Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Ibanez »

Juz od jakiegos czasu zastanawialem sie co jest nie tak z liga wloska, ze podczas meczow stadiony swieca pustkami. Oczywiscie zdarzaja sie wyjatki jak np. derby Mediolanu, ale w innych ligach (angielska, hiszpanska a nawet niemiecka) na kazdym meczu jest komplet albo prawie komplet.
Dlaczego tak malo ludzi chodzi na wloskie stadiony. Przeciez jest to jedna z najlepszych lig, cale spoleczenstwo interesuje sie pilka nozna jak w innych krajach a moze nawet bardziej, kluby maja wspaniale tradycje i bogata historie, a jednak pozostaje mnostwo wolnych krzeselek na stadionie. Jest to dla mnie niezrozumiale, zeby wloskich kibicow nie interesowal los ich klubow, zeby nie chcieli chodzic na stadion ich dopingowac tak jak jest to w innych ligach...
Co o tym myslicie?? Co jest nie tak z wloska liga, kibicami, a moze klubami..??
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: RoB »

a nawet niemiecka
Przede wszystkim Niemiecka. Bundesliga ma najwyższą średnią w Europie. Jest kilka podwodów dla których Serie A odstaje od tamtych lig. Na pierwszym miejscu można postawić infrastrukturę. Podstarzałe, sypiące się już stadiony, często z bieżnią lekkoatletyczną. Po drugie, zupełnie inny styl kibicowania. W tamtych ligach dominują tzw. pikniki. We Włoszech ultrasi, którzy do najgrzeczniejszych nie nalezą, co też skutecznie może odstraszać przeciętnego sympatyka piłki kopanej. 
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Ibanez »

RoB pisze: W tamtych ligach dominują tzw. pikniki. We Włoszech ultrasi, którzy do najgrzeczniejszych nie nalezą, co też skutecznie może odstraszać przeciętnego sympatyka piłki kopanej. 
Ten argument mi sie podoba, chociaz pozostale tez byly trafne. Ale wydaje mi sie ze nie tylko te rzeczy maja wplyw na frekwencje. Czekam na kolejne Wasze spostrzezenia i opinie...
Ostatnio zmieniony 6 lut 2008, 13:04 przez Ibanez, łącznie zmieniany 1 raz.
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Bart »

Przede wszystkim fatalna, przestarzała infrastruntura i rozwój telewizji. Teraz abonent SKY może obejrzeć sobie KAŻDY wybrany mecz Serie A danej kolejki. A jako że Włosi należą raczej do tych wygodnych, to jest jak jest. Rząd i federacja zdają się zwalać wszystko na ultrasów, ale dla mnie jest to jakaś parodia. Jakoś przez 30 lat wszyscy potrafili siedzieć sobie razem na stadionie w spokoju, kiedy jeszcze nie było takich ograniczeń co do rac, transparentów itp., a na stadionach kipiało od nieraz skrajnych przekonań politycznych. Nie tędy droga, bo jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli drugą Hiszpanię. A Włosi powinni być właśnie dumni ze swoich kibiców.

Telewizji nie zatrzymamy, ale nowe stadiony to konieczność. Popatrzmy na Bayern - grali na Olimpijskim to podczas meczów stadion był zielony od pustych krzesełek, zrobili Allianz Arenę to na mecze LM trzeba kupować bilety z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. A stwierdzam to też na własnym przykładzie, bo nie będę ukrywał, że jako sympatyk Arki jestem typowym piknikiem i nie chce mi się specjalnie chodzić na ten zapyziały stadionik.
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Szycha »

Ostatnio gdzieś czytałem, że jednym z powodów zmniejszającej się liczby kibiców na włoskich stadionach jest to iż Włosi zaczeli sami czynnie uprawiać sport i nie mają często czasu w niedziele wybrać się na stadion i pokibicować swojej drużynie. Trzeba sobie też powiedzieć iż cześć kibiców napewno odstraszają te zadymy i częste awantury z udziałem policji.
ElPolako
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:11

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: ElPolako »

We Włoskich meczach tylko bym te zadymy zamienił na takie zachowanie jak jest np na Angielskich boiskach ale klimat i oprawy meczowe to Włoska najlepsza :D
Obrazek
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Bart »

