Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Transfery Serie A

Post autor: Fanatyczny »

klorel pisze:
Dla mnie to jakis absurd aczkolwiek oczywiscie cenie Higuaina, a po tym co zrobil sezon temu tylko narwaniec umniejszalby mu klasy. Pytanie jednak czy to rozsadne posuniecie. Odejscie Pogby wydaje sie byc zatem przesadzone...
A ja myślę, że Pogba zostanie :) Na transfer do MU naciska głównie Raiola, który zapisany ma 20 % od kwoty ewentualnego transferu. Poza tym, przeprowadzka do MU to krok wstecz dla PP.
Nie sądzę, że Juve już należy do tego grona klubów które kupują piłkarzy za takie pieniądze i nikogo nie poświęcają. Myślę, że możecie już się żegnać z Pogbą.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Pozostanie Pogby byloby chyba kopernikanskim przelomem w calcio. Od lat takich nazwisk nie bylo w 1 druzynie. To bylaby ekstrawagancja.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: jackop »

RoB pisze:
Klinsi64 pisze:
wypierdalaj
jw
Dzięki za radę panowie :piwko:

Co do wieku, to Igła urodziny obchodzi w grudniu, więc gdyby urodziłby się miesiąc później rozmawialibyśmy o transferze 28 latka ;) Cena Argentyńczyka faktycznie kosmiczna, aczkolwiek można ją rozpatrywać w kategorii 47 teraz + 47 za rok. W tym okienku powrót Moraty do Realu i transfer Zazy może dać 55-60 baniek. Osobiście nadal uważam, że płacenie takich pieniędzy to głupota, ale to nie mnie ubędzie z portfela...

Jeśli odejdzie Pogba (przeżyłem Vidala, więc jestem mentalnie przygotowany), to liczę, że oprócz przecinaka do pomocy (Matić/Mascherano) przyjdzie jeszcze jeden pomocnik o walorach ofensywnych. Nie obraziłbym się na np. Pastore, Payeta czy Isco.

Zobaczymy z jak mocnej gumy, jest budżet Bianconerich.
Obrazek
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Borowa »

Czy nam się to podoba czy nie (no jasne, że się nie podoba), fakty są takie, że Juventus był w głębokiej dupie 5-6 lat temu. To gdzie są dzisiaj pokazuje, że da się wyjść z kryzysu prowadząc mądrą i bezkompromisową politykę transferową i budżetową w ogóle (patrz nowy stadion). Dzisiaj każdy, kto obstawia innego zwycięzcę Serie A niż Juventus, zwłaszcza po takim okienku, powinien skonsultować się z psychiatrą. Wystarczy zerknąć na zakład u dowolnego buka - 1.50 na końcowe zwycięstwo Juve. Kurs bardzo niski nie bez przyczyny. Można powiedzieć, że to lokata na wysoki procent...

Zgubić może ich tylko to, że ta liczba gwiazdeczek w składzie zacznie się nawzajem podgryzać, a Higuain nie odpali przy takiej konkurencji, tak jak nie odpalił w Realu. Z drugiej strony, co z tego że nie odpali, skoro w Juve na każdą pozycję mają zmiennika o podobnej klasie.

Jedyna nadzieja w tym, że Juve da implus całej Serie A.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Juventus robi w tym momencie za Bayern Monachium w Serie A. Dosłownie. Wykupił dwóch najlepszych graczy z drugiego i trzeciego zespołu poprzedniego sezonu. Atak Dybala-Higuain give me a break.
Z drugiej strony to pokazuje jak niepoważnymi klubami są Roma i Napoli. Zobaczymy jeszcze jak się wzmocnią po tych stratach.

btw. Użytkownik Borówa, bardzo dobry wpis.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: jackop »

Cóż, trzeba poczekać do poniedziałku ewentualne ufficiale. Gdyby tak poważne info okazało się jednak wyssane z palca, to dziennikarz SKY Italia powinien przerzucić się na robienie kawy, albo zamiatanie ulic.
miniu86 pisze:Z drugiej strony to pokazuje jak niepoważnymi klubami są Roma i Napoli.
Także to, jak krótkowzrocznych ma dyrektorów sportowych. Nikt nie wpadł na to, że Marotta (lub ktoś inny) może wejść razem z drzwiami, rzucić na stół walizkę pieniędzy i wziąć sobie kogo chce. Tak kończy się wpisywanie klauzuli w kontrakt piłkarza :P

De Lamentis i Hamburger mogli sobie gadać, a okazało się, że w bambuko zrobili ich właśni pracownicy :-D
miniu86 pisze:Wykupił dwóch najlepszych graczy z drugiego i trzeciego zespołu poprzedniego sezonu.
Macie Chińczyków także do roboty i atakować podium, bo "walka" o Scudetto z Romą i Napoli już mi się znudziła.

