Niezapomniane mecze Interu

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
IlCapitano

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: IlCapitano »

yoda79 pisze:
Il Capitano pisze:
yoda79 pisze: Valencia Inter puchar Uefa bodajże 2002 rok. U siebie po 0:0, na wyjeździe na początku Vieri strzelił bramkę, potem doznał kontuzji,Valencia wyrównała,ale awansowaliśmy.
2002? Wtedy to było 1-1 w Mediolanie i 0-1 dla Interu po golu Ventoli. A jeśli chodziło Ci o 2003 to było 1-0 w Mediolanie dla Interu po golu Vieriego i 2-1 dla Valencii, gdzie również na początku strzelił gola na 0-1.
Zgadza sie,mój błąd. Chodziło mi o 2003. Pomotało mi się trochę. Ale było lepiej niz teraz nieprawdaż?
Oczywiście, że było lepiej. Wtedy też ponoć ''nie mieliśmy pomocy'' a jakoś zaszliśmy do 1/2, gdzie naprawdę jedynie przez fart Milanu w LM nie awansowaliśmy do finału. Toldo w bramce, Materazzi, Cordoba , Cannavaro i Zanetti na obronie no i najważniejsze: Vieri, Crespo i Recoba w ataku. Tylko pomocy brakowało. Gdzie ten Inter w LM??
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: yoda79 »

Dokładnie. I pomysleć,że jeszcze 5 lat temu gromiliśmy Valencię na wyjeździe, a z Bremą czy Anderlechtem graliśmy na totalnym luzie i tak samo ich deklasowaliśmy.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Bart »

Il Capitano pisze:
Oczywiście, że było lepiej. Wtedy też ponoć ''nie mieliśmy pomocy'' a jakoś zaszliśmy do 1/2, gdzie naprawdę jedynie przez fart Milanu w LM nie awansowaliśmy do finału. Toldo w bramce, Materazzi, Cordoba , Cannavaro i Zanetti na obronie no i najważniejsze: Vieri, Crespo i Recoba w ataku. Tylko pomocy brakowało. Gdzie ten Inter w LM??
To nie było żadne szczęście Milanu. Mieli po prostu wtedy lepszą drużynę od nas i w pełni zasłużyli na awans. W tym dwumeczu postraszyliśmy tylko przez 10 ostatnich minut rewanżu.
IlCapitano

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: IlCapitano »

Bart pisze:
Il Capitano pisze:
Oczywiście, że było lepiej. Wtedy też ponoć ''nie mieliśmy pomocy'' a jakoś zaszliśmy do 1/2, gdzie naprawdę jedynie przez fart Milanu w LM nie awansowaliśmy do finału. Toldo w bramce, Materazzi, Cordoba , Cannavaro i Zanetti na obronie no i najważniejsze: Vieri, Crespo i Recoba w ataku. Tylko pomocy brakowało. Gdzie ten Inter w LM??
To nie było żadne szczęście Milanu. Mieli po prostu wtedy lepszą drużynę od nas i w pełni zasłużyli na awans. W tym dwumeczu postraszyliśmy tylko przez 10 ostatnich minut rewanżu.
Tak, masz rację. Ale ten wynik 1-1 pozostawia niedosyt, zwłaszcza dlatego, że gdyby to Milan grał rewanż jako gospodarz to my gralibyśmy w finale.
Nicola Berti
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2008, 18:09

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Nicola Berti »

sezon 97/98 pierwszy mecz  z Brescia i dlugo oczekiwanuy debiut Ronaldo, na San Siro komplet.Gramy ładnie i cisniemy rywala jednak nieoczekiwanie Brescia strzela bramke.Ronaldo szaleje i stara sie jak moze ,strzela .bramke,jednak sedzia odgwizdyje spalonego.Zostaje nam okolo 20 kilku minut i trener wprowadza debiutanta malo znanego Alvaro Recobe,który strzela 2 przepiekne bramki i tym samym przycmiewa debiut samego Ronaldo  http://www.youtube.com/watch?v=osC0p-A8wQ4.pozdrawiam
yoda79
Posty: 697
Rejestracja: 12 mar 2009, 09:11

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: yoda79 »

A kolejkę później Inter wygrywa na wyjeździe 4-2, Ronaldo szaleje i zdobywa 2 bramki. Piekne czasy.
A czy Ty już zebrałeś pieniądze na wyjazd do Mediolanu??
IlCapitano

