Remis po emocjonującym meczu. Inter 2:2 Lazio (41)

Źródło: inter.it
ponad 9 lat temu
975
41

Inter zremisował w meczu 16. kolejki Serie A z Lazio Rzym 2-2, pomimo że po pierwszej połowie widniał już wynik 0-2. Obie bramki dla Biancocelestich zdobył Felipe Anderson, zaś gospodarze odpowiedzieli trafieniami Mateo Kovacicia i Rodrigo Palacio.

Mecz rozpoczął się w bardzo szybkim tempie i od mocnego uderzenia gości. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę przyjął Felipe Anderson, ograł obronę Interu i nie dał szans Handanoviciowi strzałem z kilku metrów. Dodało to wiatru w skrzydła piłkarzom Lazio, którzy przez kolejne minuty dominowali na boisku. Z czasem jednak Nerazzurri zaczęli dochodzić do głosu, stwarzając kilka sytuacji pod bramką Marchettiego. Grę wciąż prowadzili Biancocelesti, zaś wyróżniającą się postacią był strzelec pierwszej bramki, jednak gospodarze próbowali wychodzić z kontratakami. Mecz układał jednak się pod dyktando gości, a zawodnicy Interu zaliczali dużą ilość strat przy wyprowadzaniu swoich akcji. Walka o piłkę rozgrywała się głównie w środku pola, zaś jeden z niewielu groźnych strzałów oddał Guarin, kiedy to piłka minimalnie minęła bramkę Marchettiego. W 37. minucie było już 0-2. Goście wyprowadzili kontratak, gdzie piłkę przyjął Felipe Andreson, który ponownie w bardzo łatwy sposób ograł Juana Jesusa i Ranocchię, po czym oddał strzał po ziemi, zdobywając swojego drugiego gola. Jeszcze przed przerwą Roberto Mancini postanowił zdjąć z boiska słabo grającego Dodo, a w jego miejsce pojawił się Gary Medel. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę, piłkarze schodzili z boiska słuchając ogromnych gwizdów z trybun.

Od początku drugiej połowy grę próbował prowadzić Inter, jednak nie przekładało się to na stwarzane sytuacje, gdyż bardzo dobrze ustawieni byli gracze Lazio. W 59. minucie jednak zrobiło się groźnie pod bramką gości. Dobre podanie od Nagatomo otrzymał Kovacić, który z linii końcowej dograł piłkę do Icardiego, jednak Argentyńczyk strzelił niecelnie. Chwilę później groźny strzał sprzed pola karnego oddał Kuzmanović, jednak dobrym refleksem wykazał się Marchetti. W 66. minucie kontaktową bramkę zdobyli Nerazzurri. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita przed pole karne, gdzie Mateo Kovacić mocnym i efektownym uderzeniem pokonał bramkarza Lazio. Był to okres, w którym podopieczni Roberto Manciniego mocniej przycisnęli rywali, którzy zaczęli popełniać coraz więcej błędów. W 76. minucie na boisku pojawił się Federico Bonazzoli, który zmienił Fredy'ego Guarina. W 80. minucie 17-latek miał duży udział przy golu wyrównującym, kiedy to wrzucał piłkę z rzutu wolnego, głową zgrał ją D'Ambrosio, zaś piłkę do bramki z kilku metrów wpakował Palacio. Już 2 minuty później mogła paść kolejna bramka, jednak po strzale Icardiego piłka została zablokowana, zaś dobitkę głową Kovacicia znakomicie obronił Marchetti. W doliczonym czasie gry na boisku w miejsce Danilo D'Ambrosio pojawił się jeszcze Hugo Campagnaro. W ostatniej akcji meczu piłkę po strzale Medela w dobrej sytuacji przyjmował Icardi i po jego strzale piłka minimalnie minęła bramkę, jednak tak czy inaczej, sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 55 Nagatomo; 13 Guarin, 10 Kovacic, 17 Kuzmanovic, 22 Dodò; 9 Icardi, 8 Palacio

Ławka rezerwowych: 30 Carrizo, 46 Berni, 6 Andreolli, 14 Campagnaro, 15 Vidic, 18 Medel, 20 Obi, 25 Mbaye, 44 Krhin, 88 Hernanes, 97 Bonazzoli

