16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Sezon jest praktycznie pozamiatany także z nieukrywanym luzem obejrzę sobie spotkanie z Genuą. Podobnie było w czwartek w meczu ze Spartą. Tamten mecz dał jednak coś jeszcze. Mianowicie możliwość zobaczenia w koszulce Interu zawodników, którzy grali ze szczerym zaangażowaniem i charakterem - mowa o przedstawicielach primavery. To było na prawdę odświeżające zobaczyć kogoś kot walczy o każdą piłkę.

Z Genuą będzie o tyle ciekawie, że Pioli planuje zagrać ustawieniem 3-4-3, gdzie jednym z wahadłowych ma być Biabiany. Szykuje się więc dość ofensywna bieganina z, mam nadzieję, kilkoma bramkami.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Klinsi64 »

miniu86 pisze: Z Genuą będzie o tyle ciekawie, że Pioli planuje zagrać ustawieniem 3-4-3, gdzie jednym z wahadłowych ma być Biabiany.
to niezbity dowód na to,że nasz zarząd ma już wywalone na obecny sezon,zbliża się zimowe marczeto i odkurzamy rezerwy by pokazać potencjalnym kupcom(czyt.frajerom) iż szrot który mamy to coś wartościowego...
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: sampam »

Najbardziej nurtujace pytanie to czy pilkarze Interu zabawia sie w swietych Mikolajow i podaruja Genoi 3 punkty:)
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Sezon jest już przegrany więc zamiast kolejnych eksperymentów chyba należało by postawić na jedno ustawienie i zacząć coś budować z myślą o kolejnym sezonie. W tym zespole nie ma za grosz stabilizacji... Ja osobiście chętnie zobaczył bym Inter w ustawieniu 4-3-3 z trójką pomocników Banega - Brozović - Mario.Trzeba dać tym zawodnikom pograć trochę razem a po czasie gra powinna zacząć się kleić. Uważam, że takie zestawienie było by optymalne na dzień dzisiejszy. Ale Pioli woli 3-4-3 z Nagamoto i Bimbałem... :/
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Dzyl »

Patrząc na przewidywane jedenastki brak słów po prostu. Biabiany i Palacio w pierwszym składzie? Aha..
A Jojo i Barbosa na ławce, Palacio i Biabiany powinni być baaardzo głęboką rezerwą , 7 i 8 opcją w ataku a nie pierwszą! co za cyrk, a najbardziej wkurza to, że płacimy za gościa z Brazyllii 30 mln , robimy mu mega przywitanie a w ogóle nie gra! to po co to wszystko? w innym klubie grałby pierwsze skrzypce, bo nie po to płaci się za kogoś tyle kasy.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

Nie wierze (póki nie zobaczę), że Pioli postawi w pierwszym składzie Bimbała i Palacio.
Po prostu nie wierzę.
Pozdr.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

A ja wierzę. Przegrywaliśmy już w tym sezonie w każdym zestawieniu(no może poza tym z Barbossą w składzie), więc co szkoda sprawdzić? :D
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Raffal »

Trenerzy wprost twierdzą zę Barbosa po prostu nie pasuję do reszty druzyny....

pytanie czy to przypadkiem nie jest dobra cecha...

A tak serio , 11 pkt straty do się odrobić ale trzeba zacząć regularnie wygrywać a w to raczej nie wierze.

ustawienie z 3 obrońcami w naszym przypadku zawsze sprowadza sie do gry 5 obrońców + jeden def. pomocnik co oznacza impotencje w ataku.
Nie widzę tego w naszym wykonaniu bo brak nam bocznych obrońców ale także typowych wahadłowych którzy graliby zarówno do przodu jak i do tyłu. Być może 3 w obronie z Medelm wychodzącym do pomocy przy ataku sprawdzałąby się ale nie wierze w powroty Candrevy i Perisica a jeżeli ta dwójka zagra wysoko koło Icardiego to znowu beda grac szeroko i srodek bedzie pusty.
Zmiana taktyki bez zmiany mentalnosci(zawodników) nic nie da.
Osobiście nie rozumiem nie sprawdzenie Jojo i Barbosy skoro odkurza się Bimbała i Palacio.(ktorzy raczej odejdą)
To jest właśnie powód dlaczego nie lubie włoskich trenerów. Mało który potrafi zrobić różnice gdy nie idzie, ewidentnie postawić na młodego a uznanego , starszego postawić na ławce. Sciagamy zawodników po to zeby nawet nie dac im faktycznej szansy(jojo, barbosa).

