6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

Dramatycznie wygląda tylko Dalbert, ilość pomruczeń na San Siro dziś w reakcji na jego spowalnianie akcji lub przyjęcie na 2m zamiast 20cm była ogromna. Póki co mnie tylko drażni.
Nie jest aż tak źle, troche się dawał ogrywać i widać w nim niepewność, ale dzisiaj, szczególnie w drugiej połowie, wyglądał naprawdę spoko
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Raffal »

widać brak pewności siebie, mała ilość wypadów do przodu ale widać w nim potencjał jakiego nie było tu od xxx lat.
Uważam ze warto inwestować w niego minuty i z każdym meczem bedzie lepiej.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Ciężko się nie zgodzić z Raffalem i tyle
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: fcinter.pl »

Piekny mecz Interu I wspaniale zwyciestwo. Oby tak dalej
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

Mateusz_Dusinski pisze:Piekny mecz Interu I wspaniale zwyciestwo. Oby tak dalej
:cool:
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Chuchu »

Długo na farcie nie da się jechać, a już na pewno nie cały sezon. Mamy duży potencjał w ofensywie, ale w ogóle go nie wykorzystujemy, szybkie akcje z wymianą piłki kończą się zazwyczaj na 3. podaniu. Trener musi nad tym pracować.
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

Chuchu pisze:Długo na farcie nie da się jechać, a już na pewno nie cały sezon.
O tym cały czas piszę, ale zostaję atakowany przez sławnych użytkowników tego forum, a w szczególności SB. Natomiast wiedzę o calcio mam ponad przeciętną i argumentami morduję ich wszystkich.

Może forma jest szykowana na dalszą część sezonu?
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: maverik »

Kolejny mecz w którym nic nie pokazujemy w ataku. Ataki są strasznie wolne, wręcz slamazarne, ciężko się to ogląda niestety. Najlepiej w środku pola wyglądał Brozović, ciekawe czy to ze względu na to, że nie grał w ostatnich meczach, czy po prostu forma Valero, Mario i reszty środkowych dużo odbiega od ideału.
Z drugiej strony Genoa poza strzałem Laxalta w drugiej połowie nam nie zagroziła, także 3 punkty się nam należały, szkoda, że w takim stylu, ale tu chodzi nie o styl, a o punkty.
Fajna zmiana Karamoha, Candrevie przyda się troche odpoczynku, to samo tyczy się Valero i chyba Vecino. Równie dobrze zaprezentował się Eder, który wprowadza dużo ożywienia do naszych ataków i fajnie jakby pograł z Benevento.
Kolejny raz muszę pochwalić Spallettiego za reagowanie na sytuacje boiskowe. Zawsze zmienia najsłabszych na boisku i zawsze wie, czego drużyna potrzebuje do końcowego triumfu. Efekt? W ostatnim kwadransie gry strzeliliśmy 8 z naszych 12 bramek w tym sezonie, z czego minimum jedna w każdym spotkaniu.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: KoBa »

Chuchu pisze:Długo na farcie nie da się jechać, a już na pewno nie cały sezon.
No ale nie przesadzajmy już z tym fartem. Spall zareagował, zmienił najsłabszych, jeden z wprowadzonych wywalczył rzut rożny, drugi stworzył zeń sytuację dla D'Ambrosio i strzeliliśmy gola. Mecz trwa 90 minut.To prawda, zagraliśmy słabo, wolno, i zbyt sztywno, ale z punktu widzenia Genoi ciężko mówić o pechu.

