Mercato

To co każdy kibic lubi...
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Chuchu »

PRZYSZLI:
Joao Miranda, Jeison Murillo, Martin Montoya, Alex Telles, Goeffrey Kondogbia, Felipe Melo, Jonathan Biabiany Adem Ljajić, Ivan Perisić, Stevan Jovetić.

ODESZLI:
Mateo Kovacić, Xherdan Shaqiri, Hernanes, Ibrahima Mbaye, Ruben Botta, Alfred Duncan, Joel Obi, Zdravko Kuzmanović, Lorenzo Crisetig, Rene Krhin, Felipe, Saphir Taider, Samuele Longo, Marco Andreolli, Isaac Donkor, George Puscas, Federico Bonazzoli, Hugo Campagnaro, Ezequiel Schelotto, Jonathan, Lukas Podolski plus nie wiadomo co z Ricardo Alvarezem, jego sprawa ma zostać rozstrzygnięta przez FIFA do 10 września.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Ogólnie mercato na duży plus. Prawie wszyscy kupieni zawodnicy powinni spokojnie wskoczyć do pierwszego składu. Szkoda odejścia Kovacicia i Andreollego, liczyłem też, ze Shaqiri jeszcze szansę dostanie.

Zdecydowanie pewniej wygląda środek obrony od poprzedniego duetu Ranocchia-Juan Jesus. Co prawda Murillo-Miranda to nie jest oczywiście drugi mur na miarę Lucio-Samuel, ale zdecydowanie spokojniej jakoś człowiek patrzy na każdą piłkę zmierzającą w pole karne.

Z pomocy ubył Kovacić, ale za to przybył Kondogbia, Melo pewnie wygryzie ze składu Medela. Zdecydowanie pokaźniej wygląda za to ofensywa, bo w poprzednim sezonie jak wypadał z gry Icardi, to w zasadzie nie było komu w ataku grać. Teraz oprócz Argentyńczyka mamy Joveticia, Ljajicia i Perisicia.

Teraz chłopaki muszą się jak najszybciej zgrać, bo w końcu chyba doczekaliśmy się tej zapowiadanej od kilku okienek rewolucji w składzie. Odeszło sporo darmozjadów i wypalonych dziadów, szczególnie cieszy pożegnanie Jonathana, Obiego, Kuzmanovicia, Krhina, Longo i (miejmy nadzieję) Alvareza.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, 23:40 przez Chuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomo
Posty: 41
Rejestracja: 2 gru 2009, 18:56

Re: Mercato

Post autor: Tomo »

Mercato na plus, wreszcie zrobiiliśmy poważne zakupy, dobrych graczy, a nie jakieś Szelotta, Taidery czy Kuzmanovicie - wreszcie od paru lat widać wyraźną poprawę i chęć odbudowy wielkiego Interu. Teraz tylko zgrać skład i wygrywać kolejne mecze, liga mistrzów wydaje sie w zasięgu. FORZA INTER!!!
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Mercato

Post autor: mio85 »

Chyba po raz pierwszy od kilku sezonów mam problem z ocenieniem tego mercato. Pozyskalismy graczy, ktorych status ciezko jednoznacznie ocenic - albo odpala w tej specyficznej lidze i zespole i beda strzalami w dyche, albo niewypalami jakich w ostatnich latach bylo pelno. Niby nie sa anonimowi, jednak do najwyzszej swiatowej klasy ciezko ich zaliczyc. Perisic, Melo to dla mnie wielkie niewiadome, Ljajic ma olbrzymi potencjal ale jest chimeryczny. Do tego zostawiamy za plecami napastnikow krater, ktory moze byc ciezko wypelnic. Podobaja mi sie cztery rzeczy:
- w koncu obracamy sie wokol znanych nazwisk,
- kiedy trzeba Thohir jest w stanie polozyc na stol konkretne pieniadze (wbrew opiniom niektorych, ze jest biedakiem i na nikogo nas nie stac),
- znaczaco zwiekszylismy swa aktywnosc na rynku, szukajac rozsadnych opcji do samego konca,
- brak wynalazkow typu Schelotto.

