1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Piekarz »

Tak jak napisał Il Capitano, od siedmiu lat optymistyczne spojrzenie na sezon nie było równie uzasadnione co teraz. Zatrudniliśmy zdecydowanie najciekawszego i najbardziej charyzmatycznego trenera od tamtego czasu, który robił z Romą istne cuda, a i udowodnił swoją wartość w innym klubie i innej lidze; przeprowadzamy dość powolne, ale bardzo roztropne mercato, zdecydowanie najlogiczniejsze od 2009 roku - pomoc została uzupełniona dokładnie tak jak trzeba, obrona jest w przebudowie, ale skoro zostało nam tylko trzech ŚO, to możemy być praktycznie pewni, że spełni się nasz postulat o wymianie całej podstawowej obrony. No i w końcu - zatrzymaliśmy wszystkich najważniejszych graczy, co imponuje szczególnie w przypadku wytrącenia Perisiciowi z głowy fantazji o Manchesterze. Okres przygotowawczy szczerze mówiąc był zdecydowanie najprzyjemniejszym w odbiorze ze wszystkich, odkąd kibicuję Interowi, nie tylko wygraliśmy wszystko poza jednym meczem, ale co dużo ważniejsze gra wyglądała na poukładaną i nawet miłą dla oka. Lest bat not list, tym razem nie trzy, a cztery pierwsze miejsca nas satysfakcjonują. Ba, nawet czwarte w tym sezonie > trzecie w poprzednich, bo bezpośredni awans. Chociaż ja będę odrobinę zawiedziony czwartym, uważam że powinniśmy zwalczyć każdego poza Juve i Napoli.

Nie chcę tu zasłodzić, bo nic nie jest pewne; martwi szczególnie, że obrona będzie niezgrana na początku, martwi brak jakiegokolwiek sensownego zmiennika na skrzydło (liczę jednak na elastyczność Spallettiego i możliwość gry dwójką napastników, skoro poza Icardim mamy dwóch zupełnie sensownych graczy na tę pozycję), no i wiadomo - to są w większości te same mordy co w zeszłym sezonie, to znaczy piłkarze o niepowalającej mentalności, więc trzeba liczyć, że Spal zrobi z nich mężczyzn, bo jak widzieliśmy sami z siebie na pewno się nimi nie staną. Mimo wszystko po raz pierwszy od tak długiego czasu myślę, że się uda.

Fiorentina mocno zeszła na psy, myślę że będzie im ciężko zająć miejsce w pierwszej połowie tabeli, a zatem nie mamy prawa nie wygrać, co nie znaczy że będzie łatwo, bo jak wiemy Pioli potrafi ukręcić tymczasowy bat z gówna. Z niepewnych wystąpień liczę na występ Dalberta, natomiast czy Vecino czy Gagliardini obok Borjy to już mi wszystko jedno, chętnie zobaczę jednego jak i drugiego.

Sam sezon Serie A też zapowiada się najciekawiej od dawna. Baardzo wątpię, ale przez odejście Bonucciego po raz pierwszy od lat nie wykluczam, że Juve straci mistrzostwo.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Stachoo »

Chociaż chuj* rozumiem, ale styl mowy, gestykulacja, tonacja sprawia, że jestem pewny wygranej w jutrzejszym meczu.

https://youtu.be/2_IvHTlHC4k
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: zoniek »

06.01.2018
Fiorentina - Inter 2/1?

20.08.2017
Inter - Fiorentina ?

22.04.2017
Fiorentina - Inter 5:4 (1:2 ht, 4:2 ft)

14.02.2016
Fiorentina - Inter 2:1 (0:1 ht, 2:0ft)
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: fcinter.pl »

Zoniek daj no pewniaczka jakiegos na dzis bo hajsu potrzebuje fast
marcinek91081
Posty: 128
Rejestracja: 9 mar 2008, 17:51

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: marcinek91081 »

Nareszcie!!!! Jestem mega ciekawy jak Spaletti to wszystko poukładał. Oczekiwania są duże... 3 pkt na bank...Forza Inter

Tyle w temacie wszystko zostało już napisanie :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Piekarz »

No trzeba przyznać, że Spalletti wystawia nas na ciężką próbę na samym początku. Dwóch "piłkarzy", których nie powinno być w Interze od 1 lipca, w wyjściowym składzie już w pierwszym meczu. Mam nadzieję, że wie co robi...
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Lopez »

Mi się wydaje,że chcą sprzedać Brozovicia dlatego go wystawia Spal.Chociaż jak zagra tak jak zwykle to nawet go SPAL nie będzie go chciało.Tak się domyślam tylko.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Piter »

