Puchar Włoch - "Coppa Italia"

Juventus, Milan, Roma, Fiorentina... kto najgroźniejszy? Kto najsilniejszy? Czyli dyskusje o potentatach Serie A.
Synesthesia
Posty: 7
Rejestracja: 8 kwie 2012, 01:17

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Synesthesia »

Wypadek przypracy. Nie potwierdziliście tej dominacji nad Juve ani razu po tym meczu. Jednorazowy wyskok. U siebie złapiecie plecy przy dobrych pucharowych wiatrach Juve.
Venomik
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2009, 00:29

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Venomik »

tak gra juventus bez Pirlo, bez niego nie istnieje w ofensywie, jedynie giovinco probowal cos wykreowac z przodu
Hmm... Juventus grał też bez Marchisio, bez Asamoaha, bez Pogby i Vucinicia, bez Quagliarelli (najbardziej był widoczny brak tego pierwszego i późniejszy brak jego naturalnego zmiennika, Pogby).
Nawiem mówiąc to właśnie po wejściu Pirlo gra ofensywna Juventusu siadła, wcześniej nie wyglądała najgorzej. Więc teza daleka od prawdy
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

Półfinały będą grane systemem mecz - rewanż, zapowiada się ciekawie

22.01 20:45 Juventus - Lazio
23.01 20:45 Roma - Inter

29.01 20:45 Lazio - Juventus
30.01 20:45 Inter - Roma
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Włoch -

Post autor: miniu86 »

Puchar Włoch to wg mnie jedyne trofeum na jakie mamy realne szanse. Najpierw jednak Stramaccioni musi się nauczyć pokonywać Zemana.
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Puchar Włoch -

Post autor: mio85 »

Synesthesia pisze:Wypadek przypracy. Nie potwierdziliście tej dominacji nad Juve ani razu po tym meczu. Jednorazowy wyskok.
Twoje zdanie jest pozbawione logiki.
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

Juventus zremisował 1-1 z Lazio, także Rzymianie wywieźli bardzo dobry rezultat i przed rewanżem są na tą chwilę bliżej finału. Bramki średniej jakości :P
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Włoch -

Post autor: miniu86 »

Widział ktoś bramkę Peluso? Czy takie wsparcie się na obrońcy nie jest czasem faulem?
mio85
Posty: 710
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:08

Re: Puchar Włoch -

Post autor: mio85 »

tez na to zwrocilem uwage, ale chyba nie on po prostu tam trzymal rece, ale nie pomogl sobie tym w zaden sposb nie wlozyl w to sily i tak byl wyzej od obroncy ktory go tak naprawde odpuscil.........wynik dla lazio swietny, musze przyznac ze tym razem juventus mial pecha szczegolnie Vidal, znow zwracam uwage na Pogbe - swietny mecz, to bedzie duzy format....
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Włoch -

Post autor: miniu86 »

Wychodzimy na mecz 5-3-1-1 i dostajemy do 30 minuty 2-0 podczas gdy mogło być i 4-0. Strama daje radę. Zeman nie jest dobrym trenerem, nie jest nawet solidny i jak to świadczy o Stramaccionim jak na trzy pojedynki z Czechem, przegrał już dwukrotnie i raz zremisował. Ma jeszcze jedną szansę i oby tym razem sprostał zadaniu.
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Puchar Włoch -

Post autor: sampam »

I Inter i Roma sa nieobliczalne. Roma prowadzi gre, prawie juz jest po Interze, a tu nagle bramka z niczego i oblicze Romy zupelnie sie zmienia. Druzyny pozbawione charakteru.
Aha, Pereira znow potwierdzil tylko, ze Porto dokonuje genialnych transferow, tzn. sprzedazy...
Seba
Posty: 1459
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:53

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Seba »

Nie trzeba mieć Messiego, Ronaldo, Xaviego itp. w składzie, aby wpoić najmniejsze schematy taktyczne. Nawet zespoły z dołu tabeli pod tym względem prezentują się o wiele lepiej od nas. Czasami oglądając mecze Interu nie dowierzam, że można grać tak chaotycznie. Nie wspominając już o podstawowych elementach futbolu jakim są podania, przyjęcia i dośrodkowania. Grę "z klepki" pomijam, bo to jest akurat dla naszych kopaczy czynność nie z tego wymiaru. Stramaccioni prowadzi zespól ponad rok i poza zmianą ustawienia nie wniósł kompletnie niczego. Mało tego, dalej brnie w to gówniane wystawianie obrońców gdzie tylko się da...wrrrr. Z meczu na mecz zamiast się poprawiać, to my gramy coraz gorzej. Jest źle, bardzo źle...

Ciekaw jestem rewanżu. Musimy odrabiać straty i jeśli Strama wyskoczy z tyloma obrońcami, to krzyż na drogę
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Jaszczu91 »

Jak sobie przypomnę początki Stramy w Interze i jego debiut Inter- Genoa 5-3 to aż mi się żal robi jak ten trener, wydawało by się z charyzmą, stał się typowym włoskim ograniczonym szkoleniowcem. Na początku Strama chciał grać ofensywnie, swoją ekspresją i emocjonalnymi reakcjami przy ławce przypominał mi wielkiego Jose.Dzisiaj wystawia sześciu obrońców i trzech pomocników i biedny przygląda się z ławki jak jego zespół zbiera kolejny łomot. Nie tak wyobrażałem sobie ,,rozwój" tego trenera. Jestem bardzo rozczarowany i przyznam, że mam dość Stramaccioniego. Już nawet Ranieri wystawiał bardziej ofensywne 4-4-2. To co zobaczyłem wczoraj przechodziło moje pojęcie. Ach..
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Puchar Włoch -

