Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
klorel
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2013, 09:09

Re: Serie A

Post autor: klorel »

@ miniu, każdy jest możliwy do sprowadzenia pod warunkiem, że zapłacisz odpowiednie pieniądze. Na ten czas wątpię, ażeby Inter było stać na wyłożenie 40-50 mln na jednego piłkarza.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Mertens kocha Napoli a tam tez kochają jego. Nie odejdzie, a na pewno nie do Interu.

Nie wierze też, że Sassuolo po historycznym sukcesie nagle rozsprzeda pół drużyny.

Saponara ma bliżej do Milanu. Na Pereza nas nie stać, a Ansaldi ma bliżej do Romy :(
Pavoletti jest możliwy, ale tylko przy odejściu Icara. A tego byśmy nie chcieli.

Biogąc pod uwagę kogo potrzebujemy: prawe skrzydło, pomoc to
osobiście uważam że najłatwiej będzie wyciągnąć kogoś z Lazio. Dla Candrevy to ostatnie chwilę na zmianę otoczenia (na lepsze), podobnie z Biglią.
bardzo lubię Gabbiadiniego, który na prawym skrzydle odnalazłby radość z gry, tylko czy de Laurentis go puści do Interu :(

Pozdr.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A

Post autor: Stachoo »

klorel pisze:@ miniu, każdy jest możliwy do sprowadzenia pod warunkiem, że zapłacisz odpowiednie pieniądze. Na ten czas wątpię, ażeby Inter było stać na wyłożenie 40-50 mln na jednego piłkarza.
W tamtym sezonie było można przeczytać takie same wypowiedzi, a jak już wiemy Kondogbia za 5 mln nie przeszedł do nas :)
klorel
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2013, 09:09

Re: Serie A

Post autor: klorel »

@ Stachoo zakładamy się o browara? : )
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Kogo byście woleli z dwójki Candreva vs Gabbiadini?
Mora
Posty: 2586
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Mora »

Candrevę. Nie sądzę, żeby Inter w tym okienku przeprowadził transfer za kwotę powiedzmy 30 mln euro, jak to było rok temu. Znowu skupimy się na zawodnikach raczej z drugiego sortu. Awans do eliminacji LM pozwoliłby na jakieś szaleństwa na rynku, a tak znowu będziemy bezsilnie patrzeć jak konkurencja nam odjeżdża...

Co do posady Manciniego mam mieszane uczucia. W sumie nie zrealizował zakładanego celu, ale jakiś postęp mimo wszystko jest. No i chyba najważniejsza kwestia: kto na jego miejsce? Były plotki o Emerym, ale sprawa chyba przycichła.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Tomo
Posty: 41
Rejestracja: 2 gru 2009, 18:56

Re: Serie A

Post autor: Tomo »

Może Roberto Martinez, który został parę dni temu zwolniony z Evertonu.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

miniu86 pisze:Kogo byście woleli z dwójki Candreva vs Gabbiadini?

Obu :)

Candreva jest jednak pewniejszy i na razie dużo lepszy od Gabby. Obu bardzo lubię i chętnie zobaczę w czarnoniebieskich koszulkach.

Plus Biglia oczywiście :)
Don_Balon
Posty: 438
Rejestracja: 7 lis 2007, 21:54
Lokalizacja: Szemud

Re: Serie A

Post autor: Don_Balon »

Candevra to dla mnie obecnie za duże ryzyka ala'Hernanes. Oglądałem wiele meczy Lazio w tym sezonie i gość <wg. mnie> nie przypominał gracza z zeszłego roku.

Mi się marzy Burno Peres - jest genialny, a to co grał w tym roku to masakra. ;)

Jeśli przyjdzie Benega i Yaya to Biglia za 30 mln to trochę niepotrzebny manewr (oczywiście przydałby się, ale mamy jeszcze inne braki na których potrzebne są wzmocnienia i każdy euros się liczy). Fajnie jakby uderzyć w tych bez kontraktowych - Feghuliego (chyba Fenerbace prowadzi w wyścigu, więc można powalczyć), Ben Arfe (ale tu już chyba target TOPowów z Barcą na czele). Do tego dopieścić transfery Canera, Benegi i tego młodego z PSV, a także wyszarpać Yaya i Zabaletę i niskimi nakładami możemy mieć bardzo konkretne transfery. Fajnie się piszę, gorzej do wykonania, ale wierzę, że Ausilio dałby radę :)

Panowie, skoro zaczęły się debaty czysto transferowe to może czas przenieść się do tematu "mercato" ?
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Serie A

