Jednobramkowe zwycięstwo nad Sampdorią! (31)

Źródło: inf. własna
ponad 9 lat temu
1049
31

Inter Mediolan wygrał 1:0 z Sampdorią. Gola dla Nerazzurrich z rzutu karnego strzelił Mauro Icardi.

Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku ruszyła drużyna gości. Już w 3. minucie bardzo ładnym rajdem popisał się Kovacic. Chorwat przebiegł z piłką około dwadzieścia metrów i podał do wychodzącego na wolne pole Palacio, ten jednak zamiast strzelać na bramkę Romero postanowił podawać Icadiego wzdłuż pola karnego. Po tej akcji grę wznowił bramkarz. Chwilę później sprzed pola karnego strzał oddał Hernanes, lecz w ostatniej chwili uderzenie to zablokował obrońca rywali. W 12. minucie ponownie groźną sytuacje stworzyli sobie gracze Interu. Znów doskonałe podanie w pole karne dostał Palacio, niestety ponownie świetną interwencją popisał się bramkarz Sampdorii i nadal nie oglądaliśmy pierwszej bramki w tym spotkaniu. Widać było, że to nie był najlepszy dzień Palacio. Później gra znacznie się wyrównała. Oba kluby nastawiły się na utrzymanie piłki i ewentualną grę z kontry. W 22. minucie strzał głową po dośrodkowaniu oddał Vidic. Przy tym uderzeniu ponownie jak we wcześniejszych sytuacjach bramkarz Sampdorii nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki. W odpowiedzi w 26. minucie swojego szczęścia sprzed pola karnego próbował Gabbiadini, lecz Handanovic złapał piłkę i szybko wznowił grę. Przewaga Sampdori zaczęła rosnąć z minuty na minutę a gra Interu ograniczała się tylko do kontrataków, które kończyły się na dobrze spisujących się obrońcach rywali. W 39. blisko szczęścia był Icardii, który balansem ciała zrobił sobie miejsce w polu karnym i oddał strzał. W tej sytuacji ponownie interweniował świetnie spisujący się w tym spotkaniu Romero. W ostatniej minucie pierwszej połowy gola dla Sampdorii mógł strzelić Duncan, piłka po strzale piłkarza gości odbiła się od poprzeczki i wyszła poza linię końcową boiska. To była ostatnia akcja w pierwszej połowie.

Początek drugiej połowy należał do Nerazzurrich. Już w 49. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Palacio. Niestety Argentyńczyk nie wykorzystał zamieszania w polu bramkowym i oddał strzał obok słupka bramki strzeżonej przez Romero. W 54. minucie groźny strzał sprzed pola karnego oddał Okaka, ale Handanović bez większych problemów sparował piłkę do boku. W 59. minucie sędzia przyznał rzut wolny dla Sampdorii z odległości około 25 metrów od bramki. Na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry zdecydował się Gabbiadini. Jednak strzał Włocha został obroniony przez Handanovicia który popisał się dobrą interwencją w tej sytuacji. W 63. minucie doskonałe podanie w pole karne otrzymał Kuzmanovic, jednak pomocnik Interu nie był w stanie skierować piłki w światło bramki. W 69. minucie strzału z powietrza próbował Kovacic, jednak Chorwat nie trafił czysto w piłkę i ta poleciała daleko od bramki Sampdorii. W 79. minucie ponownie doskonałą sytuację na strzelenie bramki w tym meczu miał Palacio. Ponownie jak i we wcześniejszych fragmentach meczu Rodrigo nie wykorzystał tej okazji oddając strzał, który nie trafił nawet w światło bramki. Doskonałą okazję mieli goście w 87. minucie kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego strzał z powietrza oddał Eder. Dobrze w tej sytuacji interweniował Handanovic który obronił strzał wybijając piłkę za bramkę. W 89. minucie faulowany w polu karnym był Kuzmanovic. Do rzutu karnego podszedł Icardi i pokonał bramkarza Sampdorii. To była ostatnia poważna akcja w tym spotkaniu. Ostateczny wynik to Inter 1:0 Sampdoria.

Inter Mediolan 1:0 Sampdoria Genua

Bramki: 90' Icardi(rzut karny)

Żółte kartki: Kovacic, Medel ; Gastardello, Palombo

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 20 Obi (78' M'baye) , 88 Hernanes (52' Kuzmanovic) , 18 Medel, 10 Kovacic (90+3' Krhin) , 22 Dodò; 8 Palacio, 9 Icardi

Trener: Walter Mazzarri

SAMPDORIA (4-3-3): 33 Romero; 29 De Silvestri, 28 Gastaldello (64' Regini) , 5 Romagnoli, 3 Mesbah; 6 Duncan (72' Soriano), 17 Palombo, 14 Obiang (90+1' Rizzo) ; 11 Gabbiadini, 9 Okaka, 23 Eder

Trener: Sinisa Mihajlovic

udostępnij

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Komentarze (31)

