Javier Zanetti

Rozmowy o historycznych dokonaniach drużyny, legendarnych zawodnikach oraz tematy chwilowo nieaktualne
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Odp: Javier Zanetti

Post autor: fmlyhm »

Poza kwestią lewej obrony, to nie mogę się z Tobą niestety zgodzić, Nerazzurro_ ... :(
Obrazek
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

No nie przesadzaj, wiem że Javier to już wiekowy piłkarz ale wciąż gra na poziomie a teraz że nie daje rady można jakoś zrozumieć, wystarczy że patrzysz na takiego Pazziniego czy Ranocchię i już Ci się odechciewa, przy odpowiednich wzmocnieniach i formie zespołu Zanetti wciąż będzie grał jak niejeden młody grajek.
Obrazek
forzaragazzi
Posty: 522
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:34

Re: Javier Zanetti

Post autor: forzaragazzi »

Okazuje się że nasz Javier był do niedawna liderem w liczbie 100% skutecznych podań w LM :-D

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/li ... l#fp=sport

Lista piłkarzy, którzy w ciągu od sezonu 2003/2004 zanotowali w Lidze Mistrzów stuprocentową skuteczność podań (kolejno: piłkarz, liczba podań, mecz, rok):
Xavi - 96 (FC Barcelona - Paris Saint-Germain, 2013)
Javier Zanetti - 72 (Inter Mediolan - Tottenham Hotspur, 2010)
Emmanuel Eboue - 54 (FC Porto - Arsenal Londyn, 2006)
Lilian Thuram - 50 (FC Barcelona - VfB Stuttgart, 2007)
Cristiano Ronaldo - 50 (Real Madryt - Manchester City, 2012)
Paulo Vinicius - 48 (Sporting Braga - Galatasaray Stambuł, 2012)
Martin Caceres - 48 (FC Basel - FC Barcelona, 2006)
John Terry - 47 (Chelsea Londyn - Werder Brema, 2008)
Rolando - 45 (FC Porto - Dynamo Kijów, 2008)
Ivan Helguera - 43 (AS Roma - Real Madryt, 2004)
Sergio Ramos - 43 (Real Madryt - Dinamo Zagrzeb, 2011).
francoCOMBI
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:02

Re: Javier Zanetti

Post autor: francoCOMBI »

Widac ze ostatnio sie stara , duzo nawet drybluje
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Javier Zanetti

Post autor: miniu86 »

No cóż Zanetti opuszcza nas na dłuższy czas. Nie wiem ile się leczy zerwanie ścięgna, ale z tego co czytam to nawet i 8 miesięcy. Javier opuści więc końcówkę tego daremnego sezonu, ale i sporą część następnego. Nie wiem jak to będzie po kontuzji, ale być może właśnie w ten sposób Javier będzie pomału schodził ze sceny Interu.
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Javier Zanetti

Post autor: Ljarro »

Ja zerwałem 3 marca i już w zasadzie chodze, tylko że wolę nie przeginać.
Tak naprawdę po 4 miesiącach powinienem całkowicie się wyleczyć, więc w przypadku profesjonalnej opieki (Combi lol) powinno to trwać krócej. Inna sprawa, że Zanetti jest trochę starszy ode mnie, z wiekiem podobno się gorzej to leczy.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Javier Zanetti

Post autor: Jaszczu91 »

Bardzo kibicuje Zanettiemu i życzę mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Tym co piszą komentarze w stylu ,,dobrze że doznał kontuzji, może skończy karierę" radzę stuknąć się w głowę. Il Capitano nie zasługuje na taki koniec kariery!! Ja wierzę w niego i czekam na owację na Meazza gdy Zanetti wróci po kontuzji w przyszłym sezonie.
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Javier Zanetti

Post autor: YoozeQ »

