Inter 2014/2015

Rozmowy o Interze, nie pasujące do pozostałych działów
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Seba »

Agent Vidica: "To najlepszy środkowy obrońca Serie A". :D

Wiadomo, że nie będzie krytykował swojego zawodnika, ale wypadało by mieć jednak jakiś umiar. Tym bardziej, iż jesteśmy świadkami jednego z bardziej, jak nie najbardziej śmiesznego, a zarazem żałosnego Interu w historii.

Pozwolę sobie oczywiście dodać ten cytat do mojego osobistego zbioru;)
Thohir: "Wróciliśmy"
Ausilio: "Jesteśmy drużyną"
Mazzarri: "Zespół posiada moje cechy"
Fassone: "Nie ma powodu do obaw"
Silvano Martina: "Vidic to najlepszy środkowy obrońca Serie A".
Obrazek
Chuchu
Posty: 2211
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Chuchu »

Obrazek

Mancini jeszcze niepotwierdzony, a już media spekulują jakim ustawieniem będzie grać. W sumie z tej kadry co mamy, to chyba najlepsza opcja taką jak podaje Sky. Wiadomo, że Mancio w pucharach nigdy nie błyszczał, ale na krajowym podwórku zawsze wyciskał ze swoich zawodników maxa, więc liczę, że ten sezon jeszcze tak do końca stracony nie jest.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Shady »

W końcu będziemy grali jakimś normalnym jak na dzisiejsze czasy ustawieniem.
darek05
Posty: 363
Rejestracja: 8 mar 2008, 13:03

Re: Inter 2014/2015

Post autor: darek05 »

Zdecydowanie najlepsza 11stka i taktyka jaką obecnie jesteśmy w stanie wystawić. Można się jedynie zastanawiać czy Osvaldo w ataku nie jest lepszą opcją od Icardiego / Palacio. Reszta bez alternatyw.
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Imrahil »

darek05 pisze:Zdecydowanie najlepsza 11stka i taktyka jaką obecnie jesteśmy w stanie wystawić. Można się jedynie zastanawiać czy Osvaldo w ataku nie jest lepszą opcją od Icardiego / Palacio. Reszta bez alternatyw.
Nagatomo w najlepszej 11? Wybacz, ale Danilo czy Dodo prezentuja znacznie wyzszy poziom.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Jaszczu91 »

Chuchu pisze:Obrazek

Mancini jeszcze niepotwierdzony, a już media spekulują jakim ustawieniem będzie grać. W sumie z tej kadry co mamy, to chyba najlepsza opcja taką jak podaje Sky. Wiadomo, że Mancio w pucharach nigdy nie błyszczał, ale na krajowym podwórku zawsze wyciskał ze swoich zawodników maxa, więc liczę, że ten sezon jeszcze tak do końca stracony nie jest.
Dla mnie Vidić ława i na lewej Dodo a w ataku Osvaldo - Icardi.Nie wiem jak wy ale ja bardziej się cieszę że nie ma już w Interze Mazzarriego niż że jest jakikolwiek inny trener. Najważniejsze że pozbyto się hamulcowego i mamy Mancio, który przynajmniej będzie grał tak jak powinniśmy z obecną kadrą czyli 1-4-3-1-2.
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

"Nie mamy zbyt wielu klasycznych skrzydłowych, ale zawodnicy robią wszystko, aby się dostosować. Najbliższy miesiąc będzie najważniejszy. Musimy szybko poprawić naszą grę."

Jak widać Mancio zdaje sobie sprawę z tego, że czym prędzej trzeba zacząć wygrywać.
Listopad w wykonaniu Interu skończył się na 2 remisach i 2 porażkach w lidze. LE naturalnie nie liczę. Najzwyczajniej nie stać nas na kolejny taki miesiąc. W grudniu trzeba by te 7 punktów dorzucić bo zaczyna się robić groteskowo. Mam dość już Interu jako dostarczyciela punktów.
gulaszowaamino

Re: Inter 2014/2015

Post autor: gulaszowaamino »

