26 kolejka: Inter - Roma

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Czarodziej Czasu

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Czarodziej Czasu »

Byłbym wiele spokojniejszy o wynik jutrzejszego meczu, gdyby grał Miranda. Pragnę jednak zwrócić uwagę na lewą i prawą stronę Romy. Prawdopodobnie na ławce usiądzie jednak Perotti i Rzymianie wyjdą z Salahem i Nainggolanem co oznacza, ze po stronie Candrevy jedynym zagrożeniem będzie Emerson, a po Ansaldiego Salah i Bruno Peres. Moim zdaniem jutro kluczowa może okazać się postawa Murillo, czy on będzie w stanie wesprzeć lewą stronę, bo podejrzewam, że w wyniku nieobecności Mirandy to on zostanie przeniesiony bliżej lewej strony. Myślę, że D'Ambrosio zagra na środku defensywy i zagramy 3-4-3.

Icardi wraca do gry po przerwie i powinien być jutro maksymalnie naładowany. Liczę na jakieś dośrodkowania Candrevy. Oby nie było eksperymentów i zagrał jutro Kondogbia, a nie Banega, wszak Joao Mario o wiele lepiej spisuje się grając bliżej linii ataku.
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Alabaa »

Niestety rudzielec jutro zostanie sprowadzony do parteru przez Salaha i Peresa. Nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem, ale lepszym rozwiązaniem byłoby imo wystawienie fjuto w miejsce Argentyńczyka.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Czarson »

Mecz o wszystko. Zdefiniuje nasza jakość. Zastanawianie się na tym kto byłby odpowiedniejszy w 1 składzie na LO mija się z celem. Nagatomo i Ansaldi są zdolni do popełnienia kardynalnego błędu.
Czarodziej Czasu

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Czarodziej Czasu »

Tymczasem w Neapolu cuda i jutrzejszy mecz właśnie nabiera jeszcze większej wagi
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Michellaga »

Wynik Atalanty powinien dać Interowi olbrzymią motywację na jutro, musimy pokonać Rome, Pioli musisz.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: and1 »

Nie miałbym nic przeciwko gdyby wszystkie drużyny z podium solidarnie przegrały w tej kolejce.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: mio85 »

Krzty mobilizacji tu nie widziałem. Chyba Pioli też przekombinował z ustawieniem i taktyką. Medel dziś 100% pitbull, przynajmniej jeśli chodzi o boiskową inteligencję - mieć 30 metrów na zatrzymanie Naingollana, w przypadku którego każdy wie już przed meczem, że będzie uderzał i nie wykonać nawet półbloku, ćwierćwślizgu to jest mistrzostwo!
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Chuchu »

Roma grała jak u siebie, zdecydowanie zasłużone zwycięstwo przyjezdnych. Wkurzające jest, że wygrywamy 9 z 10 meczów, jest duży optymizm, a potem jeden mecz pieprzy nam plany o walce o podium, a jeszcze musimy się namęczyć, żeby wywalczyć grę w Lidze Europejskiej.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: miniu86 »

To był sprawdzian mający pokazać gdzie obecnie jest Inter. No i pokazał, że na pewno za Juve i za Romą.
Przykro to pisać, ale już pierwsze pół godziny uwidoczniło różnicę klas dzielącą Inter od Rzymian. Tego się nie da zakopać tylko ambicją, dlatego ważne zadanie czeka zarząd latem podczas mercato.

Taktycznie zawalił też oczywiście Pioli, który zupełnie wyłączył z gry Perisicia i Candrevę i przekombinował z tym Brozovicem. To dodatkowo utrudniło nam i tak nie łatwe zadanie.

To tyle. Teraz czas skupić się na następnym rywalu,
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Piekarz »

Tagliavento zawsze przypominał bardziej leżące na chodniku psie gówno niż profesjonalnego sędziego. Kolejny komiczny mecz w jego wykonaniu, i znowu sędzia nas jebie w meczu z czołówką. No trudno.