Co do Banegi to dziwna sprawa bo robimy z niego klasyczna 10 którą nigdy nie był. Oczekujemy od niego ze sam dogra piłkę podczas gdy on po prostu gra dobrze. Indywidualnie Banega, Brozo nie grają źle. Ale zaczac grac musi cała druzyna....BIEGAĆ, BIEGAĆ, BIEGAĆ.

PS. Wrzutki Candrevy.....czy człowiek ten widzi że nic nie ma z jego 100 wrzutek w meczu?
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Samo ustawienie 3-5-2 nie jest problemem. Tylko ze do tego ustawienia trzeba odpowiednio dobrać ludzi. W przypadku Interu ta zmiana będzie oznaczała ze zamiast pomocnika ( Banega / Mario) miejsce w 11 otrzyma stoper... nie widzę w tym większego sensu.
Jeśli Pioli zagrał by 3-5-2 w składzie Handanovic- Miranda, Ranocchia, Murillo- Candreva, Brozovic, Mario, Medel, Perisic- Jovetic, Icardi to sam chętnie bym taki mecz obejrzał. A jak czytam zapowiedź kolejki i widzę prawdopodobne zestawienie to mi się odechciewa na to patrzeć
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

Jezu jest Palacio - nie wierzyłem...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Najpierw zatrudniają amatora, a teraz chyba idiotę. Bo jak inaczej nazwać typa, który wystawia Palacio, Nagatomo, wpuszcza na boisko Melo? Kurwa, cały świat, każdy jeden kibic wie, że oni zagrają jak gówno, tylko jeden człowiek na świecie tego nie wie i jest nim akurat trener Interu. Wytłumaczcie mi jak to się dzieje, dla mnie to jest niepojęte. Nie powiedziałbym, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, to czyste konto mogą sobie wsadzić w dupę, bo Genoa miała chyba trzy czy cztery stuprocentowe sytuacje i chyba dwa razy powinna dostać karnego. Mieliśmy sporo szczęścia. Jedyne pozytywy to bardzo dobry, wręcz świetny Brozović, niezły Mario, inteligentny Icardi i jako takie zabicie meczu po drugim golu. Perisić totalnie gówniany, Candreva bezużyteczny, obrona skompromitowana mimo czystego konta. Dobrze że wygraliśmy ale ciężko mi wierzyć w Inter Piolego.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Czarson »

Nie rozumiem czym kieruje sie Stefan przy ustalaniu składu. Palacio juz nie nadaje sie do gry w pilke na tym poziomie, Japonczyk nigdy sie nie nadawal. Moze Ansaldi jest wiecznie kontuzjowany, moze w gre wchodza jakies nekajace go mikrourazy? Jest dosc podatny na kontuzje. Rodrigo jest slabiutki nic nie jest w stanie wytlumaczyc jego miejsca w pierwszym skladzie, nawet juniorzy prezentowaliby sie pradopodobnie lepiej. Naszczęście udało się ugrać 3 pkt. Zasługa Brozowicza, ktory chyba chce podziekowac w jakims stopniu za nowy kontrakt albo walczy o transfer do Chelsea. Raczej nie jestem w stanie zgodzić się z komentatorami, że to zasługa Pioliego. Joao Mario pokazuje, ze potrafi grac w pilke i jest w sumie dobra inwestycja szkoda tylko, ze w klubie panuje taki balaga. Najwiekszym rozczarowaniem jest Perisic, ktory gra zupelnie nie potrafi nawiazac do gry w drugiej fazie poprzedniego sezonu oraz na ME.

pozdrawiam serdecznie.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Mora »

Więcej szczęścia niż rozumu, bo rywale mieli swoje szanse. Najlepsi na boisku bez dwóch zdań Joao Mario i Brozović. Dziwne, że nadal nie dostaje swojej szansy Barbosa. Powinien wejść na boisko za tragicznego Palacio czy Edera. Gdzie on do kurwy nędzy ma się nauczyć Serie A, w mediolańskich kawiarniach, czytając "La Gazetta dello Sport"?! Jak miał nie grać przez pół roku, to mogli go od razu wypożyczyć...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

To jest Inter. Potrafimy wygrać mecz, w którym nie pokazujemy praktycznie nic konstruktywnego. Ciężko zachwycać się ligową wygraną, mając świadomość, że kolejek jeszcze sporo, a twoja drużyna mogła do 30 minuty przegrywać 0-3 będąc wyraźnie gorsza.
To w jaki sposób udało się w tym meczu zachować czyste konto(3. w sezonie) powinno zostać wyjaśnione przez specjalistów.

W drugiej połowie próbowałem rozwikłać w jakim ustawieniu gramy. Ktoś dał radę? Mamy 11 grudnia i dalej testujemy.