Najważniejsze to zbudować obronę, zrozumcie. W styczniu musimy kupić bocznego i środkowego obrońcę i to powinny być absolutne priorytety. Nie może być tak, że każda akcja Romy pachnie bramką. Wczoraj w defensywie zaprezentowaliśmy się jak beniaminek Serie A, ale nie może być inaczej skoro wiodącą postacią naszej obrony jest amator za 18 mln wiecznie młody Il Capitano Nowy Nesta, a na bokach szaleje odpad Dodo.
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Re: Inter 2014/2015

Post autor: interfann »

Nawet w 2010 roku nic byśmy nie ugrali bez obrony. Racja.
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Piter »

Andreolli to nasz najlepszy obrońca i jestem zażenowany, że siedzi on na ławce rezerwowych.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Klinsi64 »

gulaszowaamino pisze:Najważniejsze to zbudować obronę, zrozumcie. W styczniu musimy kupić bocznego i środkowego obrońcę i to powinny być absolutne priorytety. Nie może być tak, że każda akcja Romy pachnie bramką. Wczoraj w defensywie zaprezentowaliśmy się jak beniaminek Serie A, ale nie może być inaczej skoro wiodącą postacią naszej obrony jest amator za 18 mln wiecznie młody Il Capitano Nowy Nesta, a na bokach szaleje odpad Dodo.
przecież Jesus wczoraj był słabszy od Ranocchi
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Czarson »

Wczoraj obrona grała na miare swich mozliwosci czyli slabo. Pomocnicy tez im nie pomagali, brakowalo asekuracji. Przepracuja pare tygodni z Mancio to bedzie widac poprawe bo narazie nawet czystko taktycznie nie ogarniaja gdzie biegac, jak sie ustawic. Jednak pewnego poziomu nie przeskoczą. Potrzeba wzmocnien.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Inter 2014/2015

Post autor: fcinter.pl »

miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

Brak wygranej od 29 października czyli od 5 kolejek...
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

Półmetek sezonu osiągnięty i aż nie chce się tego podsumowywać.

- 19 meczy
- 6 wygranych(omg)
- 8 remisów
- 5 porażek
- 29 bramek strzelonych (tylko)
- 25 bramek straconych
- 26 punktów ( to jest 1.36 na mecz)
- 7 czystych kont

Do tego bardzo słaby bilans na wyjazdach : 10m, 2w, 5r, 3p, 8-12 br. Miałem cichą nadzieję, że nieco poprawimy się po wczorajszym meczu.

Bilans ligowy za Mancio - 2 wygrane, 4 remisy, 2 porażki - też nie robi dobrego wrażenia.

Są to wszystko bardzo słabe cyfry. Powinno być coraz lepiej, ale czas który to zajmie, może pozbawić nas szans na dogonienie 3. miejsca. O wpadki rywali jestem spokojny. Gorzej z pewnością o wyniki Interu. Mecze takie jak wczoraj są niewykorzystanymi szansami.
Zawodnicy muszą się nauczyć gry w systemie 4-2-3-1, Mancini musi wcześniej zdecydować kto będzie grał w podstawowej jedenastce. Wczoraj wg mnie popełnił błąd nie wystawiając Kovacica. Cała gra ofensywna się posypała.
Nie wiadomo co przyniesie jeszcze mercato.
Wiele znaków zapytania, ale mam nadzieję, że Roberto to szybko i dobrze ułoży i w nadchodzącej rundzie zanotujemy znacznie więcej wygranych.
7 punktów straty do 3. miejsca i 19 meczy na odrobienie tego.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Orzeu »

Bilans ligowy za Mancio - 2 wygrane, 4 remisy, 2 porażki - też nie robi dobrego wrażenia.
Przeggrane były na początku, ostatnio nie przegrywamy (co cieszy), zyskaliśmy charakter i nadal mamy -6 pktów do 3 miejsca. Jesli wygramy z Torino to tych punktów będzie mniej i powoli złapiemy czołówkę. Mam nadzieję ;)
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Inter 2014/2015

Post autor: BAGGIO1 »

