Euro 2016

Wszystko o reprezentacjach, zarówno Polski jak i innych krajów
ODPOWIEDZ
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Euro 2016

Post autor: Yascarr »

Tak gównianej drużyny jak Irlandia Płn to dawno nie widziałem. Myślę że z poważną drużyną typu Niemcy dostaną solidny oklep. Dramat, oni nawet siłowo nie potrafili grać. Nic kompletnie.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Polska grupa zgodnie z planem, czyli Polacy wygrywają z Irlandią Północną pewnie, chociaż gdyby błąd w ustawieniu w końcówce mógł nas kosztować 3ptk.

Wydający się być w słabej formie Niemcy po ciekawym meczu wygrywają z Ukrainą 2-0 i mają najgorsze za sobą, bo patrząc na postawę Irlandii Północnej, bez obrazy, ale nie wróżę im jakichkolwiek punktów w tym turnieju. Wydaje się, że mecz z Ukrainą będzie decydował o wszystkim, chociaż w meczu z Niemcami nie skreślam Polaków, ale bądźmy realistami, ewentualny remis byłby naprawdę fenomenalnym wynikiem.
Piekarz
Posty: 2016
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Euro 2016

Post autor: Piekarz »

Tak sobie teraz uzmysłowiłem, że w tym roku wyjście z grupy to sukces taki sam jak zakwalifikowanie się do fazy grupowej w poprzednich edycjach. Ogólnie początkowo myślałem, że pomysł z 2/3 drużyn wychodzących z grupy z trzeciego miejsca jest beznadziejny, ale powoli zmieniam zdanie i zaczynam uważać, że jest chujowy jak skurwysyn. Więcej liczenia niż wyzwania.

Btw zajebiste typy na początek Randama, props
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Kiedys na finaly Euro jechaly...4 druzyny, dzis pol Europy. Turniej trwal 5 dni, a teraz miesiac. Kiedys byl to turniej wybitnie elitarny, bo zeby dostac sie do cwiercfinalow (nie samego turnieju finalowego) nalezalo zwyciezyc w swojej grupie. Tylko 1 zwyciezca z kazdej grupy przechodzil dalej. Dzis...3 ekipy.

Mecz Niemcow z Ukraincami nalezal do tych z gatunku groteskowych. Niemcy dopuszczali sie wielbladow, a pod polem karnym przeciwnikow brakowalo im zdecydowania. Coz z tego, skoro na tle slabiusienkich Ukraincow wygladali jak polbogowie. Nasi wschodni sasiedzi dysponuja przeciez naprawde ciekawymi pilkarzami, ale po tym co dzis pokazali to naprawde powinni spakowac walizki.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Euro 2016

Post autor: Yascarr »

Euro słabiutkie. Nie wiem, to chyba przez ostatnie MŚ jestem tak rozpieszczony, ale do tej pory same gównomecze, w dodatku ja jakoś nie czuje tej atmosfery mistrzostw. No i ta nowa "wspaniała" formuła, gdzie wycięstwo w pierwszym meczu daje prawie pewny awans z grupy... straszne. Niedługo co rok będzie grane, jak Copa America.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Euro 2016

Post autor: Lopez »

Gdyby nie Szczęsny i ten drewniany zawodnik irlandii co zmaścił dobrą sytuacje w końcówce byłby remis.A dla nas to byłoby jak przegrana.Dobrze,że jednak wygraliśmy,ale nie ma się co podniecać grą bo opór był mizerny tak jak cała ich kadra.

Z taką skutecznością i z takimi wrzutkami(na marginesie:granie górnych piłek z wyspiarzami to "świetny"pomysł)to będzie ciężko coś ugrać z Niemcami.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: hQ »

Spodziewałem się po tej Irlandii Płn sporo więcej. W końcu wygrali swoją grupę eliminacyjną, stracili tylko 2 gole. Od bodaj 12 spotkań również nie doznali porażki. Teraz pytanie: czy taktyka Nawałki spowodowała, że graliśmy tak dobrze, czy oni po prostu są aż tak ciulowi.

Najważniejsze, że mamy 3 punkty, że wygraliśmy, że w końcu drugi mecz nie będzie meczem o wszystko.
Wczorajszy mecz Niemców z Ukrainą pokazał, że jedni jak i drudzy mają momenty gapiostwa w obronie. Musimy to wykorzystać.