Trener: Roberto Mancini

LAZIO: 22 Marchetti; 8 Basta, 3 De Vrij, 27 Cana, 26 Radu; 16 Parolo, 24 Ledesma, 19 Lulic; 6 Mauri, 7 Felipe Anderson; 11 Klose

Ławka rezerwowych: 1 Berisha, 77 Strakosha, 9 Djordjevic, 13 Konko, 14 Keita, 15 Gonzalez, 23 Onazi, 32 Cataldi, 39 Cavanda, 85 Novaretti

Trener: Stefano Pioli

Sędzia: Tagliavento

Tagi:
udostępnij

Inter górą w Derbach Włoch! Inter 1-0 Juventus (117)

04.02
19:37

Mistrzowska druga połowa daje 3 punkty! | Roma 2:4 Inter (93)

10.02
17:00

Komentarze (41)

22.12.2014 o 15:19 przez Gajdzik
Mam nadzieję, że doczekamy się w końcu pełnych dobrych 90 min., bo w meczu z Lazio to kompletnie dwie różne połowy, w pierwszej kompletnie nie istnieliśmy, ale za to w drugiej w końcu pokazali piłkarze, że potrafią walczyć, akcje jeszcze dalekie od ideału, ale przynajmniej się starali no i dwie bramki udało się zdobyć, to chociaż 1 pkt. wpadł, jak w zimowym okienku uda się ściągnąć jakiś porządnych skrzydłowych i będziemy grać z takim zaangażowaniem jak w drugiej odsłonie, to może jeszcze uda się coś z tego sezonu wyciągnąć... :inter:
22.12.2014 o 13:46 przez Omen
Omen
RBaggio18 @ - Jeśli uważasz,że w drugiej połowie nie było widowiska to idź się podniecaj Realem alb Barceloną. Było to najlepsze 45 minut w sezonie. Inter walczył harował do upadłego i przy odrobinie szczęścia mógł wygrać ( strzał głową Kovacicia ) i odwrócić zupełnie losy meczu ! Jaka też kartka dla Ambrosio? Trafił czysto w piłkę ! Ciekawe czy za Mazzariego podnieślibyśmy się tak z kolan. Sądzę ,że nie.
22.12.2014 o 13:01 przez niproxdk
niproxdk
Gdyby w 1 połowie nie dopuścili by do jednego z goli, to w 2 połowie kto wie. Ale i tak nie nażękam nawet nieźle.
22.12.2014 o 11:07 przez RBaggio18
RBaggio18
Gra tragedia , jak tu sie ktos podnieca widowiskiem to jest zalosnym manczini fanem chyba . Cała drużyna grała tragicznie a bramki tylko po stałych fragmentach potrafimy zdobywać , lazio to drużyna bez charyzmy , polotu i z małymi umiejętnościami , miały być łatwe 3pkt jest lipa jak zawsze . Tak jak ktos tu napisał nagatomo , palacio , Dodo i jeszcze kilku panów powinno sie zastanowić nad zmiana drużyny i ...sportu. Eh,dobrze ze sędzia sie zlitował i nie pokazał pewnemu zawodnikowi z naszej drużyny drugiej żółtej kartki , ktora sie mu należała jak psu buda ( klose nie słusznie dostał pierwsza kartkę wiec wiadomo o co kaman )
22.12.2014 o 09:38 przez Weo
Weo
Dodam że kolejka w miarę pod ten nasz remis, więc ciężko ale da się to wszystko przełknąć. W zimie przychodzi skrzydłowy i wymieniamy przynajmniej 2 najsłabsze u nas pozycje na solidnych graczy bo więcej piłkarzy na pewno w jednym okienku zimowym nie sprowadzimy.
22.12.2014 o 09:31 przez Weo
Weo
Po pierwsze w końcu było jakieś widowisko a nie nudny mecz. Pierwsza połowa pośmiewisko totalne, a co w drugiej się stało to nie ogarniam. Zdobyliśmy dwa piękne gole i to cieszy. Cud że dokonaliśmy tego skoro po boisku biegali w 2 połowie Nagatomo, Guarin, Palacio. Pierwsza zmiana była chyba jedną z najbardziej decydujących, po wejściu Medel'a za nieudolnego Dodo zrobiło się bezpieczniej w naszej obronie, do tego Gary wywalczył nam wolnego z którego w konsekwencji padł gol. Druga zmiana również decydująca, za słabego Guarin'a wchodzi Bonazzoli który przepięknie wykonał wyżej wspomniany rzut wolny, poza tym dobrze spisywał się na skrzydle. Moim zdaniem Ci