Z 26 pkt, które są na naszym koncie 10 jest zdobyczą za kadencji Manciniego, a graliśmy z dużo bardziej wymagającymi rywalami niż wcześniej. Trudno będzie o zajęcie miejsca dającego prawo gry w eliminacjach LM, ponieważ według mnie takie mecze jak wczoraj będą niestety nam się zdarzały, ale wierzę, że mimo wszystko wreszcie coś ruszyło w dobrym kierunku. Może jeszcze w styczniu uda się wzmocnić kadrę. Zdecydowanie przydałby się wymieniany w mediach Darmian, ponieważ Hugo nie nadaje się na prawego obrońce, a z konieczności musi być tam ustawiany. Jeśli Napoli będzie grało na miarę możliwości kadrowych to raczej nikt im nie powinien zagrozić. Jeśli będą zaliczać regularne wtopy, co pod przywództwem Beniteza również jest możliwe to być może włączymy się do walki o 3 miejsce wraz z Fiorentiną, Sampdorią i Lazio. Wkrótce powinniśmy wyprzedzić w tabeli Milan i Genoe i to zawsze jakiś pozytyw ;)
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

Taka ciekawostka:
Rodrigo Palacio(najlepszy strzelec w ostatnim sezonie) w 39 meczach zdobył 19 goli.
Mauro Icardi w obecnym sezonie w 26 meczach strzelił 15 bramek.
BAGGIO1
Posty: 550
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Inter 2014/2015

Post autor: BAGGIO1 »

Ale i tak przez 75% użytkowników fcinter nazywany będzie "drewniakiem, cieniasem, pokraką" itp. i będą twierdzili, że nadaje się do Serie B. Oczywiście, że Icar jeszcze wiele musi się nauczyć, ale jest młody (Ci sami użytkownicy bronią tym argumentem Kovę) i z pewnością ma predyspozycje do bycia naprawdę dobrym, a co najważniejsze skutecznym napastnikiem. A to, że media mają pożywkę z jego życia prywatnego osobiście mam w dupie, nie musi być grzecznym chłopcem, ważne, że strzela bramki, strzela je dla Interu.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Baszczu »

Według mnie Icardi ma znakomite statystyki biorąc pod uwagę jego wiek i klub w jakim przychodzi mu występować. Przyznam, że jestem dużym fanem jego talentu. Od początku dużo sobie po nim obiecywałem, ale nie sądziłem, że pójdzie aż tak do przodu. Właściwie to jakbym miał półtora roku temu strzelać kto okaże się lepszym nabytkiem, to bym miał spory dylemat czy postawić na Argentyńczyka czy na Belfodila (de facto strasznie szkoda chłopaka).

A czy taki z niego zły chłopiec? Ja naprawdę nie widzę, aby swoim zachowaniem na boisku dawał preteksty do nazywania go takim mianem. Nie fuka na partnerów (co często robi taki świeżak jak Podolski, o Osvaldo nie wspominam), nie gra z nadmierną agresją, nie prycha na sędziów, nie dostaje głupich kartek... Jak na 22-latka to on naprawdę ma chłodną głowę. A to, że ma milion dziar czy jakieś tam historie miłosne to jest tylko pożywka dla prasy. Z resztą nie wiemy jak to było, może sama Wanda mu tak zakręciła w głowie?
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

To dzisiaj może słówko o Mancinim. Jak dotąd, we wszystkich meczach rozegranych pod jego skrzydłami po powrocie, mamy taki o to bilans:
12 meczy, 4 wygrane - 5 remisów - 3 porażki, bramki 16-13.
Z tym, że w najważniejszych rozgrywkach czyli lidze ten bilans to: 2-4-3

To wszystko potwierdza, że największym problemem tej drużyny jest wygrywanie. Dlatego też już od wielu tygodni błąkamy się w okolicach 10. miejsca.
Dochodzą nowi zawodnicy, ale ciągle Inter nie może odpalić. Oby kolejny ligowy mecz w Sassuolo nie był pokazem przeciągającej się zadyszki naszej drużyny.
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

Wrzucam to tutaj bo łatwo zapomnieć, a komuś się chciało sprawdzić i podzielić się tym na sb:
"Ostatni raz Inter wygrał 3 mecze ligowe z rzędu między... 28.10.2012 r. a 03.11.2012 r. (Bologna 1:3 Inter, Inter 3:2 Samp, Juve 1:3 Inter)."
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Odet »

nawet nie wiedziałem...

a Medele i reszta tych "piłkarzy" bredzą coś o 3 miejscu...

