Mercato

To co każdy kibic lubi...
MarcoPolo
Posty: 399
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:13
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: MarcoPolo »

Dopóki w składzie są takie zakazane mordy jak Santon,Andrzej R aka Nowy Nesta,Kitajec czy Brzoza dopóty uważam, że mamy w składzie niepotrzebny szrot.Chociaż co się dziwić, skoro nasi sprawiają wrażenie skąpców o każde euro.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

TomikoPTB pisze:. W styczniu oddajmy Rano i Japońca
Kitajca nigdy nie oddamy, bo jest nic nie wart, ma dużą pensję i wydaje mi się też, że lubi go Spalletti, ale ranocchia odejdzie wg. mnie, ponieważ sam Spall mówił o jego odejściu teraz, ale arsenal postawił kosmiczne warunki za Mustafiego (co mówił sam ausylio) i dlatego to się wszystko potoczyło w ten sposób, a w dodatku twierdzę, że nie braliśmy żadnego zmiennika na koniec okienka, bo po co wymieniać półśrodek na półśrodek? Sabatini nie jest takim klaunem jak ausilio, żeby dać się ruchać w dupę i jak z kitajcem zostaniemy do końca jego kariery, tak żabcia odejdzie niebawem, gdy tylko wzmocnimy środek obrony
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Mercato

Post autor: BAGGIO1 »

Mercato się skończyło to i można je podsumować. Zdecydowanie największe sukcesy w tym oknie transferowym to:

1. Pozyskanie Spalletiego
2. Zatrzymanie Perisica

Bardzo istotne według mnie również sprowadzenie B.Valero, a transfery Skrinara,Vecino,Dalberta oraz Cancelo również oceniam na plus i mam nadzieję, że będą (wreszcie) trafione. Ostatni nabytek (Karamoh) z dużym znakiem zapytania, ale może akurat przy Spallu się fajnie rozwinie i będziemy mieli tańszą wersję Kiety Balde ?

Co do piłkarzy, którzy opuścili szeregi Interu nie ma nad czym płakać (chociaż wiem, że są i tacy co nigdy nie pogodzą się z brakiem Jovetica czy Barbosy). Jednak z racji tego, że nie pozyskaliśmy środkowego obrońcy, żałuję, że za "czapkę gruszek" oddaliśmy Medela. Było go sobie zostawić jako alternatywę zarówno do środka obrony, ewentualnie w razie jakiegoś kataklizmu do pomocy. No i właśnie, chyba należy zacząć się codziennie modlić o zdrowie dla Mirandy i Skrinara bo widmo oglądania Rano i Nagatomo w wyjściowej jedenastce stało się niestety wielce prawdopodobne. Tutaj zdecydowanie minus dla duetu S&A, nie powinni pozwolić na to żeby Lucek miał taki problem w defensywie.

Przy okazji był to dosyć zabawny okres, w którym czytanie komentarzy czy też wpisów na forum niektórych użytkowników sprawiało sporo śmiechu. Mam nadzieję, że do stycznia wytrwamy, a wtedy uda się dokonać jednej czy dwóch korekt w składzie. Forza Inter!
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Piter9702 pisze:
TomikoPTB pisze:z kitajcem zostaniemy do końca jego kariery

Oby nie poszedł w ślady Costacurty :/
fmlyhm
Posty: 129
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Mercato

Post autor: fmlyhm »

Vanheusden powinien być 3. CB w przy aktualnych zasobach, nie wierzę, że jest gorszy niż nowy Nesta
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Do zimy jeszcze daleko, ale tak jak przypuszczałem:

Inter is waiting for Suning to give the green light for new signings during the winter mercato. Corriere dello Sport explains: “There will be more money to invest but there is also the object to make some money. Selling Brozovic, the man that Inter has failed to sell in the recent months, would be a good deal at the moment. Besides that, eyes are of course at the defence that needs reinforcements. These are the areas where Inter can put all their efforts during the next mercato window. At the moment Inter are crossing their fingers for Miranda, Skriniar, Ranocchia and Vanheusden to stay healthy”.
Source: corrieredellosport.it
Jimi
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006, 17:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Mercato

Post autor: Jimi »