Jeśli skończy się na: Buffon-Barzagli-Bonucci-Chiellini-Sandro-Pogba/Marchisio-Pjanić-Khedira-Alves-Dybala-Higuain, to wszystkim innym kandydatom życzę powodzenia :]

Oni już wiedzą:
https://www.instagram.com/p/BINLLhEhVV6/

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, 18:56 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Higuain nie odpalil w Realu? Przeciez mial lepsze staty niz Benzema. Po prostu domagal sie lepszych warunkow i nie tylko...
Jezeli, podkreslam slowo, JEZELI Higuain zostanie zawodnikiem Juve, co na razie jest spekulacja, bo tydzien temu tez mowiono wiele o domniemanym transferze to szczerze mowiac nie wiem kto bardziej traci, a kto zyskuje. Napoli wpisalo absurdalna klauzule odstepnego i absurdalnie zarobi. Za taka kase mozna sporo. Bardzo.
W Juve, to jak wspomnial Borówa, moze byc roznie aczkolwiek "na papierze" Juventus jest fawroytem do wygrania scudetto jako 100-1. Przy czym...to wiedzielismy i bez tego transferu, patrzac na ruchy robaczkowe konkurencji w tym mercato.
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Transfery Serie A

Post autor: magneto86 »

Masakra, czekam mimo wszystko na oficjala, niestety Juve i bez tego transferu zamiata konkurencję, nie dość że się wzmacniają to kosztem największych rywali
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: jackop »

Kolejny cud transferowy Marotty - Higuain w Juventusie :hold: Oficjalnie.

Prz okazji podobno klepnęliśmy tego Gabigola (najbardziej medialny talent w Brazylii po Neymarze). 18 mln dla Santosu za 40% karty. 3 mln pensji rocznie, aby kolejne 40% Stara Dama mogła wykupić od zawodnika za 2 bańki. Nie wiadomo co z pozostałymi 20% należącymi do Doyen.
Obrazek
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

To jeszcze nic. Ponoc Napoli chce Milika za 32 mln. Jezeli pilkarz z ligi holenderskiej bez wiekszych osiagniec tyle kosztuje to co sie dziwic wycenie Higuaina.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: jackop »

Aaaaa... zostając przy napastnikach Serie A. Podobno Milan zagiął parol na Zazę, który zwolnił swojego agenta, bo ten szukał mu klubu poza Włochami XD Kolejny raz po Matrim poratują kasą? Środki mieliby przeznaczyć ze sprzedaży Bacci.

Co do infa o Miliku, mógł w nim maczać palce użytkownik Juvepoland (dyskusja z forum):
Vincitore pisze:
wojczech7 pisze:
Vincitore pisze:
wojczech7 pisze:
Vincitore pisze:Podobno Milik w Napoli za 32 mln euro. :whistle:
Skąd masz to info? ;)
Cały piłkarski twitter o tym trąbi.
Wiem, wiem. Możliwe, że maczałem w tym palce... ;) Czy wcześniej ktoś/coś?

https://twitter.com/wojczech7/status/757891524009062400
Czyżbyś strollował 3/4 polskiego twittera i Przegląd Sportowy? :D Włosi jeszcze tematu nie podłapali i trochę mnie to dziwiło.
Jeśli się potwierdzi, to raczej zatrzymacie swojego kapitana ;)
Obrazek
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Pipita w Juventusie :/

No to pewnie bukmacherzy nie będą przyjmować zakładów na 2016/17, bo mistrz jest już znany :/

Dla mnie Juve teraz to faworyt do Pucharu Europy :/

Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Odet pisze:Pipita w Juventusie :/

Dla mnie Juve teraz to faworyt do Pucharu Europy :/

Pozdr.
Hola! Hola! Barcelona, Real i Bayern jednak wciaz "ciekawsi", no i mysle, ze Guardiola tez szybko ogarnie City. Pamietajmy o PSG czy BVB.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

sampam pisze:
Odet pisze:Pipita w Juventusie :/

Dla mnie Juve teraz to faworyt do Pucharu Europy :/

Pozdr.
Hola! Hola! Barcelona, Real i Bayern jednak wciaz "ciekawsi", no i mysle, ze Guardiola tez szybko ogarnie City. Pamietajmy o PSG czy BVB.

Nikt nie ma takiej obrony jak Juve. Nikt nie ma takiej dyscypliny. Kilka rozwiązań w pomocy i doszedł podbramkowy killer. Juve zaryzykowało (z drogim transferem Pipity), chce zaatakować LM póki gra jeszcze Buffon i Barzagli.

