28 kolejka: Inter - Atalanta

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: MiRas. »

Chłopcy pojechali z tematem.... 7:1... tutaj nie ma co komentować, wynik mówi sam za siebie :) 12 goli w dwóch ligowych meczach robi wrażenie. Cieszy mnie to, że śmieszny trenerzyna, marniak, kmiot - Gasperini dostał solidny od nas piękny oklep.

Brawo, brawo, brawo!
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Chuchu »

12 strzelonych goli w 2 meczach. Oby tak do końca sezonu wygrywali. Brawo!
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Mora »

Grande Inter, świetna partia. W pierwszej połowie 17-minutowy gwałt i terror, w drugiej części dobicie przeciwnika i pogrom z wyprzedzającą nas przed tym meczem w tabeli Atalantą. Świetny mecz duetu Icardi-Banega, znakomicie w środku pola Kondogbia, nawet Ansaldi zagrał dobre zawody.

Wszystko fajnie, nie rozumiem tylko dlaczego na 25-30 minut nie wszedł Barbosa, tylko stary i spróchniały Palacio oraz marnujący "setkę" Eder...

I oczywiście środkowy palec, chuj w dupę i kotwica w plecy dla Eleven za pokazanie brudasów zamiast Internazionale...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
AlwaysRemember
Posty: 1467
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: AlwaysRemember »

Eder ostatnio jest w gazie, więc jego wejście mnie w sumie nie rusza. Gorzej, że zamiast Barbosy wszedł Palacio.
Inter grał dzisiaj świetny futbol i oglądało się do z niebywałą przyjemnością. Mogliby tak grać w każdym meczu.
Forza!
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Jaszczu91 »

:brawo: Cudowny mecz :D taki Inter Pioliego zasługuje na ligę mistrzów. Gramy czwórka z tyłu i Banega na kierownicy i dwa mecze i 12 strzelonych goli. Morda się cieszy jak na to się patrzy :D środek Kondogbia- Gagliardini nie do ruszenia. Wreszcie Francuz gra tak jak wszyscy od niego tego oczekiwali od początku. Po prostu wszystko dzisiaj zagrało perfekcyjnie :brawo:
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

12. goli w dwóch meczach, a 41. w 26 pozostałych, nieźle :lol:

Momentami wyglądało to jak treningowa gierka, dziwne uczucie. Wychodziło wszystko, każda decyzja była dobra. Ludzie wiedzieli co się święci bo przed meczem sprzedano około 60 tyś biletów.
Dopowiedzieć też wypada, że przyjezdnych dwa razy ratował sędzia kiedy to wyciągając kartkę wybierał żółtą zamiast czerwonej.
No i te zmiany Piolego...

A Icardi wziął sobie moje słowa do serca i zagrał kapitalny mecz tym samym wracając do gry o króla strzelców.

Oby tak co tydzień!!
pietri
Posty: 82
Rejestracja: 30 mar 2016, 11:17

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: pietri »

mecz wybitny
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

To nie był mecz, to było święto Interu na 109. rocznicę powstania klubu. Co ciekawe, Atalanta na początku wyglądała jak dobrze przygotowany zespół, ale po pierwszej bramce skosiło ich całkowicie. Pierwsze 35 minut meczu oglądało się rozkosznie, coś co się rzadko zdarza w przypadku Interu; potem spotkanie zgodnie z przewidywaniami siadło, ale jeszcze znaleźliśmy w sobie wystarczająco dużo werwy, by strzelić dwie ładne bramki. Po zejściu dwóch głównych aktorów spektaklu mecz właściwie przestał istnieć, stąd trochę szkoda że zamiast zblazowanego Palacio nie weszła maskotka Gabidol, przedstawienie by jeszcze potrwało.

To nie było jakieś gówniane Sassuolo, więc taki wynik naprawdę coś znaczy. Pierwszy raz od długich lat zaczyna nam się rodzić drużyna. Co do rywali, mam nadzieję, że nie załamią się i skończą w LE, dzięki czemu odnotują najlepszy ligowy sezon w historii.