Szycha pisze: Ostatnio gdzieś czytałem, że jednym z powodów zmniejszającej się liczby kibiców na włoskich stadionach jest to iż Włosi zaczeli sami czynnie uprawiać sport i nie mają często czasu w niedziele wybrać się na stadion i pokibicować swojej drużynie. Trzeba sobie też powiedzieć iż cześć kibiców napewno odstraszają te zadymy i częste awantury z udziałem policji.
To akurat prawda, ludzi biegających po Mediolanie jest więcej niż samochodów. :o
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Joker »

Oprawy na stadionach we Włoszech są ładne to fakt ale to jest spowodowane tym że można wnosić na stadiony race czego w Anglii nie ma.Natomiast w Anglii na wszystkich meczach jest pełny stadion kibiców czego nie ma we Włoszech
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: RoB »

można wnosić na stadiony race czego w Anglii nie ma.
Nie można.
Kalisz
Posty: 323
Rejestracja: 14 kwie 2004, 20:09
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Kalisz »

Napewno jednym z powodów,którym Włosi nie chodzą na mecze są stadiony(ehh,jak my chcielibyśmy mieć takie przestarzałe stadiony  :lol2:) Myśle że ludzie troszke się buntują przeciwko tym wszystkim zakazom stadionowym itp. Kiedyś bez tych wszystkich stadionach wynalazków był typowy klimat piłkarski i wszystkim się to podobało.Włoska telewizja transmituje  wszystkie mecze i nie ma co się dziwić że kibice wolą zasiąć przed TV w wygodnych fotelach w kapciach i kibicować swojej drużynie.Trzeba czymś przyciągnać kibiców na stadion.Myśle że najlepszym sposobem byłby remonty stadionów i stałe zachęcanie włoskiej ludności do oglądania calcio na żywo.
W Polsce,sytuacja jest podobna.Ludzie zakładają cyfre i wolą oglądać mecze w domu,niż na sypiącym sie nie zadaszanom stadionie.Do tego dochodzi poziom sportowy,który nawet nie do sięga do pięt do Serie A
Wole dymać Ryśka z klanu,niż kibicem być Milanu ;]
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: kcpwwa »

Ciezko jest sie wczuc,co mysli o atmosferze wokol calcio wloski kibic.moze i masz racje Kalisz,co do ich nastawienia.nam polakom,zamieszkujacym kraine,w ktorej pilka jest zmarginalizowana,na kiepskim poziomie,poczytywana na rowni z wybrykami hools,w wiekszosci marzy sie to co obserwujemy w kazdym bardziej cywilizowanym kraju Europy.ale im wyzszy poziom,tym wyzsze wymagania,co jest mysle normalne.
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
marcointer
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:41
Kontakt:

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: marcointer »

:flaga33:Mam nadzieję , że  wreszcie poziom frekfencji w Serie A się zmieni  nareszcie powracają przecież derby Turynu , ciaglę są derby Mediolanu , derby Rzymu - włoska piłka z roku na rok jest mocniejsza  po wygraniu mistrzostw świata mam nadzieję , że wzrośnie liczba chętnych do oglądania spotkań ligi włoskiej . Może to przez klimat przecież tam jest wiecznie ciepło . Czy wam na przykład o godzinie 15 przy 25 stopniach chcialo by się oglądać spotkanie ... Siena- Catania?
Inaczej jest z wielkimi potentantami takimi jak Inter, Milan, Juve,Roma,Lazio itp  gdzie mimo iż stadion bardzo żadko jest pełny to kibice dużo częściej chodzą oglądać rozgrywki gdyż klub jest bogatszy ma więcej do zaoferowania ma więcej gwaizd w składzie więc jest co podziwiać  i do takich miast jak Rzym , Turyn , Mediolan wiecznie przyjezdzalo przyjezdza i bedzie przyjezdzac rzesze fanów z zagranicy to też jakiś +
Włoskiej piłce przydałó by się (szczególnie słabszemu klubowi ) wygranie jakiś znaczących rozgrywek typu Puchar Uefa, Champions Leauge ?
Nie ma co narzekac przecież w Hiszpanii też jest bardzo ciepło a tam ciagle jest mase fanów na spotkaniach to przez dobrą atmosfęrę , gorący doping i raczej nei stawianie na huligaństwo jak to we włoszech często bywa
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Bart »

marcointer pisze: . Może to przez klimat przecież tam jest wiecznie ciepło . Czy wam na przykład o godzinie 15 przy 25 stopniach chcialo by się oglądać spotkanie ... Siena- Catania?
Oczywiście że tak, przecież taka pogoda jest wręcz idealna na wybranie się na stadion. :-|
kcpwwa
Posty: 600
Rejestracja: 29 sie 2006, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: kcpwwa »

marcointer pisze: Włoskiej piłce przydałó by się (szczególnie słabszemu klubowi ) wygranie jakiś znaczących rozgrywek typu Puchar Uefa, Champions Leauge ?
O jaki slabszy zespol Ci chodzi,chocby dla przykladu?

