Transfery Serie A

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Adriano_forever pisze:Prezydent Empoli dla Calcionews.it:

- Nie było żadnego kontaktu ze strony Interu w sprawie Saponary, on zostaje z nami.
A co ma powiedzieć?:P Każdy prezydent tak mówi, a potem i tak gracze odchodzą.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Ten Pjaca to taki sam talent jak Kovacic i Brozovic?
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Marko Pajac trafił jednak nieoczekiwanie do Cagliari Calcio! :P
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Transfery Serie A

Post autor: Lopez »

Stachoo pisze:Marko Pajac trafił jednak nieoczekiwanie do Cagliari Calcio! :P
Jeszcze ktoś uwierzy,że chodziło o Pjace :P
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Lopez87 pisze:
Stachoo pisze:Marko Pajac trafił jednak nieoczekiwanie do Cagliari Calcio! :P
Jeszcze ktoś uwierzy,że chodziło o Pjace :P

Uwierz, że kibice milanu pisali pod tym newsem, że on miał przecież podpisać kontrakt z bilanem.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Jedno z odkryć sezonu 15/16 Marten de Roon opuścił Atalantę (i poszedł do Anglii).

Glik w Monaco.

Exodus z Italii się zaczyna, oby nie za duży.

Pozdr.
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: jackop »

Odet pisze:a co z Mascherano i Berardim??

Jeśli Argentyńczyk chce znowu grać z pomocy, to Zero szans w Juve. Pomoc Pogba-Markiz-Pjanic wygląda rewelacyjnie.
Claudio w 2016 raczej nam już nie pomoże, więc 'Marszcze' konkurowałby o skład z podatnym na urazy Khedirą. W tej kwestii sprowadzenia go ciągle cisza. Dużo częściej pisze się ostatnio o Kante. Jako część rozliczenia, do Leicester miałby trafić Lemina. 5 mocnych pomocników na 3 pozycje to jest niezbędne minimum, szczególnie że Allegri może chcieć wrócić do 4-3-1-2 z Miralemem na 3/4.

Co do Berardiego, to zależy czyim wypowiedziom i z jakich źródeł wierzyć ;) Na 99% nie zawita do Turynu w tym okienku.

Po Marotcie i Paraticim słuch ostatnio zaginął, więc pewnie dłubią po cichu przy jakimś transferze. Ostatnie plotki łączą nas z Javierem Chicharito Hernandezem. Hernanes + dopłata.

Juventus i Napoli mają też stoczyć pojedynek o podpis Mattii De Sciglio, choć sam zawodnik po dobrym Euro ma podobno status 'nie na sprzedaż'.

Fiorentina i Lazio zainteresowane Mauricio Islą.

Simone Padoin oficjalnie w Cagliari.
Obrazek
Michellaga
Posty: 245
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Transfery Serie A

Post autor: Michellaga »

Skopiowałem z włoskiego forum oficjalną listę transferową Serie A trwającego okienka.

ATALANTA
Arrivi: Paloschi (a, Swansea).
Partenze: Diamanti (a, Guangzhou Evergrande), Paletta (d, Milan), Gakpè (a, Genoa), Borriello (a, svincolato), Cherubin (d, Bologna), Bellini (d, ritiro), de Roon (c, Middlesbrough).
Allenatore: Gasperini (nuovo).

BOLOGNA
Arrivi: Di Francesco (a, Lanciano), Boldor (d, Lanciano), Perucchini (p, Lecce).
Partenze: Giaccherini (c, Sunderland), Zuniga (d, Napoli), Brighi (c, svincolato), Brienza (c, svincolato), Zuculini (c, svincolato), Constant (d, svincolato), Morleo (d, svincolato), Stojanovic (p, svincolato).
Allenatore: Donadoni (confermato).

CAGLIARI
Arrivi: Bruno Alves (d, Fenerbahce), Padoin (c, Juventus), Ionita (c, Verona), Pajac (c, Celje).
Partenze: Cerri (a, Juventus), Tello (c, Juventus), Barreca (d, Torino), Rafael (p, Verona), Cinelli (c, Chievo), Ibarbo (a, Panathinaikos)
Allenatore: Rastelli (confermato).