Liczę, że ten mecz przypieczętuje powrót Banegi do składu. Gość ma naprawdę spory potencjał, to nie jego pierwszy mecz kiedy gra naprawdę znakomicie (na szybko z pamięci - Juventus, Lazio, Cagliari). Wierzę, że jego mniej udane gry wynikają ze sporych różnic między Serie A a La Liga, w której grał całe życie jak dotąd i szybko przyzwyczai się zupełnie.

Zabijcie mnie że jeszcze narzekam, ale szkoda, że tej ósmej nie wcisnęli. Nikt z nas jeszcze nie widział, jak Inter strzela aż tyle bramek w jednym meczu, pewnie następna okazja na coś takiego dopiero w następnej dekadzie.

Tak czy inaczej chapeau bas panie Pioli, pomyśleć że ledwie cztery miesiące temu z hakiem musieliśmy oglądać kompromitacje de Boera.
Czarodziej Czasu

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Czarodziej Czasu »

Można teraz się zastanawiać co by było gdybyśmy zagrali z Romą w systemie w którym notujemy najlepsze rezultaty. Jestem pewien, że zagralibyśmy lepiej, choć nie wiem, czy wystarczyłoby to zwycięstwo.

Co się stanie to się nie odstanie. Atalanta została obita i w dniu dzisiejszym przekreśliła swoje szanse na 3 miejsce, choć sądzę, że nikt klubie nie sięgał myślami tak daleko. Początek meczu nie zapowiadał takiego wyniku, ba, Atalanta poczynała sobie bardzo dobrze, ale dzisiaj zagrali najgorszy mecz w obronie w tym sezonie. To była katastrofa.

Faktem jest jednak, że Interowi wychodziło dziś wszystko, podobał mi się nawet irytujący mnie zazwyczaj Ansaldi. Wszystkim należą się pochwały, a największe Icardiemu i Banedze. Fajnie, że Maurito dalej liczy się w walce o koronę króla strzelców.

Dziś przyczepię się jedynie do głupio zanotowanych żółtych kartek. Mieliśmy dobry wynik, a zebraliśmy sporo ostrzeżeń.

Mecz w Torino jest równie istotny jak ten dzisiejszy, bowiem później mamy chwile oddechu i Sampe u siebie i Crotone na wyjeździe. Potem zaczynamy maraton trudnych meczów. Ja szczerze mówiąc dalej twierdzę, że to 3 miejsce przegraliśmy latem. Szkoda, ale zespół przeżywa aktualnie chyba swoje najlepsze momenty od 2010 roku.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Stachoo »

Obrazek
Adriano_forever
Posty: 1281
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Adriano_forever »

Patrząc w statystyki byliśmy dziś nieziemsko skuteczni. 8 celnych strzałów i 7 bramek, takie coś powinno się wpisać do kronik historycznych!
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Raffal »

AlwaysRemember pisze:Eder ostatnio jest w gazie, więc jego wejście mnie w sumie nie rusza. Gorzej, że zamiast Barbosy wszedł Palacio.
Inter grał dzisiaj świetny futbol i oglądało się do z niebywałą przyjemnością. Mogliby tak grać w każdym meczu.
Forza!
Eder jest w gazie ? A cóż on takiego zrobił ?
Bramka z 17 Empoli , 20 Pescarą.
jedna bramka na 245 min.
powiem więcej nie zapisał się niczym szczególnym NICZYM w meczu z czołową 10 ligi.

I pytanie teraz po co inwestować w niego minuty w meczu przy 6:1 ?

Zmarnowany sytuacja 100% dziś.

Choc to chyba i tak nic przy Palacio który na 345 min nie strzelił bramki a zanotował 3 asysty w tym z Chievo i Empoli ( i torino) - przypomnę że on ma 35 lat a na ławce Pinamonti i Barbosa.