Calciomercato.com donosi, że Inter jest jednym z faworytów w walce o podpis Leona Goretzki. Zawodnikowi Schalke kończy się kontrakt 30 czerwca 2018 i Sabatini z Ausilio chcą wykorzystać ten fakt i sprowadzić zawodnika za darmo. O piłkarza ma jeszcze walczyć Juventus, który jednak ma inne cele na tą pozycję: Iniesta i Emre Can, którym również kontrakt wygasa po sezonie i są: parametro zero.
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Mercato

Post autor: Hanys »

Ponoć z Bayernem ma dogadane jakieś wstępne warunki
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Mercato

Post autor: Lopez »

Powinni się zainteresować zawodnikami,którym został rok kontraktu zawsze można wyjąć kogoś ciekawego.A jak mu nie pójdzie sprzedać jak banege.Na 100% będzie konkurencja w postaci Bayernu bo oni zawsze wykupują/kontraktują najlepszych zawodników z ligi.Mamy małe szanse na przekonanie go do nas.Ale zawsze trzeba próbować....jeśli to nie jest zwykła plotka.
Hanys
Posty: 968
Rejestracja: 29 kwie 2010, 23:08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Mercato

Post autor: Hanys »

Oglądam dużo meczy Schalke i powiem że jest mistrz jak dla mnie ten Goretzka. Fajnie by było go mieć w swoim składzie
Zinowi
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2017, 09:02

Re: Mercato

Post autor: Zinowi »

No ja tak samo, non stop oglądam.
___
SPA LUBELSKIE
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Mercato

Post autor: Minister »

Co to za jebane trolle zaczęły "podbijać" tematy, ktoś ogarnia to?

A wracając do wątku to grafika, którą wrzuciłem na dole może napawać optymizmem. Bez pucharów i z tak nadszarpniętą reputacją tworząc kominy płacowe moglibyśmy przekręcić się na plecy w kolejnym sezonie. W tym wypadku nawet jeśli (czego nawet nie dopuszczam) w przyszłym sezonie nie awansujemy do LM/LE nie będziemy w czarnej dupie tak jak sąsiedzi zza miedzy. I ta myśl cieszy mnie niezmiernie, bo oni po takich wydatkach i takim kominie jaki stworzyli, bez pucharów ujebią się po uszy w gównie!

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A22846D
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mercato

Post autor: Bart »

I to są te detale. ;) My mamy trzeciego bramkarza, który kocha Inter, oni mają trzeciego bramkarza, który kocha brata i kasę. Ten drugi zarabia 5 razy więcej. U nas Candreva dostaje 2,2 mln, u nich Borini 2,5 mln.

Gdyby nie ten przeklęty 30 czerwca 2015, w którym jakiś kontraktowy strateg skompromitował się doszczętnie, byłoby zupełnie przyzwoicie. To, dlaczego wtedy przedłużono kontrakt z Ranocchią na takich warunkach jest jeszcze większą tajemnicą niż obecność Nagatomo w Interze nieprzerwanie od stycznia 2011.

A tak całkiem serio, jak widać, szerokość kadry ma swoje minusy. 35 milionów różnicy to juz solidny transfer, a Ligą Europejską łatwiej odrobić 3,5 miliona niż 35.

Wiadomo, teoretycznie brakuje kogoś na środek obrony, a boki obrony to kolejny rok z rzędu wielka niewiadoma. Mógł byc Rodriguez, mógł być Kolarov. Ale z drugiej strony, inni mogą nam zazdrościć Valero i Skriniara za bardzo rozsądne pieniądze. Gdybyśmy mocniej zagięli parol na boki obrony, to założę się że np. podstawowym obrońcą nadal byłby Murillo, nic w przyrodzie nie ginie, jeśli ma się tylko ograniczone mozliwości. Trudno zdominować rynek zagarniając wszystkich w rozsądnej cenie, dużo łatwiej jest wydać 240 milionów euro.

