Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
ODPOWIEDZ
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Chuchu »

Pomimo iż Serie A nalezy do trzech najsilniejszych lig świata to sędziowanie w Italii jest na niskim poziomie. kazdy kibic Interu chyba to odczuł szczególnie w tym sezonie bo sedziowie popelniali mnóstwo bledów zarówno na naszą korzyść jak i niekorzyść. Najlepszym przykladem jest mecz z Empoli. Karnego zarówno dla nas jak i dla Empoli byc nie powinno a jednak sedzia podoyktowal dwie jedenastki. Vieira wylecial nawet nie wiadomo za co. W ostatnim mecz z Napoli sedziowanie tez pozostawialo wiele do zyczenia. podobnie jak w meczach z Udinese, Palermo, Romą(i nie chodzi mi o czerwoną kartke dla Mexesa), Milanem. Sedziowie popelniali tyle gaf ze sie nie dalo na to patrzec. Media we Włoszech mówia oczywiscie tylko o tych bledach na naszą korzysc których bylo...uwaga uwaga..... AŻ 2!!!!!!!!!!!!! do tego wmawiają ludziom ze sedziowie popelniają bledy na naszą korzysc np. o karnym z Parmą. Pomimo ze Couto przyznal sie ze odbil pilke ręką to w Italii wszyscy są przekonani, ze tego nie zrobil. natomiast jak sedzia zabral nam 3 pkt. z Udinese, nie podyktowal ewidentnego karnego za faul na Chivu w meczu z Palermo to juz o tym nie wspominają. W derbach o faulu na Inzaghim nie bylo mowy ale media milczaly. gdy Cesar dostal czerwoną kartke za dwa czyste wślizgi z Udinese to media tez milczaly. To zaczyna juz byc denerwujące!!!
zzz_v1

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: zzz_v1 »

Znowu dyskusje na ten temat. Ja jako fan Juventusu nie będę wymieniać gdzie mnie sędziowie wkurzyli, bo będą kłutnie.

Aha. We Włoszech jest jeden z najwyższych poziomów sędziowskich, tylko, że jak już robią błędy to katastrofalne. Jeszcze w paru miejscach bym skrytykował/poprawił wypowiedź Chuchu'ego, ale było by zbyt dużo sprzeciwów i - jak to mówią - jestem na obcym terenie.
Ostatnio zmieniony 4 mar 2008, 20:25 przez zzz_v1, łącznie zmieniany 1 raz.
dzielik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2004, 13:20
Lokalizacja: Bytom

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: dzielik »

No cóż tak to jest, ludzi irytuje to, że Inter drugi sezon z rzędu miecie na własny podwórku, więc muszą gdzieś znaleźć ujście swoim emocjom. Trudno byłoby mi uwierzyć, że dziennikarze nie mają swoich ulubionych drużyn w lidze (choć oczywiście powinni być obiektywni) i za pewne większość nie kibicuje Interowi, co też ma pewnie wpływ na tego typu komentarze. No i oczywiście dziennikarze muszą o czymś pisać i to o czymś co ludzie chcą czytać, a jak pisałem na wstępie większość ludzi za pewne denerwuje dominacja Interu, więc chcą czytać o ich wrednych przekrętach aby móc się wyładować. Już pomijając fakt, że dalej jesteśmy ganieni za to Scudetto które nam przyznano (choć nie wiem czy ma to miejsce we Włoszech, w Polsce na pewno)
Osobną kwestią jest rzeczywiście beznadziejny poziom sędziowania prawie każdego meczu we włoskiej serie A. Naprawdę ciężko będzie wymyśleć coś, co mogłoby przerwać tę falę błędnych decyzji arbitrów. Włosi są zbyt dumni, aby sprowadzać arbitrów z innych państw, a innych doraźnych rozwiązań nie widzę...
"lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Joker
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Joker »

Napastnik Sampdorii Genua, Antonio Cassano został zawieszony przez Włoską Ligę Piłkarską na pięć meczów za rzucenie koszulkę w sędziego i groźby pod jego adresem.

