Mercato

To co każdy kibic lubi...
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

Perisic
raczej zostanie sprzedany. poza tym zgadzam się
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Na wstępie:
Trudno się podsumowuje transfery, po tak rozczarowującym sezonie, gdzie mieliśmy przebojem wedrzeć się na podium, a nie załapaliśmy się nawet do LE.

Kwoty w nawiasach za transfermarkt.pl

Ansaldi (10,5 mln) – lubię tego gracza i sporo od niego oczekiwałem. Na pewno trochę przeszkodziła kontuzja na początku, potem przy Piolim zaczął grać, żeby stracić miejsce na rzecz Łamagatomo !!! (lub kontuzji). 26 meczów i 2 asysty, nie można być do końca zadowolonym, choć jak dla mnie, gdy Ansaldi grał nie było źle. Dla mnie może zostać.

Candreva (22 mln) – na tą chwilę, nasz najlepszy transfer z zeszłego Mercato. 45 meczów, 8 bramek i 11 asyst – wynik przyzwoity, choć także mnie chwilami boli nonszalancja, przewidywalność czy niedokładność reprezentanta Włoch. Zostaje !!!

Banega (nie kosztował nic) – 33 mecze, 6 bramek, 8 asyst. Biorąc uwagę ile kosztował (0) to jest nieźle, ale… Argentyńczyk miał momenty w których porywał grą, niestety więcej miał momentów w których chciałem żeby jego porwali. Jak odejdzie to nic złego się nie stanie.

Barbosa (29,5 mln) – 10 meczów i 1 bramka. Dla mnie transfer gwiazdy managerów piłkarskich jest totalnym nieporozumieniem. No bo kto płaci się już wielkie pieniądze to dobrze, żeby chłop choć dostał szansę na grę. Nie wiem co myśleć na temat przyszłości Brazylijczyka w Interze.

Gagliardini (2 mln) – 19 meczów, 2 bramki i 1 asysta. Udało się nam ściągnąć gracza, który ma papiery na wielkie granie. To w nim de Rossi upatruje swojego następcę, a ja się w duchu boję, że kiedyś zawalczy o niego Juventus. U nas miał wejście smoka, potem spuścił z tonu, ale on ma papiery !! To na nim trzeba budować Inter. Zostaje !!!

Joao Mario (40 mln) – 32 mecze, 3 bramki, 7 asyst. Biorąc pod uwagę ile kosztował i ile dał Interowi to dla mnie najgorszy transfer ubiegłego Mercato. Myślę, że jak się płaci fortunę za gracza to po to żeby od razu zrobił jakąś różnicę. J.Mario nie zrobił, w 11 kolejce zamiatał nim Linetty z Sampdorii (kt. kosztował niewiele ponad 3 mln), a tak po prostu nie powinno być. Może Joao Mario odpali. Jaka przyszłość? Obojętne mi.


Pozdr.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Generalnie zgadzam się z waszymi ocenami dlatego pochylę się nad innym tematem.

Ivan Perisic jest podobno blisko MU. Cóż, Ivan jest typem zawodnika, którego bardzo lubią tacy trenerzy jak Mourinho czy Conte. On też by się pewnie pod ich skrzydłami najlepiej odnalazł. Uważam, że Perisic potrzebuje sztywnych poleceń i roli, jasnego przekazu. Wtedy daje drużynie najwięcej. To właśnie charakteryzuje drużyny wyżej wspomnianych trenerów.

W Interze, mimo bałaganu, i tak dał z siebie dużo, ale nigdy nie był zawodnikiem, który zmieniłby oblicze tej drużyny.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Mercato

Post autor: kachol »

Dalej nie mamy trenera, a wiadomość o tym, że tracimy kluczowego zawodnika nie jest dobrym znakiem. Perisic w gazie jest fenomenalnym zawodnikiem i jeżeli nowy coach będzie chciał opierać grę na skrzydłowych to obawiam się, że ciężko go będzie zastąpić, bo liczenie, że wyciągniemy Di Marię jest naprawdę myśleniem życzeniowym.

Odet celnie podsumował transfery i wniosek jest niestety smutny, że wydaliśmy sporo, a transfery okazały się nietrafione. Szczególnie J. Mario i Barbosa to niewypały, a Candreva broni się liczbami, ale ja bym po nim nie płakał gdybyśmy się go pozbyli.