To na plus, ale nazwiska ktorych oczekiwalem przed mercato w ogole nie pokryly sie z tym co otrzymalismy i ciezko mowic, ze sa to pilkarze o jakich snili kibice Interu. No chyba, ze ktos ma malo fantazyjne i plytkie sny.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mercato

Post autor: Czarson »

Moim zdaniem mercato w naszym wykoaniu było niemalże doskonałe. Jeśli dzis albo w przeciągu najbiższych dni uda się jeszcze pogobnić kogoś z dwójki Nagatomo-Ranocchia do Turcji to będzie pięknie. Mancini dostał dokładnie taki zespół jaki oczekiwał i może spokojnie zabrać się do pracy a my kibice mamy możliwość normalnie ocenić jego prace bo nie dostawał alternatywy alternatywy tylko nazwisko jakie chciał. Ostani dzień okienka transferowego we włoszech bardzo przyjemnie się zakończył. Na bok obrony przyszedł młody brazol, który zbiera za swoja gre pochlebne recenzje, kolejna opcja do ataku ulatwiająca przejście na 4-3-3 oraz środkowy pomocnik. Melo jest graczem niedocenianym przez wielu, zapadł ludziom w pamięć pojedyńczymi epizodami z jego kariery czyli czerwonymi kartami i fataltnym meczem na MŚ. Pozytywnie oceniam ten transfer, jest o wiele mniej jednowymiarowym piłkarzem niż Medel i wydaje mi się, że z nim lepiej bedzie wyglądała nasza formacja pomocy. Sam andyvdm przyznaje, że wyżej ustawionym piłkarzom będzie sie grało łatwiej. Do wcześniejszych transferów nie chce mi się wracać bo były już dogłębnie omówione. Podsumowująć można napisać, że były to bardzo przemyślane poczynania jeśli chodzi o nasze ruchy na rynku transferowym.
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Mercato

Post autor: Kubus »

Zajebista końcówka mercato, zwroty akcji jak w szklanej pułapce :D Żal tylko, że nie udało sie wypchać na zbity ryj kitajca.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato

Post autor: Raffal »

ciekawe jak spełnimy wymagania dotyczace wychowankow i zawodnikow wychowanych we wloszech przy awanisie do LM. ;)

ale to za rok :)
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Mercato

Post autor: BAGGIO1 »

W skali od 1-6 śmiało można dać 5-tke dla naszych łysych speców od transferów. Mancio dostał praktycznie to czego chciał. Czy te transfery się sprawdzą? Okaże się na koniec sezonu. Cel jest jasny - top3. Mam nadzieję, że teraz Roberto szybko to ogarnie, bo zmieniliśmy prawie, że całą 11-nastkę, co dobitnie pokazuje, że Mancini powiedział naszym po sezonie "mamy tak gównianą kadrę, że jak tego nie przemeblujemy to zapomnijcie o LM". Myślę, że trochę czasu zleci nim zobaczymy "prawdziwy" Inter. mam jednak nadzieję, że pozyskani piłkarze posiadają odpowiednią jakość żeby ciułać punkty z meczu na mecz. Forza Inter!
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Mercato

Post autor: Don_Balon »

Raffal, we Włoszech obowiązują od tego sezonu te same wymagania.

No i koniec... niby radość bo koniec nerwów, ale jednak mercato ma w sobie ten dreszczyk codziennych emocji „odejdzie, nie odejdzie”. W tym roku mieliśmy niemały festiwal emocji, zaczynając od uniesień (Kondogbia) przez stany depresyjne (Kova) zmierzając ku niezłej nerwicy (finisz), a to wszystko w małej otoczce melancholii przejściowych kochanków (Roberto i Felipe). Było co oglądać!

Na wstępie trzeba podkreślić ważną, ale to mega ważną zmianę polityki zespołu – w trakcie okienka odeszły praktycznie wszystkie bezwartościowe szroty, a ponadto Ausilio w przeciwieństwie do Branki potrafił odpalić ich definitywnie, nie odwlekając problemu na później. W danej kwestii bardzo pozytywne jest, że wyjątkowo nie zastąpiono jednego szrotu drugim! Praktycznie każdy transfer przeprowadzony został z myślą wzmocnienia pierwszego składu. Oczywiście sezon zweryfikuje, ale nie ma tu chyba nikogo kto byłby pewny „zeszrotowania”.

Wciąż nie wiem jakie ustawienie widzi Mancio. Niby zawsze mówi o szybkich, łamiących linię skrzydłowych, jednak zarówno Perisić jak i Ljajic dobrze czują się zarówno na boku jak i na klasycznej „10”. Daje nam to dobrą elastyczność w zakresie ustawień 4-3-3, 4-2-3-1 oraz 4-3-1-2.