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: IlCapitano »

Z pewnością niezapomnianym meczem jest ten z 17 września 2003 roku w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z Arsenalem w Londynie  :) Byłem wtedy w 6 klasie podstawówki i moje kibicowanie Interowi dopiero się rozkręcało ale mecz ten przeżywałem niesamowicie. Kapitalne bramki Cruza, Van der Meyde i Martinsa(charakterystyczne salta po golu) oraz obrona karnego przez Toldo zostaną na zawsze w mojej pamięci. Wynik 0-3 dla Interu zapowiadał, że ta edycja LM będzie co najmniej tak samo udana jak poprzednia ale za pare tygodni dało o sobie znać ''instynkt'' Morattiego i Cuper wyleciał. Do tej pory nie mogę przestać myśleć co by było gdyby Argentyńczyk pozostał na stanowisku...
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: morgothbauglir »

Ja oglądałem go dopiero niedawno(w 2003 byłem jeszcze za Milanem :D) i rzeczywiście był świetny w wykonaniu Interu. Bardzo zaiponowali mi w tym meczu Toldo i Martins
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
RdK.
Posty: 626
Rejestracja: 8 lut 2006, 13:52
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: RdK. »

11 grudnia 2005 - Derby Mediolanu - doliczony czas gry - główka Adriano na 3-2 po dośrodkowaniu Verona z rzutu rożnego i ja skaczący po ścianach ze szczęścia :)
Obrazek
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: morgothbauglir »

27.05.1965 na San Siro w Mediolanie. Przy obecności 89 tys widzów Inter broni PEMK, pokonując w finale wielką Benficę, z legendarnym Eusebio w składzie. Inter Herrery z Facchettim, Mazzolą, Corsą w składzie dominuje!!
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: and1 »

morgothbauglir pisze: 27.05.1965 na San Siro w Mediolanie. Przy obecności 89 tys widzów Inter broni PEMK, pokonując w finale wielką Benficę, z legendarnym Eusebio w składzie. Inter Herrery z Facchettim, Mazzolą, Corsą w składzie dominuje!!
Na c+ leciało, oglądałem :P
Obrazek
IlCapitano

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: IlCapitano »

morgothbauglir pisze: 27.05.1965 na San Siro w Mediolanie. Przy obecności 89 tys widzów Inter broni PEMK, pokonując w finale wielką Benficę, z legendarnym Eusebio w składzie. Inter Herrery z Facchettim, Mazzolą, Corsą w składzie dominuje!!
A Ty siedziałeś wtedy na Curva Nord i zdzierałeś gardło dopingując Nerazzurrich...

EDIT.
Ale to jest temat o meczach które zostały zapamietane przez userów a wątpię aby ktoś pamietał mecz Inter - Benfica z 1965 roku.  :roll:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, 17:18 przez IlCapitano, łącznie zmieniany 1 raz.
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: morgothbauglir »

A czy tak napisałem??
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
Kropasz
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2007, 14:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Kropasz »

Tytuł tematu: "Niezapomniane mecze Interu". Niezapomniany oznacza «taki, którego nie można zapomnieć» (sjp.pl od PWN). Więc jak można o czymś nie zapomnieć, skoro się tego nie pamięta?
गांजा
Koniec świata
"Na szczycie nie ma presji. Presja pojawia się, gdy jesteś drugi lub trzeci." - Jose Mourinho
Four little goblins, trapped by the sea.
One teased a serpent, and then there were three.
Three little goblins, enjoying their brew.
One bumped an ogre, and then there were two.
Two little goblins, out in the sun.
Down came a griffin, and then there was one.
One little goblin shook up the ground.
When the dust cleared, no one was found.
morgothbauglir
Posty: 301
Rejestracja: 7 mar 2009, 23:57
Lokalizacja: Kielce Ślv

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: morgothbauglir »

Ja go oglądałem w na necie, retransmisję. Nie ma chyba nikogo na forum, kto by ten mecz pamiętał :). Nawet jak mnie nie było na San Siro to nie znaczy, że nie był dla mnie "niezapomniany" :-D
Kupię plakaty Interu, pisać gg 8272525!
Dynia
Posty: 80
Rejestracja: 12 wrz 2006, 18:57
Kontakt:

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Dynia »

Mi w pamięci zapadł wspomniany już tu rewanżowy mecz Interu z Valencia na mestalla w 2003 roku. Rok wcześniej wyeliminowaliśmy ich z pucharu UEFA po 1 : 1 u nas i 0:1 po szalonym meczu w Hiszpanii w którym w bramce na 10 ostatnich minut stał ...Farinos !! W ataku grali wtedy Ventola i Kallon.
Za to w 2003 roku pierwszy mecz wygraliśmy w Mediolanie 1 :0 po szybko strzelonej bramce Vieriego. W ataku partnerował mu Crespo, wracający dopiero do gry po kontuzji. W rewanżu mogło wydażyć sie wszystko - za Valeencią przemawiał atut własnego stadionu , za nami były szkoleniowiec naszego rywala H.R.Cuper.
Pierwsza połowa właściwie rozstrzygneła losy nie tylko tej rywalizacji ale i dalszej przyszłości Interu w LM. W 5 minucie Vieri wykorzystuje błąd Ayali i na raty pokonuje Canizaresa chwilę później wyrównuje Aimar ale Valencia potrzebowała jeszcze 2 bramek do awansu. W 30 minucie okazała sie dla Interu tragiczna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na Vieriego wpadł Materazzi. Włosi zderzyli sie tak nieszczęśliwie , żę dla naszego najlepszego strzelca i lidera klasyfikacji strzelców serie a sezon sie skończył. Kontuzja kolana uniemozliwiła mu gre. Druga połowa to nieustanne ataki Valencii, gola w 51 minucie na 2 :1 strzelił baraja i od tego momentu rozpoczeły sie niesamowite emocje. Każdy strzał mógł wyelininowac Inter, który starał sie kontratakować - przed świetnął okazją stanął zmiennik Vieriego - Recoba lecz jego słaby strzał pewnie obronił Canizares. na nasze szczęście więceej goli nie pdło i mogliśmy sie cieszyć z awansu. Moją radość zmącił jedynie gol Inzaghiego na 3 :2 dla milanu w ostatnich chwilach pojedynku z Ajaxem, dający awans do dalszych rozgrywek i mozliwośc gry z nami gorszej ekipie z Mediolanu.
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: MarcoPolo »

Moim osobistym meczem,który zapamiętam na zawsze na pewno było starcie Interu z Parmą w ostatnim sezonie Serie A.
Podejmujący na własnym stadionie -San Siro-Inter podejmował AC PARMĘ.
Skazana na porażkę ekipa z Parmy nie dawała się długo Interowi grającemu w czerowno-białych koszulkach z debiutującym Maniche'm w składzie.
Inter prowadził go golu argentyńczyka Cambiasso.
Potem zrobiło się tragicznie ,bo goście strzelili 2 bramki z czego jedna po świetnym strzale z rzutu wolnego.
W ostatnich 10 minutach 2 bramki z Zlatana i szał radości po którym nawet trener Mancini leżał na ziemi.Niesamowity mecz

Skrót:http://www.youtube.com/watch?v=Cw6hssFO2jc
FORZA  INTER  FANATICI  DALLA  POLONIA !
ksiazewi
Posty: 66
Rejestracja: 26 sie 2006, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: ksiazewi »

Moim niezapomnianym meczem Interu był finał Pucharu Uefa z Lazio wygrany 3:0. Piekna bramka Zanettiego i przede wszystkim super gra mojego ówczesnego idola Ronaldo. Był wtedy we wspaniałej formie. Dla tych co lubią obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=r4dD5ZZd9tA
"Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Bergomi
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:03

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Bergomi »

Pierwszy mecz Interu jaki widziałem to finał Pucharu UEFA z Lazio Rzym z 1998 roku.Natomiast pierwszy mecz jaki oglądałem już jako kibic tej drużyny to porażka z Realem Madryt na Santiago Bernabeu 0-2 w rozgrywkach Ligi Mistrzów we wrześniu 1998.Pamiętam wtedy głęboką defensywę Interu i bardzo słabą dyspozycję mającego ogromne problemy od czasu finału mistrzostw świata Ronaldo.Mimo to aż do osiemdziesiątej minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy,wtedy jednak sędzia słusznie przyznał dla gospodarzy rzut karny,którego na gola zamienił Hierro,zaś w doliczonym czasie dobił nas póżniejszy gracz Interu a także Milanu Clarence Seedorf.Ta porażka nie przeszkodziła jednak nerazzurim zająć pierwszego miejsca w grupie,a rewanżowy,zwycięski mecz z Realem był prawdziwym popisem w wykonaniu Roberto Baggio.
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Tomek8990 »

