Premiership

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Tkrauze
Posty: 414
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Słupsk/Gdynia\Gdańsk

Re: Premiership

Post autor: Tkrauze »

Panowie, czy ktoś może mi wytłumaczyć fenomen Leicester City ? Zawsze uważałem Ranieriego za dobrego trenera, ale albo on okazał się wybitnym taktykiem, albo ja się po prostu nie znam na piłce... Dziad skomponował naprawdę fajny zespół i wyciągnął juz na ten moment możliwie dużo jak na Premier League. Przegrali tylko 4 mecze i jestem ciekaw jak zakończy sie angielska liga.

Myślicie, że spuchną pod koniec rozgrywek ?

https://www.whoscored.com/Teams/14/Fixt ... -Leicester
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Premiership

Post autor: Odet »

Moja opinia:

W wybornej formie jest Vardy i Mahrez, to oni grają, a reszta pod nich.

Co do Ranieriego, dla mnie BPL to najgłupsza liga na ziemi, zero, kompletne ZERO taktyki, tylko gra na hurrra i do przodu. Więc tam byle jaki taktyk powinien osiągnąć sukces :)

Ja od 2 tyg obserwuję (i kibicuję) co będzie Swansea, ciekaw jestem jak wypadnie bardzo lubiany przez mnie Guidolin i co pokaże w BPL Paloschi.

Pozdr.

Ps. Oby Lisy dostały się do LM, bo potem (pewnie po wyprzedaży dwóch gwiazd) szybko z niej odpadną. Anglia traci 4 miejsca w LM, a Włochy zyskują :)
darren1
Posty: 57
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Premiership

Post autor: darren1 »

Tkrauze pisze:Myślicie, że spuchną pod koniec rozgrywek ?
Moim zdaniem, jeśli do tej pory Lisy nie spuchły to znaczy, że mogą się liczyć nawet w walce o mistrzostwo. Ich gra wygląda naprawdę imponująco, potrafią grać jak równy z równym np. z City czy Arsenalem. Nie widać po nich zmęczenia sezonem, także jestem pewien, że uda im się zakwalifikować do LM, a przy odrobinie szczęścia mogą powalczyć o tytuł.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Premiership

Post autor: Klinsi64 »

Tkrauze pisze:Panowie, czy ktoś może mi wytłumaczyć fenomen Leicester City ?
Pogonili Cambiasso i grają o najwyższe cele,u nas też...a nie u nas to nie zadziałało ;)
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Premiership

Post autor: Czarson »

Klinsi64 pisze:
Tkrauze pisze:Panowie, czy ktoś może mi wytłumaczyć fenomen Leicester City ?
Pogonili Cambiasso i grają o najwyższe cele,u nas też...a nie u nas to nie zadziałało ;)
Jak zywle lewactwo chce przekłamać rzeczywistość i oczernić haniebnie jedną z największych ikon Interu Mediolan w XXI, w. Błogosławionemu Estebanowi wystarczył zaledwie jeden sezon, żeby zaszczepić dna mistrzów drużynie z leichester. Podobno zostało skradzione z laboratorium Interu w roku 2010r. W letnim okienku transferowym opuścił wspomiany zespół i wyruszył w dalszą pielgrzymkę głosić spokój oraz konkurencyjność. Wybór był nieprzypadkowy, antyczne miasto, mitologia to właśnie od bogów Esteban czerpał swój sotoicyzm oraz deternminacje w dążeniu do celu. Jego przybycie ostatecznie zapewnioło Olimpiakosowi kolejne mistrzostwo kraju.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Premiership

Post autor: Piekarz »

Co ten Ranieri wyprawia. :-D Jeśli dokona tego cudu, to śmiało będzie można mówić o jednym z najbardziej imponujących trenerskich sukcesów w dziejach piłki nożnej. I o chyba najbardziej zaskakującym mistrzostwie, jakie widziałem, odkąd interesuję się piłką. Ale pewnie skończy jak zwykle drugi (co zresztą też będzie sukcesem trudnym do pomieszczenia w głowie).
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Premiership

Post autor: kachol »

Chyba teraz cały świat kibicuje Leicester, 5 ptk przewagi i 13 kolejek, jak nie spuchną to będzie miazga.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Premiership

Post autor: Klinsi64 »

Nazywanie Manchesteru City klubem bez historii to totalny debilizm i ignorancja...