Przechodząc do meritum okienka – przeżyliśmy niemałą rewolucję kadrową, kupując aż 10 graczy, oddając dwa razy więcej. Trzeba podkreślić, że zaczęliśmy z naprawdę trudnego położenia – zespół bez gwiazd, z potrzebą wymiany prawie całej jedenastki, nie grający w pucharach, bez wielkiej kasy … naprawdę niefajne położenie, jednak Ausilio mocno napracował się nad transferami. Mając dane na względzie, naprawdę pozytywnie oceniam tegoroczne transfery „do”, a mega, ale to mega oceniam transfery „z”.
a) Brakuję mi jedynie przedłużenia kontraktu z Handą (chyba, że w natłoku info coś mnie ominęło...) bo gość gwarantuje odpowiedni poziom, względem naszych oczekiwań.
b) Przebudowaliśmy całkowicie najsłabszą linię poprzedniego sezonu – obronę. O środku M-M powiedziano już tyle, że chyba nic nowego do dyskusji nie wniosę. Transfer Telles'a trochę mnie zaskoczył, bo od dawna monitorowało go Chelsea i inne kluby nie oszukując się – o większej renomie i o wiele większej sakiewce. Ostatecznie udało się nam, co nie musi oznaczać, że to my jesteśmy zwycięzcami – gdyby to naprawdę był mega koks to już na początku lipca byłby sprzątnięty, a tymczasem do końca okienka pozostawał bez transferu.... nie zło wróże, ale studzę zapał. Wyjściową czwórkę uzupełnia rewelacyjny Santon i bardzo mnie cieszy, że nie puścili go za garść gruszek do jakiegoś średniaka. Na rezerwie mamy dość duży ścisk – 5 bocznych (Montoya, DD, Dodo, Dimarco, Yuto… + JJ), 3 środkowych (Rano..., JJ, Vidić), co przy braku pucharów jest to liczba stanowczo za duża... Niestety nawet Super Ausilio nie był w stanie pozbyć się dwóch największych sabotażystów – Rano i Yuto. Po prawdzie pierwszy sztych mamy niezły, ale bez szału. Na ławce dwóch solidnych rezerwowych (JJ i DD) i jedna bomba (Montoya – jeszcze odpali!), co summarum daje nam całkiem solidne zabezpieczenie tyłu. Na pewno o kilka klas lepiej niż w zeszłym roku …
c) Pomoc także nie ominęły zmiany. Bardzo cieszy mnie sprzedaż Kovy (taaaaka kasa za totalnie bezproduktywnego gracza) i Hernanesa (cień), gdyż nic nie wnosili do gry, a dali nam świetny zastrzyk gotówki. Z marszu środek zdominował Kondogbia, który może okazać się super kotem. Widać, że brakuje mu towarzyszy do gry z przodu, ale to już zostało mu dostarczone. Ciekawe, czy Mancio postawi na znajomości, czy formę na pozycji DP. Melo i Medel to bardzo podobni gracze, którzy dadzą nam w sezonie dużo agresji w środku. Osobiście postawiłbym na Chilijczyka, a Brazylijczyka ograniczyłbym do rezerwy – jako wzmocnienie drugiej linii. Oboje grać nie powinni, bo to zabiją (dosłownie) przeciwnika... :D.
Wydaję mi się, że trzecim graczem do wyjściowego składu będzie Guarin. Już w poprzednim sezonie widać było, że Mancio ma jakiś wytrych do małego pokoiku z mózgiem (jeszcze mniejszym) Kolumbijczyka i jakimś cudem potrafi go ustabilizować. Myślę, że wyjściowy zestaw Medel-Kondo-Guarin zapewniam nam na tyle dużą siłę fizyczna w środku, że będziemy potrafili zdominować środek pola praktycznie z każdym rywalem, a technika (Kondo) i nieszablonowość (Guaro) pozwoli nam nam na wystarczające przekazanie piłki do przodu. Oczywiście nie ma tu porównania do zestawu Cuchu-Motta-Sneijder (Pupi), czy nawet Pogba, Pirlo, Vidal, ale myślę, że obiektywnie to 3 pomoc w lidze – po Romie i Juve. Problem stanowić będą oczywiście wyłączenia Freediego i szablonowość Medela, ale jest to jednak solidna formacja.
Rezerwę stanowią dla nas Melo, Brozo i Gnoukouri. Trochę drewniano... trochę defensywnie …. trochę słabo. Trochę boję się, że jeszcze w sezonie na tym się natniemy (już w pierwszych dwóch kolejkach nie miał kto wejść do pomocy!). Jest jednak mały promyk dla tej sytuacji – dużo pogra sobie Gnoukouri, który jest dla mnie mega ziomkiem, który jako nieliczny będzie miał szanse zaistnieć w pierwszym zespole. Także fajnie, że każdy z tych rezerwowych jest ładnie dopasowany do swojego gracza z pierwszego sztychu. Rzuca się w oczy schematowość funkcji, co z jedne strony łatwo rozszyfrować, a z drugiej zapewnia pewność i ciągłość realizacji zadań.
Odejścia czopków w stylu Schelotto, Taider itd. nie komentuje – rzecz oczywista, która bardzo cieszy.
d) No i szpica. Formacja najbardziej zauważalna i dotychczas najbardziej rozwarstwiona. W poprzednim sezonie jedynie Icardi pykał na odpowiednim poziomie, Teraz niezależnie od formacji, będziemy mieli 3 graczy z przypisem ofensywnym. Mauro będzie miał od kogo otrzymywać piłki, bo za jego plecami latać będą czarujący Jojo i przebojowy Perisic lub nieszablonowy Ljajić lub harujący Don Rodrigo. Mam tylko wątpliwość jak czuć będzie się samotnie Icardi, gdyż to arcy klasyczna „9” i zazwyczaj grał z „pomocnikiem”. Także Jojo lepiej się w takim układzie czuję, więc czuję, że będzie to jednak ustawienie jak dotychczas – z ofensywnym pomocnikiem zbiegającym do skrzydła i cofniętym napastnikiem. Teraz jednak mamy wykonawców o klasę lub nawet dwie lepszych. Ciekawe jak Ljajic odnajdzie się w naszej ekipie bo w Romie trochę niestabilnie. Gość ma talent, ale trochę brak mu gry (jak Shaqiri?)