Dzięki Atalancie ciągle jesteśmy w grze. Cóż, szczerze mówiąc od początku roku uważałem, że walczymy z Napoli, a nie z Romą, która co prawda nigdy nic nie wygra, ale jest poważniejszą drużyną.

Świat się nie kończy, przegraliśmy drugi najtrudniejszy mecz tej rundy, teraz czas punktować w meczach łatwych i średnich, tak jak to bez ani jednej przerwy robimy od grudnia. Zapomnieć i zapierdalać.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: MiRas. »

Ustawienie przez Piolego Interu - klęska. Było dobrze, zaczyna się kombinowanie. To się nie może udać. Nie wiem jak tą formację uznać... 3-4-3, 3-4-2-1, 3-6-1, 5-3-1... ch.j wie. I ten Brozović.. litości.

Tagliavento, znowu pokazałeś, że z ciebie najzwyklejszy ciul, pajac, gówniak i szmata, a nie arbiter. Ale nie udowadniaj tego w każdym meczu Interu, my już o tym doskonale wiemy.

Mimo tego wszystkiego, Roma wygrała zasłużenie, widzimy, gdzie obecnie jesteśmy na piłkarskiej mapie Italii i na pewno nie jest to podium, a nawet co do tego, czy jesteśmy 4-tą drużyną Włoch, to się jeszcze przekonamy.
Czarodziej Czasu

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Czarodziej Czasu »

Dzisiejsza porażka na konto Pioliego. Spojrzałem na skład przed meczem i już wtedy byłem prawie pewien, że to spotkanie przegramy. O ile eksperymenty z graniem trójką w defensywie mają sens jeśli do dyspozycji są Miranda, Murillo i Medel, to jeśli nie ma choćby jednego, taki pomysł powinien od razu upaść. Candreva nie jest w najwyższej w formie, ale będąc przyklejony do bocznej linii nigdy nie zejdzie do środka i nie odda strzału z dystansu, co potrafi. O ile Candreva na wing backu grać może, tak wystawianie tam Perisicia jest głupotą. Kto ma napędzać te akcje i kto ma strzelać jeśli zablokuje się Icardi? My musimy grać czwórką z tyłu, bo do tej pory działało to najlepiej.

Medel zawiódł, ale ja go nie winię, ponieważ burdel organizacyjny w defensywie panował już w spotkniach z Empoli i Bolonią i nie jest to wyłącznie wina obrońców. Nie wiem po co to Pioli uparcie trzyma się tego systemu.

Inter od spotkania z Lazio ewidentnie osłabł i trzeba zacząć coś zmieniać. Przede wszystkim należy zmienić system na czwórkę z tyłu i grać duetem Miranda - Medel.W środku pola skończyć eksperymenty i grać Kondogbią i Gagliardinim, którzy w mojej ocenie dzisiaj wyglądali najlepiej. Brozovic jest nierówny, a dziś po prostu się skompromitował. Rozważyłbym też przerwę dla Joao Mario, który ewidentnie jest pod formą.

Wyrwany remis z Milanem w ostatnich sekundach, sromotne lanie od Napoli, porazka z Juve i Romą - fakty są takie, że Pioli nie potrafi ogrywać czołówki. Dzisiejsze decyzje były absurdalne. Po wejściu Barbosy na prawej stronie gral Eder. Myślę, że Inter dalej będzie ogrywał ogórków, ale na dłuższą metę to nie wystarczy. Na to 3 miejsce zwyczajnie nie zasługujemy
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Odet »

Nie wiem o co grał nasz trener przed meczem. Pierwsza połowa to katastrofa, druga niewiele lepiej.

Roma lepsza, szybsza, dokładniejsza.

Żegnaj LM.

