Gabriel Barbosa Almeida

Tutaj dyskutujemy na temat piłkarzy i kadry szkoleniowej Interu
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: sampam »

19-letni brazylijski napastnik, nazywany "nowym Neymarem"*, legenda Football Managera ( :hahaha: ), zloty medalista IO 2016`, przeszedl testy medyczne i (nieoficjalnie) zostal naszym graczem.

Wlasciwie powinnismy otworzyc szampana skoro utalentowany gracz trafia wlasnie do nas i ponoc za wzglednie niewielkie pieniadze.



* Nie wiem ktory to juz jego nastepca, bo spadkobiercow Pele mielismy kilkunatu po drodze
Ostatnio zmieniony 27 sie 2016, 14:53 przez sampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Klinsi64
Posty: 945
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Klinsi64 »

z tego miejsca apeluję do redakcji o używanie nazwiska Gabriel Barbosa,a nie komicznej ksywy Gabigol
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: sampam »

Klinsi64 pisze:z tego miejsca apeluję do redakcji o używanie nazwiska Gabriel Barbosa,a nie komicznej ksywy Gabigol
To obraza zasluzonego gracza Palermo, Radoslawa "Radogola" Matusiaka. :D
Adriano_forever
Posty: 1280
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:57
Lokalizacja: Krasnystaw mlekiem płynący

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Adriano_forever »

Nie trawie stwierdzenia Gabigol, żenująca ksywka. Barbosa i już, lub tak jak ma na koszulce czyli Gabriel.

Za Gabigola będą bany. a co :hahaha: :-D
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Stachoo »

Klinsi64 pisze:z tego miejsca apeluję do redakcji o używanie nazwiska Gabriel Barbosa,a nie komicznej ksywy Gabigol

Podpinam się do tej wypowiedzi.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Odet »

Gabigolem to on był w Brazylii, ciekawe jak tu będzie nazywany za pół roku :)
Stachoo
Posty: 1241
Rejestracja: 23 cze 2006, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Stachoo »

Odet pisze:Gabigolem to on był w Brazylii, ciekawe jak tu będzie nazywany za pół roku :)
Znając co niektórych na tej stronie - "gówniakiem"
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: RoB »

Jak strzeli 20 goli w sezonie to będzie można używać tej ksywki :-D

Obrazek

oby było więcej dobrej gry a mniej pajacowania
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Lopez »

Wolałbym żeby przyszedł teraz bo te styczniowe transfery nie mogą coś ostatnio odpalić.

Nie ma do razu co gościa oceniać,trzeba mu dać czas na aklimatyzacje,poznanie kolegów,języka.Nie oczekuje od niego na początku cudów i ,że będzie naszym zbawcą,ale po cichu liczę,że pokaże,iż będą z niego kiedyś ludzie.
webo123
Posty: 483
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:35

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: webo123 »

pierwszy sezon jak strzeli do 10 bramek to może coś z niego będzie; nie wiadomo czy będzie zawodnikiem 1 składu, podobno przy negocjacjach zapewniliśmy mu występy w podstawowym składzie
Kujon
Posty: 1192
Rejestracja: 19 sty 2004, 17:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Kujon »

Ja liczę, że jak ktoś ma odpalić to właśnie on....

A że wybrał Nas to raczej musiał mieć zagwarantowane występy w 1 składzie, bo oferty miał z lepszych klubów nie oszukujmy się :)
Zresztą FDB lubi pracować z młodzieżą więc licze, że będzie to owocna współpraca, jak obstawiacie gdzie będzie grał ?

Perisic - Icardi - Barbosa

Czy raczej odejście Mauro się nam szykuje?
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Lopez »

Kujon pisze:Ja liczę, że jak ktoś ma odpalić to właśnie on....

A że wybrał Nas to raczej musiał mieć zagwarantowane występy w 1 składzie, bo oferty miał z lepszych klubów nie oszukujmy się :)
Zresztą FDB lubi pracować z młodzieżą więc licze, że będzie to owocna współpraca, jak obstawiacie gdzie będzie grał ?

Perisic - Icardi - Barbosa

Czy raczej odejście Mauro się nam szykuje?
Też myśle,że tam będzie grał.