Kończąc przydługi wpis, rewolucja zabiła najmniejszych (Andreolli i szroty), a największych (Rano, JJ, Palacio) zrobiła najmniejszymi. Pojawiła się także nowa arystokracja (Jojo). Idea (taktyka) pozostaje jednak bardzo podobna, ale z o wiele lepszymi realizatorami. Wobec tego można, a nawet należy oczekiwać wyników proporcjonalnie lepszych. Myślę, że śmiało możemy powalczy o 3 miejsce, jednak studzę nadmiernych optymistów – Juve i Roma są raczej poza zasięgiem. Trzecie miejsce jest naprawdę w zasięgu – Lazio jest chaotyczne, Milan nadmiernie nadmuchany (jak ktoś ostatnio powiedział: wzmocnienia Milanu są jak zakupy Morattiego – dużo kasy wydano, a nie wzmocniono składu), Napoli nierównomiernie zbudowane, Sampa solidna, ale bez rozmarchu, natomiast Viola to słaby skład, ale z dobrym trenerem. Sezon wszystko zweryfikuje.

Na koniec słowa uznania dla mojego ulubieńca – Ausilio. Mocno wzmocnił skład, a budżet na plus. Walczył o graczy z odpowiedniego poziomu, bardzo wzmacniając „średnio” poziom kadry. To okienko może być fundamentem na przyszłość.

Ps. sorry za możliwe błędy, too long, didn't read...
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Mercato

Post autor: mio85 »

Czarson pisze:Mancini dostał dokładnie taki zespół jaki oczekiwał
No wlasnie nie do konca bo dostal kilka zamiennikow. O ile mi wiadomo to jego priorytetem byl Yaya, a mocno zabiegalismy rowniez o Edera, dajacego wieksza mobilnosc w pomocy. Na pewno nie jest on ukontentowany w takiej sytuacji ze sprzedazy Hernanesa i braku rozgrywajacego mogacego grac za plecami napastnikow. Wlasciwie to my nie mamy blaego pojecia kto tak naprawde byl priorytetem, a kto zajmowal na jego liscie dalsze miejsca. Mozemy pospekulowac.
Dzyl
Posty: 591
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:15

Re: Mercato

Post autor: Dzyl »

