Mercato

To co każdy kibic lubi...
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Mercato

Post autor: mathias »

Po przyjściu Chińczyków nie spodziewałem się spektakularnych transferów, ale miałem nadzieje że nikt z podstawowej 11 przyjmniej nie będzie sprzedany. Tymczasem okazuję się że nie ma pieniędzy na wzmocnienie prawego skrzydła a agent Icardiego odwala jakiś szajs. Jeśli Mauro chce odejść to proszę bardzo, ale postawmy swoje warunki - 70mln i wypożyczenie Manolo z opcją wykupu. Cena może wysoka, alr w dzisiejszych czasach ceny za młodych zawodników są wywalone w kosmos. Zatem nasze warunki są adekwatne do dzisiejszego rynku. Nie idźmy Napoli na rękę, oni zawsze dawali podawali jakieś zaporowe ceny, więc róbmy tak samo. Poza tym to nadz bezpośredni rywal. Nie ułatwiajmy sprawy także Icardiemu. Jak taki z niego kapitan i chce odejść to niech nowy pracodawca się na niego wykosztuje.

Inną sprawą jest to jak te pieniądze wydać by znaleźć następce i wzmocnić inne pozycje
★Intero★
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 10:03
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: ★Intero★ »

Poprzez sytuację kontraktową miałem na myśli brak klauzuli uwalniającej w kontrakcie Mauro. Długość umowy nie ma tutaj znaczenia... A poprzez sytuację sportową miałem na myśli po raz kolejny brak gry w Champions League Interu. Myślę że Napoli nie będzie brało pod uwagę ile okazji do strzelenia bramki mial Icardi. Biorąc pod uwagę ile sytuacji zmarnował Higuain to tych bramek byłoby jeszcze więcej. :D Nie róbmy z Icardiego jakiegoś Boga futbolu, jeśli on faktycznie połasi się na transfer do brudnego Neapolu to straci cały szacunek. Napoli owszem to dla niego byłby awans sportowy(Champions League) i finansowy, może jego żona też zagra w jakimś filmie... Opaska kapitana to coś do czego on nie dojrzał, to pewne. Osobiście uważam że ten transfer nie dojdzie do skutku, Napoli kupi sobie kogoś innego za mniejszą kwotę.
PepeBergomi
Posty: 377
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:04
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: PepeBergomi »

mathias pisze:Po przyjściu Chińczyków nie spodziewałem się spektakularnych transferów, ale miałem nadzieje że nikt z podstawowej 11 przyjmniej nie będzie sprzedany. Tymczasem okazuję się że nie ma pieniędzy na wzmocnienie prawego skrzydła a agent Icardiego odwala jakiś szajs. Jeśli Mauro chce odejść to proszę bardzo, ale postawmy swoje warunki - 70mln i wypożyczenie Manolo z opcją wykupu. Cena może wysoka, alr w dzisiejszych czasach ceny za młodych zawodników są wywalone w kosmos. Zatem nasze warunki są adekwatne do dzisiejszego rynku. Nie idźmy Napoli na rękę, oni zawsze dawali podawali jakieś zaporowe ceny, więc róbmy tak samo. Poza tym to nadz bezpośredni rywal. Nie ułatwiajmy sprawy także Icardiemu. Jak taki z niego kapitan i chce odejść to niech nowy pracodawca się na niego wykosztuje.