Były gracz Romy i Realu Madryt został ukarany czerwoną kartką w niedzielnym meczu ligowym z Torino (2:2). Przyczyną było rzucenie koszulką w sędziego oraz obsceniczne gesty pod jego adresem. Piłkarz Sampdorii dawał także arbitrowi do zrozumienia, że po zakończeniu spotkania w szatni może spodziewać się rewanżu z jego strony. Wzburzonego Cassano musieli powstrzymywać zawodnicy obu zespołów.  ;)                                                                       
Reg
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2007, 10:09
Lokalizacja: Ściśle tajne

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Reg »

Kraj nierządem stoi to i piłka nie jest wolna od matactw. Nawet w Polsce nie ma takiej mafii i korupcji co we Włoszech. Wyroki po Calciopoli miały coś w tej kwestii zmienić? Nie rozśmieszajcie mnie. Jeżeli (przykładowo) w meczu Reggina-Juventus wszyscy prócz sędziego widzą TRZY ewidentne karne dla gości, to ciężko uwierzyć w chwilową "niedyspozycję" pana z gwizdkiem. Byle debil z klapkami na oczach by je zauważył.
Obrazek
Magiq
Posty: 153
Rejestracja: 19 gru 2007, 23:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Magiq »

Poziom rzeczywiscie jest zenujacy.Na dodatek pan Colina nie ma pomyslu jak to zmienic.Co raz czesciej mowi sie o pomocy dla sedziow w postaci videozapisu badz chipach w pilkach.Mysle ze technika stoji na bardzo wysokim poziomie wiec moze i to dobry pomysl aby ja wykorzystac w sporcie.
\"Ja nie kradne Scudetto, i w SerieB nigdy nie byłem...\"
\"... I nie przeszkadzaj mi już, bo dla mnie jest tylko Inter\"
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Seba »

To nie jest tak do konca, ze tylko we Wloszech sedziowie popelniaja tyle błedów. W kazdej lidze jest tyle pomylek jednak media, zawodnicy i trenerzy tak tego nie nagłaśniają. W Italii jak to w Italii dzien bez kontrowersji dniem straconym. Przykladem są jakies smieszne wirtualne tabele, dogryzanie rywalowi na każdym kroku, czy chociażby medialna nagonka na Inter. Czy takie cos bylo kiedykolwiek w innej lidze ?  :/ Nie przypominam sobie.
Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: RoB »

Reg pisze: Jeżeli (przykładowo) w meczu Reggina-Juventus wszyscy prócz sędziego widzą TRZY ewidentne karne dla gości,
Nie wszyscy. Ja tam widziałem jednego karnego dla SD.
barbar
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, 00:01
Kontakt:

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: barbar »

ja tez widzialem jednego.drugi 50 na 50.

sedziowie sa nam przychylni w tym sezonie,nie ulega to watpliwosci,ale nie popadajmy w skrajnosc turynska ze niby wszystko im zawdzieczamy.smiesza mnie takie opinie...ile juz w tym sezonie odbylem rozmow z kumplem-kibicem juve to tylko Bog wie...

dla mnie ktos kto jest kibicem juve to wogole nie powinien sie na ten temat  odzywac-jak to okreslil prokurator generalny wloch,,juventus nie kupil pojedynczych meczow-juventus kupil cale rozgrywki"-trzeba czasem podkulic ogon i przyznac sie do przegranej a nie na sile szukac dziury w calym

jest jeszcze jedna sprawa tzn LM.-GLOWNY CEL INTERU.
wynik meczu na anfield zostal wypaczony przez blad sedziego(inter gral fatalnie-wiem,wiem)z 30 min

a wogole to skupmy sie na grze w pilke :-)

:szal: :love: :inter:
darioG
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2007, 15:58
Lokalizacja: Posen

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: darioG »

