Mercato

To co każdy kibic lubi...
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: hQ »

Dodo, Taider, Schelotto, Nagatomo, Juan Jesus, Vidic, Longo. Za każdego z nich nawet po 2 mln uzbierać i mamy 14 mln. Do tego można przecież definitywnie pozbyć się wspomnianego Pereiry. Nie wiadomo dalej co z Alvarezem. Ze sprzedaży tych zawodników powinniśmy uzbierać pieniądze na wykupienie Szwajcara (bo rozumiem, że jeszcze nie jest wykupiony).

Swoją drogą nie ma jeszcze sierpnia nie ma, a pozbyliśmy się Jonathana, Campagnaro, Felipe, Krhina, Obiego, Kuzmanovicia, Silvestre, Botty. Fenomen, a teraz pomyślmy co by było z Brancą.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

W kwestii zakupów uważam że sprowadzenie Jojo powinno być naszym ostatnim transferem do klubu. Im więcej nowych twarzy, tym większy problem ze zgraniem.
Nie gramy w pucharach więc to co mamy wystarczy. Perisic (drogi) czy Melo (drogi w utrzymaniu, może lepiej postawić na Gno) wydają mi się zbędni.
Najważniejsze pozycje (obrońca, def pomocnik, napastnik wspomagający Icara) wzmocnione.

Teraz tylko sprzedawać, co tam Mancio chce.

Pozdr.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Z tym Melo to chyba jakieś nieporozumienie. Facet ma 32 lata i jest zwykłym przeciętniakiem. Jaki jest więc sens płacenia mu pensji 3 mln ? Lepiej dać szansę młodemu Gno, który prezentuje się naprawdę dobrze, już gdy Mancio na niego stawiał pod koniec sezonu bardzo imponował mi pewnością siebie w grze z mocniejszymi rywalami.
ekspert
Posty: 53
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: ekspert »

Odet pisze:W kwestii zakupów uważam że sprowadzenie Jojo powinno być naszym ostatnim transferem do klubu. Im więcej nowych twarzy, tym większy problem ze zgraniem.
Przydałby się jeszcze ten boczny obrońca jakiś, może Clichy? Bo Montoya to żadne wzmocnienie.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: eKubaL »

Odet pisze:W kwestii zakupów uważam że sprowadzenie Jojo powinno być naszym ostatnim transferem do klubu. Im więcej nowych twarzy, tym większy problem ze zgraniem.
Nie gramy w pucharach więc to co mamy wystarczy. Perisic (drogi) czy Melo (drogi w utrzymaniu, może lepiej postawić na Gno) wydają mi się zbędni.
Najważniejsze pozycje (obrońca, def pomocnik, napastnik wspomagający Icara) wzmocnione.

Teraz tylko sprzedawać, co tam Mancio chce.

Pozdr.
Jeśli pozbędziemy się Shaqieriego to warto pomyśleć o kimś do ofensywy, bo Icardi, Jovetic, Palacio i Biabiany to trochę mało.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Dobrze, że telenowela Salaha dobiegła do mety. Wszystkim będzie lżej na żołądku.
Co prawda wolałbym, żeby jego nazwisko widniało obok Icardiego, Jovetica i Palacio no ale najwidoczniej nie było to możliwe.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mercato

Post autor: Minister »

Szkoda chłopa, ale takie życie, Fiorka się obsrała i to ich śmieszne ultimatum na pewno znacząco przyczyniło się do kierunku transferu Egipcjanina. Pytanie tylko komu sufit na łeb się "spadł", że Melo praktycznie zaklepany??!!
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

miniu86 pisze:Dobrze, że telenowela Salaha dobiegła do mety. Wszystkim będzie lżej na żołądku.
Co prawda wolałbym, żeby jego nazwisko widniało obok Icardiego, Jovetica i Palacio no ale najwidoczniej nie było to możliwe.
ja tam jestem szczęśliwy, dla mnie to taki jeździec bez głowy (mogę się mylić) :) pasuje do Romy (czyt. Gervinho)
ekspert pisze: Przydałby się jeszcze ten boczny obrońca jakiś, może Clichy? Bo Montoya to żadne wzmocnienie.
wolę na LO JJ, przynajmniej zna klub, kolegów, język, trenera, ligę (a jest jeszcze DD i Santon)

Pozdr.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: hQ »

Odet, ten jeździec bez głowy wszedł do nowej ligi i zanotował 6 goli i 3 asysty w 16 meczach. Dla porównania nasz znający klub i ligę i kolegów i język napadzior Rodrigo Palacio w 35 spotkaniach kropnął aż 8 goli i miał 8 asyst.