Będę powtarzał jak mantrę, dajcie nam w końcu trenera i niech on szuka wzmocnień, bo jak teraz klub zacznie wydawać kasę, a potem się okaże, że przyjdzie następny wynalazek za 30-40 mln, który nie będzie pasował trenerowi to w idiotyczny sposób topimy klubowe finanse.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Mercato

Post autor: magneto86 »

Wszystko już chyba zostało napisane, ciężko mi jednoznacznie ocenić Barbosę, bo widać że chłop ma potencjał, nie dostał jednak prawdziwej szansy, ale najbardziej dziwne jest to że nie przekonał do siebie tylu trenerów, mimo wszystko chciałbym żeby został i dostał więcej szans na boisku.
Candreva broni się statystykami, ale jego gra jest bardzo schematyczna i jako rezerwowy byłby ok, ale pierwsza jedenastka to wg mnie za wysokie progi.
Ansaldi do sprzedania, Brozo podobnie
Banega ma potencjał tylko brak równej formy, mimo wszystko zostawiłbym go na kolejny sezon.
Gaglia największy plus tego okienka, to przyszłość Interu.
Joao Mario - miałem wobec niego duże oczekiwania, ale nie pokazał nic nadzwyczajnego jak pojawi się dobra oferta raczej do sprzedania, brakuje mu tego zaangażowania i to niestety widać.

Co do kwestii Ivana, mimo dobrej ceny jaką chce zapłacić za niego MU, zostawiłbym go na następny sezon, jako jeden z nielicznych ciągnął grę i statystyki też go bronią, nawet jak miał słabsze mecze to był wiodącą postacią w ekipie. Chyba że nowy trener nie będzie grał skrzydłami to już inna kwestia. Co do zastąpienia go Di Marią to pobożne życzenia, nie gramy w LM, pensji też mu nie zaoferujemy lepszej, nie mamy argumentów żeby chciał u nas grać, zresztą mnie on nie przekonuje i boje się że grałby u nas jak w MU......
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Tymczasem pierwszy transfer Milanu pod chińską banderą - Musacchio oficjalnie.
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mercato

Post autor: Michellaga »

KoBa pisze:Tymczasem pierwszy transfer Milanu pod chińską banderą - Musacchio oficjalnie.
Bardzo fajny piłkarz ale szklanka, co sezon wypada z gry na kilka miesięcy.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mercato

Post autor: Czarson »

Podobnie jak De Vrij, którym się interesujemy.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Czarson wysil się bardziej. Pierdniesz jedno zdanie i myślisz że wystarczy
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Mercato

Post autor: Czarson »

przepraszam
Czarodziej Czasu

Re: Mercato

Post autor: Czarodziej Czasu »

Beka Piekarz. Ty też napisałeś tylko jedno.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Owszem, ale u Czarsona to powoli staje się normą, więc go strofuję. Kiedyś raczył nas dłuższymi i ciekawymi wypowiedziami, a teraz mu się nie chce. Bąknie coś dwa czy trzy razy w tygodniu i myśli, że obowiązek wobec fcinter.pl spełniony, a to nie jest tak prosto.
Czarodziej Czasu

Re: Mercato

Post autor: Czarodziej Czasu »

Dokładnie
Kuba10
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2017, 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Kuba10 »

Słyszałem że Morata ma przejść do Milanu, jak się ma sytuacja?
Tsago
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2017, 13:11
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Tsago »

Jakieś ploty chodzą, nowy zarząd w Milanie, to może i dojdzie do transferu, podobno duża kasa wchodzi w grę
Zobacz co powinny zawierać wypełniacze zmarszczek http://wypelniacze-zmarszczek.info.pl/kategoria/sklad/
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: ZnawcaCalcio »

Zrozumcie, że to nie jest ważne kto przyjdzie do Interu. I tak będziemy w maju 2018 świętować scudetto
Czarodziej Czasu

Re: Mercato

Post autor: Czarodziej Czasu »

Spalletti jest najlepszym trenerem jakiego mogliśmy wyciągnąć, ale mam nadzieje, że Włoch nie będzie czekać do okresu przygotowawczego aby przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Milan klepnął już RR, Musacchio i Kessiego, a ponoć i z Biglią już się dogadali, a co gorsza nawet Conti ponoć wybrał Milan. Mam spore obawy, że nasi znowu pół okienka będą czekać z transferami i taki Joao Mario czy inny Barboza przyjdą do nas tydzień przed ligą. Obym się mylił.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Mercato

Post autor: Alfa »

