Ligue 1

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ligue 1

Post autor: Baszczu »

Nie jestem przekonany co do Marsylii. Na pewno zasłużyła bardziej na tytuł od Lyonu, ale moim faworytem jest Bordeaux. To co zrobili z Rennes to jest najwyższa światowa półka. Poza tym za trenera mają młodego Laurent Blanc'a, który reprezentował nasz klub w przeszłości. Mam nadzieję, że Żyrondyści znajdą te 15 milionów na wykupienie Gourcouff'a z Milanu, bo gra naprawdę nieziemsko w tym sezonie. Bordeaux ma też łatwiejszy terminarz od Marsylii.

Tak czy siak pojedynek OM : Lyon zapowiada się pasjonująco. A to już niedługo!  :-)
Dynia
Posty: 80
Rejestracja: 12 wrz 2006, 18:57
Kontakt:

Odp: Ligue 1

Post autor: Dynia »

OM przegrał  z Lyonem i teraz bordeaux ma 3 punkty przewagi nad marsylia. Podobna sytuacja miałą miejsce przed hegemonią Lyonu czyli chyba 9 lat temu te same kluby ze sobą rywalizowały i zwyciesko z tego pojedynku wyszli żyrondyści. Wtedy ich barwy reprezentował Wiltord, obecnie zawodnik OM. finish zapowiada sie arcyciekawie
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Ligue 1

Post autor: Omen »

A ja się cieszę bo kumpel jest za Lyonem i przestanie się w końcu chwalić jaki to silny jest O.L.Chciałbym żeby mistrzostwo przypadło Marsylii choć Bordeaux już raczej nie da się wyprzedzić.
:szal:
IRT
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Odp: Ligue 1

Post autor: IRT »

Ja licze z kolei na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Bordeaux. Co do Lyonu - oni już napewno mistrzem Francji nie będą. Myślę, że to dobrze, ze względu na to, że jest to jakaś zmiana. Marsylia? Będzie walczyła z Bordeaux, ale uważam, że Żyrondyści są ekipą mocniejszą i zasługują na zwycięstwo.
IRT. :]
Forza Inter!
Baszczu
Posty: 535
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Ligue 1

Post autor: Baszczu »

W bezpośrednich meczach lepszy bilans ma Bordeaux, więc w 2 meczach musi uzbierać 4 punkty by zdobyć tytuł...  skądś znamy takie schematy, nie? ;)
Rufus
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ligue 1

Post autor: Rufus »

Mistrzem została Marsylia i myślę, że w pełni zasłużenie. Drugie miejsce ma Lyon, trzecie Auxerre a czwarte Lille. Bezpośrednio do LM wchodzą dwie pierwsze drużyny. Drużyna Jelenia i Dudki zagra w kwalifikacjach LM. Do LE wchodzi Lille. Miałem nadzieję, że Lyon będzie czwarty, a Auxerre i Lille wejdą na podium. I tak dla Auxerre ten sezon jest naprawdę udany.
''Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać''.
WTF
Posty: 275
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:36

Odp: Ligue 1

Post autor: WTF »

Za nami dwie pierwsze kolejki Ligue 1 i jak na razie sensacyjnie. OM i  Bordeaux  z dorobkiem 0 pkt na ostatnim miejscu( razem z Arles ale to można było przewidzieć). Lyon ma na koncie 1 pkt. Liderem Toulouse i beniaminek Caen mający po 6 pkt. Takie rozstrzygnięcia zapowiadają ciekawą walkę przez cały sezon o mistrzostwo( taką przynajmniej mam nadzieję)     
"Czy znasz taka krainę bez slangu osiedli
Force one'ów, dunków, jordanów, new air'y
Bez bagi jeansów, graffiti na PKP
Beat-box'ów, gdzie bębny łączą skills'y z tematem
Odczuwasz stratę? Ty z tego piekła ratuj"
dodo_IM
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:46
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Ligue 1

Post autor: dodo_IM »

Fajnie, że Toulouse tak wysoko, jakoś zawsze mi się ta drużyna podobała i jej różowe barwy :D
Bordeaux po odejściu Blanca pewnie się posypie, tak jak Villareal po odejściu Pellegriniego. Co do OM to mnie zaskoczyli tak kiepską formą. Wszystko wskazuje, że znowu pożegnają się z LM w fazie grupowej.
"Nie możesz płakać po meczu, jeśli musisz to zrobić, zrób to na boisku. Tam trzeba zostawić wszystko, co masz. Musisz zakończyć mecz ze świadomością, że zrobiłeś wszystko."  Jose Mourinho
Dominho
Posty: 549
Rejestracja: 13 sie 2010, 19:59