Mam nadzieję, że z Melo nie będzie podobnej sytuacji co z Osvaldo. Brazylijczyk znany jest ze swojego wybuchowego charakteru i nie zdziwię się jak będzie sytuacja podobna do tamtej z Osvaldo i Icardim w roli głównej :D
Ljajić do grzecznych chłopców też nie należy i mam nadzieję że nie podpadnie Manciniemu.
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Re: Mercato

Post autor: Omen »

Nie pamiętam kiedy ostatnio w mercato pozyskaliśmy aż dziesięciu nowych zawodników. Można się sprzeczać teraz czy te pieniądze można było inaczej zainwestować czy nie lepiej było popatrzeć na jakość niż na ilość choć z drugiej strony kto z bardziej znanych piłkarzy przyszedłby do klubu który nie gra nawet w LE. Nie ma też co narzekać,że Ci pozyskani są słabi ! Na pewno nie ma już wynalazków. Każdy przychodzi z jakąś tam już renomą i ma materiał na gwiazdę. Odeszło też wielu niechcianych grajków kojarzącym się nam głównie z upokorzeniami. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Ciekawe jak to teraz poustawia Mancini... Trzeba pamiętać,że mamy praktycznie nowy zespół bo ze starych piłkarzy w pierwszej "11" widzę tylko dla Handanovicia i Icardiego. Tyle,że czasu na to mało bo za chwilę derby. Jeśli ten skład wypali mamy potencjał na mistrzostwo. Jeśli nie teraz to kiedy ? Kolejnego roku bez Ligi Mistrzów nie przeboleje.
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Mercato

Post autor: Don_Balon »

Tak sobie dziś rozkminiam, jak tragiczną kadrę mieliśmy w zeszłym roku... obojętnie czy obrona, pomoc, czy atak w każdej formacji mieliśmy wielką śmierdzącą kupę i chyba przyznać trzeba, że zajęliśmy wymierne miejsce w lidze.

Cl... jak nie w tym roku, to kiedy?
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Don Balon pisze:Tak sobie dziś rozkminiam, jak tragiczną kadrę mieliśmy w zeszłym roku... obojętnie czy obrona, pomoc, czy atak w każdej formacji mieliśmy wielką śmierdzącą kupę i chyba przyznać trzeba, że zajęliśmy wymierne miejsce w lidze.

Cl... jak nie w tym roku, to kiedy?
Coppa Italia? Oj będzie ciężko.
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mercato

Post autor: mikruzzo »

Dawno nie widziałem takiego przewietrzenia składu w wykonaniu Interu, co bardzo cieszy, zważywszy na to że nie gramy w europejskich pucharach.
No to teraz pora na weryfikację... :)
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Mercato

Post autor: Don_Balon »

Piekarz, CL (mała elka) ;), ale pucharem nie pogardziłbym :)
Koziolek
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2006, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Koziolek »

Gdzieniegdzie pojawiają się informacje, że po Mercato wyszliśmy na plus. Aż tak dobrze nie jest, ale nie ma innego wyjścia, jak ocenić pozytywnie pracę Ausilio i reszty załogi.

Znów kilka kwot musiałem strzelić, np. zarobki Ljajicia (zarabiał 1,9mln w Romie, myślę, że podobnie u nas).
Zestawienie wygląda następująco:

Obrazek

Jak widać, niewielki minus zarówno w transferach, jak i w pensjach. Musimy mieć też na uwadze, że pieniądze za Alvareza wciąż nie zostały przelane. Dodatkowo możemy zarobić 7 mln z bonusów za Kovacicia (ilość występów) i 2 mln za Hernanesa (sukcesy Juventusu).

Przerażająco dużo pieniędzy będziemy musieli zapłacić w następnym letnim Mercato. Zobowiązani jesteśmy do: 12 mln za Joveticia, 7.8 mln za Dodo, 9 mln za Mirandę, 5 mln za Brozovicia. Do tego opcjonalnie: 8.5 mln za Tellesa, 11 mln za Ljajicia, 8 mln za Montoyę. Razem daje nam to 61.3 mln. Sami dostaniemy zaledwie kilka milionów w kolejnym sezonie za Crisetiga, Andreollego czy Taidera.