Dla tych co chcą Zielińskiego w pierwszym składzie kosztem Mąki.. Oczywistym jest, że indywidualnie Zieliński jest o wiele lepszy od Mączyńskiego, ale prawda jest taka, że piłkarz Wisły to piłkarz sprawdzony, a Zieliński tak naprawdę jeszcze nie zagrał dobrego spotkania w kadrze i nie może grać tylko dlatego, że interesuje się nim Liverpool.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Euro 2016

Post autor: Czarson »

Nie zagrał jeszcze dobrego meczu w kadrze...to znaczy, że ma już nigdy nie grać? Mąka to statysta, nic nie wnosi on też nie miał oszałamiających występów w kadrze. Zieliński ma prawo wyjść od 1min ale zapewne Nawałka postawi na bardziej defensywne rozwiązanie czyli na Wiślaka.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Euro 2016

Post autor: Nen »

Nen pisze:Włosi im słabsi, tym groźniejsi, ale, mnie, jako sympatyka Squadra Azzurra tym razem bardzo martwią 3 sprawy:

-3-5-2
-Giacherini
-Immobile

Jak Conte zafunduje takie kombo na mecz z Belgią to może być sucho.
Ładnie mi papę zamknął.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Ciekawe czy Conte chcial zeby tak grali:) Wlosi to jednak jakis pomyslunek maja. Nawet z taka ekipa potrafia zagrac niezly mecz. Bonucci jak Pirlo.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Euro 2016

Post autor: Odet »

Cudownie, pięknie się ogląda Włochów, gdy mają o co walczyć !!!

Taktyka, poświęcenie, cwaniactwo, przesuwane się linii, doskakiwanie do przeciwnika no coś wspaniałego !!!

De Rossi zamiatający środek pola, Pelle psujący setki a potem strzelający taaaaaaaaaaką bramkę, nawet nasz Eder harujący w obronie, nawet trójka BBC (pod warunkiem że nie grają w pasiastych koszulkach) - wszystkich dobrze się ogląda.

Dlatego, choć wielu się nie zgodzi, od zawsze jestem za tym, żebyśmy w Interze mieli kilku dobrych Włochów. Oby na początek to był Candreva.

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Tak swoja droga to Wlosi po ewnentualnym wyjsciu z grupy moga trafic na...Chorwacje, z ktora nigdy nie wygrali albo ja tego nie pamietam:) albo...Portugalie. Polacy to naprawde mieli super losowanie:)
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Euro 2016

Post autor: Fanatyczny »

Odet pisze:Dlatego, choć wielu się nie zgodzi, od zawsze jestem za tym, żebyśmy w Interze mieli kilku dobrych Włochów. Oby na początek to był Candreva.

Pozdr.

Są tacy którzy nie chceliby utalentowanych Włochów u nas? Dziwna sprawa.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: ZnawcaCalcio »

Jebać Włochów. Nawet ich reprezentacji nie lubię. Mnie interesuje wielki Inter i jeżeli brać jakichkolwiek Włochów to tylko tych najlepszych którzy są niezbędni by nie było problemów z regulaminem.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Mam beke z tych pseudo ekspertów Interistów którzy mówią, że Włochy mają tylko obronę.
Zacznijmy od tego, że Inter wygrał wszystko tylko dzięki stalowej obronie, w innym wypadku barka by nas wyeliminowała.
Po drugie ten kto oglądał mecz widział, że Włochy to najbardziej kompletna drużyna w turnieju.
Nie widziałem tak wyważonej ekipy, która z tyłu byłaby nie do przejścia, natomiast w ataku piłka momentami kleiła się do piłkarzy Italii. Szkoda tylko że gra ten gówniany Eder, bo oprócz jego fauli nie widziałem czegoś pożytecznego.
Pzdr.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Fanatyczny pisze:
Odet pisze:Dlatego, choć wielu się nie zgodzi, od zawsze jestem za tym, żebyśmy w Interze mieli kilku dobrych Włochów. Oby na początek to był Candreva.

Pozdr.

Są tacy którzy nie chceliby utalentowanych Włochów u nas? Dziwna sprawa.
Są i są to fanatycy ery Morattiego i Mourinho i chcieliby tylko argentyńczyków zrozum
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Piter9702 pisze:Mam beke z tych pseudo ekspertów Interistów którzy mówią, że Włochy mają tylko obronę.
Zacznijmy od tego, że Inter wygrał wszystko tylko dzięki stalowej obronie, w innym wypadku barka by nas wyeliminowała.
Stalowej obronie, która była złożona w 100 % z NIE włochów pragnę Ci przypomnieć, bo widzę, że już zapominasz fakty sprzed 6 lat.

O ile mnie pamięć nie myli w nowożytności, bo tak określę lata powyżej 90 to chyba nie zdarzyło nam się byśmy wygrali wszystko za sprawą "włoskiej" defensywy. Pardon 94 Puchar Uefa, ale to raczej nie wszystko.