zawodnicy na plus: D'Ambrosio, Kovacic, Medel, Bonazzoli. Na minus oczywiście: Nagatomo, Dodo, Guarin. Słabo zagrał Palacio ale przynajmniej się nam odblokował, Icardi zawalił również ten mecz ale dziwi mnie jego gra jako cofnięty napastnik w 1 połowie, w tedy w miarę nie tracił piłek ale też nic nie atakował bramkę Lazio. Przy bramkach Rzymian winnym był raz Ranocchia a raz JJ. Więc nie zachwycili aczkolwiek ładnie w miarę w drugiej połowie starali się pomagać w wypracowywaniu ataków na bramkę Lazio. Handa zawalił trochę drugiego gola, po prostu nie zareagował nic na strzał, możliwe że mu zasłaniali obrońcy. Kuzma raczej przeciętnie w perspektywie całego meczu. Jak zaczniemy grać całe 90 min tak jak jak wczorajszą drugą połowę to na pewno dżwgniemy się w tabeli, nadal Mancini potrzebuje czasu by to wszystko ogarnąć. Za 1,5 tygodniarozpoczęcie zimowego mercato ciekawe co z tego będzie. Forza Inter!
22.12.2014 o 09:13 przez SlimShady
SlimShady
Moim zdaniem na następny mecz zmiana stoperów.
Także Hernanes za Guarina.
22.12.2014 o 00:07 przez Granat105
Granat105
To co zrobili Juan i Handa przy 2 golu to jakaś pomyłka. Nagatomo powinien z miejsca zakończyć karierę, jak można być tak słabym ? Guarin już powinien się pakować, u nas nic już z niego nie bd. Palacio z bramką, był waleczny, ale też cięzko się go oglądało. Icardi powinien chwile na ławie posiedzieć, stoi jak kłoda, a ta ostatnia sytuacja w meczu to masakra, i nie ważne czy był spalony. Za Ranocchie powinien wskoczyć do składu Vidić lub Andreolli, który jak gra, to gra dobrze. Brawa za zmotywowanie zawodników dla Manciniego, szkoda że tylko na 2 połowę. Zobaczymy co przyniesie wyjazd do Turynu, może obejdzie się bez blamażu. FORZA INTER!
21.12.2014 o 23:48 przez kamil13216
kamil13216
Oczywiscie Mancini dął dobrą zmianę Bonazzoliego, ale no reszta słabiutko moim zdaniem.
21.12.2014 o 23:46 przez kamil13216
kamil13216
Mecz emocjonujacy. Gra Interu żałosna. Druga bramka (pierwszej nie widziałem) stracona w kompromitujacy sposób. Do tej pory broniłem JJ, ale po tym wyczynie oceniam go na poziomie Ranokii. Palacio to jakas pomyłka, chłopak niech już nie wychodzi w gym sezonie i gol go nie ratuje, ponieważ to była sytuacja która MUSIAŁ trafic, Icardi tragedia, jak to ma byc nasza przyszłosc to ja wolę żeby ona igdy nie nadeszła. Nagatomo nawet nie skomentuje, powiem tylko że nie myslałem że jest ktoś gorszy od Szelotto, a jednak jest. Guarin niech idzie do Juve, może nam wtedy wiecej da niż gdy jest u nas. Dambrosio mnie zaskoczył, walczył cholernie, Kuzma okej, tylko chyba zbyt pewny się pcoczuł i potem zaczał odwalać. Kovacic tez w miare okej, cieszy brama ale dupy mi nie urwał jego mecz. Handa nie wie jak się rzucac ponieważ ta 2 brama może nie była na 100 % do wybronienia ale próbowac można było. Bonazzoliemu szans w meczu nie daqałem a mnie cholernie zaskoczył, nie był juz taki przestraszony jak ostatnio kiedy grał. Mancini kompromitacja, wystawienie dodo i nagatomo na jednym bok to tragedia, zmiana na Campaniaro tak pózno także. Nie rozumiem czemu nie wpuścił zaraz po golu na 2-2 Hernanesa za Palacio, no ale już się nie dowiem. Dobranoc.
21.12.2014 o 23:29 przez Chuchu
Chuchu
Świetny Kovacić, imponujące jak na 17 lat umiejętności Bonazzolego i przekraczający wszelkie granice żenady Dodo. Fajna druga połowa, miło było zobaczyć Inter walczący o każdy centymetr boiska aby powrócić po 0-2 do 2-2. Po takiej pierwszej połowie, jestem święcie przekonany że mając za trenera Mazzarriego skończyłoby się 0-2 albo i wyżej.