Post autor: Nen »

Odet pisze: Saponara ma bliżej do Milanu.
Dlaczego? Milan w niego zwątpił, wolał postawić na/sprowadzić ogórów do pomocy.
Myślę, że przyjście Saponary do Interu byłoby odegraniem się na Milanie. Inna sprawa, że lista chętnych dalece wykracza poza Mediolan.
hQ
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: hQ »

Znów gramy w LE, znowu zawodnicy wychowaniu u nas w klubie są nam potrzebni. Kogo mamy obecnie w kadrze? Jest Berni, powiedzmy że Gnoukouri, którego chyba nawet nie trzeba rejestrować bo nie ma 21 lat. No i Santon. Siłą rzeczy będziemy musieli dokupić/odkupić ze dwóch 'swoich'. Do tego pamiętajmy, że musimy zapłacić Romie za Dodo i Dinamo za Brozovicia. Jeśli Ljajic i Jovetić mają zostać to tak samo.

Z ciekawych zawodników wraca do nas Andreolli, Di Marco i Biraghi.

Idąc po pozycjach to póki jest możliwość, warto zarobić na Handanoviciu. Tylko kto za niego? Mi się marzył Keylor Navas rok temu, ale w tym roku Real chyba zapomni o De Gei. Perin kontuzja. Nie widzę jakiegoś równie dobrego zawodnika.

W obronie na dwóch bokach obrony fajnie jakby został Santon i D'Ambrosio (Włosi), dojdzie Erkin i na prawą obronę marzenie Peres, lub doświadczony Zabaleta. Na środku Miranda, Murillo, Medel i Jesus lub Andreolli.

Zakładając, że mamy grać 4231 to w środku zapewne zostanie Kondogbia, Brozović, Gnoukouri, no i jest jeszcze Melo. Zdecydowanie za słaby środek. Fajnie jakby przyszedł Duncan lub Biglia. Albo wypożyczyć Kovacicia :P

W ofensywie zdecydowanie brakuje jeszcze jednego skrzydłowego. Świetną okazją jest Feghouli. Marzeniem Berardi lub Felipe Anderson, ale oni na pewno kosztowaliby dla nas zbyt dużo.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Serie A

Post autor: Lopez »

Wymieniłbym Samira na Sirigu(wierząc w zainteresowanie Handą Psg)ewentualnie Roma nie chce wykupić (nie za tą kase jaką uzgodnili)Szczęsnego,więc wziąłbym go.Nie wiem czy klauzula 5mln ojro dalej jest w kontrakcie Fabiańskiego;można by sprawdzić:P

Do obrony powalczyłbym o Peresa.Jeśli się nie uda dałbym szanse(choć nie ta sama pozycja) komuś z dwójki:DiMarco i Biraghiemu(wykurzyć w końcu yuto)Santona i DAmbrosio zostawiłbym.Do środka jako zmiennik Andreoli(Wiem,że po ciężkiej kontuzji,ale już w lipcu ma być gotowy do treningów)

Do pomocy oby przyszedł Banega,ale postarać się o kogoś z dwójki: Saponara ,Soriano.Wątpie w transfer Vilheny(warunki kontraktu mu nie odpowiadają)

Do ataku postarałbym się o Feghouliego(koniec kontraktu)i zamiast Candrevy wydać kasę na Gabbiadiniego.
Na zmiennika Ikara typowałbym Bellottiego lub Bonazzoligo.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Nen pisze:
Odet pisze: Saponara ma bliżej do Milanu.
Dlaczego? Milan w niego zwątpił, wolał postawić na/sprowadzić ogórów do pomocy.
Myślę, że przyjście Saponary do Interu byłoby odegraniem się na Milanie. Inna sprawa, że lista chętnych dalece wykracza poza Mediolan.
Gdzieś wyczytałem, że Saponara chce wrócić do Milanu i odegrać tam swoją rolę. Oczywiście na razie nie wiadomo kto tam będzie trenerem, a nawet właścicielem, ale Włoch może chcieć coś udowodnić.