CHIEVO
Arrivi: Sorrentino (p, Palermo), Daprelà (d, Carpi), Cinelli (c, Cagliari).
Partenze: Mpoku (a, Standard Liegi), Mattiello (d, Juventus), Pepe (c, svincolato), Bressan (p, svincolato), Bizzarri (p, Pescara), Ninikovic (c, Chievo).
Allenatore: Maran (confermato).

CROTONE
Arrivi: Nalini (c, Salernitana).
Partenze: Yao (d, Inter), Ricci (a, Roma), Balasa (d, Roma), Garcia (d, Juventus), Sabbione (c, Carpi), Maniero (p, svincolato), Modesto (d, svincolato), De Giorgio (c, svincolato), Delgado (a, svincolato), Voltan (a, Genoa).
Allenatore: Nicola (nuovo).

EMPOLI
Arrivi: Pasqual (d, Fiorentina), Matheus Pereira (c, Corinthians), Dimarco (d, Inter), Bellusci (d, Leeds).
Partenze: Tonelli (d, Napoli), Zielinski (c, Udinese), Livaja (a, Rubin Kazan), Ariaudo (d, Sassuolo), Skorupski (p, Roma), Paredes (c, Roma).
Allenatore: Martusciello (nuovo).

FIORENTINA
Arrivi: Dragowski (p, Jagiellonia Bialystok).
Partenze: Pasqual (d, Empoli), Blaszczykowski (c, Borussia Dortmund), Sepe (p, Napoli), Benalouane (d, Leicester), Kone (c, Udinese), Tino Costa (c, svincolato), Roncaglia (d, svincolato), Tello (a, Barcellona), Rebic (a, Eintracht Francoforte).
Allenatore: Sousa (confermato).

GENOA
Arrivi: Ocampos (c, Marsiglia), Renzetti (d, Cesena), Voltan (a, Crotone).
Partenze: Cerci (a, Atletico Madrid), Suso (a, Milan), Gabriel Silva (d, Udinese), Matavz (a, Augusta), Bruno Gomes (a, Internacional), Dzemaili (c, Galatasaray), Panico (a, Cesena), Ghiglione (d, Spal).
Allenatore: Juric (nuovo).

INTER
Arrivi: Banega (c, Siviglia), Erkin (d, Fenerbahce).
Partenze: Ljajic (a, Roma), Telles (d, Galatasaray).
Allenatore: Mancini (confermato).

JUVENTUS
Arrivi: Pjanic (c, Roma), Dani Alves (d, Barcellona), Mandragora (c, Juventus), Ganz (a, Como).
Partenze: Morata (a, Real Madrid), Cuadrado (c, Chelsea), Padoin (c, Cagliari), Caceres (d, svincolato), Rubinho (p, svincolato).
Allenatore: Allegri (confermato).

LAZIO
Arrivi: Vargic (p, Rijeka).
Partenze: Matri (a, Milan), Klose (a, svincolato), Mauri (c, svincolato), Braafheid (d, svincolato), Konko (d, svincolato), Seck (d, Roma).
Allenatore: Bielsa (nuovo).

MILAN
Arrivi: Vangioni (d, River Plate), Lapadula (a, Pescara).
Partenze: Abbiati (p, fine carriera), Alex (d, svincolato), Mexes (d, svincolato), Boateng (c, svincolato), Balotelli (a, Liverpool).
Allenatore: Montella (nuovo).

NAPOLI
Arrivi: Tonelli (d, Empoli).
Partenze: Gabriel (p, Milan), Regini (d, Sampdoria), Chalobah (c, Chelsea).
Allenatore: Sarri (confermato).

PALERMO
Arrivi: Nestorovski (a, Inter Zapresic), Posavec (p, Inter Zapresic).
Partenze: Sorrentino (p, Chievo), Maresca (c, svincolato), Brugman (c, Pescara), Cristante (c, Pescara).
Allenatore: Ballardini (confermato).