Na papierze mamy skład równy z tymi Milanu, Romy i Napoli. I o to tak naprawdę chodziło. No nie oszukujmy się, takie Napoli to w większości nie są indywidualności powalające na ziemię, w przeciwnym wypadku połowa składu nie siedziałaby nadal na "śmietnisku" za śmieszne jak na wicemistrza Serie A pieniądze. Tam od lat jest solidna drużyna i jeśli chcemy osiągnąć to samo, to wszystko w rękach Spalettiego. Jak on zawiedzie, to nawet dodatkowi obrońcy nie pomogą.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

milan to ma w ataku suso i kalinicia a na ławce jakiegoś amatora, a my mamy Spallettiego, dlatego mogliby wydać nawet 100 mln więcej a i tak będą za nami
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mercato

Post autor: Dzonyy »

Piter9702 pisze:milan to ma w ataku suso i kalinicia a na ławce jakiegoś amatora, a my mamy Spallettiego, dlatego mogliby wydać nawet 100 mln więcej a i tak będą za nami
Suso to akurat dobry pilkarz.
fcinter.pl
Posty: 433
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: fcinter.pl »

Okienko się żbliża, przedstawiam obiektywnie moją wizję.

Priorytetem powinno być ściągnięcie Pastore. Brozovic nie jest zawodnikiem na którym możemy grę oprzeć, owszem ma czym uderzyć i zdarzają mu się doskonałe podania, przypomina NAJBARDZIEJ 10 z naszych wszystkich pomocników, ale myślę, że nawet Spalletti zdaje sobie sprawę, że potrzebujemy tutaj kogoś innego. Transfer Mkhitariana wciskam sobie miedzy bajki, zresztą typ nie zna ligi i mogłaby być powtórka z Szakiriego, Podolskiego itd. Pastore gra w PSG kilka dobrych lat, były nawet momenty, że był postacią wiodąca, teraz może tak nie jest, ale NADAL jest to piłkarz, który gra dużo i dalej prezentuje wysoki poziom. Dlatego bardzo liczę na ten transfer.

Jako drugie wzmocnienie typuje transfer środkowego obrońcy. Zbyt ryzykowne jest liczenie się z tym, że Miranda i Skriniar nie będą się łamać. Owszem, istnieje spore prawdopodobieństwo, że kontuzji nie złapią, ale jeśli tak by się stało to mamy dalej znak zapytania w postaci Ranocchi, a także niemożność przesunięcia z prawej strony D'Ambrosio, bo innego prawego obrońcy po prostu nie mamy. Mamy jakiegoś Santona, ale traktować go należy jako zapchajdziurze. Bastoni wydaje się spoko opcją, bo De Vrij to raczej opcja na lato.

Te dwa transfery udaje za PRIORYTETY. Natomiast jeśli istnieje możliwość sciągnięcia za darmo Ramiresa, to powinniśmy z niej skorzystać. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę jedynym pewniakiem w środku pola jest Valero i MOŻE Vecino. Gagliardini i Brozovic grają w kratkę, a Joao Mario już się nie ogarnie. Poza tym z tego co pamiętam to Brazylijczyk może grać też na skrzydle, co mogłoby pozwolić nam uniknąć kosztownej inwestycji jaką w mojej opinii jest Verdi (jak na styczeń). Ramires jest naprawdę spoko doświadoczonym graczem i kto wie, może nas fajnie uzupełnić. Co do Verdiego, to jego sens miałby gdybyśmy grali w pucharach. Candreva i Perisic to maszyny, na skrzydle może zagrać Brozo, jest Eder, jest ten cały Karamoh, a szanse na grę Verdiego są i tak minimalne, więc jego transfer uważam za bezcelowy.
Alfa
Posty: 386
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:50

Re: Mercato

Post autor: Alfa »

Mateusz_Dusinski pisze:Okienko się żbliża, przedstawiam obiektywnie moją wizję.

Priorytetem powinno być ściągnięcie Pastore. Brozovic nie jest zawodnikiem na którym możemy grę oprzeć, owszem ma czym uderzyć i zdarzają mu się doskonałe podania, przypomina NAJBARDZIEJ 10 z naszych wszystkich pomocników, ale myślę, że nawet Spalletti zdaje sobie sprawę, że potrzebujemy tutaj kogoś innego. Transfer Mkhitariana wciskam sobie miedzy bajki, zresztą typ nie zna ligi i mogłaby być powtórka z Szakiriego, Podolskiego itd. Pastore gra w PSG kilka dobrych lat, były nawet momenty, że był postacią wiodąca, teraz może tak nie jest, ale NADAL jest to piłkarz, który gra dużo i dalej prezentuje wysoki poziom. Dlatego bardzo liczę na ten transfer.

