Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery Serie A

Post autor: Raffal »

rekord czego ?
Vieri , Pogba, Kaka....
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Raffal pisze:rekord czego ?
Vieri , Pogba, Kaka....
A kogo drozej sprzedala Roma? A kogo drozej kupil Liverpool? Carroll byl tanszy albo podobna wartosc.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Roma co roku zgarnia niezły hajs za transfery, tym razem też pewnie ze 100 baniek wpadnie.
putmian
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2017, 15:05
Lokalizacja: Toruń

Re: Transfery Serie A

Post autor: putmian »

Noo 100 baniek to na pewno, jak nie więcej :)
Przekonaj się, czy kompleksy ziołowe działają łagodząco na skórę twarzy.
Interos
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2017, 23:15
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Interos »

Czy są już jakieś pewne transfery Interu?
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Transfery Serie A

Post autor: Yascarr »

Nie wiem czy wiecie, ale Sneijder ponoć jest bardzo blisko Sampdorii.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Dziwne, ze nie chce wrocic do Interu:)
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery Serie A

Post autor: Raffal »

Czyżby transakcje

Caprari ---> Sampdoria (przed 1.07)
Skriniar ---> Inter (po 01.07)

zostały celowo zawyżone żeby wykazać dodatni bilans przed FFP ? Ładnie kombinują.
Tak czy inaczej mam nadzieje ze przy sprzedaży młodzieży zapewniamy sobie prawo odkupu.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Raffal pisze:Czyżby transakcje

Caprari ---> Sampdoria (przed 1.07)
Skriniar ---> Inter (po 01.07)

zostały celowo zawyżone żeby wykazać dodatni bilans przed FFP ? Ładnie kombinują.
Szalenie prawdopodobne. Mi się nasuwa inne pytanie - czy przypadkiem Skriniara nie kupujemy tylko i wyłącznie po to, żeby sprzedać Caprariego - i to chyba też bardzo prawdopodobne :D W sumie jeśli tak jest, to pięknie to rozegrali. A mamy taką padakę w obronie że i Skriniar się przyda co najmniej na ławkę.
Jaszczu91
Posty: 1734
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Transfery Serie A

Post autor: Jaszczu91 »

Piekarz pisze:
Raffal pisze:Czyżby transakcje

Caprari ---> Sampdoria (przed 1.07)
Skriniar ---> Inter (po 01.07)

zostały celowo zawyżone żeby wykazać dodatni bilans przed FFP ? Ładnie kombinują.
Szalenie prawdopodobne. Mi się nasuwa inne pytanie - czy przypadkiem Skriniara nie kupujemy tylko i wyłącznie po to, żeby sprzedać Caprariego - i to chyba też bardzo prawdopodobne :D W sumie jeśli tak jest, to pięknie to rozegrali. A mamy taką padakę w obronie że i Skriniar się przyda co najmniej na ławkę.
Gdyby to Juventus sięgnął po Skriniara a nie Inter to wszyscy byli by zdania, że wyciągnęli nm kolejny wielki talent i zrobili świetny transfer. Przychodzi do nas to od razu na ławke...
Ja mam nadzieje, że nasza szatnia go nie zepsuje i chłopakowi się uda przebić. Ma spory potencjał i na MME chwalił go nawet sam Tomasz Hajto :) a że on się zna na piłce jak mało kto w tym kraju to nikomu nie trzeba udowadniać :)
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Jaszczu91 pisze:
Piekarz pisze:
Raffal pisze:Czyżby transakcje

Caprari ---> Sampdoria (przed 1.07)
Skriniar ---> Inter (po 01.07)

zostały celowo zawyżone żeby wykazać dodatni bilans przed FFP ? Ładnie kombinują.
Szalenie prawdopodobne. Mi się nasuwa inne pytanie - czy przypadkiem Skriniara nie kupujemy tylko i wyłącznie po to, żeby sprzedać Caprariego - i to chyba też bardzo prawdopodobne :D W sumie jeśli tak jest, to pięknie to rozegrali. A mamy taką padakę w obronie że i Skriniar się przyda co najmniej na ławkę.
Gdyby to Juventus sięgnął po Skriniara a nie Inter to wszyscy byli by zdania, że wyciągnęli nm kolejny wielki talent i zrobili świetny transfer. Przychodzi do nas to od razu na ławke...
No no, sam jestem ciekaw kogo bym wtedy podejrzewał o posadzenie na ławce przez perłę z Sampdorii, Bonucciego czy Chielliniego
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Leandro Paredes za 23 mln (+/- zmienne) trafil do Rosji. Zakup Manciniego, sprzedaz Monchiego. Wlasciwie na tym mozna skonczyc. Rosjanie chca to placa, a Roma tylko na tym skorzystala. W koncu Argentynczyk w Rzymie pelnil raczej role rezerwowego. Suma sumarum niezla kwota za tego pilkarza.
Na dniach do Romy ma przyjsc niejako w miejsce Paredesa Gonalons. Swego czasu ciekawy gracz. Kwota transferu ma byc zdaje sie smiesznie niska.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Roma od nas odkupiła JJ? Jaka kwota?

Conti niby jedną nogą w Milanie, szkoda, jednak my jesteśmy na takim etapie, że nasza obrona potrzebuje 4 filary nie do ruszenia, a na polot może kiedyś przyjdzie czas.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Jezus za 8 mln, razem 10 z kwota wypozyczenia, jak mi sie zdaje.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

To jeżeli FFP spełnione na transferach "młodzieży" to wychodzi na to, że wpadło nam luźne 8 mln. Dopłacamy po 4 mln za japonca i tą pokrakę z obrony i może wreszcie się ich pozbędziemy.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Bart pisze:W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Ten w miarę solidny prawy obrońca to kto? Serio pytam.