Wracając do graczy z Włoch...Santon, D'Ambrosio, Ranocchia, Eder, Berni...masz tych swoich Włochów. Wymień mi jedną sytuację w której któryś z tych włochów dał nam coś w tym sezonie.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Euro 2016

Post autor: and1 »

No i Madziary pykneli Austrie :) fajna niespodzianka jak dla mnie najwieksza poki co ;) co do reprezentacji Włoch. Oczywiscie poza Polska zawsze trzymam kciuki za Italie jak i druzyny w ktorych graja Interisci. Fajnie Wlosi wygladali w tym meczu utarli nosa wielkim gwiazdeczkom z PL.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Pamietajmy, ze na MS tez po meczu z Anglia wszystko szlo w dobra strone, a potem klops.
Co do Wegrow to mnie zaskoczyli. Bardzo czekam na gre Portugalii.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Stachoo pisze:
Piter9702 pisze:Mam beke z tych pseudo ekspertów Interistów którzy mówią, że Włochy mają tylko obronę.
Zacznijmy od tego, że Inter wygrał wszystko tylko dzięki stalowej obronie, w innym wypadku barka by nas wyeliminowała.
Stalowej obronie, która była złożona w 100 % z NIE włochów pragnę Ci przypomnieć, bo widzę, że już zapominasz fakty sprzed 6 lat.

O ile mnie pamięć nie myli w nowożytności, bo tak określę lata powyżej 90 to chyba nie zdarzyło nam się byśmy wygrali wszystko za sprawą "włoskiej" defensywy. Pardon 94 Puchar Uefa, ale to raczej nie wszystko.

Ale gdzie ja napisałem, że my wygraliśmy wszystko dzięki naszej obronie, która była włoska? xd
Poza tym jest to temat o Euro 2016, a Ty nie wniosłeś nic do tematu oprócz odpowiedzi na mój post, który w 100% tyczył się mistrzostw europy.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Piter9702 pisze: Poza tym jest to temat o Euro 2016, a Ty nie wniosłeś nic do tematu oprócz odpowiedzi na mój post, który w 100% tyczył się mistrzostw europy.
Sam dobrze wiesz, że twój post, niby nawiązujący do tematu był głupią prowokacją i trollingiem nawiązującą do twoich postów niepopartych żadnymi argumentami w temacie o Vrsaljko.

Żeby nie było...

Portugalia na razie na remis.

Nani - przymierzany do Interu jako alternatywa włocha Cadrevy jak na razie jeden z lepszych...
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Czarodziej Czasu pisze:No tak, bo w serie a graja zespoly na poziomie islandii. Opisz
Nie wiem do kogo kierujesz pytanie, bo twój post mało precyzyjny, więc uznaje, że odpowiedzieć może każdy.

Teoretycznie i praktycznie ok. 40 % drużyn jest na niższym poziomie niż reprezentacja Islandii, a 30 % na wyższym. Na poziomie Islandii jest około 30 % drużyn z serie a.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Cieszą mnie wyczyny Islandii i Węgier, szczególnie tych pierwszych. Włosi również sprawili pewną niespodziankę pokonując faworyzowaną Belgię i może się okazać, że Ci co mówią, że im Włosi słabsi na papierze tym tak naprawdę mocniejsi. Zobaczymy.

Z smutnych wiadomości niestety zmarł angielski kibic, który przebywał w śpiączce po wydarzeniach w Marsyli. Co powoduje już niesmak, że sportowa impreza przebiega w ten sposób. UEFA postraszyła Rosjan, że jakiekolwiek incydenty na trybunach ponowne spowodują, że pożegnają się z turniejem, ale nic nie wskazuje na to, żeby tak się stało. Nie będę filozofował kto jest bardziej winny czy Anglicy (wg niektórych to oni sprowokowali zamieszki deptając angielską flagę), inni obwiniają Rosjan, a prawda jak to często bywa leży zapewne po środku. Wg mnie UEFA nie powinna nikogo straszyć, tylko stanąć na wysokości zadania i odprawić obie ekipy do domu, bo to nie była sytuacja, że paru januszy dało sobie po mordzie bo wypiło o piwo za dużo, tylko regularna zadyma. Nie przystoi, aby najważniejsze imprezy sportowe były łączone z takim zachowaniem, więc jak jestem przeciwnikiem odpowiedzialności zbiorowej to tutaj wyjątkowo powinna być zastosowana.

Btw

Słowacja - Rosja 1-0 bardzo mnie cieszy taki obrót spraw
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Czarodziej Czasu pisze:Nie osmieszaj sie.
Widzę, że nie potrafisz splecić inteligentnej wypowiedzi nie zawierając w niej słów: "Kompromitacja, beka, ośmieszanie".

Nie będę kontynuował z Tobą rzeczowej dyskusji, bo po raz kolejny wyjdzie z tego "gównoburza".