Najpierw legenda koszykówki, czyli Kobe Bryant zrywa ścięgno a teraz naszej legendzie przytrafia się to samo. W przypadku tego pierwszego mówi się o 6 miesiącach. Szkoda, żeby tacy sportowcy kończyli karierę w taki sposób. Nie zasłużyli na to, a wiadomo, że w tym wieku po takiej kontuzji ciężko będzie wrócić na swój poziom. Swoja drogą jak niezniszczalny dotąd Zanetti doznaje kontuzji to o czymś to świadczy. Tyle kontuzji kluczowych piłkarzy w jednym sezonie?
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Javier Zanetti

Post autor: Omen »

Capitano nie poddałby się nawet jeśli miałby 50 lat. Na pewno nie zasługuje na takie pożegnanie. Powróci mocniejszy i silniejszy. Może już nie dawał tyle drużynie jednak należy mu się wielki szacunek.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Javier Zanetti

Post autor: Piter »

Capitano nie jest mięczakiem i jak na jego wiek, jest bardzo wytrzymały i sprawny, gdyby odszedł, brakowało by nam kapitana który kocha Inter tak jak Javier.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: Mora »

Nie wyobrażam sobie żeby kariera tak wielkiego piłkarza jak Javier zakończyła się w taki sposób. Operacja się udała, teraz Il Capitano czeka wielomiesięczna rehabilitacja. Powrót do dawnej sprawności będzie jednak piekielnie ciężki...Nie mam wątpliwości, że Javier to twardziel, jednak wieku nie da się oszukać (tak, wiem że Zanettiemu przez lata się to udawało :P ).

Tak czy owak POWODZENIA JAVIER :!:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Javier Zanetti

Post autor: RoB »

Niezniszczalny Il Capitano zmienia opony - historia Javiera Zanettiego

http://www.weszlo.com/news/14795-Niezni ... Zanettiego
Bogdan
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwie 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: Bogdan »

Stało się. Javier Zanetti odchodzi z Interu. Grazie Il Capitano. Łza się w oku kręci. Takie piękne chwile. To był zaszczyt oglądać takiego zawodnika w barwach Interu... Javier, dziękuję.
Obrazek
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Javier Zanetti

Post autor: Piekarz »

Dopóki nie zmienił Jonathana, byłem twardy jak kamień. Gdy dowiedziałem się, że to już teraz, ledwie drgnęła mi powieka, zresztą od dawna było to wiadome.

Patrząc na zmianę wiedziałem już jednak, że ten wieczór nie skończy się bez ogromnego wzruszenia, no i miałem rację. Odchodzi najwybitniejszy piłkarz, jakiego w całym życiu miałem przyjemność oglądać, odchodzi mój idol dzieciństwa, zawodnik o kryształowych umiejętnościach i stalowych mięśniach, archetyp profesjonalisty, uosobienie Interu.

Łzy w oczach. Dziękuję, Javier. Do końca życia będę pamiętał Ciebie i Twoją grę.
and
Posty: 185
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Javier Zanetti

Post autor: and »

Wszystko ma swój kres ...
Trudno oglądać takie sceny bez wzruszenia.
Czy Inter będzie miał jeszcze takiego kapitana ????
:flaga:
Dzięki i powodzenia JZ4
:inter:
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Javier Zanetti

Post autor: AlwaysRemember »

Piekarz pisze:Dopóki nie zmienił Jonathana, byłem twardy jak kamień. Gdy dowiedziałem się, że to już teraz, ledwie drgnęła mi powieka, zresztą od dawna było to wiadome.

Patrząc na zmianę wiedziałem już jednak, że ten wieczór nie skończy się bez ogromnego wzruszenia, no i miałem rację. Odchodzi najwybitniejszy piłkarz, jakiego w całym życiu miałem przyjemność oglądać, odchodzi mój idol dzieciństwa, zawodnik o kryształowych umiejętnościach i stalowych mięśniach, archetyp profesjonalisty, uosobienie Interu.

Łzy w oczach. Dziękuję, Javier. Do końca życia będę pamiętał Ciebie i Twoją grę.
Nie ująłbym tego lepiej, te same emocje...

Forza Il Capitano, jesteś wzorem piłkarza i człowieka. :hold:
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: MiRas. »

Generalnie znakomita większość z nas nie pamięta i nie wie jak wygląda(ł) Inter bez Zanettiego, teraz trzeba sobie z tym jakoś poradzić. Oczywiście, będzie On się przejawiał w wywiadach, czy tam w strukturach Interu, jednak to już nie będzie to samo.