21.12.2014 o 23:17 przez Omen
Omen
Dwie różne połowy. W drugiej widzieliśmy prawdziwy Inter. PROJEKT w końcu wypalił. Bój się Juventusie, Nadchodzi Inter !
A tak serio... Bonazzoli powinien grać w pierwszym składzie. Oczarował mnie.
21.12.2014 o 23:16 przez Fehris
Fehris
Nadia jak zawsze niezawodna.
21.12.2014 o 23:05 przez Odet
Odet
aha i jeszcze jedno: dziś Tagliavento nawet jakiś normalny :)
21.12.2014 o 23:03 przez Nadia G
Nadia G
Jak to Inter cały czas na 11-stym miejscu? Przecież w wywiadach zapowiadane jest trzecie miejsce od dawna! Ktoś, kto napisał tę tabelę nie jest prawdziwym kibicem Interu tylko kibicem Juve!
21.12.2014 o 22:56 przez Odet
Odet
te 2 głupio stracone bramki to juz nawet nie wina obrony (moim zdaniem), Mancio wychodząc 4-4-2 i stawiając przed obroncami Zdravko popełnił niewybaczalny błąd. Przestrzeń między atakiem a obroną była ogromna, istna dziura w środku pomocy i mimo że nie przepadam za Medelem to dziś dał dobrą zmianę.
i połączył nasze formacje.
Nie rozumiem też jak Mancio może opierać grę na skrzydłach mając do dyspozycji takich amatorów jak Dodo i Nagatomo.
DD świetny i znowu asysta.
Pozdr.
21.12.2014 o 22:55 przez master1986
master1986
"nie czaje czemu Guaro dostal takie gwizdy, kova Dodo yuto taki sam piach grali,jak nie gorszy" Jak można postawić Kovę i Guaro obok siebie w tym meczu? Nie chodzi mi nawet o bramkę ale grę przed bramką... Kova jako jedyny coś tworzył dla zespołu...
21.12.2014 o 22:52 przez piotrekninter
piotrekninter
Kuzma nie Kova*
21.12.2014 o 22:51 przez Jacenty
Jacenty
Chciałbym jeszcze dodać, że zaskoczył mnie Palacio swoją walecznością. Zasłużył na bramkę ale dynamika już nie ta niestety... Ranocchia ostatnio świetnie włącza się do akcji ofensywnych, stwarzając przewagę ale niestety jego dynamika jest tragiczna i prowokuje takie sytuacje jak przy dwóch straconych bramkach, gdzie jeden zawodnik obiega naszą defensywę niczym drzewa w lesie. Sam Jesus to za mało, on też potrzebuje asekuracji.
21.12.2014 o 22:51 przez Palacio8
Palacio8
Uwierzyłem w LM !! ! Teraz wykonać EXTRA Mercato, dobrze sie przygodować i jedziemy do Turynu po 3 pkt ! I myśle że powalczymy o 3 miejsce FORZA INTER <3
21.12.2014 o 22:51 przez piotrekninter
pierwsza polowa dno totalne
2 min, jak zwykle zwrotnosc Rano zerowa,i gol, koles caly mecz gral ok, pomaga rozgrywac, dobrze sie ustawia,ale moj Boze on jest taki drewniany,zero zwrotnosci
druga bramka, chyba JJ, dal ciala, koles prosty zwod, strzal z sila dziewczynskiego kopa, i gol
zero szybkosci w akcjach,zero polotu, klepki
nie czaje czemu Guaro dostal takie gwizdy, kova Dodo yuto taki sam piach grali,jak nie gorszy
ogolnie twierdze ze zmiany trenera nic nie daja, 352 Mazzara mnie irytowalo, za Mancio gramy ok, momentami
dzis druga polowa byla fajna
super bramka kovy, przelamanie Placio, brawo Bona, lepiej wrzuca jak caly sklad, miszczuf zarabiajacych miliony euro
upadlismy nisko, ale co sie dziwic, majac graczy z topu jak wes Maicon itp, zamieniamy ich na Jonathana, na Schelotto, no to i walczymy o 8 miejsce
chcemy dobrego Interu, musimy kupic koniecznie prawego obronce, srodkowego tez