Pozdr.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Transfery Serie A

Post autor: Lopez »

Pewne to jest ich zwycięstwo w Serie A.Jeśli chodzi o Lm to nie takie tuzy szybko odpadały,na różnych etapach mając ławkę taką co jakością się nie różniła od wyjściowej jedenastki.
Mora
Posty: 2587
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Mora »

Odet pisze:Dla mnie Juve teraz to faworyt do Pucharu Europy :/
Pomimo transferu Igły wyżej oceniam szanse Barcelony i Bayernu. Dokładnie w takiej kolejności.

Serie A wygrają bez najmniejszego problemu - to oczywista oczywistość. Uważam jednak, że Higuain nie jest wart tak dużych pieniędzy. No ale skoro małolaty z Anglii kosztują po 40 mln to o czym tu rozmawiać - chory jest ten rynek i tyle. Swoją drogą ciekawe jak zagospodaruje te pieniądze Napoli. Mają ogromne możliwości. W 2001 roku rubentus sprzedał Zizou, ale kupił Buffona, Thurama i Nedveda. Po łysiejącym Francuzie zbytnio nie płakali, ciekaw jestem ruchów Napoli.
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Transfery Serie A

Post autor: Lopez »

55 za Ikara +35 za Milika,tak zagospodarują tą kase
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Panowie, kogo w ogóle interesuje LM bo na pewno nie nas.

Nie mogę wyjść z podziwu jak Juventus w kilka lat rozjebał system w Serie A. Sorry za słownictwo, ale na chwilę obecną tak to trzeba nazwać.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Wlascwie to jest calkiem proste. Umyslowa depresja dzialaczy mediolanskich klubow wplynela na brak konkretnej polityki transferowej i kadrowej. Juventus potrafil za niemal friko sciagnac 2 filary druzyny, czyli Barzagliego i Pirlo. Mieli sporo szczescia (Conte okazuje sie byc niezlym trenerem) i wyczucia w negocjacjach - transfer Vidala a przede wszystkim, jak sie wielu wydawalo, nieobliczalnego Teveza i co? Argentynczyk gral koncertowo. U Mancio oczywiscie wiedzial, ze moze wiecej;)
ale co wazniejsze i CHYBA prawdziwe - Turyn mial ciut ciekawsza sytuacje finansowa pare lat temu. U nas potezne zadluzenie, w Milanie podobnie...
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Zdecydowanie. W czerwcu - lipcu 2010 trzeba było iść za ciosem, wzmocnić skład, pozbyć się tych, którzy już nie wnosili nic do zespołu. Były pieniądze, był prestiż, była liga mistrzów, było wszystko czego teraz nie ma.
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: hbk »

Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Zdecydowanie. W czerwcu - lipcu 2010 trzeba było iść za ciosem, wzmocnić skład, pozbyć się tych, którzy już nie wnosili nic do zespołu. Były pieniądze, był prestiż, była liga mistrzów, było wszystko czego teraz nie ma.
W 2010 roku postawiono dać podwyżkę i dobrę kontrakty dziadkom, jako nagrodę. A to co napisałeś to zbrodnia za którą został zwolniony Gruby Beniu.
Borowa
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2009, 00:19
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Borowa »

hbk pisze:
Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Zdecydowanie. W czerwcu - lipcu 2010 trzeba było iść za ciosem, wzmocnić skład, pozbyć się tych, którzy już nie wnosili nic do zespołu. Były pieniądze, był prestiż, była liga mistrzów, było wszystko czego teraz nie ma.
W 2010 roku postawiono dać podwyżkę i dobrę kontrakty dziadkom, jako nagrodę. A to co napisałeś to zbrodnia za którą został zwolniony Gruby Beniu.
Z perspektywy czasu łatwo wydawać takie osądy. Wtedy na fali euforii nie było głosów sprzeciwu ze strony kibiców i nic w tym dziwnego. Mało tego - gdyby zdecydowano się na czystkę i nie przyniosłaby ona efektu to Morattiego by wywozili na taczkach.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Borówa pisze:
hbk pisze:
Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Zdecydowanie. W czerwcu - lipcu 2010 trzeba było iść za ciosem, wzmocnić skład, pozbyć się tych, którzy już nie wnosili nic do zespołu. Były pieniądze, był prestiż, była liga mistrzów, było wszystko czego teraz nie ma.
W 2010 roku postawiono dać podwyżkę i dobrę kontrakty dziadkom, jako nagrodę. A to co napisałeś to zbrodnia za którą został zwolniony Gruby Beniu.
Z perspektywy czasu łatwo wydawać takie osądy. Wtedy na fali euforii nie było głosów sprzeciwu ze strony kibiców i nic w tym dziwnego. Mało tego - gdyby zdecydowano się na czystkę i nie przyniosłaby ona efektu to Morattiego by wywozili na taczkach.
Co do braku sprzeciwu - pierwszy sezon po zdobyciu LM jako tako nam jeszcze wyszedł, więc sprzeciwów nie było, ale potem nieoczekiwana sprzedaż Etoo i zaczęła się fala hejtu, zrozumiałego hejtu, potem historia ze Sneijderem i to był początek naszej drogi w dół.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

jackop pisze: Ciągle nie wiadomo co zrobi Mascherano.

już wiadomo, przedłuży kontrakt z Barceloną :)

Co zrobi Pogba???