Ja bym oczywiście wolał żeby swoją wartość udowodnił u nas :)
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A

Post autor: RoB »

Don Balon pisze: Swoją drogą fajne ekipy lecą do Europy – wszystkie ekipy CL mają potencjał na fazę pucharową,
Mogę się założyć że Roma odpadnie w eliminacjach :D
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Serie A

Post autor: Lopez »

Odwołuje to,że chce szczęsnego.Arsenal chce 20 baniek
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

W eliminacjach to na pewno odpadłby Inter. Roma ma wg mnie spore szanse. Pytanie tylko co z Pjaniciem i Naingollanem. Obaj są bardzo mile widziani w kilku innych klubach.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Serie A

Post autor: sampam »

Bez Pjanicia dadza sobie rade, bo ten poza doskonala technika i wolnymi lubi przejsc obok meczu. Wielokrotnie. Nainggolan to klasa sama w sobie i mysle, ze tego to akurat sie nie pozbeda. Swoja droga gdyby Strootman byl zdrowy juz na 100% to Rzymianie maja naprawde potezna pomoc.

Roma nie jest na straconej pozycji w LM, ale wiadomo ze jak trafi na jakiegos angielskiego potentata bedzie slabiutko. Nie mozna miec pretensji.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Serie A

Post autor: Odet »

Sinisa Mihajlovic trenerem Torino.
Koniec pracy Giampiero Ventury.
Koniec pewnej epoki.
Pozdr.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Wg ostatniego audytu firmy KPMG Juventus jest wart tyle co Inter i Milan razem wzięte.

No cóż, mają swój stadion i robią dobre transfery. Dzięki temu też mogą co sezon bawić się z najlepszymi drużynami Europy w fazie pucharowej LM.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Serie A

Post autor: Nen »

Vrsaljko w Napoli, Berardi, niestety, prawie w Juve my moglibyśmy pokusić się o Sansone. W każdym razie, Sassuolo rozbraja się przed LE, mogą mieć ciężko, no chyba, że trafią z następcami.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Serie A

Post autor: jackop »

Gon-Za-Lo :D 8 minut potrzebował, żeby ustrzelić bramkę w debiucie, dzięki której 3 pkt zostały w Turynie. Jeszcze 37 :)
Obrazek
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Serie A

Post autor: Czarson »

jackop pisze:Gon-Za-Lo :D 8 minut potrzebował, żeby ustrzelić bramkę w debiucie, dzięki której 3 pkt zostały w Turynie. Jeszcze 37 :)
Taki z ciebie kibic a zyczysz Juventusowi 40pkt ;)
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Serie A

Post autor: jackop »

A dacie radę zdobyć więcej? :piwko: Chodziło oczywiście o 37 bramek Higuaina w pozostałych 37 kolejkach ;)
Obrazek
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Czarson pisze:
jackop pisze:Gon-Za-Lo :D 8 minut potrzebował, żeby ustrzelić bramkę w debiucie, dzięki której 3 pkt zostały w Turynie. Jeszcze 37 :)
Taki z ciebie kibic a zyczysz Juventusowi 40pkt ;)
40 punktów daje utrzymanie
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Serie A

Post autor: jackop »

Może dacie radę, powodzenia :)
Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A

Post autor: RoB »

RoB pisze:
Don Balon pisze: Swoją drogą fajne ekipy lecą do Europy – wszystkie ekipy CL mają potencjał na fazę pucharową,
Mogę się założyć że Roma odpadnie w eliminacjach :D
:D
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A

Post autor: miniu86 »

Przyznano walkower Pescarze, ponieważ w Sassuolo zagrał nieuprawniony zawodnik.

Co w takiej sytuacji z bramkami strzelonym m. in. przez Berrardiego i Manaja? Liczą się czy nie?
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Serie A

Post autor: Orzeu »

miniu86 pisze:Przyznano walkower Pescarze, ponieważ w Sassuolo zagrał nieuprawniony zawodnik.

Co w takiej sytuacji z bramkami strzelonym m. in. przez Berrardiego i Manaja? Liczą się czy nie?
skoro wynik 3:0 walkower dla Pescary, to jakim cudem bramki piłkarzy Sassuolo miałyby się liczyć?
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Serie A

Post autor: Nen »

Tak się zastanawiam, gdyby jeden z piłkarzy popisał się jakimś brutalnym faulem, to jego czerwona kartka i ew. zawieszenie wobec walkoweru także byłyby anulowane?
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Serie A

Post autor: sampam »

Nen pisze:Tak się zastanawiam, gdyby jeden z piłkarzy popisał się jakimś brutalnym faulem, to jego czerwona kartka i ew. zawieszenie wobec walkoweru także byłyby anulowane?
Jesli bylby to bandycki atak to wedlug mnie nie powinni anulowac czerwa. "Nie ma zbrodni bez kary".
Niestety nie znam stosownego przepisu. No ale zaraz...mozna anulowac kartke, a zawiesic pilkarza...Karkolomne wyjscie :D
ODPOWIEDZ