Pozdr.
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Premiership

Post autor: Kusy »

IlCapitano pisze:
Klinsi64 pisze:Nazywanie Manchesteru City klubem bez historii to totalny debilizm i ignorancja...

Pozdr.
Od zawsze lubiłeś być w opozycji, nawet kiedy zakrawało to o totalną kompromitację, zatem wybaczam ci.

Jebać arabski gównoklub siti :!:

Popieram 100 %, całkowita racja.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Premiership

Post autor: Klinsi64 »

Klub założony w 1880 roku z jakimiś tam sukcesami (min PZP po pokonaniu Górnika) nie ma swojej historii? :D No jasne kiedy się wybrało jeden z najbardziej popularnych klubów świata jako obiekt westchnień,to można mieć takie odczucia.
Jimi
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006, 17:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Premiership

Post autor: Jimi »

Odet pisze:Moja opinia:

W wybornej formie jest Vardy i Mahrez, to oni grają, a reszta pod nich.
Ja osobiście do tej dwójki dopisałbym jeszcze N'Golo Kanté (potwierdził to w dzisiejszym meczu, dużo odbiorów i przechwytów a sam piłki nie tracił i jeszcze mądrze podawał - bardzo duży udział przy bramce Mahreza). Trzymam też kciuki za Lisy :)
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Premiership

Post autor: kachol »

IlCapitano pisze:Świetnie, dwa mistrzostwa Anglii przed nadejściem ciapatych miliarderów oraz wyeliminowanie Górnika Zabrze, normalnie rewelacja, bijmy pokłony. Oddajmy hołd Cagliari i Hellas Verona za jedno Scudetto. Dobrze się czujesz?
O ile zgadzam się, że City to gówniany klub to idąc Twoim tokiem rozumienia Leicester jest jeszcze bardziej gówniany i też nie powinieneś życzyć im mistrzostwa:P Wiem czepiam się, wpierdalam między wódkę a zakąskę i nie przez dorobek gardzisz MC, ale nie mogłem się powstrzymać, bo wystawiłeś się strasznie.. peace
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Premiership

Post autor: Stachoo »

Jimi pisze:
Odet pisze:Moja opinia:

W wybornej formie jest Vardy i Mahrez, to oni grają, a reszta pod nich.
Ja osobiście do tej dwójki dopisałbym jeszcze N'Golo Kanté (potwierdził to w dzisiejszym meczu, dużo odbiorów i przechwytów a sam piłki nie tracił i jeszcze mądrze podawał - bardzo duży udział przy bramce Mahreza). Trzymam też kciuki za Lisy :)
Można by powiedzieć, że to taki Makelele za czasów gry w Realu. W cieniu największych gwiazd, ale odwalający kapitalną robotę.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Premiership

Post autor: Odet »

IlCapitano pisze:Bardzo dobrze, że pogonili dzisiaj te pierdolone ciapactwo z niejakiego podrzędnego klubiku bez historii, zwanego menczester siti.
Ja MC lubiłem, do czasu przejęcia go przez Arabów, bo:
1) swego czasu dużo słuchałem Oasis :)
2) nie cierpię MU

pozdr.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Premiership

Post autor: Piekarz »

No i stało się. Dla mnie mistrzostwo Leicester to najbardziej niesamowita, nieprawdopodobna sprawa, jaką widziałem w piłce nożnej, odkąd się nią interesuję. W sumie nie widzę nawet żadnej konkurencji dla tego wydarzenia. A dodatkowo fakt, że czegoś takiego dokonał Claudio Ranieri, czyni to już wprost absurdalnym. Teraz tego tak nie czuć, bo mistrzostwo Lisów było bardzo prawdopodobne już od dłuższego czasu i wszyscy się przyzwyczaili, ale to trochę tak, jakbyśmy się teraz dowiedzieli, że w przyszłym sezonie Serie A wygra Carpi. Cud. I szczerze mówiąc, myślałem, że cudów tego kalibru to w piłce po prostu nie bywa, przynajmniej nie w dzisiejszej piłce.
kachol
Posty: 596
Rejestracja: 5 mar 2009, 21:14

Re: Premiership

Post autor: kachol »

