6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Tutaj sobie rozmawiamy na temat nadchodzącego i ostatniego meczu Nerazzurrich
maverik
Posty: 623
Rejestracja: 27 sie 2012, 03:27

6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: maverik »

Inny scenariusz niż pewne 3 punkty nie wchodzi w grę. Genoa beznadziejnie rozpoczęła sezon, ani razu nie wygrali, a posada trenera Jurica jest zagrożona.
Co do składu liczę, że będzie się różnił od tego z Bologna, najlepiej z Mario na ławce, bo jak gra od 1 minuty to niestety jest słabo. Albo 4-3-3 z pomocą Gagliaridini/Valero Vecino Brozovic, albo 4-4-1-1 z Ederem za Icardim.
Myślę, że wygramy ze spokojem, piłkarze zdarzyli wypocząć, kibiców pewnie będzie około 60 tysięcy, więc typuje 3:1.
Rok temu było 2:0 po dwóch golach Brozo. Mecz będzie transmitowany na Eleven.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: BAGGIO1 »

Również liczę na pozytywną reakcję zespołu po dwóch słabszych występach. Powinno być bardzo pewne 2 lub 3 do 0 niezależnie w jakim zestawieniu wyjdziemy. Cieszę się, że w Genoi jeszcze nie nastąpiła zmiana trenera (Mazzari?), bo wiadomo jak to czasem z efektem nowej miotły bywa. Po cichu liczę na debiut Karamoh'a, który mógłby pokazać, że jest niezłą alternatywą dla Candrevy, przynajmniej na mniej wymagających przeciwników, bo w to, że wskoczy od razu do składu nie wierzę.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Klinsi64 »

Ważniejszy od rozmiarów zwycięstwa będzie powrót do dobrej ofensywnej gry,nasi po 2 kolejkach uwierzyli,że kolejne 5 meczów z gówniakami same się wygrają.Myślę że kilkadziesiąt tysięcy na Meazza poniesie naszych.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: KoBa »

Klinsi napisał mądre słowa, 3 pkt. nie podlegają dyskusji - ale ważniejsze to odzyskać utraconą w ostatnich 2 tygodniach tożsamość na boisku, odzyskać styl i pewność siebie w środku pola. Dlatego wydaje mi się, że Spall nie zrobi zmiany ustawienia lub roszad, przynajmniej nie od razu.

Żarty się skończyły, brak zwycięstwa i spadamy z pudła.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

Proste, Inter z ostatnich 6 sezonow potknąłby się na którymś z dwóch czekających nas teraz meczy. Nie bądźmy tamtym Interem. Trzeba nabijać punkty z takimi zespołami, nie ma zmiłuj.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piter »

nie chce mi sie nic pisać, może po prostu weźmy wygrajmy i ostro ich obijmy co
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

Piter9702 pisze:może po prostu weźmy wygrajmy i ostro ich obijmy co
"Mocno obijmy" nie pasuje do Interu. Przeczuwam kolejną męczarnie bez polotu i finezji. Jeśli strzelimy bramkę to pewnie eko gra się załączy i wtedy kilka akcji Genoi, które spowodują drżenie o końcowy wynik. Myślę, że na Mecca wygramy.

Ja pojmuje calcio w stopniu zaawansowanym.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Lopez »

Myśle,że po meczach z Crotone i Bolonią Spal wyciągnie wnioski i zobaczymy lepiej grający Inter,ale nie spodziewam się od razu "fajerwerków". Jeśli nawet nie będziemy grać troszke lepiej to i tak muszą i będą 3pkt.

U siebie musimy wygrywać bo to podstawa do osiągnięcia celów jakie mamy na ten sezon.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Alfa »

genoa jest w rozsypce jeden z gorszych startow przez 40 lat bodajze, trener na wylocie, macar juz zaciera rece, takze nic tylko rozjebac w drobny mak i przypieczetowac transfer macara do genui
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Stachoo »

Znając nasze "szczęście" co do formy bramkarzy drużyn przeciwnych - Perin zagra mecz sezonu i skończy się na 0 - 0.