Generalnie to kibice Romy upominają sie, że gdyby nie sędziowie to Inter nie byłby liderem, a nawet nie zajmował drugiego miejsca!!!chyba ich zazdośc zżera, że Iter jest pierwszy, ale to nie ważne....co do sędziów, to ich poziom jest raczej niższy niz w takich ligach jak hiszpańska, a tym bardziej angielska.....ale  to i tak 3światy przed naszą ligą :wink:

:love:
:)
Italy
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2009, 12:15

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Italy »

Myślałem nad założeniem nowego tematu, ale...w sumie tutaj pasuje;p
------
Pomyłki sędziowskie. Były, są i... będą? Włoskie Stowarzyszenie Konsumentów Adiconsum pokusiło się o gruntowną analizę błędów popełnionych przez arbitrów prowadzących mecze Serie A w tym sezonie oraz o ułożenie "nowej" klasyfikacji zespołów ligi włoskiej.

W 190 rozegranych meczach Serie A sędziowie popełnili 119 błędów w sytuacjach bramkowych, co wypaczyło punktację ligi o 105 oczek. Adiconsum, w porozumieniu i współpracy z Obserwatorem Błędów Sędziowskich (Osservatorio sugli Errori Arbitrali nel Calcio), ułożyło "nową" tabelę Serie A. Jak wyglądałaby klasyfikacja zespołów pierwszej ligi włoskiej, gdyby błędy nie zostały popełnione?

Najpierw przyjrzyjmy się obecnej klasyfikacji (cyfry obok oznaczają bieżącą liczbę punktów):

1: Inter 43
2: Juventus 40
3: Milan 37
4: Genoa 35
5: Napoli 33
6: Fiorentina 32
7: Lazio 31
8: Roma 30
9: Palermo 29
10: Atalanta 27
11: Cagliari 25
12: Catania 25
13: Udinese 23
14: Siena 22
15: Sampdoria 20
16: Bologna 19
17: Lecce 17
18: Torino 15
19: Chievo 13
20: Reggina 13

Po wyeliminowaniu popełnionych błędów tabela Serie A wyglądałaby następująco (liczby w nawiasach oznaczają różnicę punktów wobec stanu bieżącego):

1: Juventus 43 (+3)
2: Inter 39 (-4)
3: Milan 37 (0)
4: Fiorentina 35 (+3)
5: Napoli 35 (+2)
6: Genoa 32 (-3)
7: Palermo 32 (+3)
8: Lazio 30 (-1)
9: Roma 30 (0)
10: Atalanta 28 (+1)
11: Siena 27 (+5)
12: Udinese 27 (+4)
13: Cagliari 25 (0)
14: Catania 23 (-2)
15: Sampdoria 21 (+1)
16: Bologna 20 (+1)
17: Torino 15 (0)
18: Reggina 14 (+1)
19: Lecce 13 (-4)
20: Chievo 9 (-4)

Błędy sędziowskie popełnione w sytuacjach strzeleckich wypaczyły w różnym stopniu wyniki 46% rozegranych meczów. Jest to nieco mniej w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy dotyczyło to 48% spotkań. Na czym polegały błędy sędziowskie? 66% z nich dotyczyło podyktowania bądź nie podyktowania rzutu karnego, 28% dotyczyło spalonego, 6% faulu popełnionego w trakcie akcji ofensywnej przeciwnika.

www.tuttosport.com
--------------
Nie liczono ostatniej kolejki(m.in.akcja z Adriano, noi Juve pewnie remis)
W tym jak i w poprzednim sezonie, znowu sporo błędów na korzyść Interu,oraz Juventus pokrzywdzony(to tak a propos teorii,ze sędziowie pomagają Juve), a Milan i Roma wychodzą na 0. Bądź,co bądź nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek błędy były celowe. Osobiście jestem za wprowadzeniem czegoś nowego np. dodatkowy sędzia oglądający mecz w tv i na powtórkach video itd. Niektórzy mówią,ze to zabije football,ale jak nazwać to co się teraz dzieje?
Drużyna męczy się ponad 90minut, by wszystko zaprzepaściło kilka błędów. Poziom sędziowania jest coraz niższy, więc powinno się coś z tym zrobić.