----------------------
Kondogbia Gagliardini - swietny duet aż cieszy oko.
Mamy super srodek , 4 pomocników gdzie każdy to dobry grajek a 3 z nich nie ma nawet 25 lat.
Jedynie Candreva dziś mi sie srednio podobał. Ogólnie Candreva przecietnie i Perisic (ostatnio lekko pod formą). Reszta świetne mecze.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Btw przypominacie sobie, żeby ktokolwiek u nas strzelił bramkę z wolnego w dwóch meczach z rzędu? Jedyny podobny wyczyn jaki mi przychodzi do głowy to jak Sneijder strzelił dwie bramki z wolnych w jednym meczu, ze Sieną.

W ogóle fajnie zrównoważony narodowościowo ten nasz pierwszy skład. 4 Włochów, 3 europejczyków, 3 latynosów (4-2-4 jeśli Banega zamiast JM), w tym jedno dorodne Murzynisko które wnosi pierwiastek afrykański. Harmonia godna Internazionale, podoba mi się to, jakkolwiek nie będzie mi żal, jeśli wszyscy Włosi poza Gagliardinim zostaną kimś zastąpieni.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Odet »

Masakracja !!!
Choć ja oczywiście (przez chrzest syna kolegi) nie mogłem oglądać.
Pozdr.
Ps. ja akurat pamiętam 8 bramek Interu (z Padovą popis Branki)
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Klinsi64 »

Raffal pisze:
Eder jest w gazie ? A cóż on takiego zrobił ?
Bramka z 17 Empoli , 20 Pescarą.
jedna bramka na 245 min.
powiem więcej nie zapisał się niczym szczególnym NICZYM w meczu z czołową 10 ligi.

I pytanie teraz po co inwestować w niego minuty w meczu przy 6:1 ?

Zmarnowany sytuacja 100% dziś.

Choc to chyba i tak nic przy Palacio który na 345 min nie strzelił bramki a zanotował 3 asysty w tym z Chievo i Empoli ( i torino) - przypomnę że on ma 35 lat a na ławce Pinamonti i Barbosa.
Zmarnowana sytuacja na co?Pioli z tych chłopaków zrobił drużynę,musi zaspokajać każdego po trochu,tylko że kto jest pierwszy w kolejce do gry?Palacio który jest zasłużony dla Interu,ma dużo do powiedzenia w szatni,jest szanowany na Meazza?Eder reprezentant Włoch będący ostatnio w dobrej formie?Joao Mario mistrz Europy za 45 mln? Czy maskotka drużyny i kibiców,taki Nagatomo AD 2017? Jeśli Gabidol będzie miał zostać gwiazdą to prędzej czy później zostanie
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: KoBa »

Ja nie pamiętam więcej niż 7 goli i tez bardzo liczyłem na te 8 trafienie, a była na to opcja, chociażby dwie akcje dwójkowe Candrevy i Icardiego w drugiej połowi.
Ok, wczoraj mieliśmy nasz dzień, zagraliśmy koncert, ale teraz ważne zadanie przed Piolim, aby sprowadzić wszystkich na ziemię. Atalanta, nie mówię tu o przebiegu meczu, była trudnym rywalem, ale Torino na wyjeździe będzie co najmniej tak samo trudnym. Trzeba wykorzystać tę morale-bombę, ale nie popadać w skrajny samozachwyt.
Trzeba zachować czujność i grać swoje, nie stracić czegoś z przypadku na początku.