2006 - 2007 Sevilla FC
2005 - 2006 Sevilla FC
2004 - 2005 PFC CSKA Moskva
2003 - 2004 Valencia CF
2002 - 2003 FC Porto
2001 - 2002 Feyenoord
2000 - 2001 Liverpool FC
1999 - 2000 Galatasaray AS
1998 - 1999 Parma FC
1997 - 1998 FC Internazionale Milano

To wykaz ekip zdobywajacych Puchar UEFA w ostatnich 10 latach.Kiedy go wygral jakis slaby zespol?

Owszem,wloskiej pilce przydaloby sie,zeby stalo sie jak mowisz. Polskiej tez. I niestety miedzy ich szansami nalezy chyba wstawic znak rownosci.
Mysl miales fajna,ale zdaje sie,ze mozemy ja wszyscy odlozyc miedzy bajki.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 00:51 przez kcpwwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!Lalalala,lalalala,aaeeaaooo,hej Inter goool!
Wojtala
Posty: 211
Rejestracja: 15 lis 2006, 16:40
Lokalizacja: Milano

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Wojtala »

RoB pisze: W tamtych ligach dominują tzw. pikniki. We Włoszech ultrasi, którzy do najgrzeczniejszych nie nalezą, co też skutecznie może odstraszać przeciętnego sympatyka piłki kopanej. 
No ja sobie nie wyobrażam Włoskich stadionów w stylu angielskiego kibicowania  :neutral:
Właśnie to ultrasi sprawiają ze oprawa meczu jest przepiękna i aż chce sie patrzeć na taki mecz.
Włochy, Brazylia, Argentyna, Grecja, Hiszpania(szczególnie Camp Nou podczas meczu Barca-Real) tam są przepiękne oprawy podczas spotkań, i za ch** bym tego nie zmienił na siedzące kobiety z dziećmi zajadające popcorn i pijące Coca-Cole, które za bardzo nie wiedzą o co chodzi. Spoko może być taki sektor typowo dla rodzin...ale nie przesadzajmy, że na naszym San Siro zasiądzie 85 000 tys takich "ludzi" i podczas Derbów Mediolanu gdy Ibra wbije bramkę w 90 minucie przy stanie 0:0 i w tym momencie będzie "cisza" stadionie  :roll:

Fakt wypadałoby przebudować/zbudować nowe stadiony zwiększyć bezpieczeństwo itd...na pewno chodziłoby więcej ludzi. Ale usuwać prawdziwych fanatyków którzy wyssali miłość do Interu z mlekiem matki ? zabraniać wnoszenia flag itd...dla mnie chory pomysł. Zobaczcie sobie jak wygląda szlagier w Angielskie lidze typu Man-LFC
a jak np Derby Mediolanu chyba nie muszę nikomu tłumaczyć ;)
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki.
Globus
Posty: 1995
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Globus »

W Hiszpanii jest całkowity piknik na meczach! Tam nie ma dopingu dopóki zespół nie prowadzi wysoko lub tak jak mówisz w derbach!
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: RoB »

Hiszpania(szczególnie Camp Nou podczas meczu Barca-Real)
Tutaj to się grubo pomyliłeś. W Hiszpanii to jest jeszcze bardziej piknikowo niż w Anglii. A ta oprawa co widzisz ją na raz w roku na CN jest sponsorowana przez klub. Kibice niewiele mają z nią wspólnego.
Wojtala
Posty: 211
Rejestracja: 15 lis 2006, 16:40
Lokalizacja: Milano

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Wojtala »

Globus pisze: W Hiszpanii jest całkowity piknik na meczach! Tam nie ma dopingu dopóki zespół nie prowadzi wysoko lub tak jak mówisz w derbach!
W sumie nie wiem, nigdy nie byłem może i masz racje  :wink:
RoB pisze: Tutaj to się grubo pomyliłeś. W Hiszpanii to jest jeszcze bardziej piknikowo niż w Anglii. A ta oprawa co widzisz ją na raz w roku na CN jest sponsorowana przez klub. Kibice niewiele mają z nią wspólnego.
Możliwe ale sam fakt :) w Anglii nawet takiego czegoś nie ma.
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki.
marchenko
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2007, 17:02