Jprd geniusz Spallettiego mnie rozbraja i podnieca. Wiadomo, że element zaskoczenia jest bardzo ważny, a on nie dość, że zaskoczył Fiorentinę i nas-kibiców, to również zapewne zaskoczył samego siebie wystawiając Brozovicia. Czasami myślę, że Luciano to trener z zupełnie innej epoki, obym się nie pomylił i dziś ostro Fiołków bijemy do zera elo
rumcyk
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Radom

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: rumcyk »

Dwóch najgorszych tego meczu już mamy, szkoda że po naszej stronie:(
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: MiRas. »

Bez większego wysiłku pokonujemy Fiorentinę. Podobał mi się ten Inter, gdy trzeba było nacisnąć, to Fiorentina był na dyskach, gdy nie widzieliśmy sensu by się wysilać, bo Fiorentina była na kolanach, to nie wysilaliśmy się, gdy Fiorentina próbowała pokazać pazur, to my ich przycisnęliśmy i dobiliśmy.

Widać rękę Spalettiego, na ławce mamy w końcu kogoś, kto żyje meczem.

Na plus... Borja Valero, Skriniar, Icardi, Perisić i... (jak na swój zwyczajowy poziom) Nagatomo. Po wejściu podobał mi się również Joao Mario.
Minus: (bez zaskoczenia) Brozović.

Pierwszy mecz ale pozwala mi patrzeć z lekkim optymizmem w przyszłość. Do Rzymu po 3 punkty, nie widzę innej możliwości.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: maniekfci »

maniekfci pisze:3/4:0 dla nas, pioli z wyprzedaną violą, to przystawka dla Spalla. Nie oszukujmy się, żadne zagrożenie, 3 punkty dla nas lekko

Dobranoc.
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: IlCapitano »

Koncertowo ich opierdoliliśmy, ale tak być musiało. Czekamy na poważniejsze wyzwania co
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: fcinter.pl »

Osz kurwa alez Spalletti zaoral piolego, niesamowity wystep naszych pilkarzy I przekonujace zwyciestwo, czas na podrzedna rome co
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Ljarro »

Janusz Mariusz musi grać, odganiacz much niech idzie do Anglii.

Nie wiem czemu się panowie komentatorzy podniecali Nagatomo, tyle razy ile się źle ustawił w obronie, nie wyszedł do przeciwnika...tylko nas ratowało to, że Fiorentina nie ma kim grać. Gość jest nadal daremny.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Jaszczu91 »

Taki Inter chce oglądać. Pokonujemy Fiorentine bez większego wysiłku. Mocny początek, szybkie prowadzenie a następnie kontrola meczu. Bylem zupelnie spokojny o wynik tego spotkania. Nawet gdy włączyliśmy tryb ekonomiczny wiedzialem ze gola nie stracimy a predzej strzelimy na 3:0 po kontrze. Teraz wyraźnie widać gdzie tkwił nasz największy problem w poprzednim sezonie. Chodzi mi oczywiście o środek pola. Para Valero-Vecino dzisiaj pełna profesja. Tak jak się spodziewałem Valero będzie dla Interu kimś w rodzaju Pirlo dla Juventusu. Przyszedł wziął kierownicę w dłoń i kieruje. Oby zaprowadził Inter do ligi mistrzów .
Dzisiaj w zasadzie nie było kogoś kto by mnie rozczarował. Nie irytował Brozovic, Candreva nie wrzucałem na oślep a i nasz ulubiony samuraj dał dzisiaj rade i nawet gdyby był piłkarzem to mógłby zaliczyć asystę.
Jeszcze jedno. Ivan dobrze ze jesteś :)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2017, 22:55 przez Jaszczu91, łącznie zmieniany 1 raz.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Mora »

Zgodnie z planem, czyli bez najmniejszych problemów odprawiamy z bagażem 3 bramek rozprzedaną Fiorentinę. Szkoda, że Icar nie upolował hat-tricka, wszak miał ku temu 3 świetne okazje. Na plus w zasadzie cały zespół, tylko występ Brozovicia, jak to ujął jeden z komentatorów - dyskretny. Nawet żółty fiutek zagrał fajną piłkę do Icara przy pierwszym golu i przytomnie wyłożył do Vecino kilka minut później, w obronie jednak kilka błędów. Valero rządzi w pomocy niczym Cambiasso z dobrych lat, brakowało kogoś takiego, bo na różnej maści Duncanów i innych czarnuchów już nie mogłem patrzeć. Po raz kolejny pewnie Skriniar, nawet chujowe imię jestem mu w stanie wybaczyć. Po wejściu dobrze zagrał J.Mario i to on powinien wyjść w pierwszym składzie na Romę, kosztem Brozo ofkors.