Jako drugie wzmocnienie typuje transfer środkowego obrońcy. Zbyt ryzykowne jest liczenie się z tym, że Miranda i Skriniar nie będą się łamać. Owszem, istnieje spore prawdopodobieństwo, że kontuzji nie złapią, ale jeśli tak by się stało to mamy dalej znak zapytania w postaci Ranocchi, a także niemożność przesunięcia z prawej strony D'Ambrosio, bo innego prawego obrońcy po prostu nie mamy. Mamy jakiegoś Santona, ale traktować go należy jako zapchajdziurze. Bastoni wydaje się spoko opcją, bo De Vrij to raczej opcja na lato.

Te dwa transfery udaje za PRIORYTETY. Natomiast jeśli istnieje możliwość sciągnięcia za darmo Ramiresa, to powinniśmy z niej skorzystać. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę jedynym pewniakiem w środku pola jest Valero i MOŻE Vecino. Gagliardini i Brozovic grają w kratkę, a Joao Mario już się nie ogarnie. Poza tym z tego co pamiętam to Brazylijczyk może grać też na skrzydle, co mogłoby pozwolić nam uniknąć kosztownej inwestycji jaką w mojej opinii jest Verdi (jak na styczeń). Ramires jest naprawdę spoko doświadoczonym graczem i kto wie, może nas fajnie uzupełnić. Co do Verdiego, to jego sens miałby gdybyśmy grali w pucharach. Candreva i Perisic to maszyny, na skrzydle może zagrać Brozo, jest Eder, jest ten cały Karamoh, a szanse na grę Verdiego są i tak minimalne, więc jego transfer uważam za bezcelowy.

swiete slowa niestety
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Mercato

Post autor: Lopez »

Mkhitarian jest blisko powrotu do Bvb,poza tym nie wiem czy stać nas byłoby na wydanie ponad 30 mln euro(na pewno chcą więcej,ale nie pamiętam ile dokładnie) jakie oczekuje Utd.Poza tym możliwe,że go wymienią na Pulisica.

Za Pastore chcieli niedawno 20 mln euro bez żadnych wypożyczeń.Zawodnikiem interesuje się także Arsenal i to,że się pożegnał z kolegami wcale nie oznacza,że przyjdzie do Interu(Nie wiem na ile jest prawdą to,że Javier chce wrócić do Włoch)

Bastoni pewnie zostanie od razu wypożyczony gdzieś gdzie będzie mógł regularnie grać.U nas niestety,ale będzie po DD jeśli chodzi o gre na środku obrony.

Spodziewam się,że naszymi transferami zimowymi będzie tylko Ramires i Bastoni.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Ostatnie dwie kolejki pokazały dobitnie jak bardzo Interowi brakuje paliwa z pozycji nr 10. Wszyscy wiemy jak fundamentalną rolę w Romie Spalla pełnił Radja.
Inter jak tlenu potrzebuje rozgrywającego, który dostarczy gole i asysty, szczególnie, że Perisic i Candreva bardzo często po prostu znikają i wtedy nasz atak jest tylko pustą skorupą.
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Chuchu »

Pastore, dodatkowy pomocnik (może być Ramires) skrzydłowy (Verdi, Deulofeu) i obrońca (pewnie przyjdzie Bastoni) przy jednoczesnym zatrzymaniu kluczowych zawodników i możemy dalej walczyć o top4.
Damiano
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:41

Re: Mercato

Post autor: Damiano »

Biorąc pod uwagę formę Brozovicia Joao Mario i Gagliardiniego to zdecydowanie musimy wzmocnić pomoc. Pastore byłby najlepszą opcją
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Pastore to jest tzw must have dla nas na to mercato. Ramires byłoby swietnie. Bastoni to nie jest na ten moment wzmocnienie, nie gra nawet w Atalancie. Mysle ze opcja Mangali powroci gdyż z De Vrijem sie nie dogadamy moim zdaniem.

Wydaje mi sie ze Brozovic i J.Mario sa już u nas opcja do sprzedaży, ale pytanie czy znajdzie sie chętny ? W prasie cisza na temat ofert dla nich.
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Mercato

Post autor: BAGGIO1 »

Się pytam, gdzie potwierdzenie pierwszego zimowego transferu?