Kur... mać.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Jaszczu91 »

Inter pokazał jak wiele brakuje mu jeszcze do poziomu ligi mistrzów. Przegraliśmy bo byliśmy słabsi i to pod każdym względem. Nie ma co psioczyć na Tagliavento. Pioli według mnie popełnił błąd przechodząc na ustawienie z 3 obrońców i mam nadzieje ze to ostatni mecz w takim zestawieniu w tym sezonie.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Kubus »

Można szukać usprawiedliwienia, wszystko było przeciw nam dzisiaj, absencja Mirandy, nic nam się nie układało, ewidentny niepodyktowany karny dla nas, słaby mecz tych, od których zależy najwięcej... można gdybać, że gdyby to, gdyby tamto.. ale po co. Roma była dziś po prostu lepsza. Mam wrażenie, że wygrali ten mecz w obronie, mimo 3 strzelonych bramek . Jakby wyszli samymi obrońcami i fe-no-me-nal-nym Nainggolanem z przodu to i tak chyba by wygrali.

Fajny mecz dla oka, lecz frustrujący dla tych, których bolały wydarzenia na boisku. Pozdrawiam :)

PS: zapomniałem dodać, że ewentualny brak kwalifikacji do CL to pokłosie rządów De Boera, dla drużyny za Piolego chaup bas. Mimo wszystko!
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 00:21 przez Kubus, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinek91081
Posty: 127
Rejestracja: 9 mar 2008, 17:51

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: marcinek91081 »

Jedno jest pewne ten sezon jest już skończony... właśnie przegraliśmy go, mecz jak finał LM. Trzeba sobie powiedzieć jasno... w tym sezonie max 4 miejsce. Roma i Naplety są za słabe na Scudetto, Nas ratuje jedynie chińskie SUNING :) i mam nadzieję że tego lata sypnie kasą :) Tylko pytanie kto z topowych będzie chciał zagrać w klubie bez LM :(
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Czarson »

1. Tagliavento nie powinien sędziować.
2. Roma była dziś wyrażnie lepszym zespołem.
3. Nieobecność jednego zawodnika z podstawowego składu nie obliguje moim zdaniem to kompletnej zmiany formacji.
4. Jeśli wygramy z a tydzień a Roma ogra Napoli będziemy do brudasów tracić tylko 3pkt
5. Po takim początku sezonu jaki zaliczyliśmy i tak mamy jeszcze matematyczne szanse na LM.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Czarson »

1. Tagliavento nie powinien sędziować.
2. Roma była dziś wyrażnie lepszym zespołem.
3. Nieobecność jednego zawodnika z podstawowego składu nie obliguje moim zdaniem to kompletnej zmiany formacji.
4. Jeśli wygramy z a tydzień a Roma ogra Napoli będziemy do brudasów tracić tylko 3pkt
5. Po takim początku sezonu jaki zaliczyliśmy i tak mamy jeszcze matematyczne szanse na LM.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Raffal »

Roma wyraźnie lepsza.

Ale... mam pytanie co do Candrevy i Perisica ...wtf ktoś w ogóle chce porównywać Perisica do Sancheza ?
Na chwile obecną obaj powinni usiąść na ławce od dawien dawna żaden nic sensownego nie zagrał z dobrym przeciwnikiem.

Od obu się powinno oczekiwać zdecydowanie więcej ale póki co obaj jak dla mnie mocno zawodzą. Jedna asysta czy bramka nic nie zmienia bo to oni mają kreować gre, napędzać ją a oni w meczu tylko błysną ...

Jedyny zawodnik który trzymał poziom to Kondogbia (cieszy).

Żal mam również do Pioliego bo co to za pomysł z grą 3 z tyłu na ofensywną Romę.

Do tego Brozovic który nie dość że jest słaby to jeszcze 3 tygodnie bez meczu a Banega na ławce.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Yascarr »

Pięknie wygląda Pioli w meczach z czołówką - sromotny wpierdol od Napoli, porażka z Juve i to co stało się dzisiaj... to było koszmarne, te bramki Nainggolana były tak oczywiste, to było wręcz bezczelne. Nie mam nic do sędziego. Ani dzisiaj, ani z Juve. Żałosne natomiast są te próby wymuszenia rzutu karnego przez Inter. Dzięki Bogu gwizdek sędziego milczał. Może i na Ederze był faul, ale po tym kabarecie w stylu Barcelony to byłoby mi zwyczajnie wstyd gdyby Inter wyżebrał tego karnego. Dobrze że chociaż tych ogórasów golą równo kolejka po kolejce, oby nic się nie zmieniło to bedzie można mieć jeszcze jakąś malutką nadzieje, bo piłkarsko to jesteśmy i tak daleko za Napoli i Romą, no ale to było wiadomo już dawno
Imrahil
Posty: 1141
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Imrahil »

