Polacy za granicą

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Slepy »

Rasiak teraz może pluć sobie w brodę, sam namawiał menedżerów na ściągnięcie Sagana, a teraz grzeje tyłkiem ławke. Szkoda troche, bo mógł walczyc o korone strzelca, a co za tym idzie o transfer do Premier L. Niezle poczyna sobie Wichniarek, strzelil nawet wiecej goli od Smolarka, szkoda ze przespał najlepsze lata swojej kariery, mogl zrobic nie mniejsza kariere w Niemczech niz taki Juskowiak. Z oceną Matusiaka bym sie wstrzymal, zagral raptem 39 minut razem, mam nadzieje ze w koncu dadzą mu szanse..
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Grzybek »

Swoje kolejne bramki w lidze greckiej zdobył Marcin Mięciel. Jego zespól PAOK Saloniki pokonał Ionikos 2:0 a "Miętowy" zdobył obie bramki.

Natomiast wczoraj swoją 4 bramke w barwach Southamptonu zdobył Saganowski. Rasiak wszedł w 60 minucie zastepując "Sagana".
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Woo-cash »

Kolejnego gola, bodajzego juz 5 w tym sezonie zdobyl Kazimierczak a jego druzyna wygrala 3-1. Oprocz gola zaliczyl rowniez asyste :D
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Interfun3
Posty: 392
Rejestracja: 7 lut 2006, 19:14
Lokalizacja: blok wschodni
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Interfun3 »

ale sagan wymiata w angli woczraj ustrzelił hat-tricka w meczu z wolwerhempton(sorry nie wiem jak sie pisze) a jego drużyna wygrała 6:0 wuidac że chłopak dobrze sie tam czuje i oby tak dalej :D
,,Mam serce w czarno-niebieskich barwach i nigdy nie będę przyjacielem ani Milanu ani Juventusu''- Javier Zanetti

Obrazek
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

http://www.youtube.com/watch?v=Sg0MJ4bmKDs --> hattrick Sagana z ostatniej kolejki
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Grzybek »

No Sagan swietnie to zrobił przy tej drugiej bramce, bardzo ładna również trzecia :) Chyba ten Hat-Trick przesądził o tym że zostanie definitywnie kupiony przez zespół Southamptonu ...

A tu jeszcze ...

http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_ ... n=&gk=bank
Gol Każmierczaka

http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_ ... wn=&gk=gsm
I jego asysta :)
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Shady »

Ładna bramke strzelil Slusarski w ostatnim meczu
http://youtube.com/watch?v=SoTnEqgVVkw
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Grzybek »

Wczoraj swojego siódmego gol w sezonie zdobył Ebi Smolarek, a jego Borussia dzięki zwycięstwu na wyjezdzie z Wolfsburgiem zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Smolarek zdobył gola w 12 minucie meczu.

Gol Smolarka
Ostatnio zmieniony 6 maja 2007, 12:02 przez Grzybek, łącznie zmieniany 1 raz.
Slepy
Posty: 824
Rejestracja: 8 sie 2004, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Slepy »

Smolarek Smolarkiem, a Wichniarek stuknął już dziewiątego gola w sezonie. Kto wie, moze w wypadku przewlekłej kontuzji Żurawia, oglądania meczów z trybun przez Matusiaka, czy słanbej formy Grzelaka i Brożka, Leo sięgnie własnie po byłego gracza Widzewa?
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Grzybek »

slepy_fan pisze: Leo sięgnie własnie po byłego gracza Widzewa?
Niegdyś za czasów jak kibicowałem widzewowi, był to mój ulubiony zawodnik. Nie miałbym nic przeciwko jakby dostał ponowną szanse zagrania w reprezentacji ...

PS: Zapomniałem napisac ze gola zdobyl równiez Irek Jeleń, strzelając gola w 82 minucie meczu dał zwycięstwo Auxerre w meczu z Troyes.