i koniecznie dwoch skrzydlowych do rozruszania tego bajzlu: Cerci konoplaynka Ayew, ktokolwiek z podawanych nazwisk, wniesie wiecej jak te nasze malpy z mediolanskiego cyrku
o 3 miejscu to lepiej juz teraz zapomnijmy, za 2 tyg juvki, no to na 90% zero pkt
21.12.2014 o 22:46 przez Jacenty
Jacenty
pod względem dramaturgi mecz fenomenalny. To co wyprawiał Kovacic w ofensywie i Juan Jesus w defensywie to było mistrzostwo. Ci dwaj gracze są fundamentalni, a po tym meczu może uwierzą w siebie. Niestety Dodo nie sprawdził się w pomocy, a Medelowi który wszedł w jego miejsce - piłka przy nodze przeszkadzała i zamiast pomagać w rozegraniu dublował pozycje obrońców. Guarin niestety potwierdza plotki mówiące o tym, że rozczarował Manciniego - zagrał bardzo słabo, moim zdaniem Kuzmanovic gra ostatnio lepiej od niego. Chciałem napisać, że gramy pięknie jak nigdy, przegrywamy jak zawsze ale na szczęście nie muszę. Naszym największym problemem jest przejście z ataku do obrony i tu niestety trzeba pomóc Manciniemu nowym obrońcą i śr. pomocnikiem, bo Medel i Guarin niestety obniżają nasz poziom, a M'vila całą rundę szuka kondycji. Swoją drogą ciekawa opcja z wystawieniem Bonazzoliego na skrzydle...może to jest jakiś pomysł na brak nominalnych skrzydłowych?
21.12.2014 o 22:44 przez nwk
nwk
Hejters gona hejt FORZA INTER
21.12.2014 o 22:43 przez Handan95
Handan95
kolego INTERkibic cofnij słowa.Genialna druga połowa.Kovacic maestro !
21.12.2014 o 22:01 przez INTERkibic
INTERkibic
Ja wam coś powiem. Jestem kibicem interu. Na dobre i na złe. Nigdy sie nie udzielam na forum ale teraz muszę to napisać. Zastanawiam sie po jak cholerę ten klub istnieje? Przecież tu każdy z władzy ma wszystko w dupie a my kibice spuszczamy sie i wkurwiamy bo oni nic nie grają. Bo tak trzeba powiedzieć szczerze. Ci ludzie sa do bani. Oni nawet kurw... Nie walczą. Mimo tego ze przegrywają maja wszystko w dupie. Zastanawiam sie czy ten klub istnieje tylko po to zeby kibice ich nie zabili czy jak? Moze ktoś mi to wytłumaczy. Każda drużyna która by miała takich zawodników w składzie walczyła by o ligę mistrzów a tu? Jedna wielka dupa !! !! Żygać mi sie chce jak na nich patrzę ale jeszcze troche wytrzymam. Jak im sie nie chce to nie kur...wa zejdą z boiska !!
21.12.2014 o 22:01 przez mackra7
mackra7
Skoro jest na ławce to znaczy, że jest do grania. Mancini nie jest głupi i nie wziąłby kogoś, kto nie może grać :)
21.12.2014 o 21:50 przez Omen
Omen
@ zahor - A co ma Mancini zrobić z takimi nieudacznikami? Z taką kadrą to byście narzekali i na Mourinho ! W tym zespole każdy do wymiany oprócz Kovacicia... Handanović potrafi bronić tylko karne . Kolejny raz dziś tylko wzrokiem mierzy piłkę jak wpada do bramki., Ranocchia nie zasługuje a kapitana. Vidic zasługuję na szansę zwłaszcza w ustawieniu czwórką obrońców. Guarin do odstrzału. Palacio biega wlczy ale nic z tego nie wynika podobnie jak Nagatomo. Icardi to myślami już chyba przy swojej niuni... Tak beznadziejnych piłkarzy i prezesa Inter nie miał w historii. Nie wierzę już w żadne 3 miejsce. W LE też odpadniemy z Celtikiem. W styczniu musimy zacząć prawdziwą budowę zespołu na następny sezon. Kolejny rok w dupe... Masakra
21.12.2014 o 21:40 przez Chuchu
Chuchu
Hernanes jest kontuzjowany a Guarin od jakiegoś czasu od Kuzmanovicia gra sporo słabiej.
21.12.2014 o 21:04 przez mackra7
mackra7
Każdy z pozostałych pomocników jest lepszy od Kuzmy ;) Kovacic, Medel, Hernanes, Guarin.

