Nowy napastnik- mercato 2013

To co każdy kibic lubi...
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Kujon »

Możecie mi wytłumaczyć jeden fenomen, dlaczego wszyscy się tak podniecają tym ICARDIM ?

Mamy połowe kwietnia, czyli od rozpoczęcia sezonu minęło 8 miesięcy, a gościu strzelił bramki w 5 - PIĘCIU meczach, na 25 w których wystąpił (średnia 0,2 gola na mecz!!), ale wielkie podniecenie bo walnął Pescarze 4 bramki. Koleś jest drewniany jeszcze bardziej niż Pazzini, a nowy Vieri czy Roberto Baggio to raczej z niego nie będzie. A już płacenie za gościa prawie 15 baniek to skończony debilizm u naszych działaczy, ale to powszechnie wiadomo

Za takie pieniądze to Pierre Aubameyang czy Wilfried Bony są do wzięcia od razu, a zobaczyć ich razem to miazga.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: sampam »

Kujon pisze:Możecie mi wytłumaczyć jeden fenomen, dlaczego wszyscy się tak podniecają tym ICARDIM ?

Mamy połowe kwietnia, czyli od rozpoczęcia sezonu minęło 8 miesięcy, a gościu strzelił bramki w 5 - PIĘCIU meczach, na 25 w których wystąpił (średnia 0,2 gola na mecz!!), .
1. Strzelil 9 bramek w 25 wystepach, ale rozegral de facto 18 pelnych meczow. Nie jest to ani wynik zly, ani wybitny.
2. Chlopak ma 20 lat, a przecietny kibic uwaza, ze skoro w tak mlodym wieku Icardi pokazuje swoj potencjal, to potem moze byc juz tylko lepiej. Jak dla mnie to jest zyczeniowe myslenie. Niemniej cos w Argentynczyku musi byc, przeciez pare lat siedzial w Barcie :hahaha:
Aha, Vieri w jego wieku tez nie byl kilerem;)
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Matteo »

Kubuś:) pisze:
Matteo pisze: Pierre Aubameyang- myślę, że to zbędny wydatek, nie wiadomo czy się sprawdzi lepiej było by ściągnąc Livaję jako zmiennika Icardiego/ Palacio
.
Jaja sobie robisz, ta? :-D Sorry ale chyba nie załapałem... zaraz zaraz... Twierdzisz że Livaja jest lepszy od gościa, którego w klasyfikacji strzelców Ligue1 wyprzedza jedynie Zlatan?? Już nie mówię o tym, że chciałbyś go sadzać na ławce w roli zmiennika... Icardiego :lol:, którego Auba przebija o dwie klasy. Trzymam kciuki za to że Aubameyang do nas przyjdzie i jestem święcie przekonany, że jeśli to dojdzie do skutku będzie to strzał w dziesiątkę.

Marzy mi się duet Benteke-Aubameyang. Atak na lata za około 25 mln euro.

Jeszcze raz, bo nie mogę. Livaja lepszy od Aubameyanga, a Icardi pierwszym napastnikiem :lol: :lol:

EDIT: Właśnie przypomniało mi się że Pierre jest wychowankiem Milanu, to kolejny argument przemawiający za nim. Cios w Milan.
Nie twierdzę , że Livaja jest lepszy tylko patrzę realnie. Gdybym wiedział że MM sypnie kasą na dwóch napastników moje typy były by zupełnie inne. Icardi jest numerem jeden na liście chociaz nie powinien, jest młody i nie mamy wyboru tylko trzymać kciuki ze cos tam z niego będzie. Poza tym Moratti ostatnio idzie po najniższej lini oporu więc pewnie wyda te 13 mln na Mauro Icardiego a później ściągnie kogoś za darmo tudzież małe pieniądze.

Co do Cassano- każdy z nas ma inne spojrzenie na zawodników i każdy z nas preferuje inny styl gry. Czasami wydaje mi się ze zbyt spowalnia akcje co nie zmienia faktu, że niektóre zagrania są najwyższych lotów. Trzeba patrzeć jednak przed siebie a nie wstecz i odpowiedzieć na pytanie Co może dać nam on w przyszłym sezonie i czy nie warto sprowadzić kogoś młodszego i perspektywicznego.
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Matteo »

Orzeu pisze:Z tym Cassano to też jaja :D - potrzeba nam biegaczy ? no bez jaj, gdyby nie Cassano to byśmy teraz byli w czarnej dupie. Cassano to akurat taki piłkarz, który nie musi mieć świetnej motoryki.
Jak dla mnie problem dzisiejszej gry Interu nie leży tylko w Cassano i nawarstwia się od 2-3 lat, jest to jednak temat rzeka dlaczego nasza gra wygląda tak a nie inaczej.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: miniu86 »

Icardi chyba jeszcze w Interze nie jest tak więc wstrzymajcie się z narzekaniem.