Mam nadzieję, że nasze możliwości nie wyglądają tak kiepsko jak to jest opisywane przez pismaków i Sabatini z Ausilio nie będą się ociągać do ostatniego dnia zimowego okienka ... potrzebujemy impulsu NA JUŻ.
Skepta
Posty: 352
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:57
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Skepta »

BAGGIO! pisze:Się pytam, gdzie potwierdzenie pierwszego zimowego transferu?

Mam nadzieję, że nasze możliwości nie wyglądają tak kiepsko jak to jest opisywane przez pismaków i Sabatini z Ausilio nie będą się ociągać do ostatniego dnia zimowego okienka ... potrzebujemy impulsu NA JUŻ.
stary mamy 1 stycznia, nie wiem czego ty oczekujesz, ale nie jestesmy klubem typu Liverpool ktory klepie transfery przed oknem (a szkoda) tylko spodziewac transferow to sie mozemy na pewno gdzies za 2-3 tygodnie.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: Klinsi64 »

Okno w Italii otwiera się 3.01
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Odell pisze:
BAGGIO! pisze:Się pytam, gdzie potwierdzenie pierwszego zimowego transferu?

Mam nadzieję, że nasze możliwości nie wyglądają tak kiepsko jak to jest opisywane przez pismaków i Sabatini z Ausilio nie będą się ociągać do ostatniego dnia zimowego okienka ... potrzebujemy impulsu NA JUŻ.
stary mamy 1 stycznia, nie wiem czego ty oczekujesz, ale nie jestesmy klubem typu Liverpool ktory klepie transfery przed oknem (a szkoda) tylko spodziewac transferow to sie mozemy na pewno gdzies za 2-3 tygodnie.
Podejrzewam, że zamiarem autora było zastosowanie lekkiej ironii :)
BAGGIO1
Posty: 549
Rejestracja: 25 sie 2006, 19:27
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Re: Mercato

Post autor: BAGGIO1 »

Stachoo pisze:Podejrzewam, że zamiarem autora było zastosowanie lekkiej ironii :)
Klinsi64 pisze:Okno w Italii otwiera się 3.01
Aaa czyli pierwszy oficjal jutro ;) Dzięki za info :brawo:
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Mercato

Post autor: Orzeu »

in: Pastore , Ramires, obrońca
out: Joao MArio / Brozović

i będę zadowolony. Nawet jeśli przyjdzie jeden z dwójki Ramires / Pastore. Poza tym wydaje mi się, że duże prawdopodobieństwo jest, że ujrzymy też Deulofleu. Na wypożyczenie oprócz pewniaka Barbosy może pójść też Karamoh.
SETE
Posty: 493
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Tychy / Pszczyna

Re: Mercato

Post autor: SETE »

Mysle ,ze Karamoh powinien zostac , to jedyny na ten moment faktyczny zmiennik dla Candrevy. Deulofeu jest typowym lewym skrzydlowym i mialby ciezko na prawym skrzydle.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mercato

Post autor: Stachoo »

Jeśli ściągniemy w tym okienku typową 10 + Ramiresa i Bastoniego uznam okno za udane.

W chwili obecnej pod nieobecność Mirandy Ranocchia [odpukać] prezentuje się całkiem solidnie, dlatego nie ma sensu na siłę wzmacniać obrony odpadami.

Środek pola kuleje w chwili obecnej najbardziej. Mimo dobrej formy Vecino pozostali pomocnicy obniżyli znacznie loty. Brakuje kogoś kto idealnie zagra piłkę w uliczkę odciążając tym samym nasze skrzydła. Jeśli Pastore dopisze zdrowie i dołączy do naszej ekipy, będzie to strzał w dziesiątkę. Do tego solidny Ramires, który na pewno wniesie trochę ożywienia do naszej linii pomocy.

Zaryzykował bym też wypożyczenie Deulofeu. Za czasów gry w Bbilanie, milaniści walili konia na tego gracza, więc pstryczek w ich nos, a dodatkowo mielibyśmy gracza, który w końcówkach spotkań mógłby namieszać na boisku, dając przy tym odpocząć Perisiciowi.
ODPOWIEDZ