Odp: Ligue 1

Post autor: Dominho »

Jak ktoś oglądał Inter i się denerwował to niech żałuje, że nie widział Lille-Bordeaux. Tylu zwrotów akcji to ja dawno nie widziałem, takich gol (przede wszystkim brama Hazarda). No i wynik też robi wrażenie 4:5. W dodatku dwa gole zdobył Obraniak :D Zapraszam na relację http://helpbets.com/pl/Newsy/1439-kapit ... nta-polski
Io non rubo il campionato ed in serie B non son mai stato
FORZA NERAZZURRI
Serpente
Posty: 658
Rejestracja: 2 lut 2010, 21:04

Odp: Ligue 1

Post autor: Serpente »

Dzisiaj dopiero widziałem ten mecz i muszę się z tobą zgodzić, świetne widowisko no i Obraniak przypieczętował zwycięstwo w ostatniej minucie przeciwko swojemu byłemu klubowi ;P
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Ligue 1

Post autor: Woo-cash »

Kolejny raz liga francuska uraczyła nas iście hokejowym wynikiem. Tym samym na przeciwko siebie stanęły drużyny Lyonu i PSG. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-4. Bramkę na wagę jednego punktu dla PSG zdobył w ostatniej minucie Horau. W innym spotkaniu drużyna Obraniaka - Bordeaux przegrało nieznacznie 1-0 z Montpellier.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Ligue 1

Post autor: pewny »

master_snake pisze: Kolejny raz liga francuska uraczyła nas iście hokejowym wynikiem. Tym samym na przeciwko siebie stanęły drużyny Lyonu i PSG. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-4. Bramkę na wagę jednego punktu dla PSG zdobył w ostatniej minucie Horau. W innym spotkaniu drużyna Obraniaka - Bordeaux przegrało nieznacznie 1-0 z Montpellier.
dzięki takim wynikom zmiana na fotelu lidera  :lol2:

w sumie Montpellier gra dobrze, mistrzostwa jeszcze nigdy nie zdobyli, a szansa jest spora
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Ligue 1

Post autor: Woo-cash »

Owszem. Nie śledzę zbytnio Lig Ę ale z ciekawości zobaczyłem i zdziwiło mnie delikatnie to Montpellier. Skoro nie zdobyli to czemu nie mają zdobyć po raz pierwszy. Grunt że już nie ma takiej przewidywalności jak to miało miejsce za czasów świetności Lyonu.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Ligue 1

Post autor: magneto86 »

Fajnie by było jakby Montpellier zdobył mistrzostwo, choć pierwsza trójka i tak będzie dużym sukcesem. Widziałem co prawda tylko dwa mecze, ale grają bardzo dobrze, wyniki nie kłamią. Utarliby nosa faworytom, zwłaszcza PSG czy OL :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Ligue 1

Post autor: Jaszczu91 »

Ja niestety oglądałem wczoraj mecz na szczycie Serie A i patrząc na wynik meczu OL-PSG bardzo tego żałuję. Ogólnie liga francuska serwuje ostatnio świetne widowiska z dużą ilością goli. Co ważne są to spotkania na szczycie, pomiędzy wielkimi firmami francuskiego futbolu. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to że zespół dotąd przeciętny, czyli Montrellier potrafi tą całą czołówkę jeszcze zdominować i gra najlepszą piłkę we Francji. Bardzo kibicuje temu klubowi w walce o tytuł. Chciałbym aby utarli nosa dużo bogatszym przeciwnikom. 
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Odp: Ligue 1

Post autor: mio85 »

hitu niestety tez nie ogladalem ale pewnie to nadrobie........ogladalem za to mecz bordeaux z montpellier i musze powiedziec ze gospodarze nie zasluzyli na zwyciestwo.....naprawde bordo jest w gazie, widac ze to poukladana druzyna i Obraniak chyba nie mogl lepiej trafic.......w tym meczu zagral w srodku pola (tam powinien grac w reprezentacji) i trzeba przyznac ze pilki rozdzielal umiejetnie, oddal tez kapitalny strzal zza pola karnego jednak zatrzymal sie na slupku........w Interze widzialbym dwoch defensorow Montpellier: Mapou Yanga-Mbiwa i Henriego Bedimo. Mysle, ze warto byloby tez nasza kulejaca defensywe wzmocnic Markiem Planusem z bordeaux.........
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Ligue 1