Ja nie wiem, ale mam wrażenie, że dla każdego szybki, zwinny skrzydłowy, który nie boi się zaryzykować i wejść w drybling w dwóch-trzech zawodników jest jeźdźcem bez głowy. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa, a z przodu nam potrzeba ryzykantów, którzy kiwną, zrobią przewagę i stworzą sytuację. Cały sezon graliśmy do bólu przewidywalnie, piłka wszerz i wrzutka w pole karne.

Ja tam nie przepadam za Clichym. Jeśli miałbym brać lewego obrońcę z City to raczej Kolarova. Gościu też zna ligę, trenera, język też chyba ogarnia :P No i ma świetną lewą nogę. Tylko, że 29 lat.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

hQ

wiem, znam fakty, ale poczekajmy co teraz Salah pokaże. Nie chciał go Mou, może miał jakiś powód. Dziś się cieszę, że Egipcjanin trafi do Romy, za pół roku(rok) mogę żałować. Mam tego świadomość.

Dla Koralowa miejsce z Interze zawsze powinno się znaleźć (same pozytywy, o których wspomniałeś) Ale czy taki transfer jest w ogóle możliwy??

Pozdr.
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Jak dla mnie Inter ma wystarczającą kadrę i powinien teraz skupić sie na tym żeby mądrze i jak najdrożej sprzedać tych, którzy są nie potrzebni. Boki obrony nie są wcale złe. Kluczem było wzmocnić środek i to stało się już faktem. D'Ambrosio, Santon, Montoya i Jesus na boki i na środek Murillo, Miranda, Ranocchia i Andreolli. Pozbyć się Vidicia, który zbyt dużo zarabia, Nagatomo i Dodo.
W pomocy pozostawić Shakiriego i dać sobie już spokój z tym Perisiciem. Dla mnie wypychanie na siłę Szakiry to mega nie profesjonalne zachowanie ze strony Interu. Nawet nie dostał szansy i już Mancio go skreślił. Musiało się stać coś o czym nie wiadomo... a szkoda.
W ataku mamy wzmocnienie w postaci Jojo i życzmy mu zdrowia. Biabiany też jest jakąś alternatywą więc tutaj też jest ok. Nie ukrywam że osobiście liczę na Palacio. Po wyleczenieu urazu w tym roku kalendarzowym grał bardzo dobrze i oby tak pozostało.
Obecnie mamy 31 zawodników w kadrze pierwszego zespołu więc licząc że nikt nie przyjdzie (Melo) musimy się pozbyć 6 zawodników. Ja bym odstrzelił Vidicia, Nagatomo, Dodo, Taidera, Schelotto i Longo a Puskasa dać na wypożyczenie.
Koziolek
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2006, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Koziolek »

Jaszczu91 pisze:Jak dla mnie Inter ma wystarczającą kadrę i powinien teraz skupić sie na tym żeby mądrze i jak najdrożej sprzedać tych, którzy są nie potrzebni.
Zgadzam się. Wolałbym dać grać sprawdzonemu, całkiem solidnemu D'Ambrosio niż liczyć, że odpali np. Clichy. Podobna sytuacja: Shaqiri - Perisić, czy Medel - Melo. Dużo cienkich bolków już odeszło, ale nadal bardzo dużo pracy przed Ausilio. Ewentualnie, gdyby trafiłaby się niezła cena za Perottiego, można by go wziąć, byłby niezłą alternatywą na granie 4-2-3-1. Mamy w składzie sporo ludzi nieznających ligi, nieznających języka, więc jeśli już kogoś brać to byłbym za kimś, kto pograł już z sukcesami w Serie A.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Dzeko chyba w Romie. Trochę strach ile tam teraz bramek się może sypać.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

miniu86 pisze:Dzeko chyba w Romie. Trochę strach ile tam teraz bramek się może sypać.
juve i Roma mają zaklepane 2 pierwsze miejsca,o 3 walczymy my,milan,Napoli i być może Lazio,choć w sparach leje ich każdy(wiem,wiem nas też,ale nie Vicenza,Sigma,Mainz i Anderlecht) nie będzie lekko :)
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Oglądałem wczoraj mecz Juventusu z OM i według mnie walka o Scudetto w tym roku będzie bardzo wyrównana. Juventus bez mózgu Pirlo i serca Vidala prezentował się marnie w pomocy a w ataku mają dobijacza Mandzukicia i wciąż tylko talent czyli Dybale. Ci zawodnicy sami meczu nie wygrają, tak jak robił to ostatnio Tevez. Kontuzje złapał jeszcze Khedira i Chiellini wiec Juventus przynajmniej na początku sezonu będzie miał pod górkę.
Roma jak ściągnie Dzeko będzie dla mnie faworytem w walce o mistrzostwo.
Mora
Posty: 2589
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Juventus spokojnie wygra ligę, Roma spuchnie jak zwykle.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Mercato