Podobała mi się wypowiedź Piolego, który przyznał, że Banega zawstydził jego wcześniejsze decyzje względem Argentyńczyka. Fajnie, że Stafano jest mężczyzną, potrafi przyznać się do błędu i naprawić go (ustawienie).
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: miniu86 »

Dokładnie, fajnie, że to powiedział. Ciekawe tylko czy Ever będzie nas zachwycał w pozostałych meczach. Oby!

p.s. już teraz mamy więcej strzelonych bramek niż w całym poprzednim sezonie.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Bart »

Klinsi64 pisze:
Raffal pisze:
Eder jest w gazie ? A cóż on takiego zrobił ?
Bramka z 17 Empoli , 20 Pescarą.
jedna bramka na 245 min.
powiem więcej nie zapisał się niczym szczególnym NICZYM w meczu z czołową 10 ligi.

I pytanie teraz po co inwestować w niego minuty w meczu przy 6:1 ?

Zmarnowany sytuacja 100% dziś.

Choc to chyba i tak nic przy Palacio który na 345 min nie strzelił bramki a zanotował 3 asysty w tym z Chievo i Empoli ( i torino) - przypomnę że on ma 35 lat a na ławce Pinamonti i Barbosa.
Zmarnowana sytuacja na co?Pioli z tych chłopaków zrobił drużynę,musi zaspokajać każdego po trochu,tylko że kto jest pierwszy w kolejce do gry?Palacio który jest zasłużony dla Interu,ma dużo do powiedzenia w szatni,jest szanowany na Meazza?Eder reprezentant Włoch będący ostatnio w dobrej formie?Joao Mario mistrz Europy za 45 mln? Czy maskotka drużyny i kibiców,taki Nagatomo AD 2017? Jeśli Gabidol będzie miał zostać gwiazdą to prędzej czy później zostanie
W FM-ie była kiedyś taka pozycja jak "morale" (może i jest, nie gram od lat) i jeśli zaczynało się robić niskie, zawodnik zaczynał grać coraz gorzej.

Najwyraźniej Ederowi i Palacio morale spadało, a myślę, że Gabrielowi to nie grozi zbyt mocno. Nawet wczoraj w czasie transmisji widać było że na ławce jest w dobrym humorze.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Czarson »

Nie interesuje mnie co się stanie z Barbosa dopóki wygrywamy ale nie ma wytłumaczenia czemu nie wszedł na ostanie 25min meczu przy prowadzeniu 6:1. Przecież kibice go uwielbiają, jego obecność na boisku jeszcze bardziej usatysfakcjonowałaby GM.

Icardi, Banega oraz Ansaldi pochodzą z tego samego miasta. Ciekawostka.

Oglądałem ten mecz z dwoma Milanistami mając w pamięci ich piątkowy mecz. Grymas bólu na ich twarzach mówił sam za siebie. Piękny mecz, doskonały.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Mora »

Piekarz pisze:Btw przypominacie sobie, żeby ktokolwiek u nas strzelił bramkę z wolnego w dwóch meczach z rzędu? Jedyny podobny wyczyn jaki mi przychodzi do głowy to jak Sneijder strzelił dwie bramki z wolnych w jednym meczu, ze Sieną.

Dwie bramki z rzutów wolnych w jednym meczu strzelił też Mihajlović w spotkaniu z Romą w 2005 roku.

Szczerze mówiąc średnio mnie obchodzą morale Palacio, przy całym szacunku i niemałej sympatii do niego, to jednak Rodrigo powinien po tym sezonie wrócić do Argentyny i pograć sobie w Boca albo River, ewentualnie wygrzewać kości na jakimś rancho. Inter (Pioli) musi myśleć o przyszłości, a przyszłością jest Barbosa. Brazylijczyk musi dostawać jak najwięcej minut, żeby zdobywać bezcenne doświadczenie, on cały czas musi "uczyć się" ligi włoskiej, w której gra się inaczej, niż w Brazylii. Jak dla mnie niezrozumiała decyzja Pioliego.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