Inną sprawą jest to jak te pieniądze wydać by znaleźć następce i wzmocnić inne pozycje
Różnica miedzy Interem a Napoli jest tylko taka że my bardzo potrzebujemy kasy ze sprzedazy Icardiego bądz Brozovicia aby kontynuować mercato. Fakt faktem ze takim czopkom jak de Laurentis czy Lotito nie można iść na ręke. Cena min. 60 baniek i niech spadaja. Jak widze za jakies kwoty do PL sprzedawane są gwiazdy jednego sezonu ala Batshuayi tym bardziej. Ale Inter to Inter i my zawsze niestety jesteśmy pykani w dup...... na rynku transferowym.
Dla mnie Icardi powinien odejść bo ten cyrk ktory robi on (bo nie wierze ze o niczym nie wie) wraz z ta tępą dzidą totalnie pogrąża go jako kapitana zespołu. Zero ogłady i szacunku wobec kibiców.
Za 55-60 baniek bym sie go pozbył. Kupiłbym Milika, ewentualnie powalczył o Berardiego (nie wierze że Sassuolo nie pojdzie na 30 baniek plus karta jakiegoś gówniaka z kadry ala Ranocchia). Do tego Candreva, fakt 30 lat i cena wysoka ale ograny w lidze, dobre wolne i strzał z dystansu, takiego zawodnika nie mamy. Na koniec niech zółtki wyporzyczą nam Teixeire i mamy niezłą pake :P .
Co do Mancio, dla mnie może spadać. Nigdy go nie ceniłem i dla mnie jest leszczem. Zero wypracowanego stylu przez tyle czasu, totalny chaos, zawodnicy graja bez ambicji. Ciagle jakieś konfilty z zawodnikami. I do tego te nazwiska ktore chce, Toure?, Leiva?, litości Panowie. W City dostał kogo chciał i co osiągnął?, UWAGA!, 5 lat, nieograniczony budzet i dał mistrza plus jeden puchar. Fakt ze w tym momencie nie ma zadnego konkretnego nazwiska na rynku lecz nikt w tym momencie nic nam nie zagwarantuje. Nawet Mourinho czy Guardiola. Nie ma recepty na sukces, sukces jest wynikową kilku czynników i odrobiny szczescia. Przykład Emerego o którego tak sie biło pół europy. Poszedł do Rosji i była kompletna klapa, w Sevilli dostał kredyt zaufania, miał u boku mądrego Monchiego, zawodnicy nie zawiedli i wypaliło.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: hQ »

Icardi miał tyle sytuacji co Higuain bramek :P
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

Stachoo pisze:
★ Intero ★ pisze:W obecnej sytuacji zarówno kontraktowej i sportowej Mauro nie jest z całą pewnością wart tyle pieniędzy.

Sytuacja kontraktowa:

Icardi - do 30.06.2019
Higuain - do 30.06.2018

Sytuacja sportowa:

Icardi - 33 mecze/ 16 goli/ 4 asysty
Higuain - 35 meczy / 36 goli / 3 asysty

To takie porównanie. Higuain dominuje ilością bramek, ale każdy wie ile sytuacji i ile strzałów na bramkę miał przynajmniej Icardi. Na półmetku miał ich 19, po sezonie około 30 +, więc przy dobrej pomocy i asystentach z Icardiego byłby bramkowy terminator.
rozumiem że Higuain to mało sympatyczny osobnik z mało sympatycznego klubu,ale porównywanie go na ten moment z Icardim mija się z celem,Mauro to nie ten rozmiar kapelusza :)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze:
rozumiem że Higuain to mało sympatyczny osobnik z mało sympatycznego klubu,ale porównywanie go na ten moment z Icardim mija się z celem,Mauro to nie ten rozmiar kapelusza :)
To oczywiście nie było porównanie, ale próba uświadomienia, że jednak ten nasz Icardi jest coś wart i dawanie za niego poniżej jakiejś kwoty jest nielogiczne
hQ pisze:Icardi miał tyle sytuacji co Higuain bramek :P
No i właśnie o to chodzi, wyobraź sobie co by było, gdyby Icardi miał tyle sytuacji co Igła. Obstawiam z czystym sumieniem, że 30 goli by conajmniej strzelił
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Mercato

Post autor: Nen »

Stachoo pisze:
No i właśnie o to chodzi, wyobraź sobie co by było, gdyby Icardi miał tyle sytuacji co Igła. Obstawiam z czystym sumieniem, że 30 goli by conajmniej strzelił
Tylko gro sytuacji Higuain wypracował sobie sam.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: hbk »

Klinsi64 pisze:
Stachoo pisze:
★ Intero ★ pisze:W obecnej sytuacji zarówno kontraktowej i sportowej Mauro nie jest z całą pewnością wart tyle pieniędzy.

