13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
sempre_fci
Posty: 237
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:48

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: sempre_fci »

Nie rozumiałem tego optymizmu przed meczem i miałem racje. Cudem uratowany remis.
Cieszmy się z tego punktu bo za posiadanie piłki i niecelne wrzutki wygranych nie przyznają.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: miniu86 »

To na prawdę dobrze, że w pierwszym meczu nowego trenera, w którym to mieliśmy wszystko by wygrać, nie przegraliśmy. Zostalibyśmy z zerem punktów i fatalnymi nastrojami.
Cieszy, że bramki strzelali Perisic i Candreva, którzy dotychczas nie zachwycali. Odnotować też trzeba dobre zawody Kondogbii i słabe Brozovica,
Milan bardzo prostymi środkami wpakował nam dwa gole, to było wręcz śmieszne i bardzo pasowało na scenariusz kolejnej porażki Interu.

Z Fiorentiną trzeba wygrać.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: BAGGIO1 »

Icardi dziś zasłużył chyba na najgorszą notę w drużynie. Zagrał mega słabo. Szkoda, bo nie tego oczekuje się od kapitana w meczu derbowym ...
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Raffal »

Plusy:

Kondogbia ( choć prosi się o troche szybszą gre)
Miranda - to dla na skarb
Pioli ( wyciągnał chyba wnioski z głupich wrzutek Candrevy orzesuwając go blizej środka
hmm i tutaj koniec mimo średniego meczu więcej plusów nie widze

Minusy:
WRZUTKI - Candreva to chyba ma płacone od każdej wrzutki bo to jest az tak przewidywalne ze....
Candreva , Perisic - wymaga sie od nich znacznie wiecej.
Rozegranie w srodku - ZA WOLNO , brak gry na jeden kontakt , nie wygrywamy pojedynkow
Zbyt długie utrzymywanie sie przy pilce, - sami nie dajemy sobie okazji do kontry majac Turbo Perisica i nie wolniejszego Canreve
Ansaldi - dzis słabo ale pilkarz to dobry
Icardi - no chyba go ktos dzis podmienił bo takich 100 to on nie marnuje
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Piekarz »

Niech ten "skarb" Miranda się ogarnie trochę bo jakiś Suso go dzisiaj ośmieszył
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Don_Balon »

Nie powiem, Pioli trochę zaskoczył swoją jedenastką, jednak okazało się, że rzeczywiście postawił na najlepiej dysponowanych. Poza Ansaldim i Icardim nie było chyba graczy „na minus”, a zarówno Kondo jak i Brozo tak nielubiani przez Franka pokazali się z bardzo dobrej strony. Zwłaszcza Brozo jako przyklejona „6” bardzo mi się podoba, bardzo ciekawie rozrzuca piłki. Brakowało takiej „10”, kogoś kto pociągnąłby to w środku, bo J. Mario mimo dobrej dyspozycji wydawał się bezproduktywny. Za niego Banega i może być ciekawie. Szkoda bardzo Medela, ale to już chyba drugi raz jak świetnie gra w obronie i łapie kontuzje. Bardzo szkoda, bo może nie stracilibyśmy tak debilnej bramki (druga).

Sam mecz pokazał jak dobrze poukładany jest Milan i jak świetną robotę robi Montella. Interowi wystarczy oddać piłkę i podmurować obronę, a znacznie zwiększa to szanse zwycięstwa, bo mamy mega problem z atakiem pozycyjnym – jedyna koncepcja to dośrodkowania na Icardiego, a ten nie jest w stanie wygrać pojedynku z dwoma rosłymi obrońcami... Jednakże w przeciwieństwie do Franka, Pioli wydawał się to zauważyć i w drugiej połowie więcej kombinowano środkiem i właśnie w tym celu wszedł Jojo (choć tragiczny jak zawsze).

Na pewno był to Inter ładniejszy niż De Boer'a, ale lepiej wstrzymać się z ocenami, bo Derby rządzą się własnymi prawami. Jak będzie taka determinacja w meczu z Chievo itp. to może coś z tego wyjść.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Alfa »

cala trojka pomocnikow brozo kondo i mario zagrali bardzo slabo, bezproduktywni w ofensywie do tego masa groznych strat po ktorych cud ze nie wpadly kolejne gole po kontrach, tak byc nie moze, zeby sie glupio kiwac albo podawac niecelnie w najwazniejszym sektorze boiska

icardi i tak najgroszy, calkowicie przeszedl obok meczu, strasznie nierowny jest, jeden mecz rozjebie, by drugi w ogole nie wyjsc na boisko, nawet nie probowal pomagac i sie cofac rozgrywac czy cos, stal przy obroncach i tylko czekal az odbiora kazde podanie do niego adresowanie, a ci idioci nie widzieli ze jest pod forma a i tak ciagle walili te glupie lagi na niego.... candreva powinien dostac bana na bezmyslne wrzucanie w pole karne, dosrodkowan mielismy bodajze 48, i chyba tylko to jedno ambrozego dotarlo do perisicia w 1 polowie....