To co zamierza zrobić Moratti w lecie jest dla mnie wielką zagadką. Są dwie opcje. Albo dalej dziadujemy z kiepskim trenerem i dość mglistymi talentami, albo przychodzi porządny trener i sprowadzamy konkretnych zawodników pod jego taktykę.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Mora »

Rezygnację z usług Antonio Cassano - człowieka, który strzelił póki co 7 bramek i dołożył 9 asyst - odbieram jako żart. Bądźmy poważni, ten facet w porównaniu do naszych pozostałych, drewnianych piłkarzy jest wirtuozem. Problemem Interu nie jest powolny i gestykulujący Cassano. Problemem jest fakt, że Antonio nie ma z kim grać w piłkę. W obecnym Interze on sam musi piłkę rozegrać, sam wyjść na pozycję, podać sam do siebie i strzelić.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Kujon »

sampam pisze:
Kujon pisze:Możecie mi wytłumaczyć jeden fenomen, dlaczego wszyscy się tak podniecają tym ICARDIM ?

Mamy połowe kwietnia, czyli od rozpoczęcia sezonu minęło 8 miesięcy, a gościu strzelił bramki w 5 - PIĘCIU meczach, na 25 w których wystąpił (średnia 0,2 gola na mecz!!), .
1. Strzelil 9 bramek w 25 wystepach, ale rozegral de facto 18 pelnych meczow. Nie jest to ani wynik zly, ani wybitny.
2. Chlopak ma 20 lat, a przecietny kibic uwaza, ze skoro w tak mlodym wieku Icardi pokazuje swoj potencjal, to potem moze byc juz tylko lepiej. Jak dla mnie to jest zyczeniowe myslenie. Niemniej cos w Argentynczyku musi byc, przeciez pare lat siedzial w Barcie :hahaha:
Aha, Vieri w jego wieku tez nie byl kilerem;)
Namieszałem ze średnią - mój błąd, ale faktem jest, że strzelił 9 bramek pięciu drużynom (4 Pescarze, 2 Juventusowi i po jednej Romie, Parmie i Genoi), czyli jakby nie licząc w 20 meczach miał zerowy wynik bramkowy i koleś z taką regularnością ma stanowić o sile ataku Interu na przyszły sezon....

Poza tym 20 latkami to My nawet Scudetto nie zdobędziemy, nie mówiąc już o czymś więcej w Europie - u Nas to albo 20 lat albo 38, a sporo jest grajków, którzy mają po 24,25,26, są już ułożeni i gotowi do gry na takim szczeblu rozgrywek.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: miniu86 »

Jeśli chodzi o Cassano to w całości podzielam zdanie użytkownika Mora. Gdyby nie Cassano to nie wiem kto miałby kreować naszą grę ofensywną. On ma 9 asyst w lidze. Sneijder nie miał tyle ani razu. Warto również dodać, że gdyby jego partnerzy wykorzystywali tylko sytuacje 100- procentowe to Antonio miałby tych asyst dwa razy więcej. Gdyby nie on walczylibyśmy o miejsca 10-11.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Piter »

Antek powinien grać do max 65 minuty a nie cały meczyk. Napastników młodych jest mnóstwo i pokazuja coś w swoich klubach a Icardi jakoś nie przekonuje mnie i cena 15 mln jest dużo zawyżona bo nie oszukujmy się, ale INTEResujemy się nim po meczu z Pescarą.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Jaszczu91 »

Cassano w Interze zostać musi i basta. Zarząd powinien się zastanowić jakiego zawodnika dokupić do ataku żeby Antek miał z kim grać. Według mnie to że Cassano czasem zwalnia grę wynika tylko z tego że ma słabych partnerów i nie ma komu podać. Jeśli przyjdzie Icardi to mając obok takiego asystenta jak Antonio powinien stać się bardziej regularny. Aubumeyang bez wątpienia jest piłkarzem zdecydowanie lepszy niż Icardi ale realnie oceniając nasze możliwości trzeba stwierdzić że nie mamy absolutnie żadnych szans na pozyskanie tego gracza. Tak więc jak przyjdzie Icardi to i tak będzie dobrze.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Piter »

Dobry LN Dimitri Payet, 26 lat, 31 meczy w Ligue1. Ma 11 goli i 14 asyst, statystyki dobre i cena nie za wysoka.
Oglądał ktoś poczynania tego napastnika bo wydaje się być przyzwoitym graczem.
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: tomiko85 »

Co wy na takie info ?

To już prawie przesądzone. Rubén Botta jest bardzo blisko podpisania kontraktu z Interem Mediolan. Pomocnik przejdzie do włoskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z argentyńskiego Tigre.