PESCARA
Arrivi: Cristante (c, Palermo), Bizzarri (p, Chievo), Nicastro (a, Juve Stabia).
Partenze: Mandragora (c, Juventus), Crescenzi (d, Roma), Verde (c, Roma), Mazzotta (d, Cesena), Coda (d, Sampdoria), Torreira (d, Sampdoria), Acosta (c, Boca Juniors), Cappelluzzo (a, Verona), Diamoutene (d, svincolato), Lapadula (a, Milan), Perrotta (d, Avellino).
Allenatore: Oddo (confermato).

ROMA
Arrivi: Alisson (p, Internacional), Seck (d, Lazio).
Partenze: De Sanctis (p, svincolato), Maicon (d, svincolato), Keita (c, svincolato), Szczesny (p, Arsenal), Digne (d, PSG), Emerson (d, Santos), Ucan (c, Fenerbahce), Pjanic (c, Juventus), Doumbia (a, Basilea).
Allenatore: Spalletti (confermato).

SAMPDORIA
Arrivi: Budimir (a, Crotone)
Partenze: Brignoli (p, Juventus), Ranocchia (d, Inter), Cassani (d, svincolato), Mesbah (d, svincolato), Christodoulopoulos (c, Verona), Rodriguez (a, Cesena).
Allenatore: Giampaolo (nuovo).

SASSUOLO
Arrivi: Sensi (c, Cesena), Mazzitelli (c, Brescia).
Partenze: Longhi (d, svincolato).
Allenatore: Di Francesco (confermato).

TORINO
Arrivi: Boyè (a, River Plate).
Partenze: Immobile (a, Siviglia), Farnerud (c, svincolato), Castellazzi (p, ritiro), Prcic (c, Rennes), Glik (d, Monaco).
Allenatore: Mihajlovic (nuovo).

UDINESE
Arrivi: Harbaoui (a, Lokeren), Estupinan (d, LDU Quito), Fofana (c, Manchester City).
Partenze: Di Natale (a, fine carriera), Domizzi (d, Venezia), Pasquale (d, svincolato), Kuzmanovic (c, Malaga).
Allenatore: Iachini (nuovo).
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Michellaga pisze:
INTER
Arrivi: Banega (c, Siviglia), Erkin (d, Fenerbahce).
Partenze: Ljajic (a, Roma), Telles (d, Galatasaray).
Allenatore: Mancini (confermato).

(nuovo).
Dziwna ta lista, bo jak narazie Banegi nie ma u nas oficjalnie, a tu jest, natomiast Ansaldi już trenuje w Appiano, a tu go nie ma.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Tak kiedyś wszyscy chcieli Bielse w Interze, a teraz on trafia do Lazio i cisza.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Powiedzcie mi cukiereczki moje, po co Napoli Candreva? Kogo niby posadzi on na ławce? Insigne? Caljehona?
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Transfery Serie A

Post autor: Klinsi64 »

miniu86 pisze:Powiedzcie mi cukiereczki moje, po co Napoli Candreva? Kogo niby posadzi on na ławce? Insigne? Caljehona?
po to żeby mieć w chuj mocną kadrę?Napoli to nie Inter żeby miało jednego strzelającego napastnika,jednego skrzydłowego czy ćwierć bocznego obrońcy...
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Transfery Serie A

Post autor: Nen »

Klinsi64 pisze:
miniu86 pisze:Powiedzcie mi cukiereczki moje, po co Napoli Candreva? Kogo niby posadzi on na ławce? Insigne? Caljehona?
po to żeby mieć w chuj mocną kadrę?Napoli to nie Inter żeby miało jednego strzelającego napastnika,jednego skrzydłowego czy ćwierć bocznego obrońcy...
Napoli to też nie Real, aby płacić 25 mln euro za rezerwowego.
Prawdopodobnie wkrótce ktoś z ataku Napoli zmieni otoczenie.
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Transfery Serie A

Post autor: Yascarr »

