Źródło: inf. własna
około 7 lat temu
2478
63

Fascynujące dwie połowy na Stadio Giuseppe Meazza zaserwowali nam zawodnicy zarówno gospodarzy z Mediolanu jak i gości z Rzymu, jednak górą okazała się drużyna Luciano Spalettego. Do siatki trafiali dwukrotnie Nainggolan oraz raz Perotti z rzutu karnego, natomiast dla Interu honorowe trafienie zdobył Mauro Icardi.

Od początku spotkania przeważali piłkarze Romy. Widać było na pierwszy rzut oka, że przyjezdni mają pomysł na grę, przez co dłużej utrzymywali się przy piłce. Już w 6. minucie za zbyt dużą agresję żółtą kartką ukarany został Ivan Perisić. Dwie minuty później gdyby nie świetna interwencja Handanovicia to Salah otworzyłby wynik strzałem w lewy dolny róg bramki. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Świetną indywidualną akcją w 12. minucie popisał się Nainggolan, który wymanewrował kilku zawodników Interu i strzałem ze skraju pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Widać było, że Nerazzurri chcieli za wszelką cenę jak najszybciej doprowadzić do wyrównania jednak dobrze radziła sobie formacja defensywy klubu z Rzymu. W 28. minucie strzałem sprzed pola karnego Handanovicia spróbował zaskoczyć Salah, jednak piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. W 36. minuty swojego szczęścia spróbował Dzeko, jednak bramkarz Interu sparował piłkę do boku. W 42. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego do piłki w polu karnym dopadł Icardi, niestety piłka po próbie kapitana Interu nie zmierzała w światło bramki. Do końca pierwszej połowy nic się ciekawego nie działo.

Początek drugiej połowy był wyrównany. Żadna z ekip nie decydowała się na zmasowany atak na bramkę rywali. W 55. minucie Eder zmienił znajdującego się w słabej dyspozycji Brozovicia. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie genialnym około 70 metrowym rajdem popisał się znajdujący się w świetnej dyspozycji dzisiaj Nainggolan. Belg przez cały przebiegnięty dystans nie był nawet przez chwilę atakowany przez jakiegoś z graczy Interu. Nainggolan swój rajd wykończył pięknym uderzeniem sprzed pola karnego, które zostało zamienione na bramkę. Piękna bramka. To wszystko pokazywało jak dużą przewagę miała Roma w tym spotkaniu. W 71. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Gagliardini, niestety piłka po uderzeniu Włocha przeleciała tuż obok prawego słupka bramki gości. W 75. minucie na boisku pojawił się Barbosa, który zmienił Candreve. W 81. minucie świetną akcją popisali się piłkarze Interu. Perisić zagrał piłkę wzdłuż bramki i do futbolówki dopadł Icardi, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Szczęsnego. Wróciły nadzieje na dobry wynik. Niestety cztery minuty później sędzia Tagliavento podyktował rzut karny dla Romy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Perotti, który pewnym strzałem pokonał Handanovicia. Wtedy było już po meczu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Eder był bliski pokonania Szczęsnego strzałem głową. Jednak polski bramkarz wyłapał piłkę i sędzia zakończył spotkanie. Ostateczny wynik to Inter 1:3 Roma.

Inter 1:3 Roma

Bramki: 81' Icardi ; 12' i 56' Nainggolan, 85' Perotti

Żółte kartki: Perisić, Murillo ; De Rossi, Fazio

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

Komentarze (63)

