27 kolejka: Cagliari - Inter

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Czarodziej Czasu

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Czarodziej Czasu »

Miałem obawy, że morale po fatalnym meczu z Romą spadło i nasi mogą dzisiaj ostatecznie zaprzepaścić szanse na LM, na szczęście tak się nie stało i dość spokojnie poradziliśmy sobie z Cagliari. Wynik 5:1 ustawiło moim zdaniem trafienie po przerwie Perisicia, gospodarzom zwyczajnie odechciało się grać i zostawiało nam sporo pola.

Perisic i Gagliardini dziś zdecydowanie najlepsi. Banega do momentu asysty i bramki grał fatalnie, ale statystyki go bronią, więc występ na duzy plus. Candreva może być bez formy, ale jego centry pozostają bardzo groźne i widać, że Icardi dobrze rozumie jego zamiary. Solidny Medel, nieźli D'Ambrosio i Miranda. Na minus Ansaldi i Kondogbia, który udowadnia, że nie jest piłkarzem na którym warto budować zespół. Postęp na pewno jest, ale ilość głupich błędów jakie popełnia dyskwalifikuje go z roli ważnego zawodnika w przyszłości.

Za tydzień mecz z Atalantą w którym ktoś na dobre z walki o LM odpadnie. Remis przekreśla obie drużyny.
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: mathias »

Dobry mecz. Kończymy z wynikiem 1-5, a pomyśleć że mogliśmy przegrywać od 10 minuty.
Mówcie sobie co chcecie o Piolim, ale ewentualne przegrane z Juve i Romą niestety trzeba wkalkulować w sezon. To co wyróżnia go spośród poprzednich trenerów, to że stopniowo punktujemy drużyny słabsze, które nie raz potrafią postawić się najmocniejszym. Co z tego że Inter deWura wygrał z Juve, jak w następnych meczach zdążył przegrać z Cagliari, Atalantą, Sampdorią i zremisować z Bolognią.

P.S. Liczę na ustabilizowanie się takiej formy Banegi, bo w tym sezonie gra strasznie nierówno.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Raffal »

Kondogbi zdazaja sue straty ale to dlatego ze czesto podejmUje ryzykowna gre DOPRZODU. Ogolnie robi przewage. Do tego jest ciagle mlody i wydaje sie ze bedziemy mieli duzo pociechy z niego. Mamy obecnie 4 dobrych seodkowych pomocnikow i tutaj nam nic nie brakuje. No moze kogos dynicznego. Na tle dzisiejszej druzyny odstawal wg mnie Candreva ktory jest baaardzo przewidywalny ,nie robi przewagi a wiekszosc jego wrzutek jest ze stojacej pilki gdzie wielszosc juz czeka na dosrodkowanie. Dobry Gagliardini , Dobry Kondogbia ogolnie wszyscy ok. Jesynie chcialbym widziec Icardiego widziec bardziej aktywnego.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Stachoo »

Medel jak ty mi tą interwencją zaimponowałeś - cytując klasyk.

Poza tym świetny mecz chłopaków. Banega widać, że się rozkręca, świetna asysta z Bolonią, teraz z Cagliari.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Bart »

Tak regularnie nie punktowaliśmy od czasów Leonardo. Wtedy również goliliśmy przeciętniaków, a przegraliśmy tylko kilka meczów ze ścisłą czołówką.

Problem taki, że Benitez>De Boer. I "dorobku" De Boera możliwe że już nie nadrobimy. Ale dobrze, że próbujemy, taki Inter przyjemnie się ogląda.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Piekarz »

No także póki co to pocałujcie Piolego w dupę
and1
Posty: 604
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:56
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: and1 »

Piekarz pisze:No także póki co to pocałujcie Piolego w dupę
Oby Stefan znowu nie wykombinowal na ważny następny mecz z Atalanta 3 obrońców a będzie dobrze :)
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: miniu86 »

Już dawno nie widziałem takiej reakcji Interu po porażce. To znak, że jest ambicja i motywacja. Oby się chłopaki rozstrzelali na dobre.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: MiRas. »

Aż musiałem sobie sprawdzić kiedy ostatni raz strzeliliśmy więcej niż 4 gole na wyjeździe, i to było we wrześniu 2013, jak pojechaliśmy Sassuolo 7:0. Bardzo dobra reakcja zespołu na fatalne 1:3 z Romą. Ucieszyła mnie asysta i bramka Banegi. Póki co daleko jestem od hurraoptymizmu i wiary w 3-cie miejsce, de Boer koncertowo na początku sezon wybił tą nadzieję z głowy.