Czarodziej Czasu pisze:Spalletti jest najlepszym trenerem jakiego mogliśmy wyciągnąć, ale mam nadzieje, że Włoch nie będzie czekać do okresu przygotowawczego aby przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Milan klepnął już RR, Musacchio i Kessiego, a ponoć i z Biglią już się dogadali, a co gorsza nawet Conti ponoć wybrał Milan. Mam spore obawy, że nasi znowu pół okienka będą czekać z transferami i taki Joao Mario czy inny Barboza przyjdą do nas tydzień przed ligą. Obym się mylił.

wbrew pozorom spaletti w tej italii pracowal tym razem poltora sezonu, mysle ze chcac nie chcac, jako ze kilka meczy z Interem zagral wiec i jakies informacje od swoich ludzi na nasz temat zebral a i sam na pewno widzial niejeden mecz Interu, kiksy nagatomo itd, poza tym kto ma odejsc a kto zostac to juz mysle praktycznie kazdy w klubie wie i dali to pilkarzom do zrozumienia w ostatnim czasie, chociazby po tym wywiadzie z ausillo, aczkolwiek masz racje ze trzeba sie spieszyc zeby jak zwykle nie bylo tego pierdolenia sie z jednym grajkiem cale lato by potem sie okazalo ze jest poza zasiegiem i dopiero w ostatnich dniach przyjda alternatywy i spal bedzie na poczatku sezonu eksperymentowal bo w okresie przygotowawczym nie mogl...
Czarodziej Czasu

Re: Mercato

Post autor: Czarodziej Czasu »

Według Sky na wczorajszym spotkaniu Spallettiego z zarządem ustalono, że Inter wzmocni co najmniej 7 zawodników: 3 obrońców (dwóch środkowych, jeden boczny, dwóch pomocników i dwóch napastników).

Zmieniłbym proporcje na 4 defensorów, jednego pomocnika i dwóch napastników, bo inaczej kolejny sezon z Nagatomo sie szykuje.
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Czarodziej Czasu pisze: Zmieniłbym proporcje na 4 defensorów, jednego pomocnika i dwóch napastników, bo inaczej kolejny sezon z Nagatomo sie szykuje.
Chyba, że Di Marco wróci, wiem, że to nie ten poziom co nam potrzeba, ale lepszy on niż Japończyk.
mathias
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, 20:32

Re: Mercato

Post autor: mathias »

Czy od Nagatomo jest lepszy to bym nie był taki pewien. Dużo błędów cały czas popełnia, a w słabym Empoli zagrał tylko 12 spotkań. Oddałbym go dalej na wypożyczenie, tak samo jak Miangue, który przez pół roku w Cagliari zagrał... 4 spotkania.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato

Post autor: Raffal »

tak jest oddać na wypożyczenie -
NIKT NAM ZAWODNIKA ZA DARMO NIE WYCHOWA !!

nie dajemy szans juniorom bo popełniają błędy(to normalne) a liczymy że walczące o życie Empoli wystawi 18 latka zamiast 30 latka z doświadczeniem lub swojego 18 latka.

Nie każdy 18 latek to Messi czy Ronaldo i zdobywają Z. Piłkę.

Nie twierdze że mają u nas grać w podstawowym składzie ale wchodzic z ławki już tak.
LukaszL
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: LukaszL »

Jak najbardziej dałbym szansę Dimarco. Teraz w półfinale mistrzostw u-20 zdobył bramkę i miał asystę. Nawet jeśli popełnia błędy, to nie są one tak wielkiego kalibru jak te u Nagatomo. Poza tym chłopak świetnie wykonuje rzuty wolne, ma dobre uderzenie z dystansu. Wolałbym oglądać jego niż Japońca, czy Ansaldiego. Ale znając naszych, to znowu wyrzucą go na wypożyczenie, a za rok lub dwa wymienią go na jakieś starego dziada...