No właśnie, kogo i dlaczego obchodzą morale Palacio, który zaraz stąd na szczęście wypierdala a powinien wypierdolić z 2-3 lata temu? Rozumiem pierwszeństwo Edera, ale że na końcówkę wygranego meczu, w którym w dodatku nic się już nie dzieje bo piłkarze się nasycili, zamiast tego zasranego Gabidola wchodzi Palacio, to trochę absurd. To kwestia marginalna i aż głupio ją poruszać jeśli gramy tak dobrze, no ale nie da się tego obronić, no kurde nie da.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: KoBa »

Piekarz pisze: To kwestia marginalna i aż głupio ją poruszać jeśli gramy tak dobrze, no ale nie da się tego obronić, no kurde nie da.
Być może Gabrielowi spadło zaangażowanie na ostatnich treningach i Pioli w ten sposób pokazał jemu i Pinamontiemu jak to się kończy, ew. kwestie zdrowotne, ale w to wątpię.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Raffal »

mówiąc w skrócie : nie ważne czy wejdzie Barbosa, Pinamonti, Zonta czy Yao.

Ważne że powinien wejśc zawodnik z którym wiązemy przyszłość w nastepnym sezonie.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Jaszczu91 »

Caly czas ten Gabigol... :) Czy wszyscy z Was myślą że Gabigol jest rewelacyjnym zawodnikiem i kolejny trener i jego sztab tego nie widzą? Przecież gdyby on był rzeczywiście taki dobry to by grał... nie gra bo widocznie jest kolejną przereklamowaną brazylijska gwiazdą. Miał wystarczająco dużo czasu żeby pokazać na co go stać i widocznie na treningach nie prezentuje się zbyt dobrze i trener na niego nie stawia. Bycie ulubieńcem trybun to chyba za mało. Mamy maskotkę za 30 baniek :)
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Raffal »

Coutinho tez był za słaby na Inter...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Coutinho akurat szans dostał sporo. Za słaby to może złe określenie, ale kompletnie nie pasował do ligi i do drużyny z problemami.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Bart »

Przy całym podziwie dla pracy i rezultatów Piolego, myślę, że to po prostu wychodzi jego betonowość.

To jest jednak włoski trener, dla niego liczy się w pierwszej kolejności doświadczenie i zaangażowanie w defensywie. Już pewnie kalkuluje sobie "jeśli w 75 minucie meczu z Napoli będę miał remis, wpuszczę Palacio, jego doświadczenie może okazać się kluczowe, muszę mieć go w dobrej formie".
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Dzyl »

Gabriel zrobiłby w 10 minut więcej szumu w ataku niż Palacio przez cały mecz
marcinek91081
Posty: 128
Rejestracja: 9 mar 2008, 17:51

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: marcinek91081 »

Mecz po prostu... palce lizać :brawo: Jeden z najlepszych jakich oglądałem po 2010, wszystko wychodziło :D Co do Piolego jestem ciekawy jak to się wszystko potoczy, niby wyniki mówią same za siebie a jak nie będzie trzeciego miejsca? ...sam nie wiem zostało 10 kolejek i to w jakim stylu je zagramy zdecydują o przyszłości Piolego. Każdy mecz jak finał ! na to liczę :inter:

Ps. mam nadzieję że takim jak Palcio, Nagatomo, Bimbał po tym sezonie mówimy GAME OVER
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 28 kolejka: Inter - Atalanta

Post autor: Piekarz »

Tbh niesamowite to jest dla mnie, że po tym co się działo w latach 2010-2016, po przerobieniu pół tuzina niesprawdzonych trenerów i rozpaczliwych próbach znalezienia jakiegoś który w miarę będzie ogarniał, w ogóle można rozważać zwolnienie Piolego, który jak gdyby nigdy nic na zawołanie wyśrubował średnią 2,31 pkt na mecz.

Jeśli ktokolwiek zasłuży na zwolnienie w przypadku niezajęcia miejsca na podium, to Thohir za jego idiotyczny pomysł z de Burem, najgorszy pomysł w Interze w XXI wieku obok pozostawienia Stramaccioniego na stanowisku po sezonie 11/12.
ODPOWIEDZ