Kadrowo wyglądamy o wiele mocniej niż w poprzednim sezonie. Mamy bardzo dużo opcji w ataku, możemy z powodzeniem grać 4-3-3 lub trenowanym przez cały okres przygotowawczy 4-3-1-2. Manicini chciał mieć silnych murzynów w składzie i takich dostał. Pomoc budowana na Kondogbii, Melo, Guarinie, Brozoviciu, Medelu i Gnoukourim też brzmi dobrze. Jeśli chodzi o Kovacicia, to myślałem, że będę bardziej przeżywał. Trudno, lubię go nadal, ale prawda jest taka, że większe przełożenie na wyniki będą mieli prawdopodobnie Perisić i Ljajić. Jak zostało wspomniane wcześniej, może nam brakować w trakcie sezonu kreatywnego pomocnika, którym był Hernanes. Ale 11mln + 2 mln w bonusach za trzydziestolatka bez formy to oferta nie do odrzucenia.

Z pozostałych drużyn najbardziej podobały mi się transfery Romy, dodali do silnego szkieletu graczy, którzy mogą wywrzeć jeszcze większą presję na Juventusie. A wszystko to, przez niesamowite wsparcie finansowe ich głównego sponsora - Milanu. Jak można było dać za Bertolacciego i Romagnoliego 50mln?! :D
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Koziołek fajne podsumowanko ale wydaje mi się ze nasze nowe gwiazdy zarabiają trochę mniej. Kondogbia miał zarabiać 4 mln w Milanie ale chciał grać u Manciniego za 3.5 mln z tego co kojarzę. Odnośnie Murillo i Perisicia tez pojawiały się niższe kwoty.
Jeśli chodzi o wykup piłkarzy latem następnego roku to tez nie jest tak źle. Przede wszystkim Jovetic jest wypożyczony do 2017 wiec 12 mln odchodzi. Podobnie jest z Mirandą, gdzie spłata jest rozłożona na trzy raty do 2018 roku. Także zostaje 5 za Brozo i 7,8 mln za Dodo ;)
Ja jestem zadowolony z naszego mercato. Dokonaliśmy potrzebnej rewolucji i trener dostał piłkarzy których chciał. To pozwala nam oczekiwać dobrego sezonu. A co do przychodów z tego mercato to wpływy mogą wzrosnąć bo jeszcze nie wszędzie okienko się zamknęlo a my mamy nadmiar bocznych obrońców ;)
Koziolek
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2006, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Koziolek »

Racja, dzięki. Nie są to kwoty na najbliższe okno, ale mimo to jest to mnóstwo pieniędzy do spłacenia w niedługim czasie. Znalazłem informację o Murillo, kontrakt na 5 lat i 1mln/sezon, o zarobkach Perisicia informacji nie znalazłem. Zestawienie jest tylko poglądowe, następnym razem postaram się bardziej ;).
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

8 mln za Montoyę
Montoya to zdaje się opcja wykupu a nie przymus
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Orzeu pisze:
8 mln za Montoyę
Montoya to zdaje się opcja wykupu a nie przymus
Dlatego Koziołek zaznaczył, że Montoya opcjonalnie a nie wykup ;)
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Mercato

Post autor: mathias »

Świetne podsumowanie. Takie pytanie: Kwoty transferów brałeś z jednego źródła (np Transfermarkt) czy ogólnie po całym internecie?
Koziolek
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2006, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Koziolek »

mathias pisze:Świetne podsumowanie. Takie pytanie: Kwoty transferów brałeś z jednego źródła (np Transfermarkt) czy ogólnie po całym internecie?
Głównie transfermarkt, chociaż niektóre też z newsów. Pensje natomiast brałem głównie z forzainterforums.com.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: MiRas. »

Można podsumować mercato, które jest jak najbardziej na plus jeśli chodzi o transfery do Interu. Zrobiliśmy solidne, potrzebne wzmocnienia. Perisić, Jovetić, Kondogbia, Miranda, Murillo, Ljajić, Tellas to dobre ruchy transferowe, Melo... no cóż, nie jestem jego fanem, ale niech sobie dobrze u nas radzi.Żałuję jedynie, że nie dołączył do nas Lamela i Eder (15 mln € to jednak przesada ze strony Sampdorii), ale nie wszystko można mieć, ratowaliśmy się Ljajiciem i teraz mamy silną, bałkańską reprezentację w Interze.