Pozdr.
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

Mancini odstawił Kovacica to i może Ranocchie odstawi. Zrobi to jednak raczej już w przyszłym sezonie, a szkoda(Andreolli).
Wracając do Kovacica to jak na chwilę obecną cienko widzę jego grę w pierwszym składzie.
Shaqiri cały czas potwierdza, że w taktyce 4-3-1-2 to on powinien grać za napastnikami. Jest silny, charakterny, dużo widzi, potrafi precyzyjnie podać, strzelić z obu nóg, dobrze porusza się bez piłki i co istotne kreuje chyba najwięcej okazji bramkowych dla kolegów.
W LE podczas nieobecności Brozovica, Mateo może grać z Medelem i Guarinem jednak nie wiem czy Mancio go tam widzi(gra obronna). W lidze zaś na chwilę obecną pewniakiem jest Brozovic.
Jeszcze dalej w hierarchii wydaje się być Hernanes.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Orzeu »

Mancini odstawił Kovacica to i może Ranocchie odstawi. Zrobi to jednak raczej już w przyszłym sezonie, a szkoda(Andreolli)
Ranocchię to powinien czym prędzej odstawić. Idealny kandydat Nemanja Vidić.
miniu86
Posty: 2881
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inter 2014/2015

Post autor: miniu86 »

Szkoda, że Osvaldo okazał się debilem. Wydaje mi się, że z nim mielibyśmy teraz 3-5 punktów więcej.
Teraz zostaliśmy w ataku z praktycznie jednym napastnikiem bo Palacio i Podolski są przeważnie osłabieniem.

Przed nami Napoli. Stawiam, że Mancio wyjdzie bardziej asekuracyjnie 4-3-2-1 z Shaqirim i Kovacicem(Hernanesem) za Icardim. I wg mnie to nawet lepiej.
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Inter 2014/2015

Post autor: davidoffzmc »

Potrzebujemy napastnika, który po zmianie Icardiego gwarantuje, że może w każdym momencie gry strzelić bramkę. Niestety teraz pole manewru jest ograniczone i jesteśmy skazani na Icara, ale mam nadzieję, że władze popracują w lecie nad wzmocnieniem ataku i oczywiście obrony, ale to już oddzielny temat.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Dzyl »

Jeżeli chodzi o zmiennika/partnera dla Icardiego to chętnie widziałbym u nas Milika. Mamy jednego skutecznego napastnika, a potrzebujemy przynajmniej dwóch. Podolski pewnie nie zostanie wypożyczony, Palacio jest dawno wypalony i powinien odejść, także powinniśmy kupić jakichś 2 dobrych napastników, jednego typowego na szpice i drugiego wspomagającego.
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Re: Inter 2014/2015

Post autor: Serpente »

Na chwilę obecną tracimy 10 pkt. do 3 miejsca (Napoli), przed nami 13 kolejek - jeśli zespół zepnie poślady, Mancio postawi defensywę do pionu i towarzyszyć nam będzie Boża opatrzność to damy radę wejść na pudło, ja wierzę, może na siłę ale wierzę, zbyt długo nas nie ma w Lidze Mistrzów, to się musi w końcu skończyć. Czeka nas ciężki wyjazd do Neapolu i Rzymu (Lazio) i 3 ciężkie mecze u siebie (Juve, Milan, Roma), gramy w pucharach to fakt ale inni też grają i to na dodatek w pucharze Włoch. Najbardziej boje się tego że nasz zespół jest nieobliczalny, Napoli jest jak najbardziej do dogonienia ale boje się że przez jakieś frajerskie błędy i straty punktów w ogóle nawet nie podejmiemy walki.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inter 2014/2015

Post autor: RoB »

Nie oszukujmy się, prędzej awansujemy do Ligi Mistrzów poprzez Ligę Europy niż Serie A.
ODPOWIEDZ