Farta mieliśmy w Bolonii.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Seba »

Warto odnotować, że w każdym z dotychczasowych spotkań strzeliliśmy bramkę w ostatnich 15 minutach (w tym 4 po 85 minucie). Na pewno jest to jakiś pozytyw. Gra wygląda jak wygląda, ale widać, że nie odpuszczamy do końca.
Obrazek
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Minister »

NIektórzy chyba zapomnieli o główce Pellegriego i kilku innych groźnych sytuacjach, które mimo wszystkko Geno stworzyła, a brakowało niewiele żeby lepiej je wykończyć. Nie oszukujmy się i nie wybielajmy na siłę, bo poza strzałem Ivana w pierwszych minutach nie stworzyliśmy pół sytuacji, no chyba, że akurat wtedy jak mi się stream zaciął ;)

Nasze 4-3-3 to taki beton, że nawet tak tragiczna Genoa mądrym przesuwaniem pluła nam w mordę na nasze "ataki". Tą naszą schematyczną grę bokami znają już chyba wszyscy trenerzy w Italii i poza nią.

Podobała mi się reakcja trenejro na wydarzenia, zmiany jak najbardziej trafione aczkolwiek fatalnyantonio powinien już po przerwie odpocząć. Mam tylko nadzieję, że to już była ostatnia szansa jaką dał Candrevie i teraz od pierwszej minuty zobaczymy czarnego, to samo tyczy się Edera, którego chciałbym zobaczyć od początku obok Icardiego co da dodatkowo tak krytykowanemu Argentyńczykowi więcej możliwości i swobody.

Mierzi mnie strasznie to nasze ustawienie, bo każdy mecz gramy z typową "10", która jest całkowicie bezproduktywna, omijana i widnieje jedynie na papierze. Ta pozycja od zawsze kojarzyła mi się z kimś kto w każdej sytuacji potrafi utrzymać się przy piłce i jest łącznikiem miedzy pomocą, a atakiem, to do niego grane są piłki przeszywające i rozdzierające linię pomocy. U nas nie ma na razie pół zawodnika, który mógłby zająć tą pozycję, bo Valero jak i zbawiciel Mario są w opłakanej dyspozycji. Dlatego w to miejsce wolę wrzucić przebojowego Edera, który bez dwóch zdań przyczynił się do zwycięstwa, bo wszedł i rozruszał, narobił szumu z przodu, aż miło było patrzeć jak facetowi się chce.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: ZnawcaCalcio »

Ja bym chętnie zobaczył nas w ustawieniu 4-4-2 z Icardim i Ederem w ataku. Eder odciążyłby trochę Ikara i może lepiej by to wyglądało(tak jak w repr. Polski). Na Benevento wyszedłbym w takim składzie:
Handa Ambroży-Skriniar-Miranda-Dalbert/Nagatomo Perisik-Vecino/Gaga-Valero/J.Mario-Kamaroh Eder-Icardi
Z pomocą mam duży problem i nie wiem jakby to rozwiązał Spalletti, bo tak naprawdę żaden z środkowych pomocników nie zasłużył na grę w następnej kolejce...
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: KoBa »

Minister pisze: Nie oszukujmy się i nie wybielajmy na siłę, bo poza strzałem Ivana w pierwszych minutach nie stworzyliśmy pół sytuacji, no chyba, że akurat wtedy jak mi się stream zaciął ;)
Musiał Ci się zatem zaciąć na słupku Broza, strzale zza 16 Edera i kolejnej sytuacji Edera gdzie zabrakło mu centymetrów żeby zamknąć wrzutkę na krótkim rogu :) Dobrą okazję miałby też Candreva, gdyby przyjął piłkę, ale dla wczorajszego Candrevy to było za trudne no i możemy policzyć strzał Karamoha. Po naszej bramce gra się zmieniła, więc ten okres zostawiamy.
Pełna zgoda, że nie wolno nam wybielać wczorajszej żenady, ale nie wyginajmy też faktów w druga stronę.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Minister »

KoBa pisze:
Minister pisze: Nie oszukujmy się i nie wybielajmy na siłę, bo poza strzałem Ivana w pierwszych minutach nie stworzyliśmy pół sytuacji, no chyba, że akurat wtedy jak mi się stream zaciął ;)
Musiał Ci się zatem zaciąć na słupku Broza, strzale zza 16 Edera i kolejnej sytuacji Edera gdzie zabrakło mu centymetrów żeby zamknąć wrzutkę na krótkim rogu :) Dobrą okazję miałby też Candreva, gdyby przyjął piłkę, ale dla wczorajszego Candrevy to było za trudne no i możemy policzyć strzał Karamoha. Po naszej bramce gra się zmieniła, więc ten okres zostawiamy.
Pełna zgoda, że nie wolno nam wybielać wczorajszej żenady, ale nie wyginajmy też faktów w druga stronę.