Jesteśmy szczęściarzami, że za naszych czasów dane nam było oglądać Javier Zanettiego #4...
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Javier Zanetti

Post autor: Odet »

ZANETTI
4
EVER

:inter:
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Javier Zanetti

Post autor: Piter »

Zanetti ♥
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Javier Zanetti

Post autor: Adriano_forever »

Cieszę się, że żyje w takich czasach kiedy w Interze był i jest Zanetti. Od samego początku mojej kariery z Interem Javier tu był i już. Ciężko będzie się przyzwyczaić, że już grać nie będzie... Mimo to zachowanie kibiców, zespołu i zarządu co do pożegnania Zanettiego bardzo mi się podobało. Pożegnanie godne prawdziwego mistrza :)

Osobiście jestem za tym aby zastrzec numer 4 w Interze. Drugiego takiego piłkarza już mieć nie będziemy...

Forza Javier!
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Javier Zanetti

Post autor: Mora »

Odchodzi absolutna legenda Interu i światowego futbolu, piłkarz o ponadprzeciętnej wydolności, waleczności i sile, dżentelmen na boisku i poza nim, symbol Interu ery Massimo Morattiego. Będzie mi brakować 30-metrowych rajdów z dwoma rywalami na plecach, które dawały kibicom na San Siro niemal taką samą radość jak strzelane bramki. Przez 16 lat kibicowania Interowi wielu piłkarzy odchodziło; Ronaldo, Baggio, Recoba, Zamorano, Toldo, Materazzi, odszedł Mourinho, jednak żadne odejście nie wprawiło mnie w taki smutek jak pożegnanie Il Capitano...

Obrazek
Obrazek

DZIĘKI ZA WSZYSTKO JAVIER, SZACUNEK NA ZAWSZE :!:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Javier Zanetti

Post autor: pewny »

emocje już trochę chyba ochłonęły, co myślicie o tym:

http://seriea.pl/index.php?dzial=aktual ... kul=279034

z całym szacunkiem dla PUPIEGO, ale mnie osobiście wydaje się, że ma sensu takie zastrzeganie numerów :/
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Javier Zanetti

Post autor: miniu86 »

To zdjęcie Zanettiego po końcowym gwizdku w finale LM 2010, niezapomniane. Wtedy spełnił się jako piłkarz i kapitan Interu.
Excubitor
Posty: 46
Rejestracja: 30 mar 2006, 12:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Javier Zanetti

Post autor: Excubitor »

pewny, c'mon to przecież powszechna praktyka i wiele klubów zastrzega niektóre numery. Robienie tragedii z tego, że kilka numerów będzie zastrzeżonych dla legend (gdzieś w komentarzach widziałem) jest trochę nie na miejscu.

Zanetti swoją postawą w pełni zasłużył na zastrzeżenie czwórki i nie widzę innej opcji. Tak samo jak Facchetti, Puskas, Zola, Maradona, Maldini, czy pewnie Totti w Romie.
glinek
Posty: 369
Rejestracja: 17 sie 2007, 20:31
Lokalizacja: Bytów

Re: Javier Zanetti

Post autor: glinek »

Dziś o 13 na nsport, jest 20 minutowy filmik o pożegnaniu Zanettiego. Myślę, że warto obejrzec ;)
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Javier Zanetti

Post autor: Serpente »

Ktoś wie coś więcej na temat filmu o Zanettim?
I czy w sprawie wydania jego biografii w naszym ojczystym języku są jakieś postępy?

Swoją drogą temat należałoby przesunąć do działu "Historia" ;)
Witam ponownie po dłuższej przerwie ;)
YoozeQ
Posty: 181
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:45

Re: Javier Zanetti

Post autor: YoozeQ »

Polecam tekst od Pana Leszka Milewskiego. Świetnie się to czyta.
http://weszlo.com/2016/11/20/nadzwyczaj ... r-zanetti/
ODPOWIEDZ