Uważam,że on jest i tak alternatywą dla Mauro na wypadek gdyby się pojawiła oferta nie do odrzucenia za Ikara na koniec okienka.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: miniu86 »

Mam taką teorię, że De Boer chce wpuścić Barbose dopiero przy bezpiecznym dla Interu wyniku, co szybko nie nastąpi.
Gajdzik
Posty: 173
Rejestracja: 15 wrz 2006, 22:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Gajdzik »

Eder w Interze się nie potrafi ogarnąć, więc mógłby w końcu Barbosa dostać jakąś szansę, bo On nadal jest wielką niewiadomą, Gabriel Jesus chociaż gra w kadrze i to bardzo efektywnie, a o naszym Gabrielu póki co ciężko cokolwiek napisać, poza tym że miał przywitanie jak Ronaldo...
Obrazek
.................C'e Solo l'Inter, Per Me, Solo l'Inter C'e Solo l'Inter, Per Me !!.........
sampam
Posty: 1255
Rejestracja: 9 sie 2011, 21:45

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: sampam »

Nie zdziwi mnie jesli "dostosuje sie" do poziomu pracodawcy i zacznie grac ponizej mozliwosci. O ile takowe w ogole posiada.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: miniu86 »

Bardzo mnie nurtuje, czy miała miejsce kiedyś sytuacja, że wydaje się na piłkarza 30 mln euro i następnie nie daje się mu nawet 90 minut na boisku. Czy coś tak kuriozalnego się kiedyś wydarzyło, czy znowuż Inter postanowił być w tej kategorii pierwszym.

Przecież on nie może być tak tragiczny bądź niepojętny by nie zasłużyć nawet na ogony wygranych lub przegranych meczy.
No chyba, że cały scauting polegał na tym, że przysłano do Mediolanu taśmę VHS z nagraną grą Gabriela, a następnie oglądano to dupą, a nie oczami.

Jakie może być racjonalne wytłumaczenie zupełnego nie sprawdzenia piłkarza, za którego wydaje się taki ogrom pieniędzy i któremu płaci się tak wielką pensje?
IlCapitano
Posty: 909
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: IlCapitano »

Sytuacja z tym całym Barbosą jest absolutnie kuriozalna i moje zdolności poznawcze nie pozwalają ogarnąć, jak to się stało, że:
po pierwsze on w ogóle trafił do Interu,
po drugie, że skoro już tu przylazł, to przez prawie pół roku dostał bodajże 17 minut.
Pisałem w lecie, ostrzegałem, że tak to się skończy. Który poważny klub, w sytuacji w której na bokach obrony posiada Nagatomo, D'Ambrosio, Santona i Ansaldiego, wydaje 30 mln na jakiegoś pokemona, nieopierzonego gówniarza z Brazylii, który na dobrą sprawę nie ma prawa przebić się do pierwszego składu przy Perisiciu i Candrevie? Który poważny klub wydaje 30 mln na zbędny balast, który będzie zarabiał ponad 3 mln rocznie i stworzy to kwasy w szatni? Który normalny klub wydaje 30 mln na niepotrzebnego zawodnika, podczas gdy pierwszym zmiennikiem podstawowego duetu środkowych obrońców Miranda - Murillo jest Ranocchia? O zgównieniu się Murilo w przeciągu pół roku nie warto nawet wspominać, bo widzi to każdy, a oznacza to, że potrzebujemy na gwałt dwóch ogarniętych stoperów.
Nie pojmuję ruchów tego klubu, a za letnie mercato ktoś powinien konkretnie beknąć. Zatrudnienie de Boera i kupno Barbosy to kompletna kompromitacja, która spowodowała, że sezon skończyliśmy już w sierpniu.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Odet »

Właściwie trudno coś napisać o piłkarzu który nawet nie gra.

Winić za to trzeba zarząd/trenerów/itp bo skoro najpierw zabulili za niego wielką to powinni dać mu trochę pograć.

Ale spokojnie, już niedługo przywitamy Messiego (hihi Chińczycy) to będzie miał się gdzie Gabiniegol uczyć.

Pozdr.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Orzeu »

Myślę, mam nadzieję, że dostanie szansę w najbliższych, grudniowych meczach. Ale pewnie i tak go wypożyczą w styczniu.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Lopez »

Kiedy on przyszedł do Nas na jednej ze stron włoskich poświęconych Interowi pisało,że jest przemęczony i będzie do dyspozycji dopiero na mecz z Violą.Mecz z Violą już za nami a jego dalej nie ma.

Kiedyś na sb pewien szanowany użytkownik o nienagannym życiorysie wrzucił filmik,na którym swoje umiejętności strzeleckie prezentowali Eder oraz Barbosa.Brazylijczyk z włoskim paszportem prezentował się bardzo dobrze,natomiast Barbosa wyglądał kiepsko.Wiem ,że to co prawda tylko jakiś mały fragment zajęć,ale jeśli na pozostałych sesjach treningowych prezentuje się podobnie,to wcale mnie to nie dziwi ,że nie gra.