Also, nie przeginasz trochę z tą kluczową rolą Dacourta? Zagrał w 06/07 w 24 meczach ligowych, z czego w 14 wchodził na końcówki albo był zmieniany. Postać najwyżej półtoraplanowa, a w następnych sezonach już czwartoplanowa.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Bart pisze:W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Wskoczenie na wyższy poziom i przyjście wymienionych przez Ciebie zawodników to zwykły przypadek.

Maicon - petarda, która rzadko się zdarza w Interze

Maxwell - nie wypalił i szybko się z nim pożegnaliśmy

Grosso - jak wyżej, tylko jeszcze bardziej nie wypalił

Dacourt - zwykły przeciętniak, który poza tym, że należy do Inter Forever nie odcisnął żadnego śladu w historii Interu
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Maxwell nie odpalił? Stacho czy Ty coś spałeś dzisiaj ? ;)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Minister pisze:Maxwell nie odpalił? Stacho czy Ty coś spałeś dzisiaj ? ;)
Powiem szczerze, że nie utkwił mi w pamięci w naszych barwach jako znakomity lewy obrońca. To, że w dalszej karierze szło mu bardzo dobrze to inna bajka.

Zresztą nie sprzedaje się za 4,5 mln gracza, który wypalił.
Minister
Posty: 1728
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:43
Lokalizacja: Giuseppe Meazza

Re: Transfery Serie A

Post autor: Minister »

Racja, w normalnym klubie się nie sprzedaje, ale my kibicujemy Interowi ;)

Z Bartem się zgodzę co do obrony z tymże rozwinę ta myśl dalej do podstawowego piłkarskiego klasyka " drużynę buduje się od obrony". My jak zwykle zaczęliśmy od dupy strony i tak o to doszliśmy do mementu w którym żeby wygrać mecz musieliśmy najpierw strzelić 2 bramki, bo w obronie zawsze coś wpadło. Tak jak pisałem w innym temacie, o środek obrony jestem spokojny, natomiast boki do wora i do rzeki.
Orzeu
Posty: 6531
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Transfery Serie A

Post autor: Orzeu »

Also, nie przeginasz trochę z tą kluczową rolą Dacourta?
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Orzeu pisze:
Also, nie przeginasz trochę z tą kluczową rolą Dacourta?
Dacourt w pierwszym sezonie w Interze miał najwyższą średnią ocenę w całej Serie A (w La Gazzetta dello Sport), tak więc generalnie można się zgodzić, że był ważną postacią.
Dodajmy, że w tamtym sezonie Inter był bezkonkurencyjny w serie a 7 remisów, 1 porażka 30 zwycięstw. Wątpię, że to zasługa Dacourta, ale fakt nie zdawałem sobie sprawy z jego wysokich ocen w tamtym sezonie.
miniu86
Posty: 2880
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Borja Valero raczej do nas dołączy, ale oczywiście nie mogło się obejść bez utrudnień ze strony tego niewyobrażalnego ludzkiego śmiecia Della Valle, który jakby mógł to zamknąłby Hiszpana w piwnicy żeby ten do nas nie dołączył. Ten skurwysyn tak mocno nienawidzi Interu, że dostaje białej gorączki na myśl tego transferu.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

Stachoo pisze:
Bart pisze:W 2006 wskoczyliśmy na wyższy poziom po zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika środka pola bez wielkiego nazwiska (Olivier Dacourt) oraz solidnych bocznych obrońców (Maicon, Maxwell/Grosso), mimo że prawego obrońcę mieliśmy w miarę ogarniętego (Ze Maria). Wszyscy okazali się kluczowi.

Teraz też mamy już doświadczonego zawodnika do środka (Borja Valero) oraz w miarę solidnego prawego obrońcę już na miejscu... Wiadomo, inna historia, inny skład, ale moim zdaniem nie wskoczymy na wyższy poziom, póki nie skupimy się na bokach obrony i warto tu wziąć pod uwagę przerabianą już historię.
Wskoczenie na wyższy poziom i przyjście wymienionych przez Ciebie zawodników to zwykły przypadek.

Maicon - petarda, która rzadko się zdarza w Interze

Maxwell - nie wypalił i szybko się z nim pożegnaliśmy

Grosso - jak wyżej, tylko jeszcze bardziej nie wypalił

Dacourt - zwykły przeciętniak, który poza tym, że należy do Inter Forever nie odcisnął żadnego śladu w historii Interu
aż mi się przypomniało

Ranocchia - reprezentant Włoch,chce go Conte a to mówi wiele :D czy jak to tam leciało
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze: Ranocchia - reprezentant Włoch,chce go Conte a to mówi wiele :D czy jak to tam leciało
Zacytowałeś mój komentarz, ale nie wiem o co chodzi z Twoim postem



P.s. w temacie Roma pracuje nad transferem Shaqiriego.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Transfery Serie A

Post autor: Bart »

Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)

Piszę o tym też w kontekście pogłosek, które sugerują, że ściągniemy dwóch obrońców, jeden boczny, jeden środkowy. Moim zdaniem potrzebnych jest dwóch solidnych bocznych przede wszystkim. Jeśli mamy poprzestać na Skriniarze i jednym bocznym, to wciąż jest to zdecydowanie zbyt mało.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Transfery Serie A

Post autor: Piekarz »

Bart pisze:Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)
Między innymi taki kluczowy zawodnik jak Santiago Solari
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Bart pisze:Jak wyżej, Dacourt i Maxwell byli kluczowi. Francuz miał nawet swoją przyśpiewkę na Curva Nord, za dobrych lat tylko kilku zawodników miało ten przywilej. :)
.
To ja chyba rzeczywiście ten sezon miałem wyjęty z życiorysu.
ODPOWIEDZ