[oczywiście nie wiadomo,jak zakończyłyby się te mecze,gdyby błędów nie było,wiec na tabele nie trzeba tak bardzo zwracać uwagi co na ilość błędów]

Add by Admin: Zalozyles nowy temat, ale zostal usuniety, wiec nie rznij glupa.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 17:57 przez Ljarro, łącznie zmieniany 1 raz.
Gaszka
Posty: 535
Rejestracja: 26 gru 2004, 20:31
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Gaszka »

Tuttosport, czemu mnie nie dziwi, że co roku ta gazeta robi/publikuje takie tabele?

Dziwne, że nie wzieli pod uwagę ostatniej kolejki, a jeśli robili tą tabele przed tą kolejką to wiadomo dlaczego została ona zaktualizowana. I Juve już byłoby na zero, bo przecież nieodgwizdany karny i bramka nieuznana :lol2:

Ale kibice Juve się cieszą, co roku dopisują sobie Scudetto... wirtualne :brawo:
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 17:46 przez Gaszka, łącznie zmieniany 1 raz.
// >> www.FcInter.pl << //
Darek
Posty: 733
Rejestracja: 15 paź 2006, 14:18
Lokalizacja: Bieszczady

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Darek »

jeśli dobrze pamiętam to gazeta tuttosport urzęduje w Turynie i jest pro Juventusowska więc w każdym roku w którym Inter będzie wyżej niż Juve będą im wychodziły takie wyniki. Tak było w tamtym roku, tak jest w tym i oby było tak w przyszłym (Inter w tabeli przed Juve) :-D

P.S Pozdrowienia dla chłopaków z JP którzy tak jarają się tym artykułem :-P
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 17:58 przez Ljarro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"Drużyny piłkarskiej nie wybiera się dlatego, że odnosi liczne sukcesy. Jej nie można

wybrać. Panuje pewne uczucie, które ciągnie Cię do konkretnego zespołu. Kierujesz się

sercem i na zawsze zostajesz tam, gdzie ono Cię poprowadzi."
JESTEM DZIWNY, BO NIE CHCĘ JECHAĆ NA ZLOT!
Fanatyczny
Posty: 152
Rejestracja: 23 cze 2007, 11:52
Lokalizacja: Niebieska strona Mediolanu

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Fanatyczny »

Haha! Tuttosporti wszystko jasne ;-)
Czyli nastepne wirtualne scudetto wedruje do Turynu?
"Dlaczego nie całuję koszulki Interu? Najpierw trzeba coś wygrać, by zasłużyć na uznanie tych, którzy pomagają mi w tej przygodzie." -  Eto'o.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: eKubaL »

Italy pisze: [...]
Osobiście jestem za wprowadzeniem czegoś nowego np. dodatkowy sędzia oglądający mecz w tv i na powtórkach video itd. Niektórzy mówią,ze to zabije football,ale jak nazwać to co się teraz dzieje?
[...]
Umieszczenie nadajnika w piłce eliminowało by niepewności czy piłka przekroczyła linie bramkową czy nie. Podobnie przy rogach jasne by było czy podkręcona piłka przypadkiem nie znalazła się poza boiskiem. A jeśli chodzi o "spowolnienie" gry, to takie rozwiązanie dawałoby 100% pewności zanim sędzia zdążyłby sie zastanowić.
Na podobnej zasadzie można by rozwiązać problemy ze spalonymi.
Niezauważone ostre faule? Sędzia obserwator i kartka nawet po upływie 89 minut od przewinienia.
Pozostają jeszcze faule w polu karnym i zagrania ręką, co pewnie też by można jakoś sprytnie rozwiazać.