Irek Jeleń 1-0
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Woo-cash »

To ja malego OT zrobie. Bardzo chcialbym troche zmieniona kadre. Tak jak napisal Slepy zamiast Matusiakow Rasiakow i Zurawskich widzialbym teraz wlasnie Wichniarka oraz Saganowskiego i Mieciela :)
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Andy »

Bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy w swoich ligach...Swoją pierwszą bramke w Serie A zdobył wkońcu Radosław Matusiak :!: Może wkońcu trener się do niego przekona...Raczej żegnający się już z Borussią Dortmund Euzebiusz Smolarek także dał swojej drużynie zwycięstwo,a przynajmniej walnie się do niego przyczynił.Artur Boruc obronił rzut karny.

Obrona karnego przez Boruca [hasło:footrmvball.go.pl]
bramki z meczu Ascoli-Palermo
bramka Smolarka
Ostatnio zmieniony 14 maja 2007, 11:16 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
darioG
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2007, 15:58
Lokalizacja: Posen

Odp: Polacy za granicą

Post autor: darioG »

Brawo dla Pana Radka-szkoda, że złapał w tym samym meczu kontuzje..życze powrotu do zdrowia
:love:
:)
Grzybek
Posty: 465
Rejestracja: 14 sty 2006, 20:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Grzybek »

Swojego 9 gola w sezonie zdobył Ebi Smolarek.Polak wpisał sie na liste strzelców w 79 minucie meczu, był to gol honorowy dla Borussi która przegrała na wyjezdzie z Bayerem Leverkusen 1-2.

Gol Smolarka
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Woo-cash »

Gola rowniez strzelil Irek Jelen ktory dal zwyciestwo swojej druzynie. Bylo to juz jego 10 trafienie w biezacym sezonie :)
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Andy »

Taki Jeleń i Smolarek mają już więcej bramek na swoim koncie w tym sezonie niż Adriano..... :lol2: nie wspomne tutaj o innych piłkarzach z Polski :!: Zapomnieliście także o Grzelaku, który otworzył wynik spotkania w meczu Maritimo-Boavista :-)
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Lamatico »

Jacek Bąk przenosi się a Arabii Saudyjskiej do Austrii. Konkretnie do Austrii Wiedeń. Ponoc Legia oferwała mu kontrakt, ale do przeprowadzki do Austrii przekonał go jego byly kolega z RS Lens
Bartosh
Posty: 52
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:44
Lokalizacja: World Withaut Rules
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Bartosh »

Wielce prawdopodobna jest przeprowadzka Przemysława Kaźmierczaka do FC Porto :shocked:
Po zakończeniu rocznego wypożyczenia, był on ponownie zawodnikiem Pogoni. Boavisty nie było stać na transfer definitywny, z czego skrzętnie skorzystał rywal zza miedzy. Kwota jaką otrzymała Pogoń to 1,4 miliona euro.
Obrazek
Lamatico
Posty: 1698
Rejestracja: 14 maja 2005, 02:00
Lokalizacja: Wolbórz/Kraków
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Lamatico »

Grzelak został zaś w Boavis'cie, gdyż jego wartość wyniosła 350 tys Euro. Taką kwotę działacze Boavisty byli w stanie wyłożyć mimo problemów finansowych.

Kamil Kosowski wyraża chęć powrotu do Wisły Krakow.
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Jarek_FCI »

Bardzo prawdopodobne że Kosowski sie odbuduje w Polsce. Coś widze że Wisła szykuje kilka ciekawych transferów: Niedzielan, Kosowski.
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

Kaźmierczak w FC Porto. Prawdopodobnie za 1.4 mln ojro.
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Globus »

http://sport.onet.pl/0,1248702,1570515,wiadomosc.html
Hiszpańskie media donoszą, a za nimi również włoskie, że Jerzy Dudek, który do niedawna bronił barw FC Liverpool, został zawodnikiem Realu Madryt. Polski bramkarz będzie więc pierwszym piłkarzem z naszego kraju w drużynie "Królewskich".
Za Dudkiem przemówiło doświadczenie oraz fakt, że nie kosztuje on Hiszpanów nic, gdyż z końcem czerwca wygasła mu umowa z "The Reds".

Polak będzie w ekipie "Królewskich" zmiennikiem Ikera Casillasa, którego pozycja w bramce mistrza Hiszpanii jest niepodważalna.
Za sprowadzenie Dudka opowiedział się też Bernd Schuster, nowy szkoleniowiec Realu, który ceni sobie u Polaka międzynarodowe doświadczenie oraz ambicję.