30.10.2014 o 17:51 przez szmalo
szmalo
najwazniejsze trzy punkty i ze rywale pogubili punkty, jak dla mnie do konca sezonu moga wygrywac po 1:0 z karnego liczy sie wynik Forza INTER !! !
30.10.2014 o 15:41 przez Ric
Ric
Mieliśmy sytuacje przeważaliśmy zwycięstwo cieszy. Karny zasłużony ale sampa też miala np. poprzeczkę. Atak musi być skuteczniejszy wahadła słabo kovacic świetny hernanes też dobrze tylko ta kontuzja medel dobrze czyścił. Można z nadziejami patrzyć na następne mecze chętnie zobaczyłbym puscasa chociaż na te 15 minut. Cieszą trzy punkty z parma muszą być kolejne trzy.
30.10.2014 o 14:10 przez el_loco
el_loco
Wynik niezbyt zadowalający natomiast cieszą trzy punkty no i przy tym wyniki kolejki są dla Nas bardzo satysfakcjonujące co również cieszy.
30.10.2014 o 08:36 przez Pawel1992
Pawel1992
Obrona po raz kolejny bez zarzutu.Środek pomocy również zaprezentował się dobrze.Niestety po raz kolejny fatalnie zagrał Palacio który już w pierwszej połowie mógł "zapewnić" nam zwycięstwo.
30.10.2014 o 08:29 przez zv0d
zv0d
coraz lepiej ... coraz lepiej...
30.10.2014 o 08:21 przez davidoffzmc
davidoffzmc
Czy ta liga jest tak masakrycznie słaba, że grając kupę mamy 1 pkt straty do LM?
30.10.2014 o 00:05 przez Sarna2318
Sarna2318
Jedyny pozytyw to wynik. Skrzydłowi kiepsko, atak kiepsko. Jedyny pozyty to obrona i pomoc. Ogólnie widać postępy i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.
29.10.2014 o 23:33 przez Gajdzik
z Ceseną była tylko jedna*
29.10.2014 o 23:32 przez Gajdzik
Troszkę może lepiej niż ostatnio, ale cały czas mamy problem z atakiem pozycyjnym, przy piłce jesteśmy prawie całe spotkanie, dużo podań, ale akcji z tego jak na lekarstwo, styl daleki od ideału, ale za to bardzo ważne kolejne 3 pkt., Miałem cichą nadzieję, że Walter wpuści Puscasa chociaż na ostatnie 5-10 min. ale on coś ostatnio zapomina, że ma 3 zmiany do wykorzystania, z Ceseną była tylko, a dzisiaj wykorzystana trzecia tylko dlatego że Kova poprosił...
29.10.2014 o 23:02 przez Odet
Odet
grę Obiego to trudno komentować, on nie zasługuje na miano zawodowego piłkarza. Chłop się wyrwał z nigeryjskiej wioski i może zarobić w Interze, a nie np w KFC czy Burger King.
Po zejściu Hernanesa chciałem wyłączyć mecz, bo z kim ten biedy Kova ma grać? wszyscy piłkarze się chowają, boją się brać odpowiedzialności i wychodzić do podań.
Nie wiem co by musieli zrobić Hernanes i Kova żeby Palacio strzelił bramkę (przecież ich podania BYŁY GENIALNE, aż nie pasowały do dzisiejszego Interu) - postawić piłkę na lini bramkowej Romero?
Ale mnie Palacio dziś wkur...
Pozdr.
29.10.2014 o 22:59 przez KORBAS
KORBAS
Wazne 3 pkt. ...jedwabista kolejka dla Interu !! a tutaj juz widze , ze biadolenie nizej ...a Ty Nadia G w jakiej lidze grasz lub jaki sport uprawiasz zawodowo ? bo kurde profeska czuc z daleka od Ciebie ;)
29.10.2014 o 22:57 przez Kusy
Kusy
graliśmy naprawdę fajnie
29.10.2014 o 22:54 przez Nadia G
Nadia G
Tak, dzisiaj ptaszek Dodo bardzo słabo. Prawie tak słabo jak Obi, który zwyczajnie nie nadaje się do zawodowej piłki nożnej i chyba nawet sam ma tego świadomość. Oglądanie gry Żułana Dżizusa to przyjemność, zdarzają się błędy, ale jest to zdecydowanie jeden z najlepszych i najrówniej grających zawodników Interu. Postępy widoczne robi również Kovacić i może nawet Hernanes zbyt szybko został spisany na straty. O reszcie zawodników lepiej nie pisać nic.
29.10.2014 o 22:52 przez kontousuniete
kontousuniete
To był najlepszy mecz Interu jaki widziałem w tym sezonie, a oglądałem większość. Oczywiście nie mówię, że graliśmy rewelacyjnie, ale było naprawdę nieźle.
Teraz musimy liczyć na powrót do strzeleckiej formy Palacio oraz na Osvaldo i jakiegoś prawego wahadłowego, D'ambrosio najlepiej.
29.10.2014 o 22:47 przez Piotrekfci