Transfery z Interu wypadły w moim odczuciu trochę gorzej, głównie przez to, że w Interze zostały dwie największe miernoty, czyli Ranocchia i Nagatomo. Ten drugi odrzucał każdą ofertę i widocznie on nieco inaczej pojmuje pojęcie honoru, które Japończykom podobno jest dobrze znane. O ile ten człowiek był mi obojętny, tak teraz naprawdę wycierałbym nim szatnie na San Siro, życzę mu głębokiej rezerwy, co nie będzie trudne, bo mamy od groma bocznych obrońców z czego każdy najgorszy jest o 5 klas lepszy od japońskiego kitajca bez honoru. Chyba, że Manciniego znów poczęstują mocarzem, a ten wpuści go wpuści na murawę bez celu.

Szkoda mi Andreollego, wolałbym by pseudo kapitano Rano gdzieś wyleciał... mówi się trudno. Transfer Hernanesa do juvetnusu... też nie do końca przemyślana sprawa, zgoda Hernanes zawiódł oczekiwania i generalnie był u nas średniakiem, który w kartach historii się nie zapisał, ale by wzmacniać juvetnus?! ...

Mancini dostał wszystkich, jakich chciał. teraz nie przyjmuję żadnych wymówek. Ma być Liga Mistrzów i tyle w temacie.
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Mora »

Dobre mercato bez dwóch zdań. W końcu na San Siro zawitają piłkarze ze znanymi nazwiskami w Europie, a nie banda nołnejmów. Środek obrony, Kondogbia, Perisic i Jovetić powinni zagwarantować jakość, jakiej nie było w Interze od dawna...Czy zagwarantują? To się dopiero okaże, Mancini dostał elementy układanki i musi je szybko ułożyć w logiczną całość. Jeśli tego nie zrobi (nie stanie na podium Serie A), to wyląduje na przysłowiowym dywaniku u Thohira...
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Mercato

Post autor: mio85 »

miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Wszyscy jeszcze w zimowym śnie bo temat mercato głęboko zakopany na forum :)

Na rozpoczęcie napiszę tylko, że zbiera mi się na wymioty kiedy PO RAZ KOLEJNY słyszę o jakiś negocjacjach z Lavezzim...Który to już raz? 7? 8? On już powinien mieć z 40 lat.

Ciekawi mnie za to sytuacja Jovetica bo wyczuwam jakiś smród pomiędzy nim a Mancinim.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

miniu86 pisze:Wszyscy jeszcze w zimowym śnie bo temat mercato głęboko zakopany na forum :)

Na rozpoczęcie napiszę tylko, że zbiera mi się na wymioty kiedy PO RAZ KOLEJNY słyszę o jakiś negocjacjach z Lavezzim...Który to już raz? 7? 8? On już powinien mieć z 40 lat.

Ciekawi mnie za to sytuacja Jovetica bo wyczuwam jakiś smród pomiędzy nim a Mancinim.
Sytuacja ta sama co z Shaqirim. Jojo już jest na wylocie i to się nie zmieni, wraca do Man City, a my tracimy gościa, który wniosił jakość do składu. Niestety, tak to wygląda. Co do LAvezziego, jak dla mnie temat zamknięty.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

Mancini to obrażalska panienka.Gość sam grał w piłkę,charakteru łatwego też nie miał,a po każdym wybryku odstawia gracza na boczny tor,mój mózg tego nie potrafi ogarnąć.Co do samego mercato to ni ziębi mnie ni grzeje,ktoś tam pewnie przyjdzie,tylko czy dane mu będzie zagrzać dłużej miejsce,przy tak chimerycznym trenerze? To loteria.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Mercato

Post autor: maniekfci »

Klinsi64 pisze:Mancini to obrażalska panienka.Gość sam grał w piłkę,charakteru łatwego też nie miał,a po każdym wybryku odstawia gracza na boczny tor,mój mózg tego nie potrafi ogarnąć.Co do samego mercato to ni ziębi mnie ni grzeje,ktoś tam pewnie przyjdzie,tylko czy dane mu będzie zagrzać dłużej miejsce,przy tak chimerycznym trenerze? To loteria.
Dokładnie, nie wiadomo czy mamy do czynienia z mężczyznami, którzy prosto w oczy powiedzą sobie co leży na sercu czy z panienkami, które się 'obrażają'. Smutne to.
Jednak z drugiej strony, jak Icar siedział parę meczów, to nie grymasił, ogarnął się i wrócił silniejszy.


Pozdr.
ODPOWIEDZ