Skoro drugi trener mający już doświadczenie w trenerce nie widzi podstaw do dawania mu choćby ogonów,woli już wpuścić "dziadka"palacio ...to CHYBA utopiliśmy 30mln
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Orzeu »

Lopez87 pisze:Skoro drugi trener mający już doświadczenie w trenerce nie widzi podstaw do dawania mu choćby ogonów,woli już wpuścić "dziadka"palacio ...to CHYBA utopiliśmy 30mln
ale z drugiej strony skoro wszystkie strony skautowskie wystawiają go w czołówce największych talentów wśród napastników młodego pokolenia to aż taki gówniak z niego nie może być.
Czarson
Posty: 696
Rejestracja: 2 sie 2009, 01:42
Lokalizacja: Kutno/Kraków

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Czarson »

To jest zwyczajnie niesprawiedliwe, że nie dajemy mu nawet szansy na zaprezentowanie sie podczas gdy Kondogbia gra praktycznie co mecz to samo Ranocchia, Nagatomo czy nawet Perisic.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Lopez »

Orzeu pisze:
Lopez87 pisze:Skoro drugi trener mający już doświadczenie w trenerce nie widzi podstaw do dawania mu choćby ogonów,woli już wpuścić "dziadka"palacio ...to CHYBA utopiliśmy 30mln
ale z drugiej strony skoro wszystkie strony skautowskie wystawiają go w czołówce największych talentów wśród napastników młodego pokolenia to aż taki gówniak z niego nie może być.
Dlatego napisałem CHYBA :P Na jego obronę przemawia również fakt,że Barcelona sobie zapewniła jego pierwokup.Więc potencjał musi mieć.
Może trenerzy zauważyli też ,że ma braki w taktyce i dopóki tego nie nadrobi nie wejdzie.Nie oszukujmy się,ale w Brazylii do tego większej wagi nie przywiązują
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Raffal »

Widzac nasz atak pozycyjny to zastanawiam się czy ktokolwiek sie do tego nadaje.

Icardi ?!? fakt skuteczny ale jeśli chodzi o gre piłką czy zastawianie się to raczej ekstraklasa.
Perisic ? yyy typowy skrzydłowy do pociągniecia na przyspieszenieu
Candreva to samo.
Eder ??? yyy ten to rraczej do niczego sie nie nadaje.

Jedynie kto przychodzi mi do głowy co cos w tym aspekcie sie nadaja to Banega i Jojo.

patrzac na gowno jakie gramy i wielokrotne szanse Bimbała , Edera czy obecnego Palacio to brak Gabiego jest dla mnie niewytłumaczalny. Co nie oznacza że należy sie nim fascynować. Poprostu dac szanse 3/4 mecze zagrać i ocenić.
ZnawcaCalcio
Posty: 256
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:19
Kontakt:

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: ZnawcaCalcio »

Jeszcze ktoś ma wątpliwości, że to amator?
magneto86
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:52
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: magneto86 »

Człowiek zagadka, dopóki nie zagra kilku pełnych meczów to możemy wiecznie się zastanawiać i polemizować.......Trzeba dać mu szansę, zwłaszcza przy obecnej formie naszych napastników
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Saff »

Lopez87 pisze:Na jego obronę przemawia również fakt,że Barcelona sobie zapewniła jego pierwokup.Więc potencjał musi mieć.
Argument raczej z gatunku tych jałowych, bo i Barcelona potrafiła ściągać wielkie talenty pokroju Keirrisona.
Lopez
Posty: 374
Rejestracja: 8 gru 2010, 13:17

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Lopez »

Saff pisze:
Lopez87 pisze:Na jego obronę przemawia również fakt,że Barcelona sobie zapewniła jego pierwokup.Więc potencjał musi mieć.
Argument raczej z gatunku tych jałowych, bo i Barcelona potrafiła ściągać wielkie talenty pokroju Keirrisona.
Generalnie gdyby był cienki to by sobie pierwokupu nie zapewniali.Musieli coś w nim widzieć na tle dziesiątek piłkarzy,których obserwowali.Poza tym im często takie pomyłki jak Keirrison się nie zdarzają.
Saff
Posty: 355
Rejestracja: 14 lut 2009, 11:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Saff »

Jasne, z tym że, nie wiem czy przypadkiem przy okazji kupna Neymara, Barca nie zapewniła sobie praw do pierwokupu kilku piłkarzy. Ilu z nich będzie wartościowymi graczami i faktycznie zasili Barcelonę? Nie wiem, ale przypuszczam że niewelu. Chodziło mi jedynie o fakt, że argumentacja na zasadzie: "piłkarz X musi mieć duży potencjał, bo klub Y chciał go kupić", raczej jest bezsensowna.
Orzeu
Posty: 6530
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Gabriel Barbosa Almeida

Post autor: Orzeu »

Czyli generalnie wychodzi na to, że od momentu strzelenia bramki na wagę 3-ech punktów Barbosa zamiast w nagrodę dostać trochę więcej minut, większą szansę, to został odsunięty od składu. Nielogiczne
ODPOWIEDZ