Gratulacje dla Lisów, dokonali absolutnie niemożliwego... dla tego klubu to będzie legendarne wydarzenie i nic tylko bić pokłony za pracę włożoną w sezon... Sport pokonał pieniądze czyli coś co się w piłce nożnej się już nie zdarza, a tutaj się udało... Niespodzianka niemal stulecia, resztę napisał w sumie Piekarz i trudno się z jego słowami nie zgodzić
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Cuda, cuda oglaszaja. Jesli Leicester na stale zawita do czolowki futbolu to koniec swiata jest bliski.
Co do niespodzianek to Grecja w 2004 zostala mistrzem Europy, a to tez byla megasensacja.
Piekarz
Posty: 2015
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Premiership

Post autor: Piekarz »

sampam pisze:Cuda, cuda oglaszaja. Jesli Leicester na stale zawita do czolowki futbolu to koniec swiata jest bliski.
Co do niespodzianek to Grecja w 2004 zostala mistrzem Europy, a to tez byla megasensacja.
E tam, musieli "po prostu" wyjść z grupy, a potem wygrać trzy mecze. Leicester musiało być najlepsze po 38 kolejkach.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Premiership

Post autor: magneto86 »

Wielki, niespodziewany ale w pełni zasłużony sukces Leicester, oby więcej takich niespodzianek :-) Najbardziej zaskakuje mnie to że zdobyli mistrzostwo z Ranierim a zawsze uważałem go za kiepskiego trenera, ciężko im będzie zatrzymać największe gwiazdy w składzie, ale tego im życzę, mogą nieźle namieszać w LM
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Piekarz pisze:
sampam pisze:Cuda, cuda oglaszaja. Jesli Leicester na stale zawita do czolowki futbolu to koniec swiata jest bliski.
Co do niespodzianek to Grecja w 2004 zostala mistrzem Europy, a to tez byla megasensacja.
E tam, musieli "po prostu" wyjść z grupy, a potem wygrać trzy mecze. Leicester musiało być najlepsze po 38 kolejkach.
No to juz nie wina Grekow, ze sprawdzili sie tylko w reprezentacji. Warunki dla kazdej z nich byly identyczne, chociaz na pewno stopien przygotowan gospodarzy Euro, Holendrow czy Francuzow byl zupelnie inny niz kopciuszka tego turnieju.
Swoja droga Porto Mourinho to tez nie lada wyczyn. Najdrozszym pilkarzem w skladzie byl bodajze Deco za 8 mln.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Premiership

Post autor: Odet »

Niesamowity sezon i niesamowity sukces Lisów !!!
Pozdr.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Premiership

Post autor: maniekfci »

Moja ukochana drużyna, której jestem wiernym fanem od 2004 dokonała niemożliwego! Niedoceniony w Interze Claudio Ranieri został Napoleonem XXI wieku!

Od początku sezonu wierzyłem w sukces, dlatego na początku postawiłem na Lisy mały majątek, który wczoraj zmienił się w fortunę!

Pozdr.
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Premiership

Post autor: Gajdzik »

Bardzo fajnie, że jeszcze takie niespodzianki czasem wypadają ;)
Gratulacje dla Lisów i Ranieriego!
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
mikruzzo
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:05
Lokalizacja: Rybnik

Re: Premiership

Post autor: mikruzzo »

Skoro mowa o niespodziankach, to warto też wspomnieć o Lechu i jego wyjściu z grupy śmierci w LE w 2010r.
Ale to czego dokonało Leicester City to z pewnością wiekopomna chwila :brawo:
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Premiership

Post autor: Nen »

Również pomyślałem o Grecji na ME i finale Porto-Monaco.

1. Leicester
2. Grecja
3. Porto-Monaco

W sumie Dnipro w finale LE rok temu też wbrew typom, ale to już specyfika rozgrywek.
Coś pomineliśmy?
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Premiership

Post autor: Yascarr »

Atletico które zakończyło deklasację całej ligi hiszpańskiej przez Real i Barcelonę. Montpellier też wygrało mistrzostwo Francji całkiem niedawno pokonując mocarne PSG.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Premiership

Post autor: sampam »

Nen pisze: Coś pomineliśmy?
Dania 92`, Kaiserslautern 97/98 (rok wczesniej byli nikim), odpadniecie Italii w 66`, Amerykanie pokonali Angoli w 50`, Steaua w 86` zwycieza "LM", scudetto Verony w 85`. To wydarzenia o mniejszym lub wiekszym ciezarze gatunkowym :brawo:
ODPOWIEDZ