Pioli jeśli nie ma złego dnia (czyt. wystawiania 3 obrońców) to ratuje nam ten sezon jak tylko może. Za tydzień bardzo trudny mecz z Atalantą, który musimy wygrać Nie wytrzymałbym, gdybym śmieszny Gasperini znów nas ograł...
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Piekarz »

Gasperson dokonał u nas czegoś niebywale komicznego, ale czas w końcu obalić mit, jakoby był to jakiś śmieszny trener. To nie jest pierwszy raz kiedy on tworzy cuda. W pierwszym sezonie pracy w Genoi, która była wtedy beniaminkiem w Serie B, wprowadził ją do Serie A, a dwa lata później prawie wprowadził ją do Ligi Mistrzów (skończył sezon z takim samym wynikiem co czwarta Fiorentina, zadecydował niekorzystny bilans w meczach bezpośrednich). Niedawno też niezły wynik, szóste miejsce. No a teraz facet robi Atalancie najlepszy ligowy sezon w historii klubu, heloł.

Jakbym był prezesem takiego włoskiego średniaka, to walczyłbym o niego twardo. Idealny trener na średnie kluby, tyle że chyba bez szans na sukcesy w czymś większym. Tak jak Mazzarri, hehe.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Czarson »

Świetny mecz. Medel swoją asekuracją uratował nam szanse na spokojne granie w szóstej minucie. Błąd popełnił w tej sytuacji Kondo na spółkę z Gagliardinim przez brak komunikacji, trzeba wyeliminować takie pomyłki. Banega do momentu asysty nadawał się jak zazwyczaj tylko do zmiany ale pokazał błysk geniuszu. Pytanie czy on jest w stanie ustabizlizować formę. D'Ambrosio jak zwykle zajebał gola złym ustawieniem względem rywala, w tym sezonie bramki zazwyczaj padają przez jego braki w defensywie. Icardi z Perisiciem zabili mecz tuż po przerwie, naszczęście. Jestem rad, iż Gaglia strzelił bramkę gdyż już od kilku spotkań na nią zasługiwał. Teraz czeka nas trudniejszy sprawdzian z Atalantą. Obijmy ich.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: KoBa »

Miło, gładko i przyjemnie. To prawda, że Medel i Handa troszkę musieli na początku popracować, ale spójrzmy z drugiej strony - oprócz 5 goli mieliśmy jeszcze 2 poprzeczki i kilka klarownych sytuacji. Szkoda zwłaszcza poprzeczki Icardiego bo czołówka strzelców mu odjeżdża.

Bardzo dobrze, że wygraliśmy tak okazale - to przynosi wysokie morale i to my w lepszych nastrojach przepracujemy ten tydzień niźli Atalanta.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Mora »

Świetny wynik po bardzo dobrej grze. W obronie zdarzały się błędy, ale w ofensywie bardzo szybko i pomysłowo rozgrywane akcje, dużo dośrodkowań, kilka groźnych strzałów z dystansu, dryblingi - naprawdę patrzyło się na to z przyjemnością, zwłaszcza w drugiej połowie.

Strata do Napoli wciąż jest jednak duża. Oglądałem starcie Roma-Napoli i brudasy zagrały świetny mecz, pressing niemal przez całe spotkanie, Roma w ogóle nie miała miejsca na rozegranie piłki. Cholernie ciężko będzie ich dogonić...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Czarson »

Nie dogonimy ich. To kompletne drużyny i dobrze poukładane. O naszym losie zadecydowało pierwsze 10 kolejek a nie to, że Pioli nie ograł bezpośrednich rywali...Niestety.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: VVujek »

. D'Ambrosio jak zwykle zajebał gola złym ustawieniem względem rywala, w tym sezonie bramki zazwyczaj padają przez jego braki w defensywie.
@ Czarson
Co ty za bzdury wypisujesz,zazwyczaj padaja bramki przez Ambrosio ? Przeciez w tym sezonie to najpewniejszy punkt naszej defensywy mimo tego ze jest rzucany na różne pozycje.Skoro twierdzisz ze wiekszosc bramek pada przez niego to zapewne podasz mi wiele konkretnych przykladow,czekam.
Imrahil
Posty: 1143
Rejestracja: 13 wrz 2005, 08:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Imrahil »

