OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
ODPOWIEDZ
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Piter »

Temat poświęcony sparingowi w singapurze, który mogliśmy oglądać w naszej ukochanej TVP1. Chciałbym przeczytać wasze przemyślenia na temat taktyki oraz występ każdego z graczy.
Jako, że pojmuję Calcio w stopniu najwyższym to pozwolę sobie zacząć.

Handanović - na bramce bardzo pewnie i nie ma co tutaj oceniać, ale jego gra nogami niestety nie powala i często zamiast przeprowadzić kontrę, to oddawaliśmy piłkę rywalowi i znów musieliśmy w genialny sposób mistera Spallettiego odpierać ataki nazistów.

D'Ambrosio - bardzo wolny, w obronie dał się trochę robić Riberemu albo Riberiemu, w ataku raz ładnie wyszedł na prostopadłe podanie od Candrevy, z czego była ładna akcja. Ogólnie podsumowując to w obronie przeciętny, a w ataku słaby. Ławeczka niestety

Milan (Skriniar) - jedyny znaczący się milan w mediolanie niestety, bardzo pewny, silny wysoki i inteligentny. Przy takim geniuszu jak Robur Lewandowski zachowywał się jak doświadczony 30 letni obrońca. Nie widzę w nim młodzika, który się ogrywa, tylko podstawowego obrońce na środek defensywy. Odbiór, czytanie gry oraz walka w powietrzu 10/10.

Miranda - mimo wieku i spadku formy w sezonie poprzednim dziś zagrał fenomenalnie, a jego wybicie piłki z drugiej połowy wprowadziło mnie w stan niekontrolowanej ekstazy. Potrafi przytrzymać piłkę, zagrać ją do boku albo do przodu, jako obrońca ma zarąbisty przegląd pola, a w powietrzu jest lepszy niż najlepsze odrzutowce US Army. Jeśli zachowa formę z dzisiejszego meczu, to nie widzę potrzeby wzmacniania środka obrony na przyszły sezon.

Fiutek Nagatomo :/ - w defensywie dał się trochę robić niestety, w ataku za dużo do powiedzenia nie miał, a jak miał to zazwyczaj nie pokazywał niczego świetnego. Fajne prostopadłe podanie do Perisicia i to w sumie tyle. Atut szybkości jednak dziś trochę się przydał i według mnie zaliczył występ lepszy niż DD.

Valero - pierwsza połowa to trochę masakra co, dużo niedokładnych podań według mnie, ale dobrze ustawiał się w obronie i mimo wszystko kilka ciekawych zagrań też miał. Wkurzało mnie trochę to, że jak grał wysoko to zamiast poczekać, aż rywal zacznie robić zwód, to on atakował piłkę i dawał się okiwać.

Kondogbia - prawie tak samo jak valero, niedokładnych zagrań łącznie było u nich kilkanaście, więc trzeba sie chyba trochę poprawić co. Aczkolwiek wraz z hiszpanem grali fajne piłki lewą nogą, co u nas również jest potrzebne.

Candreva - za dużo to on do powiedzenia nie miał, bo rzadko kiedy miał piłkę, ale asysta wiadomo, pierwsza klasa, a tak to nie zapadło mi za dużo w pamięci coś z jego gry. Strzał z drugiej połowy dość mocny na dalszy słupek i zakończenie pierwszej połowy komicznym strzałem w stylu guarina. Defensywa bayernu to nie są dzieciaki, więc podsumowując występ 7/10

Mario (nie mylić z Żao Maria xd) - dużo biegał bardzo, walczył o piłki i miał wiele fajnych ciekawych zagrań otwierających drogę do bramki. Kilka strat zaliczył, ale był bardzo mocno obsadzony i świetnie dziś zagrał według mnie, czego niestety nie mogłem mówić o poprzednim sezonie.

Perisic - troche lipne zachowanie do tego obrońcy bayernu, ale dziś się starał co było widać. Genialna asysta i jak zwykle bardzo szybki. Potrafił kiwnąć i co bardzo ważne, cofał się do obrony i pomagał fiutkowi nagatomo w walce hamesem rodrigecem między innymi. Jeżeli planuje w sezonie dawać tyle z siebie co dziś, to będę z niego zadowolony

Eder - za dużo piłek to on nie dostał, ale Spalletti chyba jednak ma furę w dieselu, bo tego naszego diesela widzę ujarzmił i Citadin swoją robotę dziś wykonał perfekcyjnie. Trzy świetne główki, dwa gole, masakra, prawie musiałem zakrywać drągala.