Nie można pominąć wątku personaliów. Tak się składa, że oglądając mecze Interu można dojść do wniosku, że nikt tutaj nie nadaje się do gry na pozycji przydzielonej mu przez trenera, ale do tego zdążyłem się już przyzwyczaić.
To czego nie potrafię zrozumieć to fakt, że nikt nie potrafi wprost powiedzieć, dlaczego Jovetic oraz wart 30 mln euro Barbosa nie dostają, żadnych szans. Przecież to oczywiste, że nie chodzi o aspekty sportowe bo kto o zdrowych zmysłach w zamian opierałby grę o Palacio? Przecież wszyscy mają oczy i widzą co od dłuższego czasu prezentuje Rodrigo. O co zatem chodzi?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

Bo jak inaczej nazwać typa, który wystawia Palacio, Nagatomo, wpuszcza na boisko Melo? Kurwa, cały świat, każdy jeden kibic wie, że oni zagrają jak gówno,
To chyba cały świat jest w błędzie - Melo w czwartek bardzo solidnie, dzisiaj równie solidnie, więc ja nie wiem jak można się dziwić trenerowi, który w sytuacji gdy jest problem w środku pola wpuszcza defensywnego pomocnika.

Świetny mecz dzisiaj Brozovicia i Joao Mario. Mam nadzieję, że to nie pojedyńczy odpał Brozo tj. granie na kontrakt, tylko faktycznie dobra prognoza na przyszłość. Dobra zmiana Melo, solidnie Miranda który radził sobie z młodym Simeone.

Cała reszta niestety przeciętnie, tragiczne pierwsze minuty, gdzie wyszliśmy jak dzieci we mgle. Dopiero jak ta prawdziwa mgła zaczęła opadać to jakby coś trochę ruszyło i daliśmy radę. Najsłabiej bez wątpienia Palacio i Eder. Nie wiem jaką flaszkę musiał kupić Pioliemu Palacio żeby ten go dzisiaj wystawił przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, ale musiał dużo zapłacić. Ewidentnie widać, że to zawodnik max na 10 minut gdy trzeba przytrzymać piłkę, a nie na podstawową 11-tkę.

Forza Brozo!
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Dzyl »

Świetny mecz Brozo i Mario, oby tak dalej, nawet Melo dziś nie najgorzej. Obrona kiepsko, ale jakimś cudem udało się zachować czyste konto. Nagatomo porażka totalna, rozumiem, ze Santon i Ansaldi byli niedostępni na ten mecz, ale to już Miangue jest lepszy niż Nagatomo, który nawet w średniaku z Polskiej Ekstraklasy miałby problem z wywalczeniem gry w pierwszym składzie. Palacio to brak słow, ktoś powinien zapytać na konferencji prasowej konkretnie dlaczego nie gra Gabi oraz Jojo, a jak Pioli odpowie, że przez "Brak ogrania w Serie A" to powinni zapytać jak ma się ograć skoro nie dostaje szans...to co się wyczynia to jest cyrk, co musi czuć taki Barbosa, za którego płacimy tyle kasy, robimy mega przywitanie, o którego tak zaciekle zabiegamy i niemal gwarantujemy grę w pierwszym składzie, podczas gdy dostał przez pół sezonu ledwie 16 min gry a na boisku biega wrak piłkarza Palacio. To samo Jojo, który jest nieporównywalnie lepszym zawodnikiem niż Palacio czy Eder, w zeszłym sezonie gry grał to ciągnął naszą grę i bez niego graliśmy padakę. Nie rozumiem, no po prostu nie rozumiem...
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: IlCapitano »

Palacio się dzisiaj totalnie skompromitował. Naprawdę, tak żenującego występu nie pamiętam. On chyba przebił dzisiaj Quaresmę i jego klasyki w Interze kilka lat temu. Jak można wystawiać taki wrak do pierwszego składu, to jest dla mnie niepojęte. Mam wrażenie, że każdy kolejny trener po przyjściu do Interu momentalnie wariuje i traci zdolność podejmowania racjonalnych decyzji. Przecież to zakrawa o sabotaż.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 00:17 przez IlCapitano, łącznie zmieniany 1 raz.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

A ja jednak uważam, że cały świat nie jest w błędzie, bo jeszcze jako taka gra Melo w miarę broni decyzji trenera (choć Melo miał kilka strat, które skończyły się groźnymi kontrami) to personalne decyzje w postaci wystawienia Edera, który tylko biega bezproduktywnie i pożal się Boże tragicznego Palacio, który jest ściągany w meczu ze Spartą po 1 połowie, po czym na Genoe wychodzi w pierwszej 11 to jest dramat i amatorszczyzna Pioliego. Kolejny do opuszczenia drużyny, którego nie chce nikt, a wystawia go "trener" Pioli - Nagatomo. Dramat i katastrofa. Następna sprawa to trzymanie na boisku Candrevy, który nie zrobił kompletnie nic w tym meczu. NIC!