Pozdr.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Transfery Serie A

Post autor: Saff »

hbk pisze:
Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Zdecydowanie. W czerwcu - lipcu 2010 trzeba było iść za ciosem, wzmocnić skład, pozbyć się tych, którzy już nie wnosili nic do zespołu. Były pieniądze, był prestiż, była liga mistrzów, było wszystko czego teraz nie ma.
W 2010 roku postawiono dać podwyżkę i dobrę kontrakty dziadkom, jako nagrodę. A to co napisałeś to zbrodnia za którą został zwolniony Gruby Beniu.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale czemu wówczas winien był Benitez w kontekście braku wzmocnień? Przecież taka sytuacja była efektem myśli tandemu Branca-Moratti, którzy uważali, że mamy drużynę wielkich mistrzów i wystarczą "wzmocnienia" w postaci Biabiany'ego i Coutinho. Sam Benitez chciał m.in. sprowadzenia Mascherano, za którego pamiętam ze oferowaliśmy Muntariego i czapkę gruszek, a i inne nazwiska pojawiały się z jego strony - nie pomnę już jakie.
Borówa pisze: Z perspektywy czasu łatwo wydawać takie osądy. Wtedy na fali euforii nie było głosów sprzeciwu ze strony kibiców i nic w tym dziwnego. Mało tego - gdyby zdecydowano się na czystkę i nie przyniosłaby ona efektu to Morattiego by wywozili na taczkach.
Zapewne tak, ale też i czystka nam nie była wówczas potrzebna, a zwyczajne transfery mogące pomóc wzmocnić rywalizację w drużynie i ewentualnie zawodnicy, którzy zbieraliby doświadczenie i powoli luzowali tych co bardziej starych.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Ponoc Gabriel Barbosa jest bliski przejscia do Juve. Jezeli bedzie w polowie tak dobry jak w FM-ie (he he he) to niewesoly sezon sie szykuje...
hbk
Posty: 254
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:08
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: hbk »

Saff pisze:
hbk pisze:
Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie

W 2010 roku postawiono dać podwyżkę i dobrę kontrakty dziadkom, jako nagrodę. A to co napisałeś to zbrodnia za którą został zwolniony Gruby Beniu.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale czemu wówczas winien był Benitez w kontekście braku wzmocnień? Przecież taka sytuacja była efektem myśli tandemu Branca-Moratti, którzy uważali, że mamy drużynę wielkich mistrzów i wystarczą "wzmocnienia" w postaci Biabiany'ego i Coutinho. Sam Benitez chciał m.in. sprowadzenia Mascherano, za którego pamiętam ze oferowaliśmy Muntariego i czapkę gruszek, a i inne nazwiska pojawiały się z jego strony - nie pomnę już jakie.
Beniu domagał się wzmocnień i go wywalono. Ku uciesze fanów. (o ile kojarze chyba nawet Grubego troche bronilem wtedy)

Tak piękne czasy, mielismy swoją walute - jeden Muntar.:P
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Saff pisze:
hbk pisze:
Stachoo pisze:
Klinsi64 pisze:za obecny stan rzeczy największe podziękowania należą się papie Morattiemu...a wszystko skonczyło się w Madrycie
Zdecydowanie. W czerwcu - lipcu 2010 trzeba było iść za ciosem, wzmocnić skład, pozbyć się tych, którzy już nie wnosili nic do zespołu. Były pieniądze, był prestiż, była liga mistrzów, było wszystko czego teraz nie ma.
W 2010 roku postawiono dać podwyżkę i dobrę kontrakty dziadkom, jako nagrodę. A to co napisałeś to zbrodnia za którą został zwolniony Gruby Beniu.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale czemu wówczas winien był Benitez w kontekście braku wzmocnień? Przecież taka sytuacja była efektem myśli tandemu Branca-Moratti, którzy uważali, że mamy drużynę wielkich mistrzów i wystarczą "wzmocnienia" w postaci Biabiany'ego i Coutinho. Sam Benitez chciał m.in. sprowadzenia Mascherano, za którego pamiętam ze oferowaliśmy Muntariego i czapkę gruszek, a i inne nazwiska pojawiały się z jego strony - nie pomnę już jakie.
Wydaje mi się, że bardziej mu chodziło o to, że Benitez był kozłem ofiarnym i ofiarą złej polityki Branci i Massimo.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Immobile, brat Lukaku i obronca Wallace w Lazio.
ODPOWIEDZ