Jak nie potrafisz normalnie dyskutować to lepiej się nie wypowiadaj w żadnym temacie. Ośmieszasz, kompromitujesz się i robisz z siebie bekę na każdym kroku, pisząc każdy kolejny post czy komentarz.




[*] - R.I.P. dla dalszej rozmowy z tobą.
kachol pisze:Cieszą mnie wyczyny Islandii i Węgier, szczególnie tych pierwszych.
Dokładnie, bardzo dobrze ułożyły się spotkania dla tych dwóch drużyn. Każda z nich skazywana była na porażkę.
kachol pisze:Włosi również sprawili pewną niespodziankę pokonując faworyzowaną Belgię i może się okazać, że Ci co mówią, że im Włosi słabsi na papierze tym tak naprawdę mocniejsi.
Ja osobiście chociaż skazywałem włochów na porażkę, więc byłem zadowolony ze zwycięstwa i trzymam za nich kciuki w dalszych potyczkach. Może nas pozytywnie zaskoczą, chyba, że to był jednorazowy przebłysk. Bądź co bądź wygrać z numerem 1 w rankingu to nie byle co.

Mecz pokazał, że Belgia jest tylko silna na papierze i mimo bardzo dużej ilości nazwisk na najwyższym poziomie jako drużyna nie stanowią siły, która może powalczyć o najwyższe cele.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Euro 2016

Post autor: kachol »

Stachoo pisze: Ja osobiście chociaż skazywałem włochów na porażkę, więc byłem zadowolony ze zwycięstwa i trzymam za nich kciuki w dalszych potyczkach. Może nas pozytywnie zaskoczą, chyba, że to był jednorazowy przebłysk. Bądź co bądź wygrać z numerem 1 w rankingu to nie byle co.

Mecz pokazał, że Belgia jest tylko silna na papierze i mimo bardzo dużej ilości nazwisk na najwyższym poziomie jako drużyna nie stanowią siły, która może powalczyć o najwyższe cele.
Ja też 3mam kciuki za Włochów, bo mam do nich słabość z nieznanych mi racjonalnie powodów, bo nie trawie ich stylu, a reprezentacja jest zawsze oparta o klub, który darzę największą antypatią. Nie wiem na co ich stać, ale patrząc na to co grają pod okiem Conte wydaje mi się, że będą koszmarnie trudni do wyeliminowania. Z grupy wyjdą na 99% co wiemy już po pierwszym meczu, natomiast dalej też są w stanie powalczyć z każdym i stawiam, że jak odpadną to po jakiś rzutach karnych tylko nie wiem czy w 1/8 czy w finale.

btw.

Słowacja 2 Rosja 0 - tego się nie spodziewałem, bo to Rosja w tym meczu wygląda narazie lepiej, ale im brakuje skuteczności, a Słowacy nią powalają, kontrują naprawdę wybornie, a bramka Hamsika na 2-0 przedniej urody
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Euro 2016

Post autor: Piter »

Stachoo pisze: Teoretycznie i praktycznie ok. 40 % drużyn jest na niższym poziomie niż reprezentacja Islandii, a 30 % na wyższym. Na poziomie Islandii jest około 30 % drużyn z serie a.
Jak to obliczyłeś?
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2016

Post autor: Stachoo »

Piter9702 pisze:
Stachoo pisze: Teoretycznie i praktycznie ok. 40 % drużyn jest na niższym poziomie niż reprezentacja Islandii, a 30 % na wyższym. Na poziomie Islandii jest około 30 % drużyn z serie a.
Jak to obliczyłeś?
Indywidualna ocena oparta na własnych obserwacjach i ocenie gry poszczególnych zespołów serie a oraz reprezentacji Islandii w meczach eliminacyjnych.
Czarodziej Czasu pisze:Czekamy stachoo
a co do ciebie...

Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Nawalce sprzyja wszystko, a nawet wiecej. Przecietna Ukraina zupelnie zalamala sie w starciu z Irlandia Polnocna. 2 miejsce Polakow juz praktycznie jest, bo tylko jakies cuda moglyby je odebrac.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Euro 2016

Post autor: maniekfci »

Ważny punkt, mamy awans. Mimo wszystko niedosyt jest, ze względu na okazje, których głównie Milik nie wykorzystywał, a których Niemcy zbyt wiele nie mieli. Z przebiegu meczu śmiało stwierdzam, że byliśmy lepsi :) teraz jebnąć Ukrainę.

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Euro 2016

Post autor: sampam »

Polska zagrala dobre zawody na tle beznamietnych, slabych Niemcow. Swoje oczywiscie zmarnowalismy, ale przynajmniej w defensywie dobrze wygladalismy. Wiadomo, ze na kontry mozemy liczyc, bo o jakims rozegraniu nie ma co specjalnie marzyc.
ODPOWIEDZ