Przeczuwam remis lub wymęczone zwycięstwo 1 - 0.
TomikoPTB
Posty: 126
Rejestracja: 25 sty 2014, 19:52

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomikoPTB »

Tylko pewne zwycięstwo ! Kim jest dziś Genoa ! Siusiaki nic więcej , jedziemy walcem ! Maurito strzelaj ! FORZA
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Dzyl »

Pokazują nas na Eleven?
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

Dzyl pisze:Pokazują nas na Eleven?
Tak. Eleven Extra.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: fcinter.pl »

W sumie to tez nie chce mi sie za bardzo rozpisywac, mam nadzieje ze Inter pokona tak samo lekko genoe jak ja wdrapalem sie dzisiaj na szczyt sniezki. Jednoczesnie pozdrawiam manka I nasira, kontenplacja calciobz wamI przez telefo jest niesamowita, dzisiaj padl rekord, 59 minut z mankiem na sluchawce osz kurza twarz!

//

Rozumiem euforię i podniecenie związane z osobą mankafci ale proponowałbym używać bardziej kulturalnych stwierdzeń. - AF
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Jaszczu91 »

Kolejny katastrofalny mecz w wykonaniu naszych... wyglądało to jeszcze gorzej niż z Bologna. Ogólnie zespół notuje regres formy od pierwszej kolejki. Pozytyw jest taki że mamy 16 punktów a zaslugujemy może na 10...
Dzisiaj w środku pomocy graliśmy dwa razy za wolno i brakowało jakiegoś elementu zaskoczenia. Więcej było gry w wszerz boiska i byłem pewien że jeśli szczęście się uśmiechnie i wpadnie gol to tylko po stałym fragmencie gry. No i stało się i uniknelismy kompromitacji.
Dużo pracy przed Spalem żeby nasza gra ofensywna wyglądała dobrze. Przynajmniej o obronę ze Skriniarem nie trzeba się bać.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: miniu86 »

"Ja pierdolę" - nie jestem w stanie policzyć ile razy podczas meczu wypowiedziałem te słowa chowając twarz w dłoniach:
Widziałem dzisiaj Inter z ostatnich kilku sezonów i to mnie bardzo martwi. bardzo mało brakowało, a zaliczylibyśmy pierwszy haniebny wynik, który to zwiastuje od kilku lat tylko jedno - gówniany sezon.

Nie ma się z czego cieszyć bo tak to Inter może wygrywać na wyjeździe z Bolonią, a nie jako murowany faworyt na własnym boisku. Brak stylu to mało powiedziane. Genoa paraliżowała budowanie naszych akcji jako takim pressingiem, próby gry kombinacyjnej w naszym wykonaniu to katastrofa - dwa odbicia piłki i strata za każdym razem.
Icardi o królu strzelców może pomarzyć przy tak małej liczbie okazji i strzałów na bramkę podczas meczu. Słowem Nasza ofensywa to jest gówno i kabaret.

Dzisiaj punkty uratował nam strzał młodego Francuza i rożny, który w ten sposób dostaliśmy. Spalletti musiał desperacko ratował się nim, a później beznadziejnym ostatnio Jao Mario. To wiele mówi.
Pozytywnie Eder, Brozovic i właśnie Karamoh. Wszyscy trzej ożywili naszą grę. Spalletti powinien przemyśleć czy nie korzystać z nich od 1 minuty.

Podsumowując, widzę bardzo dużo niepokojących oznak, które pojawiały się w ostatnich sezonach i które zwiastują zawsze jedno - gówniany sezon. Niestety, ale w obecnym Interze brakuje tego na co latem zabrakło pieniędzy, czyli klasy i odrobiny magii. Na chwilę obecną stawiam z oczywistych względów Romę ponad nami, a i mocno zastanawiam się nad Lazio.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Dzonyy »

miniu86 pisze:"
Podsumowując, widzę bardzo dużo niepokojących oznak, które pojawiały się w ostatnich sezonach i które zwiastują zawsze jedno - gówniany sezon. Niestety, ale w obecnym Interze brakuje tego na co latem zabrakło pieniędzy, czyli klasy i odrobiny magii. Na chwilę obecną stawiam z oczywistych względów Romę ponad nami, a i mocno zastanawiam się nad Lazio.
Ja osobiscie nie wyobrazam sobie nas wyzej niz Lazio czy Roma. Szczescia nam wkoncu braknie i bedzie jak co sezon...

NIestety kolejny raz od kompromitacji dzieli nas fartowna bramka...
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Stachoo »

Minus - Dalbert

Mega minus - Candrzewo

Plus - Eder, Karamoh

Mały plus - Brozović

Ogólnie gra tragiczna, nie dało się tego oglądać. Myślę, że gdyby Perisić wpakował bramkę w 30 sekundzie mecz wyglądałby inaczej.