Sytuacja kontraktowa:

Icardi - do 30.06.2019
Higuain - do 30.06.2018

Sytuacja sportowa:

Icardi - 33 mecze/ 16 goli/ 4 asysty
Higuain - 35 meczy / 36 goli / 3 asysty

To takie porównanie. Higuain dominuje ilością bramek, ale każdy wie ile sytuacji i ile strzałów na bramkę miał przynajmniej Icardi. Na półmetku miał ich 19, po sezonie około 30 +, więc przy dobrej pomocy i asystentach z Icardiego byłby bramkowy terminator.
rozumiem że Higuain to mało sympatyczny osobnik z mało sympatycznego klubu,ale porównywanie go na ten moment z Icardim mija się z celem,Mauro to nie ten rozmiar kapelusza :)
Przypominam, że średniak jakim jest Batshuayi poszedł za 40 mln. Icardi jest byłym krolem strzelcow i jest nadal młody. Na pewno osiągnął i pokazał więcej, niż wspomniany przeze mnie rówieśnik.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Mercato

Post autor: sampam »

Nikt nie zna okolicznosci transferu takiego Batshuayi`a, a to moze tlumaczyc kwote odstepnego.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Mercato

Post autor: Yascarr »

Mauro to wspaniały napastnik i w każdym spotkaniu stara się w jakiś sposób pomagać drużynie. Jest zabójcą w polu karnym i pod jednym względem jest lepszy od Higuaina - skuteczność. Nie mówię że Higuain jest w tym zły, bo bardzo się poprawił w porównaniu z poprzednimi sezonami, gdzie zawodził w najważniejszych momentach sezonu i marnował setki, ale Icardi to maszyna. On dostaje piłkę i nawet z trudnej pozycji, albo będąc na pełnym sprincie pakuje piłeczke tam gdzie nie ma bramkarza. Pod tym względem Icar to absolutna czołówka, no a że gra w mocno defensywnym Interze Manciniego i dochodzi do niewielu sytuacji to bramek ma mniej. Statystyki nie są przypadkowe, w tak młodym wieku bilans w Serie A ma znakomity, praktycznie co drugi mecz gol. No i ten niesamowity % bramek do oddanych strzałów. Wiadomo, że na chwilę obecną jest mniej wart od Igły, a składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim doświadczenie, bo Gonzalo ma za sobą wiele występów w reprezentacji, w tym MŚ, grał w LM, a do tego zaliczył dwie bardzo dobre ligi, w których strzelał sporo bramek. Według mnie Icardi w wieku 28-29 lat jeszcze bardziej się poprawi pod względem swojej gry, tak jak Higuain i będzie wart fortunę.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Yascarr pisze:Mauro to wspaniały napastnik i w każdym spotkaniu stara się w jakiś sposób pomagać drużynie. Jest zabójcą w polu karnym i pod jednym względem jest lepszy od Higuaina - skuteczność. Nie mówię że Higuain jest w tym zły, bo bardzo się poprawił w porównaniu z poprzednimi sezonami, gdzie zawodził w najważniejszych momentach sezonu i marnował setki, ale Icardi to maszyna. On dostaje piłkę i nawet z trudnej pozycji, albo będąc na pełnym sprincie pakuje piłeczke tam gdzie nie ma bramkarza. Pod tym względem Icar to absolutna czołówka, no a że gra w mocno defensywnym Interze Manciniego i dochodzi do niewielu sytuacji to bramek ma mniej. Statystyki nie są przypadkowe, w tak młodym wieku bilans w Serie A ma znakomity, praktycznie co drugi mecz gol. No i ten niesamowity % bramek do oddanych strzałów. Wiadomo, że na chwilę obecną jest mniej wart od Igły, a składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim doświadczenie, bo Gonzalo ma za sobą wiele występów w reprezentacji, w tym MŚ, grał w LM, a do tego zaliczył dwie bardzo dobre ligi, w których strzelał sporo bramek. Według mnie Icardi w wieku 28-29 lat jeszcze bardziej się poprawi pod względem swojej gry, tak jak Higuain i będzie wart fortunę.
Dobre podsumowanie tego, co chciałem przekazać.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Mercato

Post autor: Nen »

Podobno mamy złożyć jeszcze jedną ofertę za Jao Mario, a szanse powodzenia operacji wzrosły dzięki mocnemu lobby agenta piłkarza, który naciska zarząd Sportingu. Jeżeli dołączą Candreva i Mario, a zostaną Icardi, Brozovic i Murillo to, przy pasywności Romy, Napoli i Fiorentiny będziemy mieć drugą najlepszą kadrę w lidze i wymówki nie będzie już żadnej.

