyjebal Garay. Zero konsekwencji, i mi typie nie wmawiaj ze te faule sa wpisane w sport, no chyba ze masz problemy z orientacja rzeczywistosci i omawiasz jakies mma czy rugby. Jesli to jest dla ciebie okej i lubisz takie rzeczy ogladac, to z checia bym z toba 'pogral' na boisku.
Przy tych faulach ugryzienie Suareza to groteska.
Suarez zrobił to TRZECI RAZ i SPECJALNIE. Zapisz to sobie na jakiejś karteczce i przyklej na pusty łeb, jeśli nie potrafisz zapamiętać. I oczywiście, że są wpisane w sport wyczynowy, nie muszą dziać się w każdym meczu, żeby być.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Minister »

http://www.weszlo.com/2014/06/26/taka-k ... ko-suarez/

Strona trochę się zeszmaciła i nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem...ale tu mają 100% racji.

PS.Ile razy Materazzi kopał przeciwnika bez piłki?K*rwa, nie odpowiadaj...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

Minister pisze:http://www.weszlo.com/2014/06/26/taka-k ... ko-suarez/

Strona trochę się zeszmaciła i nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem...ale tu mają 100% racji.

PS.Ile razy Materazzi kopał przeciwnika bez piłki?K*rwa, nie odpowiadaj...
hmm... tak,tylko że do swojego repertuaru chamskich zagrywek używał kończyn dolnych i górnych,co w piłce jest naturalne,Suarez użył zębów ;) ja bym to przyrównał do napadu z użyciem ostrego,niebezpiecznego narzędzia ;)
@Imrahil spodziewałem się po Tobie trochę więcej kultury ;)
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Minister »

O ile mi wiadomo w piłce nożnej dozwolone jest użycie wyłącznie kończyn dolnych(nie licząc bramkarza), więc co Ty chlopie chcesz unormalniac?

Jeżeli ktoś zabije człowieka, odpowiada za czyn, czy może narzędzie, którym tego dokonał?

Porównanie zębów Suareza...ahh, tego nawet nie będę komentował.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Klinsi64 »

Minister pisze:O ile mi wiadomo w piłce nożnej dozwolone jest użycie wyłącznie kończyn dolnych(nie licząc bramkarza), więc co Ty chlopie chcesz unormalniac?

Jeżeli ktoś zabije człowieka, odpowiada za czyn, czy może narzędzie, którym tego dokonał?

Porównanie zębów Suareza...ahh, tego nawet nie będę komentował.
1.ręce przy kontakcie z rywalem oczywiście chowają zawodnicy do kieszeni?
2.przy zabiciu nie ma to takiego znaczenia jak przy pobiciu,bądź napadzie,a z tego co mi wiadomo Chiellini żyje ;) (chociaż co to za życie z Allegrim jako trenerem :D )
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Post autor: Minister »

Z tymi rekoma, to chodzilo mi bardziej o walenie po mordzie rodem z boksu, szczypanie, walenie po jajach itp.co porownuje do ugryzienia.Kazde z tych zachowan jest wykroczeniem nienormalnym w pilce noznej, ale jak widac te, które zdarzaja sie czesciej w pilce staja sie unormalniane do tego stopnia, ze karanie za oplucie czy szczypanie przeciwnika staje sie smiesznie niskie w porownaniu do kary za owe ugryzienie.

Fakt, Kielich jest juz jedna noga w grobie ;)
ODPOWIEDZ