Post autor: magneto86 »

Co do Planusa to jak najbardziej by się nam przydał, a zawodnicy Montpellier w tym sezonie błyszczą, tylko pytanie jak długo utrzymają taką formę.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Ligue 1

Post autor: pewny »

Marsylia wczoraj przegrała kolejny mecz, piąty z rzędu... Dijon to zespół który broni się przed spadkiem, a oni dostają u siebie 1-2

jak można było odpaść z takimi za przeproszeniem nieudacznikami :/ wstyd...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Ligue 1

Post autor: Kubus »

pewny pisze:
jak można było odpaść z takimi za przeproszeniem nieudacznikami :/ wstyd...
Lepiej odpaść z nieudacznikami, niż dostać baty od Bayernu który strzelił w 3 ostatnich meczach 20 bramek tracąc jedną.
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Ligue 1

Post autor: pewny »

Kubuś:) pisze:
pewny pisze:
jak można było odpaść z takimi za przeproszeniem nieudacznikami :/ wstyd...
Lepiej odpaść z nieudacznikami, niż dostać baty od Bayernu który strzelił w 3 ostatnich meczach 20 bramek tracąc jedną.
aleś wymyślił :)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Ligue 1

Post autor: miniu86 »

Z filozofią gry Ranieriego jesteśmy w stanie przegrać dwumecz z KAŻDYM. Obecnie jesteśmy idealnym rywalem do wypunktowania, atakujemy defensywnymi pomocnikami i obrońcami przez co oddajemy piłkę za darmo i nadziewamy się na kontry. To proste. Marsylia w losowaniu nie mogła trafić lepiej.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Inter to taka niesamowita choroba, która zostawia blizny na zawsze\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Eugenio Bersellini
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Ligue 1

Post autor: pewny »

Marsylia zalicza kolejną wpadkę... tym razem w pucharze...
przegrali z jakimś trzecioligowcem...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
Chuchu
Posty: 2207
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Ligue 1

Post autor: Chuchu »

Marsylia to jest taka żenada w tym sezonie. 13 meczów z rzędu bez wygranej, i to nie jakieś pechowe remisy bo wśród tych 13 meczów aż 9 porażek. I my z tymi cieniasami odpadliśmy z Ligi Mistrzów.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Odp: Ligue 1

Post autor: pewny »

Montpellier po raz pierwszy w historii zostało mistrzem Francji... :)

myślę że utarli nosa PSG ;)
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Odp: Ligue 1

Post autor: magneto86 »

pewny pisze: Montpellier po raz pierwszy w historii zostało mistrzem Francji... :)

myślę że utarli nosa PSG ;)
Dokładnie :) Świetny zespół, prezentowali najrówniejszą formę przez cały sezon i wygrali zasłużenia :)
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Ligue 1

Post autor: Woo-cash »

Coś cisza w tym temacie o "Lig Ę" Owszem tamten sezon się skończył. Niespodziewanie albo może nieoczekiwanie po mistrza sięgnęło Montpellier. Mamy nowy sezon a w obecnym to już PSG się rozkręciło ze znanym najemnikiem Ibrahimoviciem ;)

p.s. będę miał więcej czasu to postaram się napisać to i owo o bieżącym sezonie we Francji.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Ligue 1

Post autor: Piter »

Piłkarze PSG jak wygrają ligę otrzymają premię w wysokości 400 tysięcy euro, taką informację zobaczyłem wczoraj na orange sport :)
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Ligue 1

Post autor: pewny »

Piter9702 pisze:Piłkarze PSG jak wygrają ligę otrzymają premię w wysokości 400 tysięcy euro, taką informację zobaczyłem wczoraj na orange sport :)
wujek szejk ma to sypnie groszem :)
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Ligue 1

Post autor: Kubus »

pewny pisze:
Piter9702 pisze:Piłkarze PSG jak wygrają ligę otrzymają premię w wysokości 400 tysięcy euro, taką informację zobaczyłem wczoraj na orange sport :)
wujek szejk ma to sypnie groszem :)
Nasz wujek Moratti też kiedyś sypał groszem za wszystko, nawet porażki :-D Efekty widać, nikt Dejankom czy Chivum nie da takiej kasy jak my, więc grzeją sobie lokate w banku kijem gruchę obijając.
interfann
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2007, 11:33

Re: Ligue 1

Post autor: interfann »

Falcao za 60 mln Ojro w AS Monaco. Ale siana tam mają lol.
Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie,
Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro.
ODPOWIEDZ