VVujek pisze: D'Ambrosio ? Przeciez w tym sezonie to najpewniejszy punkt naszej defensywy mimo tego ze jest rzucany na różne pozycje.
Najpewniejszym punktem defensywy jest Medel.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: miniu86 »

Icardi potrzebuje dwóch lub trzech meczy na mega poziomie skuteczności by doścignąć Koguta Belottiego. Raczej mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że Toro gra ofensywną piłkę i jeszcze swoje natłuką. Dość powiedzieć, że tam Ljajic ma już 8 asyst.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Bart »

Imrahil Hitokiri pisze:
VVujek pisze: D'Ambrosio ? Przeciez w tym sezonie to najpewniejszy punkt naszej defensywy mimo tego ze jest rzucany na różne pozycje.
Najpewniejszym punktem defensywy jest Medel.
A bramkę z Cagliari zawinił nie kto inny, jak właśnie D'Ambrosio.

Bramkę z Chievo zawalił D'Ambrosio.

W obydwu przypadkach w ten sam sposób - przegrał pojedynek 1 na 1 przy dośrodkowaniach.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Czarson »

Bart pisze:
Imrahil Hitokiri pisze:
VVujek pisze: D'Ambrosio ? Przeciez w tym sezonie to najpewniejszy punkt naszej defensywy mimo tego ze jest rzucany na różne pozycje.
Najpewniejszym punktem defensywy jest Medel.
A bramkę z Cagliari zawinił nie kto inny, jak właśnie D'Ambrosio.

Bramkę z Chievo zawalił D'Ambrosio.

W obydwu przypadkach w ten sam sposób - przegrał pojedynek 1 na 1 przy dośrodkowaniach.
Obrazek
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: VVujek »

Tak zawalil z kievo i cagliari a medel zawalil nam mecz z roma.Pisanie ze przez niego tracimy bramki wynika z niewiedzy i przyzwyczajenia bo fakty sa takie ze ambrosio popelnia najmniej bledow z calej naszej defensywy.Ambrosio z cagliari owszem zawalil jedna bramke ale caly mecz gral solidnie i mial udzial przy 2 bramkach Interu (rzut wolny i bramka banegi,rzut karny bramka icara)Medel rozegral za malo meczy aby mowic ze to najpewniejszy punkt naszej defensywy.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Jaszczu91 »

Oglądałem ten mecz z wielką przyjemnością :) dawno nie widziałem tak dobrej odpowiedzi Interu na porażkę w poprzedniej kolejce. Plama została zmazana i zespół wrócił na właściwe tory. Miałem dobre przeczucia przed meczem jak tylko zobaczyłem składy i powrót do ustawienia z czwórka obrońców. Miejmy nadzieję że Pioli nie będzie więcej kombinowal z ustawieniem. Grający bliżej bramki przeciwnika Candreva i Perisic dają zespołowi zdecydowanie więcej niż gdy są ustawieni na wahadłach. Dobry mecz rozegrał także Banega. Moze nie był nie stop pod grą i nie brał każdej akcji na siebie ale w kluczowym momencie potrafił się obudzić i dać coś ekstra w postaci asysty i gola.
Osobny akapit dla Gagliardiniego :) Wczoraj dla mnie był po prostu kapitalny. Zachowuje duży spokój przy rozegraniu piłki. Nie traci przy tym głupio piłek jak Kondo i gra o wiele bardziej odpowiedzialnie. Az dziw bierze ze rozgrywa pierwszy sezon w poważnej piłce. Przed transferem nie słyszałem o nim kompletnie nic i bylem w szoku ze chcemy za niego zapłacić taka kasę. Po kilku meczach można odnieść wrażenie ze to była promocja :) oby tak dalej
Za tydzień bardzo ważny mecz z Atalanta. Musimy to wygrać bo warto zająć w tabeli 4 miejsce i uniknąć gry w eliminacjach do LE.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Czarson »