28.02.2017 o 11:46 przez Orzeu
Orzeu
Pioli zawalił taktycznie to spotkanie. Co nie czyni go betonem, ani słabym trenerem. Porażki się zdarzają - to debur załatwił nam ten sezon. Gdyby nie on mielibyśmy co najmniej z 7-8 punktów więcej
28.02.2017 o 11:21 przez AveCaesar
AveCaesar
Nie ma co się czepiać Pioliego. Cieszę się, że wyszliśmy ofensywnie na ten mecz i szacun za to dla Pioliego. Jak dla mnie to on właśnie bardzo dobrze taktycznie rozgrywa mecze (nie tylko z Juve i Romą) i w żadnym wypadku nie można go nazwać betonem. To Roma grała defensywnie 5 obrońców. My mieliśmy skrzydłowych na wahadłach. No i Roma miała Radje, który dwoma wspaniałymi bramkami zrobił mecz :D Karny dla Romy był bez wątpienia tyle, że jakby sytuacja była pod drugą bramką i tam upadł Icardi to by sędzia nie gwizdnął. Jeszcze się do tego przyzwyczailiście ? :D
28.02.2017 o 08:17 przez Piotrekfci
De bour załatwił nas na cacy :) dla niego 3 miesiące w Interze były niby jak rok a dla nas jego nieudolność trzymiesieczna będzie odczuwalna przez 1,5 roku do kolejnych rozgrywek lm
27.02.2017 o 18:08 przez obafemimartins
obafemimartins
chcialbym zobaczyc kondogbie na srodku obrony i klasyczne 4 4 2 bez brozo i candrevy
27.02.2017 o 16:04 przez tkropkab2
tkropkab2
i po LM i cały misterny plan w pisssdu... Prędzej Atalanta zagra w LM niż my, masakra. Niestety nie ma co się łudzić. 4 miejsce to jest MAX co można wycisnąć z tego składu i trenera. Obrona zagrała tragicznie, w ogóle nie przekazywali sobie zawodników, cały zespół biegał jak oszołomy, a Roma sobie klepała bez spiny.
27.02.2017 o 15:28 przez WTC
WTC
Pioli nie sprawdza się kompletnie w meczach przeciwko drużynom z czołówki.
27.02.2017 o 11:51 przez Piotrekfci
Najwidoczniej nie tylko zawodnicy ale i trener traci głowe w meczach z najlepszymi. Wygrywa pare meczy z jedną taktyka i zamiast to ciągnąć to ni z dpy ni z pietruchy wypala z 3 obrońcami z czego jeden kompletnie nie nadający się na środek a drugi grał tam z doskoku. Co do ustawienia Perka candrevy Mario i Brożka to tylko sam trener wie co miał na myśli. 2 pierwszych kompletnie wylaczonych z gry a dwóch kolejnych to statywy, paliczki ustawione na treningu z których Roma nawet nic sobie nie robiła. Opierd. Za ten mecz pioli powinien niezły zebrać od Chiniorow
27.02.2017 o 10:15 przez Orzeu
Orzeu
Jeden z najsłabszych meczów Piolego
27.02.2017 o 09:23 przez Indonazionale shanghai
Indonazionale shanghai
Grubo ponad 100 baniek wydane a tu odpadneicie z CI w 1/4 nie wyjście z grupy LE i brak Lm
Szykuje się mega bogate mercato z Verattim Sanchezem Darmianem i reszta w LE
FORZA INDA FRAJERZY
27.02.2017 o 09:12 przez inter_21
inter_21
Candreva to jak dla mnie mógłby stad wylecieć chocby dzisiaj, gościu jest taki żałosny że brak słów, chyba nigdy nie widziałem tak żałosnego meczu jednego zawodnika, 100% złych decyzji,tylko zszedł i 5 minut później jego stroną zrobiliśmy gola. Mecz w 100% zawalony przez Pioliego - ustawienie+trzymanie Candrevy i wystawianie znowu z dupy Brozovica w kluczowym meczu. Trzeci mecz za Pioliego z powaznym przeciwnikiem i trzecia wtopa po gównianym meczu
27.02.2017 o 08:51 przez vader89
vader89
Gra bardzo słaba niestety taka prawda. Ustawienie w którym nam się po prostu nie wiedzie. Brozovic kompletne dno. Błędy i chaos po naszej stronie. Po prostu jesteśmy za słabi na 3 msc.
27.02.2017 o 07:54 przez Odet
Odet
Z Juventusem w Turynie przynajmniej jedną połowę zagraliśmy na dobrym poziomie. A wczoraj ??
Słaba, nawet bardzo słaba gra. Niby w teorii zagęścił Pioli środek (aż 4 pomocników), ale co z tego jak 3 pomocników Romy rządziło i dzieliło.