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: marchenko »

jak myslicie czy np na mecz inter juve mozna kupic bilet dzien przed meczem w kasach stadionu bez problemu ??
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Bart »

Nie.
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Shady »

RoB pisze: Tutaj to się grubo pomyliłeś. W Hiszpanii to jest jeszcze bardziej piknikowo niż w Anglii.
Dodać można, że na Camp Nou podczas gdy zespół przegrywa "buczenie" na własnych piłkarzy jest standardem i że 300 kibiców z Polski spokojnie zagłuszyło by taki stadion w Barcelonie. Więc ja dziękuję za taką atmosferę :)
Ostatnio zmieniony 8 maja 2008, 23:42 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
marchenko
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2007, 17:02

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: marchenko »

a ile bylo kibicow interu w meczu z juve ?
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Bart »

Było 61 tys ludzi na meczu. A spowodowane to niefortunnym terminem, czyli Wielką Sobotą oraz obostrzeniami - tylko Lombardczycy, obcokrajowcy i fan-kluby Interu miały wstęp na mecz. Z tych 61 to może 2 to byli fani Juve, bo ich obecność też była bardzo ograniczona.

Kiedy indziej nie ma co liczyć na wolne miejsca.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: dzielik »

I na dowód słów Barta, o 17:42 oficjalna strona Interu podała, że wszystkie bilety na mecz Inter-Siena są już wyprzedane. Tak więc jak widać jeżeli jest ważny mecz, to bilety na San Siro trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Woo-cash »

Wszystkie bilety sprzedane a tu taka kapa. Żal mi trochę tych kibiców zamiast cieszyć się z wygranej to wygwizdali naszych piłkarzy z trenerem na czele i w cale im się nie dziwie.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Shady »

master_snake pisze: Wszystkie bilety sprzedane a tu taka kapa. Żal mi trochę tych kibiców zamiast cieszyć się z wygranej to wygwizdali naszych piłkarzy z trenerem na czele i w cale im się nie dziwie.
Takie "realia kibicowskie" w krajach na "zachodzie Europy". Oby jak najpóźniej to dotarło do Polski.
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Bart »

Może ja jestem dziwny, ale dla mnie takie gwizdy to sprawa zupełnie naturalna. Jak mnie ktoś zawodzi to nie robię dobrej miny do złej gry.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Woo-cash »

Kibice Interu tak jak myślałem pokazali co myślą o naszych piłkarzach i o trenerze oczywiście. Na szczęście skończyło się tylko na gwizdach i wyzwiskach. Z tego co czytałem to najbardziej oberwało sie Materazziemu no i nie mogło zabraknąć obelg pod adresem Manciniego. Ale dziwi mnie jedno. Dlaczego trenerowi Sieny też się oberwało?
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Darek
Posty: 733
Rejestracja: 15 paź 2006, 14:18
Lokalizacja: Bieszczady

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: Darek »

master_snake pisze: Kibice Interu tak jak myślałem pokazali co myślą o naszych piłkarzach i o trenerze oczywiście. Na szczęście skończyło się tylko na gwizdach i wyzwiskach. Z tego co czytałem to najbardziej oberwało sie Materazziemu no i nie mogło zabraknąć obelg pod adresem Manciniego. Ale dziwi mnie jedno. Dlaczego trenerowi Sieny też się oberwało?
Pewnie dlatego że mieszka w Mediolanie... Gdzieś czytałem że któryś kibic krzyknął że wiedzą gdzie mieszka i przyjdą po niego , dlatego też na kilka dni razem z rodziną wyniósł się z Mediolanu  :-D
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, 20:14 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"Drużyny piłkarskiej nie wybiera się dlatego, że odnosi liczne sukcesy. Jej nie można

wybrać. Panuje pewne uczucie, które ciągnie Cię do konkretnego zespołu. Kierujesz się

sercem i na zawsze zostajesz tam, gdzie ono Cię poprowadzi."
JESTEM DZIWNY, BO NIE CHCĘ JECHAĆ NA ZLOT!
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Frekwencja na San Siro i innych wloskich stadionach

Post autor: RoB »

Gwizdy są do zaakceptowania, ale po meczu jeśli piłkarzyki się opierdalały. A nie tak jak było w ostatnim meczu Barcy, gdzie przez 90 minut wygwizdywali swoich piłkarzy.
ODPOWIEDZ