Obecny Inter to nie jest poważna drużyna, a Pioli to nie jest poważny trener.
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Kondzik »

Pioli przegrał ten mecz o godz 20:00. Na ogórków 4 z tyłu na mecze z czołówka 3... Przecież to samobójstwo !! Trzeba się modlić by Zhang ogarnął ten syf latem bo na ta chwilę jesteśmy piętro niżej niż pierwsze 3 zespoły.
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: and1 »

Czemu Stefan czemu? Inter z 4 z tyłu grał ładnie i skutecznie to musiał na siłę cisnąć tę grę 3 obrońcami. Sam sobie życie skomplikowal...Ciężko mieć pretensje do zawodników gdy grają takim ustawieniem które im wybitnie nie pasuje...Oby Pioli porzucił ten śmieszny system bo nie dość że tracimy praktycznie cała siłę rażenia to jeszcze cała gra wygląda fatalnie a obrona nie istnieje.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Klinsi64 »

Roma co by o niej nie myśleć to nie jest zbieranina przypadkowych ludzi,tylko jak na włoskie i nie tylko (kiedy my ograliśmy rywala z poważnej ligii 4-0 na wyjeździe w Europie?) warunki bardzo dobra drużyna,mająca od lat swój styl gry,Inter póki co ma tylko marzenia i wspomnienia z 2010 roku.To że Spaletti jest lepszym trenerem od Piolego(tak tak 1-7 w LM pamiętam) nie jest żadnym zaskoczeniem,trudno od gościa który całe życie prowadził średniaków oczekiwać geniuszu taktycznego,więc do Stefano pretensji nie mam.Mimo tej porażki dalej jesteśmy w grze,za tydzień Roma ogrywa Napoli,my klepiemy ich na Meazza i już jesteśmy na równi,oczywiście tylko hipotetycznie.Jeśli po drodze się potkniemy i gówno z LM wyjdzie będzie to świadczyło tylko o tym,że nie zasługujemy by tam być i tyle.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: KoBa »

No już nie przesadzajcie, że Roma jest ileś tam klas wyżej od nas bo nie jest. Roma była wczoraj lepsza od Nainggolana. Gdyby dajmy na to to Belg był wczoraj zawieszony, a nie Miranda dalej byłaby różnica klas? Fakt jest jednak taki, że to ich gracz, robi im punkty, a nas tyra regularnie, a to, że nie został wyciągnięty z Cagliari przez rodaka Thohira to jedna z największych zbrodni ostatnich lat Teraz, musimy trzymać kciuki z Radję w Romię i całą Romę, aby pokonali Napoli - co da nam jeszcze jedną szansę, jeszcze jeden mecz o Ligę Mistrzów (Atalantę, Lazio i Milan i tak trzeba pokonać, tutaj nic się po wczoraj nie zmieniło).

Jaki skład i ustawienie Pioli wczoraj wystawił taki wystawił. Zdecydował się na rzucenie sił na boczne sektory, odsłaniając środek - podjął ryzyko, nie udało się bywa. Teraz, musi, podobnie jak po Juve i Napoli, zmotywować graczy do robienia swojego w meczach z Cagliari, Atalantą, Sampdorią, Torino i Crotone - do derbów MUSI być 15 pkt - wtedy można wczorajszą porażkę wliczyć w koszta.
Policano
Posty: 6
Rejestracja: 7 lut 2013, 22:18

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Policano »