Brawo dla młodego francuza - świetna zmiana, mam nadzieję, że usadzi na ławce do końca sezonu tego drewniaka na prawej stronie.
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Seba »

Spodziewałem się więcej po Valero. Myślałem, że w końcu Inter pozyskał reżysera z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem mamy dziadka, który sobie truchta, a jego rozgrywanie ogranicza się do wycofywania piłki.

Icardi jeszcze sporo musi się nauczyć. Skuteczności oraz instynktu strzeleckiego nie można mu odmówić, ale cała reszta, czyli technika, gra bez piłki, dynamika, balans itp. momentami na poziomie Serie B.

Podobało mi się wejście Edera - zaangażowanie, dynamika, uderzenia, próba gry kombinacyjnej. Ciekawi mnie dalszy los Karamoh'a. Pokazał, że ma coś, czego nie ma reszta, czyli finezję i polot. Może być przydatny w końcówkach spotkań. Jego zagrania są niekonwencjonalne i przeciwnicy muszą się napocić, aby go zatrzymać. Candrevy dla przykładu nie trzeba zatrzymywać, bo on sam się zazwyczaj zatrzymuje...

Teraz koniecznie zlać Benevento oraz Milan, bo w Neapolu najprawdopodobniej czeka nas pierwszy łomot w tym sezonie.
Obrazek
TomHardy
Posty: 468
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: TomHardy »

majonez87 pisze:
Piter9702 pisze:może po prostu weźmy wygrajmy i ostro ich obijmy co
"Mocno obijmy" nie pasuje do Interu. Przeczuwam kolejną męczarnie bez polotu i finezji. Jeśli strzelimy bramkę to pewnie eko gra się załączy i wtedy kilka akcji Genoi, które spowodują drżenie o końcowy wynik. Myślę, że na Mecca wygramy.

Ja pojmuje calcio w stopniu zaawansowanym.
A nie mówiłem?
Seba. pisze:Candrevy dla przykładu nie trzeba zatrzymywać, bo on sam się zazwyczaj zatrzymuje...
Dokładnie.
Stachoo pisze:
Mega minus - Candrzewo

Brawo dla młodego francuza - świetna zmiana, mam nadzieję, że usadzi na ławce do końca sezonu tego drewniaka na prawej stronie.
Dokładnie co.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: hbk »

Najważniejsze, że udało się zdobyć trzy punkty.
Dobre wejście Edera i Karamoh, dobrze grał Brozovic.
Nielcizne plusy to czyste konto i podobał mi się powrót Icardiego i interwencja w naszym polu karnym. Ale do gryzienia trawy u wszystkich zawodników ejszcze trochę brakuje.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: BAGGIO1 »

Kolejny fatalny mecz w naszym wykonaniu. Fakt są cenne 3 pkt., ale nie ma się co na to oglądać, bo Mancini też do pewnego momentu punktował, a jak się posypało to na grubo ... Mam nadzieję, że Spal to ogarnie możliwie szybko, bo tak grać zwyczajnie nie możemy. Chyba musi pokombinować z formacją z drużynami nastawionymi na murowanie bramki, bo aktualnie to jesteśmy przewidywalni do bólu. Martwi Valero i Vecino, bo oni zamiast napędzać akcje, dawać prostopadłe piłki to hamowali grę. Oby to co gramy wystarczyło na Benevento... Jeśli do derbów nasza gra nie ulegnie zmianie to czeka nas niezły "hit".
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Odet »

Pierwszy raz aż tak miałem. Jak? przysypiałem w pierwszej połowie, na przerwę poszedłem się położyć i... wstałem teraz.
Pozdr.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Lopez »

Odet pisze:Pierwszy raz aż tak miałem. Jak? przysypiałem w pierwszej połowie, na przerwę poszedłem się położyć i... wstałem teraz.
Pozdr.
Panie!Ja tak często miałem w tamtym sezonie :]

Dobrze zacytowali kogoś komentatorzy Eleven,że "aż oczy krwawiły" patrząc na naszą gre.Spodziewałem się lekkiej poprawy stylu gry w stosunku do meczów z Crotone i Bolonią,niestety się zawiodłem.