Poza tym wolałbym w kadrze mieć z młodzików Dimarco, Pinamontiego i Vanheusdena niż tych obecnych pseudograjków. Jakby do tego dorzucić np. Benassiego i Crisetiga, to myślę, że byłoby to dobre uzupełnienie kadry. Nawet nie musieliby być oni jakimiś gwiazdami tylko porządnymi zmiennikami, którzy będą walczyć za klub na boisku. Spójrzcie na Andreolliego. Może i nie jest wymiataczem, ale zawsze jak gra, to widać, że się stara i daje więcej dobrego niż reszta naszej dziurawej obrony.
Czarodziej Czasu

Re: Mercato

Post autor: Czarodziej Czasu »

LukaszL pisze:Jak najbardziej dałbym szansę Dimarco. Teraz w półfinale mistrzostw u-20 zdobył bramkę i miał asystę. Nawet jeśli popełnia błędy, to nie są one tak wielkiego kalibru jak te u Nagatomo. Poza tym chłopak świetnie wykonuje rzuty wolne, ma dobre uderzenie z dystansu. Wolałbym oglądać jego niż Japońca, czy Ansaldiego. Ale znając naszych, to znowu wyrzucą go na wypożyczenie, a za rok lub dwa wymienią go na jakieś starego dziada...

Poza tym wolałbym w kadrze mieć z młodzików Dimarco, Pinamontiego i Vanheusdena niż tych obecnych pseudograjków. Jakby do tego dorzucić np. Benassiego i Crisetiga, to myślę, że byłoby to dobre uzupełnienie kadry. Nawet nie musieliby być oni jakimiś gwiazdami tylko porządnymi zmiennikami, którzy będą walczyć za klub na boisku. Spójrzcie na Andreolliego. Może i nie jest wymiataczem, ale zawsze jak gra, to widać, że się stara i daje więcej dobrego niż reszta naszej dziurawej obrony.
Dimarco - rezerwowy Empoli
Crisetig - zawodnik Crotone, niczym nie wyróżniający się
Vanheusden - co ? xDDDD
Pinamonti - i tak nie pogra przy Icardim, po co go tu trzymać na ławce? Do wypożyczenia.

My nie gramy o 14 miejsce, ale o podium. Jedynie z Benassim trafiłeś, wytłumacz mi proszę pozostałe 4 opcje w kilku zdaniach.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Skepta »

ależ beka z Lukasza chłop chyba zapomniał z Football Managera wyjść.


zostawmy Perisicia i zacznijmy w końcu coś kurde działać bo Milan juz 3 transfery klepnął a sie dobrze czerwiec nie zaczał ;)
LukaszL
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: LukaszL »

Nie wiem czy oglądamy to samo, ale beka to jest, gdy trzeba oglądać mecz Interu z naszą obecną kadrą. Np. Ajax ma 17 letniego de Ligta, który rozegrał 11 spotkań w lidze i 9 w pucharach europejskich i o którego bije się cała Europa. Potem Monaco - każdy wie ilu mają genialnych młodych graczy. Dlaczego? A bo pozwala się im grać i nabrać doświadczenia. U nas ostatnie kolejki mogliby grać sami młodzi. Nawet jeśli by nic nie wyszło wspaniałego z ich gry, to można było podbić ich cenę, aby sprzedać z bardzo dużym zyskiem i za to kupić jednego porządnego gracza. A u nas jest taka polityka, że lepiej 5 młodych oddać za jakiś stary odpad z ligowego średniaka. Poza tym ogrywanie młodych i trzymanie ich w kadrze ma taki plus, że oszczędzamy kasę na pensji. Gdyby cały sezon trzymać Dimarco i Pinamontiego zamiast Nagatomo i Palacio, to już by była kasa np. na kontrakt porządnego gracza w przyszłym sezonie. A tak to dalej uważajcie sobie, że to jest beka. Tak samo nie myślicie jak ludzie zarządzający Interem.
Czarodziej Czasu

Re: Mercato

Post autor: Czarodziej Czasu »

LukaszL pisze:Nie wiem czy oglądamy to samo, ale beka to jest, gdy trzeba oglądać mecz Interu z naszą obecną kadrą. Np. Ajax ma 17 letniego de Ligta, który rozegrał 11 spotkań w lidze i 9 w pucharach europejskich i o którego bije się cała Europa. Potem Monaco - każdy wie ilu mają genialnych młodych graczy. Dlaczego? A bo pozwala się im grać i nabrać doświadczenia. U nas ostatnie kolejki mogliby grać sami młodzi. Nawet jeśli by nic nie wyszło wspaniałego z ich gry, to można było podbić ich cenę, aby sprzedać z bardzo dużym zyskiem i za to kupić jednego porządnego gracza. A u nas jest taka polityka, że lepiej 5 młodych oddać za jakiś stary odpad z ligowego średniaka. Poza tym ogrywanie młodych i trzymanie ich w kadrze ma taki plus, że oszczędzamy kasę na pensji. Gdyby cały sezon trzymać Dimarco i Pinamontiego zamiast Nagatomo i Palacio, to już by była kasa np. na kontrakt porządnego gracza w przyszłym sezonie. A tak to dalej uważajcie sobie, że to jest beka. Tak samo nie myślicie jak ludzie zarządzający Interem.
Co nam da zostawienie Pinamontiego na ławce rezerwowych? Mamy do rozegrania w przyszlym sezonie maksymalnie jakies 43 spotkania. Będziemy grali raz tygodniowo. Czy wyobrażasz sobie zdrowego Icardiego nie grającego przez dwa tygodnie? A nawet jeśli coś by się stało - wyobrażasz sobie Pinamontiego jako pierwszego dublera w sytuacji w której walczymy o LM?