Inna sprawa, co z FFP? Candreva ma być płatny w ratach, być może uda się podobnie uczynić z Portugalczykiem. Tak czy siak, Ausilio w sierpniu będzie musiał wspiąć się na wyżyny i poupychać gdzieś Santona, Dodo, Ranocchię oraz jednego z dwójki Eder Biabiany.
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Mercato

Post autor: mathias »

Z Joao Mario to dziwna sprawa bo nie mamy 25mln na Candreve i żeby Witsel przyszedł trzeba by sprzedać Brozo, ale na Mario lekko 40mln by było? Pewnie zwykła plota, albo Suning tak pragnie Joao że tracą rozum.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Jestem pewien, że będzie to ktoś z czworki Lass/Lucas Leiva / Ramires / Teixeira. Wiadomo o co chodzi.
Okienko transferowe w Chinach zamknięte, więc Eryk musiałby być czarodziejem czasu żeby ściągnąć np. Teixeirę. Bez odbioru
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Mercato

Post autor: Yascarr »

cóż za kompromitacja... to że u nich okienko zamknięte to oznacza, że nie mogą kupować do siebie, ale co stoi na przeszkodzie żeby sprowadzić kogoś z Chin, skoro w Europie okienko otwarte?
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Czarodziej Czasu pisze:Orzeu jakie kompro, siedzisz teraz pewnie czerwony przed monitorem
Kompro... zburaczalem :( randama czy to ty?
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Mercato

Post autor: Yascarr »

Znowu Eryk kręci coś. Nie wiem co tam się w tym chlewie dzieje, ale niech lepiej wyjebią tego Icardiego, jak co drugi dzień aż do końca sierpnia mają się pojawiać informacje, że odchodzi, mimo wcześniejszych zapewnień, że jednak zostanie. Kto za niego? Nie mam pojęcia. Bakambu? Alcacer? Może Rondon albo Chicharito? O LaGazettach radzę zapomnieć, już lepsi od Interu próbowali go przekonać. Byle to był dobry napadzior, a nie jakiś Dzeko.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Mercato

Post autor: Nen »

Yascarr pisze:Kto za niego? Nie mam pojęcia. Bakambu? Alcacer? Może Rondon albo Chicharito? O LaGazettach radzę zapomnieć, już lepsi od Interu próbowali go przekonać. Byle to był dobry napadzior, a nie jakiś Dzeko.
Lacazette wciąż nie zmienił barw, jeżeli dostaniemy +60 za Icara to spróbować. Z tego co wiem, kobieta Francuza nie jest jego agentem.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: MiRas. »

Tutaj się już nie ma nad czym zastanawiać, tylko wziąć, spakować do paczuszki i powiedzieć Nara. Kwoty, jakimi sypie tutaj Napoli są absurdalnie wysokie jak za naszego pożal się Boże kapitanka
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Kujon »

A mi się przypomina sytuacja Adriano kupe lat temu, też były mega oferty a wiemy jak się to skończyło. Za ofertę +60 nie ma co się zastanawiać tylko go spakować.

Lacazette chyba poza zasięgiem, Jesus raczej odpada ze względu na City, może Gabriel Barbosa? Jese ? Aboubakar?