Post autor: Fanatyczny »

Ja bym taki spokojny nie był o te mistrzostwo Juve. Odszedł Vidal Tevez Pirlo.. co prawda przyszło kilku ciekawych zawodników, ale mam wrażenie że ten skład nie jest tak mocny. Konkurencja nie śpi. Szykuję się nam najciekawszy sezon od kilku dobrych lat.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Salah, Iturbe, Falque, Ibarbo, Florenzi, Gervinho - sporo skrzydłowych ma Roma. Ze dwóch moglibyśmy sobie pożyczyć.
AlwaysRemember
Posty: 1468
Rejestracja: 4 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: AlwaysRemember »

miniu86 pisze:Salah, Iturbe, Falque, Ibarbo, Florenzi, Gervinho - sporo skrzydłowych ma Roma. Ze dwóch moglibyśmy sobie pożyczyć.
Albo chociaż jednego - Salaha.:D Ale chyba nam go nie puszczą.:P
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mercato

Post autor: Minister »

Jak dla mnie możemy już nikogo nie kupować, byleby pozbyć się z 4-5 nieudaczników, którzy w większym lub mniejszym stopniu nadszarpują budżet klubowy o zaniżaniu poziomu sportowego nie wspominając. Mimo, że nasza kadra, a raczej jej formacja przednia wyglądają blado na tle innych zespołów chcących coś zwojować w zbliżającym się sezonie, to uważam, że pozbycie się fusów to nasz priorytet i obowiązek!! Jak nikt ich nie chce to dopłacić i oddać na siłę. W wymienianie nazwisk nie będę się bawił, bo każdy z nas wie o jakich miernotach mówię.

Ps. Przód wygląda "blado", bo w zasadzie pozostał taki sam jak w poprzednim sezonie, a doskonale wiemy jaką mieliśmy siłę rażenia w minionym sezonie.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Icardi,Jovetic, Shaqiri, Palacio, Biabiany to nie tak źle, gorzej jak za Shaqiriego dojdzie Perisić :D
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

naszym problemem był nie atak (Icardi najlepszy strzelec ligi), a OBRONA (to co wypracowaliśmy w ataku traciliśmy przez głupie babole z tyłu).

A tutaj poczyniliśmy odpowiednie ruchy (Miranda, Kongdobia, nawet ten Kolumbijczyk).
Ważne żeby teraz tacy piłkarze jak Dodo, Nagatomo już nigdy u nas w obronie nie zagrali i ważne żeby JJ już nigdy nie zagrał na środku obrony (niech gra na LO)

Pozdr.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mercato

Post autor: Minister »

Coś w tym jest, w obronie s pierdolili co mogli, a nawet i więcej, jednak praktycznie w każdym meczu nasz atak, a raczej styl w jakim go prowadziliśmy nie podobał mi się i wręcz odpychał. Dużo szarpania, sytuacje stwarzane głównie po błędach przeciwników, albo po przypadkowym przepchnięciu piłki przez któregoś z "wirtuozów". Co prawda na styl gry wpływa cała drużyna, jednak jakoś obecne rakiety nie do końca mnie przekonują... Może to po prostu przez to, że nie mamy nawet połowy skrzydłowego ;) A sorry, pół jest Biabiany.