Post ma pokazać, że się da, że współczesna technika pozwala na wzrost sprawiedliwości w grze. Jednak czemu ciągle piłka stoi w miejscu? Może dlatego, ze takie działania wyeliminowałyby również celowe "pomyłki".
Moja lista TODO:
- Terminarz
- Galeria/Video
- System do multimediów
- wyspać się
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Bart »

To jest nieprawdopodobne, nie spodziewałem się, że ktoś jeszcze będzie miał na tyle "rozumu", żeby układać takie żenujące tabele.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Nen »

Najzabawniejsze że projudaszowa gazetka nie uwzględniła ostatniej kolejki i meczu z Violą gdzie sędzia troszeczkę się nie popisał. Dziwi mnie też 0 przy Milanie czy już zapomniano o golu ze spalonego w Derbach.

Co do sędziowania.. dzisiejsza czerwień dla Muntariego to jakaś kpina szkoda to szerzej komentować...
God protect me
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Chuchu »

chciałbym, aby opublikowali jakie to błędy sędziowskie wpłynęły, że tak a nie inaczej wygląda tabela :roll: ciekawy jestem jakim cudem Juventus jest 3 pkt. do przodu a Inter 4 do tyłu :roll: oni chyba sobie wymyślają te tabele :roll:
Kermitt
Posty: 352
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:14
Lokalizacja: Jasło

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Kermitt »

Nie oglądałem wczoraj całego meczu, lecz większość. I szczerze to nie mam nic do zarzucenia arbitrowi. Według mnie czerwona kartka dla Muntariego należała się już wcześniej, a takie chamskie wejścia trzeba tępić. Może w tej sytuacji czerwień to zbyt duża kara ale biorąc pod uwagę wcześniejszą grę Sulleya była ona zasłużona. Do tego sędzia był stanowczy i nie przestraszył się odgwizdać faulu przy bramce dla Catanii który rzeczywiście był.
Chuchu
Posty: 2209
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Sędziowanie we Włoszech i włoskie media

Post autor: Chuchu »

Piątkowe wydanie Il Giornale podaje, że Inter specjalnie osiągał słabe wyniki w końcówce poprzedniego sezonu, aby bukmacherzy zaczęli wyżej wyceniać zdobycie Scudetto.

Inter na kilka kolejek przed końcem sezonu miał kilkanaście punktów przewagi i wydawało się, że nic już nie może mu odebrać Scudetto. Słaba forma, zarówno w Lidze Mistrzów jak i Serie A oraz nieporozumienia z trenerem spowodowały jednak, że o mistrzostwo trzeba było walczyć do ostatniej kolejki.
Jeden z włoskich ministrów, który udzielił wywiadu Il Giornale uważa, że było to zamierzone!
Sprawa powiązana jest ze "skandalem", który wybuchł w ubiegłym roku, jakoby zawodnicy i trenerzy Interu mieli bliskie kontakty ze znanym mafioso, Domenico Brescią. To zapewne Brescia spowodował, że dwóch podstawowych obrońców i napastnik doznali ciężkich kontuzji, które wyeliminowały ich z gry na kilka miesięcy. W ten sposób chciał mieć pewność, że Inter zacznie osiągać gorsze wyniki, a bukmacherzy znowu zaczną przyjmować zakłady na zwycięstwo w Serie A (zawiesili ich przyjmowanie po 24 kolejce ligowej). Brescia nakazał też całemu zespołowi przegrać z Milanem i Juventusem i zremisować ze Sieną. Także jego sprawką jest zamiana wykonawcy rzutu karnego w tym ostatnim z meczów. Jak pamiętamy, zamiast Julio Cruza do piłki podszedł Marco Materazzi i gola nie strzelił. Brescia, jak wybitny reżyser, wymyślił też ostatni akt, w którym Inter na 45 minut przed końcem sezonu stracił tytuł mistrzowski, ale odzyskał go dzięki wspaniałej grze Zlatana Ibrahimovica.


Powiem Wam najszczerzej - byłem w 100% przekonany, że jestem gotowy na każdy atak ze strony włoskich mediów, a tu takie coś  :lol3: :brawo:  :lol2: i jak tam jeszcze można to wyśmiać :P
Ostatnio zmieniony 30 sty 2009, 13:39 przez Chuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