Będą grać w LM, więc potrzebują szerokiej silnej kadry tak jak klinsi napisał. Zastąpić to on może, ale Gabbiadiniego :D
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Jeśli uda się Napoli ściągnąć Candrevę, to powinien posadzić na ławce Callejona, który z roku na rok gra słabiej. W ostatnim sezonie dużo złych decyzji (wyjścia nie w tempo, strzały nieprzygotowane, wrzutki nie w czasie).
Pozdr.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Callejon rzeczywiscie mial sporo slabszy sezon, ale wiele nadrabial pracowitoscia. Wydaje sie, ze Napoli jest ciekawszym kierunkiem niz Inter. Oczywiscie jezeli Igla pozostanie lub na jego miejsce przyjdzie jeszcze z 2 zawodnikow "euopejskiej klasy".
Tak swoja droga to nie rozumiem czemu Gabbiadini ma odejsc. No chyba, ze faktycznie za 30 mln...
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Transfery Serie A

Post autor: Fanatyczny »

Co da nam ten Gabbiadini? Następny pretendent do grzania ławy za nie małe pieniądze.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Fanatyczny pisze:Co da nam ten Gabbiadini? Następny pretendent do grzania ławy za nie małe pieniądze.
Gabbiadini w ciagu 2 ostatnich sezonow rozegral w lidze 26 meczow (realny czas gry) i zdobyl 20 bramek, 5 asyst. Tak, tak "jest klamstwo, klamstwo i statystyka", ale to nie jest jakis ogor czy przecietniak, ktory nie wnioslby nic do gry. Jesli Napoli sie go pozbedzie moga tego pozalowac.
Odet
Posty: 1709
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Transfery Serie A

Post autor: Odet »

Właśnie wyczytałem, że Callejon właśnie przedłużył kontrakt do 2020 roku, pewnie nie po to żeby gnić na ławce (użyłem słowa gnić, bo wszyscy wiemy - lub powinniśmy wiedzieć - jak często Sarri lubi (nie)rotować składem.

Coś mi się zdaje, że cała ta informacja "Candreva w Napoli" to zagrywka Lotito, żeby Inter (czy inni) rzucili większą kasę.
miniu86
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery Serie A

Post autor: miniu86 »

Bielsa na ostatniej prostej wystawił Lazio. Masz i nażryj się Lotito.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

miniu86 pisze:Bielsa na ostatniej prostej wystawił Lazio. Masz i nażryj się Lotito.
Moze woli reprezentacje?
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Re: Transfery Serie A

Post autor: Fanatyczny »

sampam pisze:
miniu86 pisze:Bielsa na ostatniej prostej wystawił Lazio. Masz i nażryj się Lotito.
Moze woli reprezentacje?
No tak. Dwa dni jak podpisał kontrakt z lazio, przypomniało mu się, że "woli reprezentację ", co tam.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Fanatyczny pisze:
sampam pisze:
miniu86 pisze:Bielsa na ostatniej prostej wystawił Lazio. Masz i nażryj się Lotito.
Moze woli reprezentacje?
No tak. Dwa dni jak podpisał kontrakt z lazio, przypomniało mu się, że "woli reprezentację ", co tam.

Jak dla mnie powinni mu karę dowalić potężną
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Transfery Serie A

Post autor: Yascarr »

Pajac. Żałuję że wcześniej widziałem go u nas na ławce. Może i trener z niego dobry, ale mam nadzieję że taki klaun do Interu nigdy w przyszłości nie zawita.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Yascarr pisze:Pajac. Żałuję że wcześniej widziałem go u nas na ławce. Może i trener z niego dobry, ale mam nadzieję że taki klaun do Interu nigdy w przyszłości nie zawita.
Podpisuję się pod tym. Jestem tego samego zdania, mimo, że byłem wielkim zwolennikiem jego osoby na naszej ławce.
adilbn
Posty: 136
Rejestracja: 31 sty 2012, 18:20

Re: Transfery Serie A

Post autor: adilbn »

Argentyński szkoleniowiec podpisał wcześniej umowę z Lazio, lecz niespodziewanie zrezygnował z posady po dwóch dniach. Działacze "Biancocelestich" od razu wyrazili swoje zbulwersowanie i chcieli wytoczyć 60-latkowi proces, powody decyzji trenera pozostawały jednak nieznane. Teraz Bielsa udostępnił list wysłany do jednego z dyrektorów Lazio, Igliego Tare. Wiadomość jest datowana na 7 lipca.