23-letni Botta ma z Tigre ważny kontrakt do końca obecnego sezonu. Po jego wypełnieniu ma zostać piłkarzem Interu Mediolan.
Rubén Botta jest wychowankiem Boca Juniors Buenos Aires. Nie miał jednak okazji zadebiutować w jego barwach. W wieku dziewiętnastu lat zdecydował się przenieść do Tigre.
Piłkarz jest bardzo blisko złożenia podpisu pod pięcioletnią umową z drużyną prowadzoną przez Andreę Stramaccioniego.
- Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że dostaję szansę na grę w jednym z największych klubów na świecie. To dla mnie zaszczyt, że będę miał okazję do gry w barwach Interu wraz z takimi piłkarzami jak Javier Zanetti, Esteban Cambiasso czy Diego Milito - powiedział w wywiadzie dla Corriere dello Sport Rubén Botta.
Wcześniej zainteresowanie zawodnikiem przejawiał m.in. angielski Tottenham.

Niewątpliwym plusem Botty jest włoskie obywatelstwo.
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Matteo »

Dobrym zawodnikom nie kończą się kontrakty i nie odchodzą za darmo. Albo się sprzedaje rok przed końcem albo przedłuża bo na to załuguja. On będzie kolejnym srednim kuternogą. Czas na porządne transfery bo nudowanie kadry piłkarzami z wolnych transferów może budować drużyna walcząca o utrzymanie a nie taki klub jak Inter.
Matteo
Posty: 128
Rejestracja: 31 mar 2006, 17:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Matteo »

Dobrym zawodnikom przeważnie nie kończą się kontrakty i nie odchodzą za darmo( wiadomo sa wyjątki). Albo się sprzedaje rok przed końcem albo przedłuża bo na to załuguja. On będzie kolejnym srednim kuternogą. Czas na porządne transfery bo budowć kadrę piłkarzami z wolnych transferów może drużyna walcząca o utrzymanie a nie taki klub jak Inter.Potrzebujemy 2-3 dobrych zawodników że by stworzyć kręgosłup nowej drużyny ale takich trzeba KUPIĆ
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Piter »

MM zaczyna preferować styl z fify tzn. kontrakty wolnym zawodnikom a za rok sprzedaż i zarobek ??
Śmiech, musimy zacząć kupować dobrych grajków, a nie jakiś no name .
Prezes
Posty: 13
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Prezes »

Akurat Abumeyang potwierdza klasę od jakiś dwóch-trzech sezonów. Przyglądałem mu się na PNA 2012 bodajże to już wtedy widziałem że będą z niego ludzie. Potwierdza to od 2 sezonów w Ligue 1. Kreatywny, zwinny, dobry start do piłki i niezłe strzały- moim zdaniem taki Palacio tylko że dużo młodszy i na pewno jeszcze się rozwinie. 15 mln to jest bardzo niska cena za takiego grajka jak zobaczymy za ile Icardi (no name) do nas przyszedł... :szal:
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Piter »

Aubameyang nie dla nas bo on woli milan, sam powiedział, że chce tam grać
jus
Posty: 131
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:25
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: jus »

Piter9702 pisze:Aubameyang nie dla nas bo on woli milan, sam powiedział, że chce tam grać
Aubameyang jednak wybrał Borussie - oglądałem ostatnio mecz super pucharu Niemiec - co gość ma przyśpieszenie - nie wiem na ile to prawda ale Borek mówił, że zmierzono czas Aubameyanga i Bolta na 30 m i lepszym okazał się ten pierwszy ;-)
BVB będzie miała z niego dużo pożytku.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Nen »

jus pisze:
Piter9702 pisze:Aubameyang nie dla nas bo on woli milan, sam powiedział, że chce tam grać
Aubameyang jednak wybrał Borussie - oglądałem ostatnio mecz super pucharu Niemiec - co gość ma przyśpieszenie - nie wiem na ile to prawda ale Borek mówił, że zmierzono czas Aubameyanga i Bolta na 30 m i lepszym okazał się ten pierwszy ;-)
BVB będzie miała z niego dużo pożytku.
Chyba jak w korkach biegali
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Piter »

tera to nam defensywnego pomocnika potrzeba a nie napastnika, łysy nie wróży sukcesów
kibix
Posty: 168
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:59
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: kibix »

nam to potrzeba ogarnietych ludzi w zarządzie,którzy będą sprowadzali konkretnych graczy a nie przecietniakow którzy uczynią nas sredniakiem
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Nowy napastnik- mercato 2013

Post autor: Odet »

jeśli Belfodil i Icardi wypalą, to Moraś okaże się geniuszem.

a jeśli nie ...

:)

pozdr.
ODPOWIEDZ