- W środę nic nie zostało podpisane, ale jesteśmy z jednym z klubów praktycznie dogadani. W przyszłym tygodniu wszystko będzie oficjalnie ogłoszone, ale to będzie prawdziwa bomba - twierdził menedżer Dudka, Jan de Zeeuw, który opuścił juz Hiszpanię.

Jak widać jego słowa sprawdziły się.

Polski bramkarz osiągnął porozumienie z Realem w sprawie dwuletniego kontraktu i będzie oficjalnie zaprezentowany przez mistrza Hiszpanii w następnym tygodniu, poinformował hiszpański dziennik sportowy "Marca".

Strona internetowa Realu Madryt do czwartkowego południa nie podała informacji o kontrakcie Jerzego Dudka.

Według gazety Dudek ma zastąpić Diego Lopeza, który został wytransferowany do klubu Villarreal (szacunkowo - za 6 mln euro). Lopez był w Realu zmiennikiem Ikera Casillasa.

Hiszpańskie media pisząc o Dudku podkreślają, iż przed reprezentantem Polski "zielone światło otworzył nowy trener Realu, Bernd Schuster".

Dudek nie potwierdza jednak, że będzie piłkarzem Realu Madryt. - W związku z dzisiejszymi doniesieniami hiszpańskiej prasy, chciałbym oświadczyć, że w kwestii mojego transferu nic jeszcze nie jest przesądzone. W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni. Poinformuję o tym na mojej stronie internetowej - oświadczył polski piłkarz.

34-letni Dudek - to czwarty piłkarz angażowany w letniej przerwie przez "Królewski klub" z Madrytu. Trzej z nich - oprócz Dudka (poprzednio Liverpool FC) - Christoph Metzelder (Borussia Dortmund) i Javier Saviola (FC Barcelona) - to gracze, którym skończyły się umowy z poprzednimi klubami. Ten czwarty to Pepe, za którego Real ma zapłacić Porto 30 milionów euro.

Metzelder został zaprezentowany przez Real na stadionie Bernabeu w środę, Pepe czeka podobna ceremonia w czwartek, a Saviolę - w piątek.

Warto dodać, że zawodnikiem rezerw Realu Madryt jest Krzysztof Król, reprezentant Polski do lat 20, grający na pozycji obrońcy.

Dudi w Realu.... myslałem ze jest bardziej ambitny :/ zdecydowal sie jednak na kase i na ławke rezerwowych...
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Polacy za granicą

Post autor: EL_CHINO »

Nie wiem czy ktoś wspomniał, ale napisze:
Błażej Radler obrońca Górnika Zabrze w Anderlechcie Bruksela, pomimo wielu przeciętnych meczy, bedzie grał w hmm... Lidze Mistrzów? hehe paranoja :P
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

Dudziu w Realu :lol2:
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Globus »

Patrz dwa posty wyżej  :roll:
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: RoB »

http://www.legia.net/news.php?id=25515

[...]
- A potem Inter Mediolan?

- Jeśli tu mi się powiedzie, chciałbym spróbować sił w jeszcze silniejszej lidze. Inter jest moim ulubionym klubem i fajnie byłoby kiedyś w nim zagrać.
[...]
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

Globus pisze: Patrz dwa posty wyżej  :roll:
Wiem. To był po prostu mój komentarz do owego transferu :-)
jankos
Posty: 173
Rejestracja: 15 lip 2006, 22:57
Lokalizacja: Gród Gryfa

Odp: Polacy za granicą

Post autor: jankos »

EL_CHINO pisze: To sie panie Jankos bardziej wysilaj, bo jak w kawale Ochecka (Hyde Park- Dowcipy) długo nie pociągniesz ;)
Pan EL_CHINO bać się o mnie nie musi ;)
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: Polacy za granicą

Post autor: EL_CHINO »

To sie panie Jankos bardziej wysilaj, bo jak w kawale Ochecka (Hyde Park- Dowcipy) długo nie pociągniesz ;)
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: Polacy za granicą

Post autor: Orzeu »

hehe a ja tu wspomnę o takiej zabawnej sytuacji sytuacji:

http://www.sport.pl/sport/1,74696,4334909.html?skad=rss
Obrazek
ODPOWIEDZ