Wierzę że chińczycy widzieli to co ja, kibicuje temu klubowi 22lata, TYLKO Cholo Simeone może nam przywrócić dni chwały tak samo jak wiedziałem że zrobi to JM, żadne tam lato 2018, teraz to lato, trzeba rzucić wszystkie siły, ale Oni mają wszystko żeby go tutaj sciągnać, pieniądze przede wszystkim a On chce tutaj przyjść, żadne tam polsrodki jak Pioli sredni trenerzyna na slabe druzyny, przegral nam juz na starcie mecz z jufe i wczoraj swoim nie trafionym ustawieniem, dzień w którym OFICJALNIE zostanie Diego potwierdzony na trenera Interu paradoksalnie dzieki takim meczom jak wczoraj juz blisko, coraz bliżej..
kulasiak
Posty: 212
Rejestracja: 2 sie 2009, 20:01

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: kulasiak »

Mecz oczywiście słaby i nie ma co winić za dużo sędziego bo Inter po prostu nie zasługiwał na wygraną z Romą po takiej grze. Dziwi mnie jednak trochę najazd na Pioliego. My ligi mistrzów nie przegraliśmy wczoraj tylko przegrywając z Cagliari u siebie, remisując z Bologną czy Palermo również u siebie oraz przegrywając z Sampdorią i Chievo. Licząc trzy pierwsze mecze mamy 7 pkt. straty, a plus jeden z wymienionych wyjazdów mamy 10 pkt. więcej. W dzisiejszej Serie A LM wygrywa się regularnością w odprawianiu frajerów plus solidnych średniaków plus jakieś wygrane z Juve czy Napoli u siebie bo powiedzmy szczerze, że Juventus jest 3 poziomy wyżej niż reszta, a Roma i Napoli to drużyny gotowe w przeciwieństwie do Interu w wiecznej przebudowie czy choćby Milanu, którego ten "poważny" inwestor kupuje już chyba z rok.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Orzeu »

Czarson pisze: 5. Po takim początku sezonu jaki zaliczyliśmy i tak mamy jeszcze matematyczne szanse na LM.
nawet nie mów matematyczne, bo to brzmi jak jakaś mrzonka. Mamy realne szanse, przy założeniu, że Napoli przegra za tydzień, a my wygramy z Napoli. BO poza tym oba zespoły, zarówno Inter jak i Napoli - jeszcze coś pogubią.

CO do meczu: dobrze zaczęlismy, ale od momentu głupiej kartki PErisicia ROma nas zgniotła, a nasza taktyka "laga na ICardiego" nie skutkowała.

Druga połowa lepsza, szkoda nieodgwizdanego karnego, ale mam podobne zdanie jak Koba, Roma była lepsza o Nainggolana.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: Stachoo »

marcinek91081 pisze:Jedno jest pewne ten sezon jest już skończony...
No bez jaj, mamy jeszcze ponad 10 kolejek do końca. Za tydzień mecz Roma - Napoli. Daj bóg, żeby wygrała Roma.

Przy naszej wygranej zbliżamy się do napletów na 3 punkty. W perspektywie mamy jeszcze mecz na Meazza z brudasami, więc w jakim kontekście sezon jest skończony???
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 26 kolejka: Inter - Roma

Post autor: BAGGIO1 »

Cóż, porażka boli. Zwłaszcza, że pewnie wszyscy spodziewali się wczoraj innego Interu. Zagraliśmy słabo i dlatego przegraliśmy. To, że z gwizdkiem po boisku biegał idiota oczywiście denerwowało, ale nie można zrzucać winy na sędziowanie. Martwi fatalna postawa Perisica i Candrevy (nie pierwszy raz), słabo wczoraj również Brozovic (można się było spodziewać) oraz niestety Gagliardini.

Nie można jednak załamywać teraz rąk i się poddawać. Dzięki Atalancie nadal wszystko jest możliwie. Jeśli w kolejnych 5 spotkaniach zgarniemy komplet to jestem przekonany, że nadal będziemy w grze o trzecie miejsce (mistrz i v-ce według mnie jest już ustalony). Przyjdzie wtedy znowu "chwila prawdy" w postaci derbów, wyjazdu do Florencji i meczu u siebie o Napoli. Jednak patrząc na naszą grę w lutym można mieć poważne obawy czy wytrzymamy.
ODPOWIEDZ