I tak najbardziej wkurzyło mnie jak nasi piłkarze zamiast biec za Nainggolanem (60m rajd z piłką), wolą biec do sędziego :/

Pozdr.
27.02.2017 o 07:38 przez pluto11
pluto11
Powoli nie potrafi grać z czołówką ligi z Milanem Perisic uratował remis, z Juve coś tam graliśmy ale Napoli i Roma sie po nas przejechali ale jak cuduje sie z ustawieniem to tak sie konczy
27.02.2017 o 07:17 przez Piotrekfci
Jeszcze przed wyjściem na boisko to przegrali. Nie ma co się czarować. Z chorymi wymyslami i dawaniem dambrosio na środku obrony czy też po lewej stronie oraz granie na umur Brozovicem gdzie ten kompletnie nic nie gra + słaba, bardzo słaba forma Perka i Candrevy + zero pomyslu na gre w tym meczu i mamy receptę na baty z Roma. Napoli niby tylko 5 pkt ale to jest tylko i aż 5 pktow !! Zważywszy na to ze sami w kolejce po tę 3 miejsce nie jesteśmy bo i nawet śmieszna Atalanta przed nami
27.02.2017 o 07:02 przez pluto11
pluto11
Nie da się wygrać meczu grając skrzydłowy na bokach obrony Ivan z Antkiem zamiast napędza ataku Interu musieli rozbijać ataki Romy i zanim sie dołączyli do ataku to już zdarzyła polecieć laga na Icara który nie mógł zrobić nic przeciwko Fazio i Manolasowi
27.02.2017 o 02:19 przez Mateusz17
Mateusz17
Bardzo slaby mecz, Inter byl kompletnie bez pomyslu , nikt nie ciagnal gry, jak zawsze bylo duzo wrzutek tak teraz ubogo, pilkarze pochowani nikt nie wychodzil na pozycje, Naingollan przebiegl z pilka 3/4 dlugosci boiska i nikt nie poszedl za nim a Medal czekal nie wiem na co , nie atakujac go zrobil mu miejsce az sie prosilo zeby zejsc z pilka do boku i huknac .Ambrozy masakra. Perisic co odwalil tym podaniem do Handy wstyd takie rzeczy to ludzie w b klasie wiedza zeby nie robic. Icardi z kim tam ma pograc no nie ma faceta zeby mu podal jakas ptostopadla pilke zeby cos z nim wymienil jakies podanie. A ten sedzia to taki sam Kutas jak Rizioli i nie chodzi tutaj tylko o dzisiejszy mecz. Obrona Romy naprawde na wysokim poziomie razem z JJ ktorego ja osobiscie zaluje ze sie go pozbylismy. Bezbarwny wystep Interu , braklo takiego zaangazowania jakie chcoby wykazuje Gabigol jak wejdzie na boisko, u niego widac ta energie.
27.02.2017 o 00:53 przez jurrone2
jurrone2
Roma, Napoli i Juve to bardzo dobrze zorganizowane maszynki - lub po prostu prawdziwe drużyny. Potrafią grać, wykorzystywać słabe punkty, przy małym wysiłku kontrolować mecz. Wybitni piłkarze są zsynchronizowani ze stylem i strategią gry całego zespołu. Mieliśmy taki team parę lat temu - Sneijder działał jak Nainggolan dziś. Obecnie Inter to zlepek indywidualności, bardziej lub mniej utalentowanych, co równa się - wrzuta na Ikara. Ne ma liderów w pomocy - w zasadzie to nie wiadomo kto wyjdzie na następny mecz. Starczy na słabe i średnie drużyny ale na czołówkę Serii A to niestety za mało. Marzyć o poziomie Napoli i Romy ?? !! Co za czasy....
27.02.2017 o 00:04 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Jutro nasz trenr będzie chwalił drużynę jak to dobrze zagrali i jakby sędzia podyktowana karnego to by jeszcze mogli zremisował albo wygrac
26.02.2017 o 23:26 przez Nerazzurx10
Nerazzurx10
Tragiczny mecz, TRAGICZNY !! ! 1 połowa to jak walka bokserska bez trzymania gardy, druga wiele lepsza, ale i tak dalismy dupy po calosci a zwlaszcza obrona zreszta Handa nie popisal sie przy karnym. Perotti osmieszyl go tym "na odwal sie" strzalem, nawet nie truchtal przy tym karnym, podszedl i o, gol.