Inter, Milan, Napoli, pastuchy z Turynu i Roma zgarniają komplet punktów - zapowiada się wyśmienity sezon. Oby z happy-endem.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Piekarz »

Przejechaliśmy się po Fiorentinie jak walec. Po kwadransie oni już wiedzieli, że jest po meczu. W gruncie rzeczy mogło się skończyć znacznie wyżej, ale trochę głupio się dzisiaj zachowywaliśmy pod bramką - i to w takich dużo prostszych sytuacjach niż te, po których padły gole na 2 i 3-0.

Wyglądało to bardzo obiecująco, nawet jeśli Fiorentinę ciężko traktować obecnie poważnie. Ze wszystkiego najbardziej mnie cieszy bezbłędny Skriniar, ale niewiele mniej bardzo rzetelny Vecino, Borja Valero dokładnie taki jaki miał być i niewygasająca chemia między Icardim a Perisiciem.

Dziękuję komentatorom z Eleven za jak zwykle rozbrajający popis amatorszczyzny; oni więcej pieprzą o tym, co im tam jakiejś pany Stefany piszą na twitterze, żartują sobie z Kondogbii i rechoczą się do mikrofonów niż komentują mecz. Ponadto byli niesamowicie zdziwieni, że po tym jak Inter zrobił 2-0 w 14 minut, to następne 75 nie cisnął tak samo, mając za 6 dni wyjazd na Romę.

Będzie upalnie w sobotę.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: ZnawcaCalcio »

Ljarro pisze:Janusz Mariusz musi grać, odganiacz much niech idzie do Anglii.

Nie wiem czemu się panowie komentatorzy podniecali Nagatomo, tyle razy ile się źle ustawił w obronie, nie wyszedł do przeciwnika...tylko nas ratowało to, że Fiorentina nie ma kim grać. Gość jest nadal daremny.
Mam takie samo zdanie na temat Nagatomo, więcej farta ten idiota miał niż umiejętności jakie nam zaprezentował. Widać było dużo błędów i nie oszukujmy się, Dalbert musi wypalić, bo może być lipa z LO.
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Chuchu »

Świetny początek sezonu, Valero, Vecino i zwłaszcza Skriniar świetnie z nowych nabytków, Icardi wiadomo jak zwykle skuteczny, będzie się bił o króla strzelców. Bardzo dobra zmiana Joao Mario, ogólnie byliśmy dużo lepsi od Fiorentiny, która po przebudowie wygląda naprawdę słabo i miejsce w top8 będzie dla nich wielkim sukcesem. Ogólnie mecz na duży plus, dający spore nadzieje na wreszcie dobry sezon w naszym wykonaniu. Zaskoczył mnie Spalletti z tym Brozoviciem od początku, mam nadzieję, że to tylko jednorazowy wyskok.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: miniu86 »

Udany start sezonu i to jest najważniejsze. Na gorąco, to mam nadzieję, że Spalletti nauczy nas w końcu zabijać mecz szybciej bo dzisiaj znowu było widać momentami nonszalancki Inter.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Piter »

Fiorentina po raz kolejny już mocno obita. Beksy z SB niech się chowają jak najgłębiej, bo za 37 kolejki nie zawaham się użyć archiwum shoutboxa i beki będzie co nie miara elo
pietri
Posty: 82
Rejestracja: 30 mar 2016, 11:17

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: pietri »

na chłodno:

cieszy pewne zwycięstwo i dobra gra.

w drugiej części pierwszej połowy było widać jednak brak kontroli i chaotyczne lagi z boków obrony a valero w pewnym momencie stracił panowanie i dawaliśmy się zdominować. potrzeba pracy nad ciągłością i kontrolą meczu, bo lepsza drużyna by nas spunktowała w chwilach słabości. Widać, że Spal to pierwszy trener od niepamiętnych czasów, który czyta grę i robi zmiany związane z sytuacją na boisku (wniosek z tego meczu). Cieszy solidność środkowych obrońców dzięki, którym udało nam się wychodzić z tych opresji bez szwanku. Te ostatnie dni mercato powinny być poświęcone uzupełnieniem obrony i mimo wszystko potrzebny jest ktoś do rotacji na skrzydła, candreva o dziwo w tym meczu nie irytował jak w poprzednim sezonie, ale w każdej chwili może zacząć. Widać, że Spal to nie jest amator z pierwszej lepszej łapanki - darł ryja na piłkarzy po zdobytej bramce. to szczegół, ale świadczy o perfekcjonizmie jaki drzemie w tym szkoleniowcu i tylko w taki sposób można cokolwiek wygrać. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Minister »

ZnawcaCalcio pisze:
Ljarro pisze:Janusz Mariusz musi grać, odganiacz much niech idzie do Anglii.