Podsumowując: Spalletti to jest człowiek piękny, śliczny, słodki i przystojny. Prawdziwy włoski taktyk, filantrop oraz wykładowca Calcio na wielu uniwersytetach, a nie to co ten beton anceloti. Pozdro
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: IlCapitano »

Co Ty tam sapiesz o Valero? WYBITNY był w całym meczu i grzeczniej może troszkę co?

Wiedziałem, że ze Spallem prędzej czy później to zatrybi, ale że już 27 lipca? No nieźle, czekam na dalszy rozwój sytuacji niestety. Pozostaje "jedynie" wzmocnić te gówniane boki obrony.

PS. Wyśmienity, fachowy komentarz Pana Andrzeja Streilaua. Miło się go słuchało, zwłaszcza, że notorycznie chwalił nasz Wybitny Inter.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Piekarz »

To tylko sparing i tak dalej, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio tak ładnie się prezentowaliśmy w preseasonie. Ostatnimi czasy było to tak koszmarne (zwłaszcza rok temu), że praktycznie już nie oglądałem meczów towarzyskich Interu albo gdzieś tam na 10 minut, żeby zaraz wyłączyć. Dzisiaj po głosach o dobrzej grze z Schalke i Lyonem postanowiłem dać szansę i spędziłem bardzo fajne 90 minut, zwłaszcza że słuchanie Strejlaua to czysta przyjemność po całym roku wysłuchiwania typków z Eleven. Wszyscy z podstawy poza bokami obrony mi się podobali. Mam tylko nadzieję, że świetny występ pary Miranda-Skriniar nie sprawi, że odpuścimy zakup jeszcze jednego środkowego obrońcy, który moim zdaniem jest konieczny. Nie ufam Mirandzie, no Skriniarowi też jeszcze nie mogę. Ufam za to Ederowi jako wice-Icardiemu.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: fcinter.pl »

Nie wierzę, że można pojmować Calcio tak dobrze jak Spal. Po 5 minutach meczu zrozumiałem, że ten sezon będzie wielki niestety.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Stachoo »

Piter znakomicie przeanalizowałeś calcio w dniu dzisiejszym.

Jedynym mankamentem w Twojej rzeczowej analizie na wysokim poziomie była druzgocząca opinia na temat gry Valero, który w dniu dzisiejszym poza kilkoma niepotrzebnymi stratami, na skutek zbyt długiego przetrzymania piłki zagrał na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że ocena Kondogbi też jest trochę zaniżona, gdyż nasz Bambo zagrał na prawdę bardzo fajnie.

Gracz meczu? Jak dla mnie Joao Skriniar, bo ciężko wybrać jednego spośród tej dwójki profesorów wykładających grę defensywną na Mediolańskim Uniwersytecie przy Via Piccolomini!
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Piter »

Może faktycznie trochę zawyżony hejt na dwóch środkowych pomocników, bo zdecydowanie łatwiej wypatrzyć błędy niż same pozytywy, ale jednak tych strat było trochę za dużo, a jeśli mogę ocenić występ brozovicia, to był on bardzo ujowy.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Mora »

Fajny meczyk, ale to tylko sparing, więc nie ma się czym podniecać. Na największe uznanie zasługuje bardzo dobry występ dwóch duetów: Miranda -Skriniar oraz Valero -Kondogbia. Słowak pomimo młodego wieku doskonale się ustawia i czyta grę, oby dalej się tak rozwijał. Z kolei Hiszpan zaliczył dużo odbiorów i emanował spokojem w środku pola, nawet pomimo 2-3 zawodników Bayernu wokół.

Wszystko fajnie, ale kończy się lipiec, a my nadal nie mamy skrajnych obrońców. Oby pokonanie Bayernu nie uśpiło naszych żółtych właścicieli i nie spowodowało myślenia w stylu "mamy zespół wielkich miszczuf, kadra zamknięta - gramy o scudetto". Dwie wyrwy na bokach obony trzeba koniecznie załatać i to kimś solidnym, niby Dalbert prawie zaklepany, ale powiem szczerze - nawet nie widziałem gościa w akcji.

Przyjemy komentarz Strejlaua - dawno nie słyszałem, żeby ktoś tak chwalił Inter.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: IlCapitano »

Mora pisze:Przyjemy komentarz Strejlaua - dawno nie słyszałem, żeby ktoś tak chwalił Inter.
Tu nawet nie chodzi o chwalenie Interu, no bo trudno aby tego nie robił widząc tak dobrą grę naszych, ale facet po prostu był merytoryczny i obiektywny. Dobrze rozumiał, czytał grę i wyciągał konstruktywne wnioski, a nie wygłaszał puste slogany dla motłochu i podniecał się bezsensownie jak kryptomilaniści z Eleven.