co by nie mowić - to spotkanie należało sie nam !! ! faul był czy nie to nasi samą grą zasłużyli na zwycięstwo - starali się i wielki szacun im za to - chciałbym widzieć taką wolę walki w każdym następnym meczu oczywiście z większą skutecznością - w poprzednim roku Palacio takie piły strzelalby z zamkniętymi oczami - masakra musi to wykorzystywać !! ! w 2 minucie powinnismy juz prowadzić a nie mowiąć dalej - w obronie dobrze ale znow pare prostych bledow po ktorych mogly byc glupie gole - ehh - cieszy wygrana ale kontry i strzaly na bramkę powinni trenowac do upadlego !! to samo obronę
29.10.2014 o 22:43 przez nwk
nwk
Tak jak mówiłem. Mecz z Ceseną na pół gwizdka. Dzisiaj ruszali się więcej. Zasłużone zwycięstwo, jakby nie zmarnowane sytuacje Palacio byśmy ich ostro powieźli.
29.10.2014 o 21:49 przez Pawel1992
Pawel1992
Przeważamy zdecydowanie (przynajmniej w posiadaniu piłki i okazjach bramkowych) , ale skuteczność dalej jest fatalna. Zaryzykowałbym wejście Puscasa lub Bonazolliego za Palacio który dziś marnuje mnóstwo okazji.
29.10.2014 o 21:42 przez Lockys
Lockys
Jest lepiej niż było. Nie gramy już stojąc więc spokojnie, wszystko jeszcze jest do zrobienia w tym sezonie!
29.10.2014 o 21:42 przez Odet
Odet
wkur... jestem na maxa.
Palacio to powinien w przerwie kopa w dupę dostać od Macara za tą pierwszą akcję (z podania Kovy)
29.10.2014 o 21:40 przez Odet
Odet
Sinisa po 10min się zorientował, że wystarczy przydzielić Hernanesowi i Kovacicowi (czyli jedynym naszym zawodowym piłkarzom) indywidualne krycie, to reszta nic nie ugra, a tym bardziej strzeli, nawet jakby kibice wrzucili im z 10 piłek na raz.
29.10.2014 o 21:39 przez Odet
Odet
Niech sobie Nadia G pisze co chce na temat Dodo, ale poziomem boiskowej głupoty i partactwa przebił w tej 1 połowie mojego "ulubieńca" Żenandana (co wydawało się niemożliwe do zrobienia dla zawodowego piłkarza). 6-7 podań do nikogo, dośrodkowania pokroju łamagatomo, jak wchodzi w tzw drybling to od razu wiem gdzie pójdzie, może lepiej jakby grał z drewnianą prawą nogą, łatwiej by mi było zrozumieć to partactwo.
Pozdr.
29.10.2014 o 20:32 przez Nadia G
Nadia G
@Raven -- Wiele osóbników na forum jęczy, że inni krytykują cienki jak barszcz Inter. Prawda jest taka, że generalnie kibice zarówno na Meazza są aż nadto wyrozumiali w sytuacji, w której klub z ponad 100-letnią tradycją będący - nie "kiedyś" - a przez praktycznie większość swojej historii wiodącym europejskim klubem został doprowadzony w ultra krótkim czasie do roli słabego średniaka w coraz słabszej, biedniejszej i szaro-burej Serie A przez swoje własne nieudolne kierownictwo. Nie przez trenerów, nie przez kibiców, tylko przez kierownictwo. Za tak historycznie beznadziejną ławka rezerwowych w normalnych warunkach zarząd dostałby prztyczka w nos od kibiców. Jednak kibice Interu okazują się aż nadto wyrozumiali i cały czas wspierają ten zdewastowany przez zarząd klub.
29.10.2014 o 20:30 przez InterMistrzKamil
InterMistrzKamil
Gajdzik Musisz się z tym pogodzić. Chyba BETON to coś znaczy co nie? :)
Raven
Nigdy bym nie przypuszczał, że doczekam dnia gdy nasza ławka będzie wyglądała aż tak żenująco słabo..
29.10.2014 o 20:14 przez kopsonnn
kopsonnn
pluto11, może i zmienią, tylko pytanie czy na lepszego.. bo Moyes mi się nie widzi
29.10.2014 o 20:08 przez Pawel1992
Pawel1992
Z aktualnie dostępnych piłkarzy ciężko było o lepszy skład.Ewentualnie zmieniłbym Vidicia za Andreolliego.

Lapos 24.04.2024 23:36

W każdym razie Milan nie ma zamiaru robić żadnych rabatów i w przypadku sprzedaż zarówno Mike'a, jak i Theo, potrzebne będzie po 100 milionów € za każdego z nich. - Ja wiem, że swoich piłkarzy trzeba cenić ale w milanówku chyba słońce za mocno przygrzewa.

Piekarz 24.04.2024 23:02

Atalanta im wpier.doli

Piekarz 24.04.2024 23:01

Kur.wy farciarskie

Gdyby pier.dolone juve miało ścieżkę do trofeum Salernitana-Frosinone-Lazio-Fiorentina

xD

Adriano_forever 24.04.2024 22:20 tomintfan 24.04.2024 15:41 macie jakieś dzwonki na telefon związane z Interem XDDDDD

Imrahil 24.04.2024 22:35