No bo granie Ederem na szpicy cały sezon to byłaby porażka :D
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

Sprzedałbym już naszego il kapitano ze względu na kobyłę, on powinien się wstydzić że ma taką żonę od tego zacznijmy, życzę mu wszystkiego najgorszego i niech wydupia jak najdalej od nas, żałosna rodzinka.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Zaczekać aż DeLaurentis wyłoży 45-50mln + Gabbiadini i odesłać tego półgłówka i jego żonkę na kupę śmieci do Neapolu.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Mauro Icardi juz nie będzie u nas grał to pewne. W swoim życiu nie kieruje się mózgiem tylko wackiem a ze żona jest materialistka to innego wyjścia jak transfer nie widzę. Dla Interu to paradoksalnie może okazać się świetnym rozwiązaniem. Kiedyś też sprzedaliśmy Ibre i jak sie skonczyl nastepny sezon pamietam :) Jeśli De Laurentis zapłaci +50 mln to mamy kasę na solidnego snajpera. Ja osobiście uważam ze za 30-40 mln można kupić zawodnika lepszego niż nasz kapitanek. Kevin Gamero, Lacazette, Chicharito czy Lukaku.
Icardi w moich oczach stracił bardzo dużo w tym całym zamieszaniu z transferem. Jeśli nazywa się Interista to powinien się tak zachowywać. A on daje się swojej kobiecie która leci tylko na kasę. Nara
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Jaszczu91 pisze:Kevin Gamero, Lacazette, Chicharito czy Lukaku.
Icardi w moich oczach stracił bardzo dużo w tym całym zamieszaniu z transferem. Jeśli nazywa się Interista to powinien się tak zachowywać. A on daje się swojej kobiecie która leci tylko na kasę. Nara
Kevin Gameiro w Atletico, a poza tym głupotą byłoby trwonić 30 mln na 30 latka do napadu.

Chicharito - Bayer go nie puści, za dużą robotę tam robi.

Lukaku - nierealny

Lacazette - również
Jaszczu91 pisze: Icardi w moich oczach stracił bardzo dużo w tym całym zamieszaniu z transferem. Jeśli nazywa się Interista to powinien się tak zachowywać. A on daje się swojej kobiecie która leci tylko na kasę. Nara
Z tym się zgodzę.
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Mercato

Post autor: Fanatyczny »

Dlaczego każdy dopisuje Gameiro 30 lat? On skończył w maju 29 lat. A to jest idealny wiek dla napastnika, choć przyznam, że jego osoba mnie nie przekonuje.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

Jaszczu91 pisze:Dla Interu to paradoksalnie może okazać się świetnym rozwiązaniem. Kiedyś też sprzedaliśmy Ibre i jak sie skonczyl nastepny sezon pamietam :)
Wtedy bylismy jeszcze uznaną marką w Europie,ceny za piłkarzy były normalne,no i na ławce siedział najbardziej znany trener na świecie...teraz przy ewentualnej sprzedaży możemy liczyć,albo na geniusz i nos Auslio,albo że wzmacniamy pomoc lub boki obrony,a z przodu jakoś to będzie...
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mercato

Post autor: Czarson »

Spakować Icardiego jasne, łatwo to zrobić. Niestety dostając za niego nawet te 70mln w gotówce i tak nie jesteśmy w stanie go nikim sensownym zastąpić i to mnie martwi.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: hQ »

Dostaniemy 70 melonów z czego 50 pójdzie na długi i zostanie nam 20 na Belottiego czy innego ogórka :D
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Z takich tam mniej ważnych rzeczy podczas mercato, to chciałbym przypomnieć, że Serie A rusza za 20 dni.
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Mercato

Post autor: mathias »

Transfer Candrevy stał się faktem. Dodając do tego Banege, wzmocniliśmy 2 najbardziej kulejące pozycje w zeszłym sezonie. Tutaj duży plus do zarządu, chociaż Candreve mogliśmy wcześniej ogarnąć, bo i tak ostatecznie zapłaciliśmy tyle ile Lotito chciał. Pierwszy skład wygląda już bardzo dobrze ale ławki nie mamy żadnej. Handa- DD, Miranda,Murillo, Ansaldi- Brozo, Kondogbia-Candreva, Banega, Perisić - Icardi. Pozostaje pozbycie się szrotu w postaci Ranocchi, Santona, Dodo, Melo, wypożyczenie Gnoukuriego bo szkoda aby cały sezon przesiedział i transfer obrońcy i środkowego pomocnika na ławkę.
ODPOWIEDZ