VVujek pisze:Tak zawalil z kievo i cagliari a medel zawalil nam mecz z roma.Pisanie ze przez niego tracimy bramki wynika z niewiedzy i przyzwyczajenia bo fakty sa takie ze ambrosio popelnia najmniej bledow z calej naszej defensywy.Ambrosio z cagliari owszem zawalil jedna bramke ale caly mecz gral solidnie i mial udzial przy 2 bramkach Interu (rzut wolny i bramka banegi,rzut karny bramka icara)Medel rozegral za malo meczy aby mowic ze to najpewniejszy punkt naszej defensywy.
Wynika z niewiedzy oraz przyzwyczajenia. Dobra Wujek pokaż mi 3-4 bramki, które zawalił ktoś inny z lini obrony, Badź konsekwentny. Wtedy będziesz miał racje. Ja ci dorzuce jeszcze coś na konto D'ambrosio.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Klinsi64 »

Czarson pisze:
VVujek pisze:Tak zawalil z kievo i cagliari a medel zawalil nam mecz z roma.Pisanie ze przez niego tracimy bramki wynika z niewiedzy i przyzwyczajenia bo fakty sa takie ze ambrosio popelnia najmniej bledow z calej naszej defensywy.Ambrosio z cagliari owszem zawalil jedna bramke ale caly mecz gral solidnie i mial udzial przy 2 bramkach Interu (rzut wolny i bramka banegi,rzut karny bramka icara)Medel rozegral za malo meczy aby mowic ze to najpewniejszy punkt naszej defensywy.
Wynika z niewiedzy oraz przyzwyczajenia. Dobra Wujek pokaż mi 3-4 bramki, które zawalił ktoś inny z lini obrony, Badź konsekwentny. Wtedy będziesz miał racje. Ja ci dorzuce jeszcze coś na konto D'ambrosio.
VVujek jak zwykle trochę przesadza ;) co nie zmienia faktu że Danilo gra naprawdę dobrze,a momentami bardzo dobrze.Jest twardy,zdecydowany,fajnie współpracuje z Candrevą,asystuje,strzelił gola,z Cagliari soczyście pierdyknął z dystansu,na pewno jest jednym z odkryć Piolego.Amen
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Raffal »

głupie gadanie. DD jest przeciętniakiem który czasami zrobi coś fajnego a czasami zawali bramkę.
Nic więcej, nic mniej. Typowy zawodnik ma Inter AD2012-2016.

Jak sam powiedział "Nie jest i nie będzie Maiconem"
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Bart »

Oczywiście, że D'Ambrosio nie jest Ranocchią. To solidny przeciętniak, który co jakiś czas zawala bramki, ale też wcale nie za często. Problem w tym, że takimi zawodnikami nie zawojujemy Ligi Mistrzów.

Średnie noty La Gazzetta:

http://www.gazzetta.it/calcio/fantanews ... a-2016-17/

Sąsiadami Danilo w klasyfikacji są dobrze nam znani Juan Jesus oraz Wallace.
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Orzeu »

Bart pisze:Sąsiadami Danilo w klasyfikacji są dobrze nam znani Juan Jesus oraz Wallace.
rozumiem Juana Jesusa, ale Bart, czemu Wallace niby jest nam dobrze znany?

Co do Danilo, to moim zdaniem gra dobry sezon, niektóre mecze (jak ten z Milanem) ma naprawdę dobre, jednak faktem jest, że ma wiele minusów, jak np. często przegrywa pojedynki główkowe. Mimo wszystko moim zdaniem jest to nasz najlepszy boczny obrońca. No i oczywiście dużo bardziej cenię Medela.
Bart
Posty: 2223
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: Bart »

Jakoś byłem dziwnie przekonany, ze to nasz stary dobry Wallace "zmartwychwstał" w Lazio ;) mea culpa
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 27 kolejka: Cagliari - Inter

Post autor: VVujek »

Czarson :lol:
Miranda
Inter Bologna 1-1
Milan Inter 2-2
Inter Fiorentina 4-2
Napoli Inter 3-0
Medel
Roma Inter 2-1
Atalanta Inter 2-1
Inter Roma 1-3 tu medel x2
Czy jeszcze cos bys chcial ?

Zobacz ze wybralem tych niby najlepszych xd
ODPOWIEDZ