Wyśmienity mecz, ale nie zmienia on niestety naszych celów. Walczymy o 3-4 miejsce i już z obecną kadrą która jak już mówiłem miesiąc temu bez transferów jest mocniejsza od tej Milanu(a przyszli Valero i Skriniar) i możemy to dokonać ze względu na Spallettiego, ale te boki obrony naprawde są żenujące. D'Ambrosio i Ansaldi to jest poziom ławki, Nagatomo to jest amator, Santon to kaleka. Potrzeba lewego i prawego obrońcę NATYCHMIAST.

Nie ogarniam kompletnie tego Dalberta, ale skoro Sabatini tak uparcie się o niego stara, to typ pewnie coś potrafi. Pomijam już fakt, że gorszym od Nagatomo być nie można. Na prawej flance widziałbym Zappacoste lub Darmiana.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: hQ »

Zaryzykuję stwierdzenie, że Alvaro Pereira tudzież Dodo Rodolpho Pires Ribeiro prezentowali poziom niższy aniżeli japońska twarz reklamy jogurtów kraju kwitnącej wiśni.
Alabaa
Posty: 57
Rejestracja: 6 maja 2012, 21:41

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Alabaa »

przebrzydły brozovic, nagatomo, ranocchia, biabiany out, in vecino, jakiś środkowy solidny obrońca- imo zle zrobili pozbywajac sie solidnego zmiennika w postaci wyszydzanego przez niektorych andrzejolego, dodatkowy skrzydlowy w postaci baldy keity. no i oczywiście oba sidebacki trzeba obsadzić poważnymi grajkami, ambroży i ansaldi nadają się na ławkę niestety jedynie. ivan grozny jakis mocno wku*rwiony, nie wiem czy to z powodu zamrozenia jego transferu do mu czy koniecznoscia ciągłego grania z pokraką yuto po jednej stronie. Niemniej jednak uwazam, ze powinien zostac. Najwiekszym minusem dzisiejszego meczu była brak obecnosc na boiskku jovetica, i chyba odejdzie niestety. widzialbym w nim naturalnego zmiennika dla perisika, mario a nawet mauro, chociaz vice icardim powienien byc w pierszym wyborze eder imo. gabigol niezły technicznie, ale widac u niego braki fizyczne, dodatkowo musi popracowac nad grą defensywna- wydaje mi się ze to są główne powody dla ktorych nie dostawał szans w poprzednim sezonie.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Minister »

Huraoptymizm pp sparingu nie zawsze jest wskazana, jednak w naszym przypadku jest wręcz potrzebny. Jestem tak zmęczony Interem, że wczoraj po bramkach jaralem się jak gimnazjalista pierwszym wytryskiem. Takie zwycięstwo, z takim przeciwnikiem nawet jak w sparingu było nam wszystkim potrzebne. Zwycięstwo bez żadnego ale...

Jestem zmuszony posypać głowę popiołem co do Edera, mając jego i Pinamontiego Schick jest nam zbędny. W zasadzie wszystko już zostało napisane, kto jak i gdzie. Jednego tylko nie rozumiem, po co Wy w ogóle zajmujecie się oceną tych dwóch błaznów na bokach obrony? Nie ma sensu rozmawiać o czymś co jest fikcja?!

Mnie osobiście najbardziej cieszy chęć gry, ta zwyczajna "podwórkowa" chęć gry. Dużą zasługę w tym mieli Valero i Kondo, mimo niekiedy rażącej niedokładności zwłaszcza tego drugiego, środek pola Bayernu do teraz ma zawroty głowy. B. dobra postawa Ivana i Candrevy, którzy harowali z tylu i szli na każda akcje.

Para stoperów? Agresywni, twardzi, bezbłędni!! Brawo
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: Jaszczu91 »

Minister pisze:
Mnie osobiście najbardziej cieszy chęć gry, ta zwyczajna "podwórkowa" chęć gry. Dużą zasługę w tym mieli Valero i Kondo
Dla mnie to też największy pozytyw tego meczu. Niby to powinno być normą w takim klubie ale jak było to wiemy... Jeszcze raz powtórzę, że Spal będzie naszym największym wzmocnieniem w tym okienku. Mam nadzieje, że właśnie dzięki trenerowi wielka kasa jaką Inter wydał poprzedniego lata zaprocentuje w tym sezonie. Gabigol dostanie więcej minut i pokaże więcej. Mario i Kondogbia tak samo. Powiało optymizmem :) wreszcie...
nagato3211
Posty: 76
Rejestracja: 22 sie 2013, 16:00

Re: OSTRY SPARING!! Piękny Wielki Inter 2:0 bayern

Post autor: nagato3211 »

Taki Inter chcę widzieć przez cały sezon!
ODPOWIEDZ