Ja nie wiem czy Dimarco jest gorszy od Nagatomo. Jest natomiast rezerwowym Empoli, Na pewno nie jest piłkarzem lepszym, co daje mi jasność, że nie chciałbym go oglądać w barwach Interu.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato

Post autor: Raffal »

czy Wy wkońcu zrozumiecie że wypożyczanie młodego zawodnika to bezsens ? Dlaczego Empoli miałoby ogrywać DiMarco?
Caly piłkarski świat stawia na młodych bo wystarczy kilka dobrych meczów i jego idzie razy 10. My wolimy Palacio, Biabianiego, Nagatomo czy sciagac kolejne wynalzki. Nikt nie kończy gry w juniorach stając się gwiazdą seniorów, trzeba przywyknąć , dorosnąć. Wszystkien najlepsze drużyny wprowadzaja młodych zawodników a my ciągle liczymy że inni nam go wychowają....nie ma tak łatwo - taką prace należy wykonać samemu lub znaleść mu klub który będzie zobligowany do wystawiania naszych juniorów.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Skepta »

a tam Raffal gadasz glupoty, pierwszy z brzegu przykład - Asensio. Chłopa Real wypozyczyl do Espanyolu, tam pokazał fajna gre i odpalił, to go wzieli do siebie i dali szanse. Po prostu jak ktoś jest kotem, to dzięki wypozyczeniom też się wybije.


Hipster z Sassuolo ma lada dzień zostać trenerem Romy i ma on ponoć wziąć ze sobą Berardiego. Ciekawy ruch, ciekawy trener, ciekawy gracz. Mam nadzieje ze Spaletti też weźmie ze sobą kogoś, jakiegoś Manolasa czy 9golana to bym przyjął, ale pewnie skończy się na Rydigerze (notabene Fuhrer się w grobie przewraca na widok czarnego niemca i to jeszcze z typowym niemieckim nazwiskiem :P )
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mercato

Post autor: Saff »

Raffal pisze:czy Wy wkońcu zrozumiecie że wypożyczanie młodego zawodnika to bezsens ? Dlaczego Empoli miałoby ogrywać DiMarco?
Caly piłkarski świat stawia na młodych bo wystarczy kilka dobrych meczów i jego idzie razy 10. My wolimy Palacio, Biabianiego, Nagatomo czy sciagac kolejne wynalzki. Nikt nie kończy gry w juniorach stając się gwiazdą seniorów, trzeba przywyknąć , dorosnąć. Wszystkien najlepsze drużyny wprowadzaja młodych zawodników a my ciągle liczymy że inni nam go wychowają....nie ma tak łatwo - taką prace należy wykonać samemu lub znaleść mu klub który będzie zobligowany do wystawiania naszych juniorów.
Idąc tokiem Twojego rozumowania Empoli wypożyczyło DiMarco żeby ten siedział na ławce? Sugerujesz, że jeżeli nie przebił się do pierwszego składu w spadkowiczu, to u nas zrobi różnicę?
Ja nie mówię, że on w przyszłości nie zaliczy progresu, ale przypomina to płacz porównywalny do tego, kiedy oddawaliśmy Acquafreskę w rozliczeniu za Milito.

Popatrz sobie tylko na politykę Juventusu - oni co chwila sprowadzają pakiet młodych, by potem ich wypożyczać, a następnie zrobić selekcję i wprowadzić do składu tych co bardziej ogarniętych. Wystarczy spojrzeć na obecną kadrę i zobaczysz takiego Ruganiego, Marchisio, Sturaro czy Leminę - każdy z nich był oddawany by się ogrywał, a dzisiaj stanowią solidne uzupełnienie pierwszego składu i aspirują do tego, żeby zastąpić w przyszłości obecne gwiazdy klubu.
ODPOWIEDZ