A teraz do takich meczy ja zaliczył bym pewne, kilkubramkowe zwycięstwo nad Milanem w tym sezonie... :)
Forza Inter:)
piotrek9216
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2009, 16:56

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: piotrek9216 »

moim niezapomnianym meczem interu mediolan był mecz bodajże ligi mistrzów jak inter pokonał valencie 5-1 wtedy szalał adriano i ta ruleta przy jednej z akcji miodzio.według mnie to był bardzo dobry mecz w wykonaniu interu
adi1908
Posty: 350
Rejestracja: 5 sie 2007, 11:59
Lokalizacja: Radomsko

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: adi1908 »

MORA ja ten mecz mam nagrany na VHS z niezapomnianym komentarzem Szpakowskiego. To było piękne i dla mnie ten mecz również był wielkim przeżyciem
:inter:
:love:
pozdro 
Tomek8990
Posty: 201
Rejestracja: 26 wrz 2008, 23:46

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Tomek8990 »

I jeszcze pamiętny mecz finału Pucharu UEFA z Lazio :) 3:0. Taki mały byłem wtedy, a wszystki paznokcie zjadałem z nerwów i jednocześnie zachwytu z gry między innymmi Ronaldo... Miód :)
Forza Inter:)
ARKADIO22
Posty: 271
Rejestracja: 17 sty 2009, 22:08
Lokalizacja: Beskid Żywiecki

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: ARKADIO22 »

Ja mam kilka meczy do których często wracam... Finał Pucharu UEFA z Lazio 3-0 piękna bramka Zanettiego. Drugi to NIESAMOWITY MECZ Z Sampą u nas i końcówka z 0-2 na 3-2. No i w końcu niedawne spotkania Półfinał z Barcą 3-1 i FINAŁ CL z Bayernem 2-0. Te spotkania mogę oglądać na okrągło  :-D
NON CONTA LA DISTANZA , CONTA SOLO LA FADE!!

              INTERNAZIONALE 1908 MILAN
klinsmann
Posty: 21
Rejestracja: 16 mar 2005, 18:28
Lokalizacja: Małopolska

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: klinsmann »

Dla mnie oprócz wyżej wymienionych (3-0 z Aresnalem na Highbury, cudowny mecz z Sampą na San Siro, pogrom w Valencii 5-1, 4-3 z Romą w Superpucharze), pomijając cudowne wydarzenia z ubiegłego sezonu  :P ważne są jeszcze co najmniej dwa mecze:

derby z 28 X 2006 r. Pierwszy raz, od kiedy pamiętałem, tak niemiłosiernie potraktowaliśmy Milan, bo zaczęło się świetnie: zaraz po przerwie było już 3-0, po bramkach Crespo, Stankovicia, który po pięknym strzale rzucił się na Mancio  :P i Ibrahimovicia kończącego piękną "klepę" całej drużyny. Potem padła bramka dla Milanu. Około 70 minuty na 4-1 strzelił głową Matrix  :-D I nagle zwrot sytuacji: sędzia daje Matrixowi drugą żółtą i zarazem czerwoną kartkę, za naciągnięcie koszulki na głowę z radości po bramce... Milan grający w przewadze przejmuje inicjatywę. Strzela najpierw na 2-4, potem na 3-4. Robi się niebezpiecznie, w końcówce to już "obrona Częstochowy". Wreszcie końcowy gwizdek, udało się. Inter wygrał w derbach 4-3. Jeden z najdramatyczniejszych meczów epoki Mancio.