3 punkty zawdzięczamy Brozo i Mario. Miranda był ciut pewniejszy dzisiaj. Reszta drużyny to dno, a niektórzy jak dd,palacio to poziom serie c.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Orzeu pisze:
Bo jak inaczej nazwać typa, który wystawia Palacio, Nagatomo, wpuszcza na boisko Melo? Kurwa, cały świat, każdy jeden kibic wie, że oni zagrają jak gówno,
To chyba cały świat jest w błędzie - Melo w czwartek bardzo solidnie, dzisiaj równie solidnie, więc ja nie wiem jak można się dziwić trenerowi, który w sytuacji gdy jest problem w środku pola wpuszcza defensywnego pomocnika.
O rany, do niezłego upodlenia doprowadziły niektórych ostatnie lata, jeśli nazywają to solidną grą. Melo zagrał jak zawsze - czyli jak idiota. Koszmarne, debilne straty, gra na granicy faulu w bezpiecznych sytuacjach i wisienka na torcie - podanie do bramkarza spod pola karnego przeciwnika.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Trener Genoi, Juric, rozwikłał taktykę Interu. W pierwszej połowie było oczywiście 3-4-3, zaś w drugiej 5-2-1-2.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

Dziękujemy Ci Marcelo Brozovic :)
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Klinsi64 »

No cóż,w obecnym stanie należy się po prostu cieszyć z każdego zwycięstwa,a gdy pierwsze skrzypce grają Brozovic i Joao Mario powód do radości jest jeszcze większy,bo to piłkarze których przez jakiś czas powinniśmy jeszcze oglądać w naszych barwach.Oczywiście jak zawsze mogło,a nawet powinno skończyć się remisem bądź porażką,bo nasz wybitny trener postanowił dać handicap rywalowi w postaci Rodrigo Palacio,piłkarza słynącego z pielęgnowanej przez całą karierę trenzy,której nikomu nie pozwala dotknąć,gdyż przynosi to pecha.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: BAGGIO1 »

Zdecydowanie dopisało nam szczęście. Trudno pochwalić zespół za wczorajszy wieczór poza Handą, Brozo i JM. Obrona dziurawa i tylko nieskuteczność rywala pozwoliła zachować czyste konto. Pioli pokazuje kolejny już raz, że racjonalnych decyzji nie można się po nim spodziewać i niestety tylko kwestią czasu kiedy ponownie wtopimy w spektakularny sposób.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

O rany, do niezłego upodlenia doprowadziły niektórych ostatnie lata, jeśli nazywają to solidną grą. Melo zagrał jak zawsze - czyli jak idiota. Koszmarne, debilne straty, gra na granicy faulu w bezpiecznych sytuacjach i wisienka na torcie - podanie do bramkarza spod pola karnego przeciwnika.
Jestem wręcz przekonany, że za wczorajszy mecz dostanie dobre noty, ale nie chce mi się sprawdzać. Może i miał kilka strat, ale miał też kilka dobrych odbiorów, no i przede wszystkim uspokoił grę w środkowym sektorze boiska. Miał wykonać określoną robotę i wywiązał się z niej dobrze nie wiem po co więc te narzekania.

No dobra, w takim razie Piekarzu - kogo byś wpuścił w takiej sytuacji, jeśli nie Melo?
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Bart »

Mam wrazenie, ze Melo sporo lepiej gral po drugiej bramce, kiedy sie wyluzowal. Wczesniej zdarzyly sie straty i bezsensowne podania, ogolnie od roku nie zrobil niczego zeby mu zaufac.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 16. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Stachoo »

Orzeu pisze:
O rany, do niezłego upodlenia doprowadziły niektórych ostatnie lata, jeśli nazywają to solidną grą. Melo zagrał jak zawsze - czyli jak idiota. Koszmarne, debilne straty, gra na granicy faulu w bezpiecznych sytuacjach i wisienka na torcie - podanie do bramkarza spod pola karnego przeciwnika.
Jestem wręcz przekonany, że za wczorajszy mecz dostanie dobre noty, ale nie chce mi się sprawdzać.
Obrazek

Zielony x - zawodnik lepszy od Melo w tym meczu
Niebieski x - zawodnik na poziomie Melo w tym meczu
Czerwony x - zawodnik gorszy od Melo w tym meczu
ODPOWIEDZ