pioli zaskoczyl skladem z mario na 10 i medelem na SO, mario raczej niezbyt sie sprawdzil, trzeba szybszej gry i bardziej blyskotliwej na 10, medel bdb i gdyby nie kontuzja to moze by nam nie strzelili tych dwoch goli... oby wrocil na viole bo murijo to tykajaca bomba prawie jak rano...
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Imrahil »

Wyrwać Milanowi 3 punkty w ostatniej minucie meczu - bezcenne.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Czarson »

Icardi o ile potrafi zawsze strzelic Juventusowi to z Milanem znika odrazu po 1 gwizdku. Powinien konczyc ten mecz z bramka, mial sytuacje. Wielokrotnie poruszany temat Medela na srodku obrony okazal sie nie byc idiotycznym pomyslem. Szkoda, ze szedl z kontuzja bo wydaje mi sie, ze linia obrony z nim w skladzie prezentowala sie lepiej. Mimo zageszczonego i na papierze mocnego srodka pola znow praktycznie cala nasza sila ofensywna koncentrowala sie w bocznych sektorach boiska i znow moglismy ogladac miliony bezsensownych wrzutek.

Suso przy bramce na 2:1 ogral Mirande jak dziecko, coraz mniej zaufania mam do tego gracza.
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: lena182 »

jak dla mnie meczyk na duży plus.
Ale nie traktuje go jako sprawdzianu, bo charakter tej drużyny poznamy dopiero w meczach z teoretycznie "słabszymi" drużynami. W brew pozorom Pioli wcale nie musiał i za bardzo motywować a na pewno nie wszystkich. Jak u Franka z Juve - każdy zagrał najlepiej jak potrafi. Milan nie jest mocny. Wygrywa swoje mecze minimalnie i fartem i ten mecz też wygrał fartem bo nie zasługiwał. Jednak my też mieliśmy sporo szczęścia i gdyby nie słabiutki Bacca który zepsuł kilka kontr to mogło być gorzej :)
zamysłem Pioliego ewidentnie jest odpuszczenie gry (przynajmniej w tym meczu) z typowym pomocnikiem odbierającym piłki bo w obronie zostawało tyko dwóch środkowych obrońców, co przy kontrach mogło się jeszcze bardziej zemścić.
Smutne że najsłabszą notę w derbach trzeba wystawić Kapitanowi. Ale fakt że nie był pod grą mógł zatuszować bramką niestety dwa razy przynajmniej nie będąc na spalonym machną się niemiłosiernie.

największym plusem tego meczu jest gra skrzydłowych i środka pola, a także popsucie święta Milanowi.
davidoffzmc
Posty: 95
Rejestracja: 23 sie 2010, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: davidoffzmc »

Niestety gra wyglądała jak za De Boera, ale nie da się dotknięciem różdżki zmienić sposobu gry wpajanego przez kilka miesięcy. Pioli wyciągnął wnioski, widać, że dokładnie przeanalizował grę deburowskiego Interu. Zagęszczenie środka pola miało przynieść przeniesienie ciężaru gry i pozwolić na więcej gry po ziemi, krótkimi podaniami. Niestety niektórzy zawodnicy mają problem z dokładnym przyjęciem piłki, a kiedy już ją opanują, mija tyle czasu, że rywal zdążył się ustawić. Mam na myśli Kondogbię, Brozovicia i D'Ambrosio. Mimo wszystko uważam to spotkanie w wykonaniu Kondo za przyzwoite. Brozović bezproduktywny, dodatkowo zaliczył idiotyczną stratę, która mogła i powinna zakończyć się bramką dla merd. Wspomniany D'Ambrosio to dla mnie nieporozumienie. Przewidywalny, powolny, bez pomysłu, bez dryblingu. Słaby w ataku, słaby w obronie (Niango robił z nim co chciał). J. Mario - przyzwoicie, aczkolwiek wymagam od niego nieco więcej kreatywności. Zabrakło Banegi w miejsce Brozovicia.