Odet- ten Kolumbijczyk był w 11 Copa America, więc nie przystoi pisanie o nim "nawet", "ten" :)
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Mercato

Post autor: Yascarr »

Co do Romy, to Florenzi jest uniwersalny. Tak powinien wyglądać porządny atak, a nie Icardi z Jovetićem, Palacio na ławie i jeszcze jakiś jeden wypierdek. Tu nawet nie ma co porównywać, siła rażenia dużo mniejsza. Tyle że Roma nie będzie rywalem Interu w tym sezonie, podobnie jak Juventus z wiadomych względów. Nie ma co się czarować ludzie, ten zespół dalej oparty będzie w drugiej linii na Guarinie, Brozoviću i Hernanesie. Dalej nie ma skrzydeł, do tego linia pomocy z wyżej wymienioną trójką, a co za tym idzie gra będzie wyglądała podobnie, czyli Inter dostaje piłke i paraliż całej drużyny. Trzeba jak zwykle analizować to co dzieje się dookoła. Jak spisze się Napoli pod wodzą Sarriego, bo ten zaczyna sprowadzać tam swoich przydupasów. Czy Lazio powtórzy tak dobry sezon, czy połączy gre w lidze z grą w Europie i czy nie spuchnie. No i co z Fiorentiną, bo w sparingach wymiatają, Souza wygląda na dobrego trenera, a transfery jeszcze mają się pojawić.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Mercato

Post autor: Omen »

Z zazdrością przyglądam się transferom Romy.Wydają się być coraz bliżej Juventusu. Nie ma się co oszukiwać ale na tle innych wyglądamy wciąż słabo. Nie chce być złym prorokiem ale jakoś nie wierze wciąż w ten zespół. Słabe sparingi w naszym wykonaniu choć Mancini wciąż mydli nam oczy,że w końcu odpalimy. Z roku na rok to samo...Jak zwykle rozdmuchane nadzieje a zbliżający się sezon zweryfikuje wszystko. Chciałbym się mylić... Ale najpierw pozbądźmy się tego balastu w postaci Nagatomów itd. Liczę jeszcze na coś ekstra na koniec tego okienka transferowego a wtedy może rzeczywiście powalczymy z Milanem, Napoli i Fiorentiną o to 3 miejsce. Bo Lazio spuchnie na bank...nie sądzę,że przejdą Leverkusen a potem będą raczej dołować w lidze. Właśnie...pamiętajmy o tym,że to trzecie miejsce w następnym sezonie też nie gwarantuje Ligi Mistrzów o której wszyscy marzymy. Przez brak występów w tym sezonie w Europie nie wiadomo czy byśmy byli rozstawieni przy losowaniu...ech...
Adriano_forever
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Mercato

Post autor: Adriano_forever »

Jeżeli byśmy zakontraktowali jeszcze Criscito z Zenitu to oznaczałoby to, że wymieniliśmy całą formację defensywy. Jak robić rewolucję to pełną gębą :D
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Minister pisze:
Odet- ten Kolumbijczyk był w 11 Copa America, więc nie przystoi pisanie o nim "nawet", "ten" :)

w 11 Copa America był także Chilijczyk Gary Medel, a chyba jesteśmy zgodni, że nie jest to piłkarz na Inter, za jakim wszyscy tęsknimy :)

pozdr.
Kondzik
Posty: 118
Rejestracja: 25 sie 2006, 16:39

Re: Mercato

Post autor: Kondzik »

Cos ten Domenico mnie nie przekonuje...jeszcze za 15mln :-\
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Minister pisze:Jak dla mnie możemy już nikogo nie kupować, byleby pozbyć się z 4-5 nieudaczników, którzy w większym lub mniejszym stopniu nadszarpują budżet klubowy o zaniżaniu poziomu sportowego nie wspominając. Mimo, że nasza kadra, a raczej jej formacja przednia wyglądają blado na tle innych zespołów chcących coś zwojować w zbliżającym się sezonie, to uważam, że pozbycie się fusów to nasz priorytet i obowiązek!! Jak nikt ich nie chce to dopłacić i oddać na siłę. W wymienianie nazwisk nie będę się bawił, bo każdy z nas wie o jakich miernotach mówię.

Ps. Przód wygląda "blado", bo w zasadzie pozostał taki sam jak w poprzednim sezonie, a doskonale wiemy jaką mieliśmy siłę rażenia w minionym sezonie.
5. siła rażenia poprzedniego sezonu na 20 zespołów - przypomnę.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Odet pisze:
Minister pisze:
Odet- ten Kolumbijczyk był w 11 Copa America, więc nie przystoi pisanie o nim "nawet", "ten" :)

w 11 Copa America był także Chilijczyk Gary Medel, a chyba jesteśmy zgodni, że nie jest to piłkarz na Inter, za jakim wszyscy tęsknimy :)

pozdr.
wymiennie Murillo + Medel - Medel + Miranda - Miranda + Murillo środek obrony mamy genialny
ODPOWIEDZ