"Chciałbym poinformować, że zdecydowałem się zrezygnować z posady trenera waszego klubu. Taką samą decyzję podjął mój sztab złożony z Pablo Quirogi, Diego Reyesa, Gabriela Macayi i Rodolfo Diego Floresa.

Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ mimo czterech tygodni pracy nie widzimy żadnych efektów, mimo wyraźnego zapewnienia prezydenta Claudio Lotito o realizowaniu planu.

Zostało mi obiecane, że do dnia 5 lipca do drużyny dołączy czterech nowych zawodników, którzy będą mogli wziąć udział w okresie przygotowawczym, lecz żaden z nich nie dotarł. Mimo że klub upublicznił informację o moim przyjściu, doskonale wiedział, że bez tych wzmocnień umowa jest nieważna.

Na dziś sytuacja jest niepewna. Biorąc pod uwagę, że okres przygotowawczy rozpoczyna się za trzy dni, niemożliwe jest podjęcie innej decyzji.

Tak jak zaznaczałem wcześniej, przy moim stylu pracy potrzebuję więcej czasu spędzonego z zawodnikami, by dobrze ich wytrenować.

Chciałbym także zaznaczyć, że nie mam żadnych innych ofert pracy. Wkrótce wyślemy potrzebne dokumenty, by potwierdzić nasze odejście. Jeśli tylko będzie to konieczne, przedstawię moje stanowisko także mediom."
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Jak już każdy wie Rey Manaj wypożyczony oficjalnie do Pescary.

Z tego względu atak Pescary jeśli dobrze pójdzie będzie tworzyła nasza dwójka graczy Manaj - Caprari.

Bardzo dobre rozwiązanie z wypożyczeniem obu graczy do delfinów. Obycie w serie a i ewentualne zgranie obu Panów. Tylko, żeby Pescara podążała tym samym tokiem co ja, a będzie to fajnie wyglądać.

Atak na przyszłość?? Kto wie!
Yascarr
Posty: 376
Rejestracja: 22 paź 2011, 16:39

Re: Transfery Serie A

Post autor: Yascarr »

Chciałbym żeby Inter nawiązał jakąś większą współpracę z Pescarą. Dobrze że Caprari z Manajem będą się tam ogrywać. Ten klub ukształtował w ostatnich latach wielu ciekawych piłkarzy m.in Perin, Quintero, Verratti, Insigne czy Immobile.
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery Serie A

Post autor: Stachoo »

Yascarr pisze:Chciałbym żeby Inter nawiązał jakąś większą współpracę z Pescarą. Dobrze że Caprari z Manajem będą się tam ogrywać. Ten klub ukształtował w ostatnich latach wielu ciekawych piłkarzy m.in Perin, Quintero, Verratti, Insigne czy Immobile.

Coś było ostatnio wspomniane o klubie filialnym dla Interu w celu ogrywania młodych talentów. Pesara? Hmm...jedyny mankament to ograniczenia we włoskiej lidze i niestety to eliminuję Pescare.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Transfery Serie A

Post autor: sampam »

Fanatyczny pisze:No tak. Dwa dni jak podpisał kontrakt z lazio, przypomniało mu się, że "woli reprezentację ", co tam.
Chodzilo o sekwencje zdarzen. Na Bielse czekali i zwlekali i jedno z wyjasnien bylo takie, ze negocjuje tez ze zwiazkiem pilkarskim w Argentynie, bo praktycznie w tym samym czasie Martino zrezygnowal. Niemniej jest to nieprofesjonalne zachowanie.
ODPOWIEDZ