Patrząc z drugiej strony jesteśmy pod formą od 3 meczów,ale jednak zdobyliśmy 7pktów.Cieszy,że jednak udało się wygrać.Na pewno na plus postawa Brozovicia,Karomy i Edera.Chciałbym obydwoje zobaczyć w meczu z Bonavento od pierwszej minuty. Karombola na prawym skrzydle,Edera za Ikarem.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Wygląda to na razie bardzo podobnie do kolosa na glinianych nogach Manciniego sprzed dwóch lat. A właściwie to gorzej. Nie zasłużyliśmy na te 16 punktów. Do roboty.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

Piekarz pisze:Wygląda to na razie bardzo podobnie do kolosa na glinianych nogach Manciniego sprzed dwóch lat. A właściwie to gorzej. Nie zasłużyliśmy na te 16 punktów. Do roboty.
Strzelamy więcej bramek, mamy lepszą kadrę (lepszą obronę szczególnie), więcej punktów i tworzymy więcej sytuacji (wiadomo nie w każdym meczu) - w którym miejscu gorzej to wygląda?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piekarz »

Orzeu pisze:
Piekarz pisze:Wygląda to na razie bardzo podobnie do kolosa na glinianych nogach Manciniego sprzed dwóch lat. A właściwie to gorzej. Nie zasłużyliśmy na te 16 punktów. Do roboty.
Strzelamy więcej bramek, mamy lepszą kadrę (lepszą obronę szczególnie), więcej punktów i tworzymy więcej sytuacji (wiadomo nie w każdym meczu) - w którym miejscu gorzej to wygląda?
Na boisku
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Piter »

Piekarz przypomnij sobie Inter manciniego jak potrafiliśmy mieć cały czas po jednej okazji w meczu i wyglądało to co najmniej gównianie, a tutaj w drugiej połowie już zaczęliśmy grać w miarę dobrze i z biegiem czasu się rozkręcać. Problemem jest to, że my ciągle nie potrafimy zdominować meczu jak z fiorentiną i Spalletti ma dużo roboty przed sobą
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Orzeu »

Piekarz pisze:
Orzeu pisze:
Piekarz pisze:Wygląda to na razie bardzo podobnie do kolosa na glinianych nogach Manciniego sprzed dwóch lat. A właściwie to gorzej. Nie zasłużyliśmy na te 16 punktów. Do roboty.
Strzelamy więcej bramek, mamy lepszą kadrę (lepszą obronę szczególnie), więcej punktów i tworzymy więcej sytuacji (wiadomo nie w każdym meczu) - w którym miejscu gorzej to wygląda?
Na boisku
no właśnie Piter powyżej ma chyba rację.
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Re: 6. kolejka Serie A: Inter - Genoa

Post autor: Slepy »

Zaufajcie mi. Dobrze jest.

2010-11 - 11
2011-12 - 4
2012-13 - 12
2013-14 - 14
2014-15 - 8
2015-16 - 15
2016-17 - 11
2017-16 - 16

To ilości punktów po sześciu kolejkach poszczególnych sezonów. Oczywiście, sześć kolejek to w gruncie rzeczy nic, bo można jechać na fali dobrej formy (zdarza się to nawet słabym zespołom) jak i być zwyczajnie w dołku (co zdarza się najlepszym, jak ostatnio Realowi). Nie zmienia to faktu, że na tę chwilę oprócz narzekania na styl, to na sytuację zespołu narzekać nie można.

1. Mamy komfortową sytuację w tabeli
2. Nie mamy problemu z kontuzjami
3. Część wartościowych zawodników jeszcze nie pokazała lepszej strony (Eder, Candreva, Gagliardini)
4. Mamy trzeźwo myślącego gościa na ławce

Dramatycznie wygląda tylko Dalbert, ilość pomruczeń na San Siro dziś w reakcji na jego spowalnianie akcji lub przyjęcie na 2m zamiast 20cm była ogromna. Póki co mnie tylko drażni.

Gramy słabo ale nie wymagajmy od drużyny zbyt wiele. Do potentatów europejskich nam daleko jak z Warszawy do Bombaju. Musimy dalej ciułać punkty, tym sposobem doczłapiemy się do TOP4. Nie wierzę że oba zespoły z Rzymu zagrają sezony godne CL, a Milan niespecjalnie martwi swoją grą póki co.

Gdy Europa rozpędzi się na dobre, to będzie czas by odskoczyć kandydatom do TOP4, trzeba pilnować ogona za Napoli i Juventusem (jedni i drudzy są - trzeba przyznać - niesamowici).
ODPOWIEDZ