A sorry, słupek wypadł mi z głowy :) nie zmienia to faktu, że właściwie nie stworzyliśmy sobie 100% sytuacji(nie z przypadku) już drugi mecz z rzędu. Genoa nie zasłużyła na porażkę, a my na wygraną, remis z lekkim wskazaniem na nas. Wiadomo punkty cieszą, nawet takie wymęczone, ale jak przypomnę sobie męczenie punktów z zeszłego sezonu to nie widzę świetlanej przyszłości.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Też jestem tego zdania co Minister. Klarownych sytuacji strzeleckich stwarzamy stanowczo za mało. W trzech ostatnich spotkaniach ze słabeuszami Inter oddał 13! celnych strzałów na bramkę. Można pisać, że był słupek Brozo itp ale to nie zmieni faktu, że nasz atak funkcjonuje źle. Aż prosi się o zmiany na Benevento i to o początku. Wczorajszy bardzo dobry debiut Karamoh pokazuje, że jest on realną alternatywą dla strasznie schematycznie grającego Candrevy. Młody jest szybki, przebojowy, nie unika dryblingów przez co jest zdecydowanie trudniejszy do zatrzymania. Eder też wydaje się być w formie i zasługuje na szansę w dłuższym wymiarze czasowym. Przynajmniej widać, że chłopu tak po prostu się chce. Na szczęście Spal jest ogarnięty i myślę, że zmiany w składzie nastąpią.
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: VVujek »

Farta mieliśmy tylko z Bologna.Widze że nikomu to nie przejdzie przez palce więc ja to napiszę, DD wywalczył nam 3 punkty w tym meczu. ĄaAAA bym zapomniał ,kolejny fatalny mecz Icardiego to już 3 on nie może tak grac i eder powinien dostać swoją szanse.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Minister »

Tak WYWALCZYŁ, normalnie wydarł, wygryzł, wyszarpał po prostu DD WYYY !! Jak dobrze, że mamy w składzie tego wahadłowego tzn.bocznego obrońce...tzn.ofensywnego bramkarza Daniele!
VVujek
Posty: 382
Rejestracja: 4 mar 2012, 23:51

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: VVujek »

Minister pisze:Tak WYWALCZYŁ, normalnie wydarł, wygryzł, wyszarpał po prostu DD WYYY !! Jak dobrze, że mamy w składzie tego wahadłowego tzn.bocznego obrońce...tzn.ofensywnego bramkarza Daniele!

Fantastyczny komentarz
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Gra ofensywna to od lat nasz wielki problem. Nawet nie marzę o tym jak swoje akcje rozgrywa Napoli, ale Inter po prostu robi to przetragicznie. Po prostu meczymy tak bule że aż sie rzygać kurva chce. W 2 na 3 ostatnie mecze Icardi nie oddał żadnego strzału. Czy trzeba o lepszy komentarz? Fajnie że jest te 16 pkt ale z doświadczenia wiem, że z taką grą punktowanie się szybko skończy. Po prostu nie ma cudów. Nadzieja w Spallettim że wcześniej to ogarnie.
meinenameislottar
Posty: 47
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: meinenameislottar »

Nie zapominajmy, że D'Ambrosio został powołany do kadry Włoch i jest tam kluczową postacią. Rozegrał w niej całe 0 oficjalnych spotkań co
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

meinenameislottar pisze:Nie zapominajmy, że D'Ambrosio został powołany do kadry Włoch i jest tam kluczową postacią. Rozegrał w niej całe 0 oficjalnych spotkań co
Przypominam, że to najsłabsza Italia chyba od wieków... Italia, w której gwiazdą jest pożal sie Boże Candreva...
ODPOWIEDZ