Dobrze wyglądał Medel w obronie. W końcu ktoś ruszył mózgownicą i ustawił go na ŚO. Brawo. Miranda - popełnia bardzo proste błędy. Dzieje się coś podobnego jak z Vidiciem. Widać, że chłop jest koksem w defensywie, ale trafiają mu się 1-2 błędy, które mają wpływ na wynik. Dodatkowo te bezmyślne faule przed polem karnym. Na szczęście udało się ich uniknąć w derbach. Ansaldi najgorszy mecz w Interze. Facet zagrał kilka dobrych spotkań na prawej stronie, nie rozumiem ustawienia go na lewej. Źle się ustawiał, pierwsza bramka jego. Czy Piszczka ktoś ustawia na lewej stronie, a Marcelo na prawej? WTF. Nie rozumiem tej rotacji bocznych. Prawa to prawa, lewa to lewa.

Candreva i Perisić na +. Nie ma za wiele do pisania. Zrobili swoje, dodatkowo dołożyli po bramce. Jedyne czego mi brakuje to zejścia do środka, ale żeby mogli zejść to musi być 1. dobry ofensywny na klepe, 2. boczni dublujący pozycję 3. napastnik, który zagra na ściane. Żaden z 3 punktów nie jest spełniony.

Na koniec pozycja napastnika. Dla mnie Icardi w Interze jest skończony. Koniec i kropka. Nie interesuje mnie, że strzelił kilka bramek. Praktycznie każdy mecz gramy w 10. Jakbyśmy grali w 11 może bramek byłoby więcej niż on strzelił. Brak zaangażowania, brak pomocy w defensywie, brak walki, brak wyjścia na pozycję. To jest katastrofa. Czy taka powinna być postawa kapitana na boisku? Już nie wspominając, że to derby. Nie ważne, że spi...ł dwie setki, zdarza się najlepszym. Ale to co pokazuje w tym sezonie na boisku to kryminał. Jeżeli pojawi się fajna oferta, nie zastanawiałbym się dwa razy nad sprzedażą.

Ogólnie zagraliśmy przeciętnie. Milan zagrał jeszcze słabiej. My uratowaliśmy remis, ale to merdy powinny się cieszyć z 1 pkt, bo zagrali piach totalny.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Klinsi64 »

davidoffzmc pisze: Na koniec pozycja napastnika. Dla mnie Icardi w Interze jest skończony. Koniec i kropka. Nie interesuje mnie, że strzelił kilka bramek.
szkoda,że od tego nie zacząłeś,niepotrzebnie traciłem czas na czytanie reszty ;)
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Bart »

davidoffzmc pisze: Na koniec pozycja napastnika. Dla mnie Icardi w Interze jest skończony. Koniec i kropka. Nie interesuje mnie, że strzelił kilka bramek. Praktycznie każdy mecz gramy w 10. Jakbyśmy grali w 11 może bramek byłoby więcej niż on strzelił. Brak zaangażowania, brak pomocy w defensywie, brak walki, brak wyjścia na pozycję. To jest katastrofa. Czy taka powinna być postawa kapitana na boisku? Już nie wspominając, że to derby. Nie ważne, że spi...ł dwie setki, zdarza się najlepszym. Ale to co pokazuje w tym sezonie na boisku to kryminał. Jeżeli pojawi się fajna oferta, nie zastanawiałbym się dwa razy nad sprzedażą.
To moze wystawmy do ataku Nagatomo? Jest zaangazowany, pomaga w defensywie, walczy, wychodzi na pozycje. Swietny zawodnik!
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Imrahil »

Miętus swoją postawą na boisku prowokuję wszystkich, by uzyskać materiał do kolejnej części autobiografii. Tak długo jak gra dla Interu, to niech strzela ile fabryka da, jednak płakać za nim nie będę, gdy już w styczniu zostanie wygnany ze swoim konioryjem.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Odet »

Bart pisze: To moze wystawmy do ataku Nagatomo? Jest zaangazowany, pomaga w defensywie, walczy, wychodzi na pozycje. Swietny zawodnik!
w punkt :)

Mietus zagrał źle, ale to zdarza się każdemu.
Mnie podobał się Medel na pozycji obrońcy. Dobrze żeby na tej pozycji pozostał.
Pozdr.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: Alfa »

Odet pisze:
Bart pisze: To moze wystawmy do ataku Nagatomo? Jest zaangazowany, pomaga w defensywie, walczy, wychodzi na pozycje. Swietny zawodnik!
w punkt :)

Mietus zagrał źle, ale to zdarza się każdemu.
Mnie podobał się Medel na pozycji obrońcy. Dobrze żeby na tej pozycji pozostał.
Pozdr.

jak narazie to ma kontuzje i raczej ze 2 miesiace gry z glowy....
lena182
Posty: 219
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:33

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: lena182 »

w styczniu wróci! oby... bo musi!
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 13 kolejka Serie A: Milan - Inter

Post autor: miniu86 »

Szkoda tego Medela... do stycznia jesteśmy skazani na Murillo.
ODPOWIEDZ