Nie wiem czemu się panowie komentatorzy podniecali Nagatomo, tyle razy ile się źle ustawił w obronie, nie wyszedł do przeciwnika...tylko nas ratowało to, że Fiorentina nie ma kim grać. Gość jest nadal daremny.
Mam takie samo zdanie na temat Nagatomo, więcej farta ten idiota miał niż umiejętności jakie nam zaprezentował. Widać było dużo błędów i nie oszukujmy się, Dalbert musi wypalić, bo może być lipa z LO.

:brawo:

No dokładnie tak samo to widziałem, ten cymbal do przodu może i coś prosto zagrał, ale z tyłu jest kompletnym przygłupem! Kunsztem jego ułomności taktycznej była sytuacja w której Miranda palcem mu wskazywał jak ma się ustawiać, a ten kretyn i tak pobiegł po swojemu.
To, że ktoś chwali go po tym meczu zwyczajnie świadczy, że wypowiadający się znają się na "widowisku piłkarskim", a nie na piłce nożnej

Trochę się wczoraj zdziwiłem, bo fiołki mnie zaskoczyły, mimo wyprzedaży kilka razy groźnie atakowali, lecz w zasadzie wynikało to bardziej z naszych błędów aniżeli ich kreatywności. Mimo wszystko kilku ciekawych grajków zaczynaja "produkować" w swoim stylu. Wiem, że każdy z nas chciałby oglądać taki Inter jak przez pierwsze 25 min. w pełnym wymiarze, jednak zanim coś takiego zatrybi trzeba minut w oficjalnych meczach i wyjebania Brozovicia.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Orzeu »

zoniek pisze:06.01.2018
Fiorentina - Inter 2/1?

20.08.2017
Inter - Fiorentina ?

22.04.2017
Fiorentina - Inter 5:4 (1:2 ht, 4:2 ft)

14.02.2016
Fiorentina - Inter 2:1 (0:1 ht, 2:0ft)
kurde pszypał chyba jednak tym razem woleli wygrać, niż ustawić mecz?
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: maniekfci »

Ljarro pisze:Janusz Mariusz musi grać, odganiacz much niech idzie do Anglii.

Nie wiem czemu się panowie komentatorzy podniecali Nagatomo, tyle razy ile się źle ustawił w obronie, nie wyszedł do przeciwnika...tylko nas ratowało to, że Fiorentina nie ma kim grać. Gość jest nadal daremny.


Kuzynku, może zdjąłbyś mi nareszcie tego bana z forum?
rr
Posty: 150
Rejestracja: 5 mar 2004, 14:09
Lokalizacja: Białystok

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: rr »

Zaraz pójdzie ogólna opinia, że Nagatomo jest w kadrze i gra, bo Valero chce przyswoić więcej kultury japońskiej :hahaha: . Tak jak powołowany był do kadry Peszko, bo to ziomek Lewego ;)
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: zoniek »

Orzeu pisze:
zoniek pisze:06.01.2018
Fiorentina - Inter 2/1?

20.08.2017
Inter - Fiorentina ?

22.04.2017
Fiorentina - Inter 5:4 (1:2 ht, 4:2 ft)

14.02.2016
Fiorentina - Inter 2:1 (0:1 ht, 2:0ft)
kurde pszypał chyba jednak tym razem woleli wygrać, niż ustawić mecz?

To adminowi przystoi tak drwić z innego brata po szalu? Poza tym chyba nie doczytałeś dokładnie postu bo przy wczorajszej dacie postawiłem "?" więc nie staraj się być na siłę głupio mądry.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Orzeu »

czyli rozumiem następny mecz będzie łamańcem dopiero?

I nie drwię z Ciebie tylko z Twojego mocnego przekonania, że Inter robi jakiekolwiek ustawki
zoniek
Posty: 687
Rejestracja: 2 paź 2009, 21:00

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: zoniek »

Nie wiem czy będzie łamańcem, ale wcale bym się nie zdziwił i tak też w styczniu obstawię. Dwa ostatnie sezony to łamaki na boisku Fiorentiny.
Drwij sobie dalej, a ja będę dalej wyciągał kasę z wyszukiwania takich perełek :)
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 1 kolejka Serie A: Inter- Fiorentina

Post autor: Orzeu »

powodzenia :D
ODPOWIEDZ