Post autor: magneto86 »

Niestety bronić się i kontrować to trzeba umieć, a my niestety nie mamy zawodników na taką taktykę i nawet wystawiając 9 obrońców nie wygramy żadnego meczu....
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

BRAWO DLA LAZIO :brawo:
jackop
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:45

Re: Puchar Włoch -

Post autor: jackop »

Cóż, wstyd jak chuj. Za Conte, za piłkarzy, za sędziego...
Obrazek
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

jeśli Roma wygra PUCHAR WŁOCH to stanie się pierwszym Włoskim zespołem który otrzyma srebrną gwiazdkę.

nam niestety brakuje jeszcze 3 zwycięstw do takiej gwiazdki :oops:
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Piter »

pewny pisze:jeśli Roma wygra PUCHAR WŁOCH to stanie się pierwszym Włoskim zespołem który otrzyma srebrną gwiazdkę.

nam niestety brakuje jeszcze 3 zwycięstw do takiej gwiazdki :oops:
Przepraszam bardzo, o ile mi wiadomo to mamy 6 PW a do srebrnej trzeba 10, chyba, że coś przeoczyłem? 1939, 1978, 1982, 2005, 2006, 2010
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

przeoczyłeś 2011
MAMY 7 ;)
1939, 1978, 1982, 2005, 2006, 2010, 2011
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Piter »

pewny pisze:przeoczyłeś 2011
MAMY 7 ;)
1939, 1978, 1982, 2005, 2006, 2010, 2011
Aaaa no tak, jaki ja głupi, sorki bardzo i zwracam honor. :szal: Inter :szal:
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

po sobotnim finale na Wembley czeka nas niedzielny bój o Rzym :D będzie się działo :)

ciężko wskazać faworyta, jednak liczę na wygraną Lazio ;)
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Piter »

Srebrna gwiazda dla romy ? Oby nie, niech Azzurri podniosą PW
Kubus
Posty: 754
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:57
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Kubus »

Piter9702 pisze:Srebrna gwiazda dla romy ? Oby nie, niech Azzurri podniosą PW
Przykro mi to mówić, ale Napoli nie gra w finale PW.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Piter »

Oglądałem kiedyś mecz Lazio i komentator powiedział na nich Azzurri i o ile się nie myle było to w tamtym sezonie gdy dostaliśmy baty 3-1
bajorek7
Posty: 24
Rejestracja: 10 lut 2013, 21:12

Re: Puchar Włoch -

Post autor: bajorek7 »

Lazio to klub o barwach niebiesko-białych czyli biancazzurri :)
Bart
Posty: 2222
Rejestracja: 27 sty 2004, 19:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Bart »

A dokładniej biancocelesti :)
tomiko85
Posty: 298
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:02

Re: Puchar Włoch -

Post autor: tomiko85 »

Brawo Lazio .
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

Lazio wygrało PW po raz 6

srebrna gwiazdka nie zdobyta :brawo:
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Puchar Włoch -

Post autor: Piter »

Świetna chwila fanów Lazio, i ten orzeł... Pięknie to wygląda:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 9271_n.jpg

Może przy naszym najbliższym trofeum MM skołuje Il Biscione ?? :)
pewny
Posty: 1093
Rejestracja: 4 kwie 2011, 14:15

Re: Puchar Włoch -

Post autor: pewny »

dawno nie zaczynaliśmy występów w PW od tak niskiego szczebla, 3 runda powinna być formalnością, w 4 rundzie tez przeciwnik nie za wysokiej rangi Trapani/Padova

co za czasy... mimo wszystko nie powinno sie lekceważyć rywala...
... i tak od 1997 roku... FORZA INTER
Obrazek
groch
Posty: 374
Rejestracja: 14 sie 2006, 10:56
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Puchar Włoch -

Post autor: groch »

Wczoraj oglądałem Roma - Napoli... Półfinał pucharu włoch ... i ...
Jeżeli Roma ani Napoli nie spadną z formą i dodatkowo się wzmocnią w następnym sezonie to krucho widzę naszą szansę za rok na zajęcie 3 miejsca... Patrząc na to spotkanie uf.... jesteśmy tak daleko od nich jak oni od nas byli w 2009/2010... Potrzebujemy wielkiej zmiany jeśli chcemy za rok liczyć się w walce o LM... Nie mówię o walce o Scudetto... Tym bardziej, patrząc na ostatnie poczynania Fiorentiny, która pewnie też będzie szukała wzmocnień w lecie.... Czarno to widzę (nie ma tu aluzji do Piotra ;))
Trzeba wierzyć, niemniej wczorajszy mecz pokazał, że w każdej formacji na tą chwilę jesteśmy gorsi od wspomnianych rywali. Potrzebne są diametralne zmiany i personalne i w jakości gry.
Nie wyobrażam sobie osiągnięcia 3 miejsca z udziałem takich piłkarzy jak Kuzmanovic, Mudyingay, Jonathan, Nagatomo... To tylko nieliczne z pozycji które potrzebują korekt.
Jakby przyjrzeć się naszej drużynie (jeśli chcemy grać ciągle 3 z tyłu ) potrzebujemy:
- Skrzydłowych
- Napastnika
- 1 piłkarza środka pola
Nie mówię tu o piłkarzach pokroju ogórka. Potrzebni są solidni gracze jak Candreva, właśnie Hernanes itd.
ODPOWIEDZ