HB 27.03.2024 22:17

potwierdzam, Polacy meldują się w 1/4 i czekają na rywala. Będzie finał?

Claudio 27.03.2024 21:58

Dla niewtajemniczonych to Diletta powiedziała: "Mimo mojej miłości do Mediolanu i Interu to zamierzam przeprowadzić się do Warszawy i zagłosować w wyborach na kandydata który ujął mnie swoją głębią i wielki sercem. Decyzja ta ostała podęta po dzisiejszej debacie i z Lorisem nie zastanawialiśmy się ani chwili by przeprowadzić się na Ochotę. Ujęła nas ta dzielnica wspaniałym budownictwem i szlachetną postawą mieszkańców. Warszawo witamy! Januszu zostań naszym Prezydentem!"

Claudio 27.03.2024 21:33

Wipler najlepiej wypadl z wszystkich kandydatow

ale komuna w tym tvp info na koniec prowadzacy "w koncu mamy tv w ktorej debata prowadzona jest rzetelnie bez wylaczania mikrofonu i merytorycznej dyskusji" oni sa serio nawiedzeni

AveCaesar 27.03.2024 20:49

Reprezentacje, które zaliczyły awanse kolejno na EURO 2016, MŚ 2018, EURO 2020, MŚ 2022 i EURO 2024: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia, 🇧🇪 Belgia, 🇭🇷 Chorwacja, 🇫🇷 Francja, 🇪🇸 Hiszpania, 🇩🇪 Niemcy, 🇵🇹 Portugalia, 🇨🇭 Szwajcaria, 🇵🇱 Polska

Claudio 27.03.2024 20:41

jakas smieszna debata na tvp info i przypadkiem losowana kolejnosc a trzaskowski jako ostatni odpowiada i reszta nie ma okazji go zripostowac, a trzaskowski co chwile wiplera i bochenskiego jedzie pozniej xD a Korwin jedzie po trzaskowskim nazywajac go komunista jak Kim Dzong Un xD

Czyli zapewne wyłapią już z Fiorą :D

Calabria powiedział, że Inter nie wygra Scudetto w Derbach, bo Milan planuje wygrać wszystko do końca sezonu

Claudio 27.03.2024 16:45

To beda pierwsze od niepamiętnych czasów mistrzostwa przy ktorych nie bedzie pompowania balonika jak zawsze. Gracze beda bez zbednej presji bo: 1. Widzac co dzieje sie w el. wiekszosc ich skreslila i bylo nastawienie ze nie jedziemy na Euro. 2. Gramy slabo z przeblyskami i malo kto oczekuje cokolwiek od tej druzyny. Chyba jedynie tego by nie bylo kompromitacji 0pkt i bilans 0-9. 3. Widząc naszą grupę każdy w miarę rozsadny uzna ze na ME jedziemy by pokazac sie w grupie, a jakby udalo sie pokonac Austrie i fartem wyjsc z 3 miejsa to byloby ponad stan.