derby d'Italia z 29 XI 2003 r. Inter ma ciężki czas, po zwolnieniu Cupera, na ławce Zac, marniutkie szanse na wyjście z grupy LM, w lidze nędza, na dodatek świeżo po klęsce z Arsenalem na San Siro. W takich okolicznościach Nerazzurri jechali do Turynu "na pożarcie" jak zwiastowały media, bukmacherzy i znachorki. Wynik jednak był zaskakujący i wlał nowe nadzieje w serca kibiców. Cruz strzela 2 bardzo ładne bramki i rozpoczyna swoją rolę jako "kata Juve", którym stał się w następnych latach. Na 3-0 strzela Martins po śmiesznym błędzie Legrottaglie. Juventus strzela tylko na 1-3 w końcówce. To było przełamanie się w najodpowiedniejszym momencie słabo spisującego się w ostatnich spotkaniach Interu.
Mlody10
Posty: 2
Rejestracja: 8 gru 2010, 21:57

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Mlody10 »

20/04/2010 Inter - Barcelona , Inter który pokonał 2 razy Chelsea podejmuje na własnym stadionie w półfinale  faworyta FC Barcelone . Pierwsze minuty , Milito dostaje znakomite podanie od Sneidera chyba , wychodzi sam na sam i sędzia odgwizduje spalonego . 19 minuta Maxwell podaje do Pedro i brama , mój Ojciec mówi do mnie po meczu już jest a ja mówie do niego " Poczekaj 10 minut " i tu nagle w 30 minucie Genialna akcja Milito przepuszcza piłke na 16 metrze i dostaje ją Sneider który daje remis Interowi , do konca połowy Inter miał nieznaczną przewage . Druga odsłona , genialna akcja Interu piłke dostaje Maicon i strzela bramke jak rasowy Napastnik . 61-62 minuta Maicon prowadzi piłke lecz traci ją , Motta przejmuje podaje do Eto'o on do Sneidera a Wes po nieudanym strzale podaje do Milito i mamy 3-1 .
Achh wspomnienia , Przy 3 bramce biegałem po całym domu przez 10 min :D
Piekny mecz , mam nadzieje że takie spotkania  Interu będe miał przyjemnośc oglądać już niedługo.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Serpente »

klinsmann pisze: derby z 28 X 2006 r. Pierwszy raz, od kiedy pamiętałem, tak niemiłosiernie potraktowaliśmy Milan, bo zaczęło się świetnie: zaraz po przerwie było już 3-0, po bramkach Crespo, Stankovicia, który po pięknym strzale rzucił się na Mancio  :P i Ibrahimovicia kończącego piękną "klepę" całej drużyny. Potem padła bramka dla Milanu. Około 70 minuty na 4-1 strzelił głową Matrix  :-D I nagle zwrot sytuacji: sędzia daje Matrixowi drugą żółtą i zarazem czerwoną kartkę, za naciągnięcie koszulki na głowę z radości po bramce... Milan grający w przewadze przejmuje inicjatywę. Strzela najpierw na 2-4, potem na 3-4. Robi się niebezpiecznie, w końcówce to już "obrona Częstochowy". Wreszcie końcowy gwizdek, udało się. Inter wygrał w derbach 4-3. Jeden z najdramatyczniejszych meczów epoki Mancio.
Właśnie,ma ktoś może jakiś link do tego meczu ? Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc ; ))
Obrazek
Helton
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:52

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Helton »

http://www.youtube.com/watch?v=QRYMqoY5pqo
od tego meczu chyba tak na dobre wszystko sie zaczelo :) swietny mecz swietna gra roberto baggio. No i jeszcze gral z nami ronaldo szkoda ze potem w sezonie tak slabo
FReeFonix
Posty: 291
Rejestracja: 4 lip 2010, 21:01
Lokalizacja: Giżycko

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: FReeFonix »

Co do meczu z Arsenalem u nich na Highbury, to odczuwam niedosyt, bo u nas na Giuseppe Meazza oberwalismy az 1 - 5. Najbardziej w pamieci utkwiły mi te najgorsze porazki takie jak ta z Arsenalem. Chociaz nigdy nie zapomne final Pucharu Uefa z Lazio 3-0 i faze pucharowa Ligi Mistrzów 2009/2010.
ObrazekObrazek


"Zesraj się, a nie daj się!"
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Odp: Niezapomniane mecze Interu

Post autor: Stachoo »

jak dla mnie z Arsenalem na highbury 3:0 , z benfica w PU 4:3 śliczna asysta naszego greka karagounisa i porażka 0:3 z Lokomotivem w Moskwie(pierwszy płacz po porażce Interu)
www.facebook.com/LucaBoboOnTour
ODPOWIEDZ