Na plus:
Jedynie Kondo ogarnial co sie dookola niego dzieje, zajebjsty drybling, walczyl. OK :)

Perisic,Brozo i Antek to jakies dno, nie mam pojecia kto z nich byl najgorszy ale to juz jeb ac. Ikar fajnie ze zdobyl bramke. Ok mozna mowic ze malo robil, ale byl zupelnie osamotniony a i tak zdobyl gola i oddal ze 2/3 grozne strzaly wiec spoko. LM sie oddala ale ja wierze :) Pazza
26.02.2017 o 23:24 przez BoniunioBDG
BoniunioBDG
Dramat Tragedia Masakra !! Co tu dużo pisać, przez Pioliego już o godz 20 przegraliśmy ten mecz przez wystawienie 3 obrońców na Romę gdzie wiadomo jakich szybkich zawodników ma Roma a niestety Candreva i Perisic to nie ten typ skrzydłowych co pracują w obronie i jeszcze DD jako środkowy błagam facepalm . Mam nadzieje że to był ostatni mecz Brozovica bo ten człowiek prócz machania rękoma nic nie potrafi. Niestety przegrana ale mamy tylko 6pkt straty do Napoli i 12 spotkań do rozegrania także piłka w grze a Roma niech nie od puszcza i goni juve !! Głowa do góry Panowie i walczymy !! Forza Inter : serce :
26.02.2017 o 23:07 przez Omen
Omen
Bardzo słaby Inter dziś. Nawet ten karny by nam dziś nic nie pomógł. Smutna prawda jest taka,że Juve, Napoli i Roma są od nas o klasę wyżej. Można się naiwnie łudzić o LM bo przecież jeszcze gramy z Napoli u siebie ale z nasza kapryśną grą stracimy punkty ze słabiakami i to nie raz. Cóż pora budować zespół na przyszły sezon.
26.02.2017 o 23:05 przez mariozzzz
mariozzzz
To tak..Pioli ustawieniem strzelił sobie w stopę..4 obrońców gra wychodziła nam bardzo dobrze a on w takim meczu miesza w ustawieniu..Perisic i Antek to nie fullbacki ,oni muszą napędzac akcje a nie zapierdalac w obronie..Z postaci których można wyróżnić..Kondogbia:walczący, biegający ,podajacy..Nie wiem na jakiej podstawie w pierwszej 11 gra Brozovic..No nie mam na gościa i na jego machanie lapami słów..Mecz przespacerowany..Tagliawento ?? ?Typowa :cenzor: bo inaczej go nie nazwę..Forza Inter
26.02.2017 o 23:03 przez Piotrekfci
Z czym do ludzi. Z pomysłem niby ofensywnym a w rzeczywistości 10 naszych się broniło i po przejęciu piła na 70 metrów do chj wie kogo bo Icar przy 4 bykach w obronie osamotniony wyglądał po prostu żałośnie
26.02.2017 o 23:03 przez Jovetic10
Jovetic10
Max Allegri to też słaby trener, bo przegrał z Milanem, Interem i Fiorentiną. Beka coraz większa tutaj.
26.02.2017 o 23:02 przez pluto11
pluto11
Przede wszystkim nie możemy więcej zagrać 3 z tylu bo nie mamy do tego zawodników i nie potrafimy tak grać. POwoli jest za slaby na Inter chwała mu za to ze wyciągnął nas z gowna ale on nie wygrywał z czołówką i nie bedzie z nimi wygrywał bo jest za slaby nie potrafi ustawić drużyny na,mecze z czołówką najpierw wygrywa z ustawieniem 433 żeby nagle wyjechać 3 chin sie co. Na nowy sezon wzmocnienia + Simeone inaczej bedzie to co zwykle Pioli sprawdził sie jako strażak ale na dłuższą metę jest za slaby
26.02.2017 o 23:00 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Pioli niema pojęcia jak ustawić drużynę na takie mecze bo jest słabym trenerem i dlatego zawsze zbierał baty od Jude. Romy.Milanu.Napoli.Fiory.Po prostu się gubi z taktyczne. Pioli stary beton.Dobrze że to widzieli Chinole i już wiedzą że z tym trenerem to my nic nie zwojujemy.
26.02.2017 o 23:00 przez SETE
SETE
Po tym meczu LM jest niemożliwa. Jest progres w grze w stosunku do poprzednich lat ale Juve Roma i Napoli są poziom wyżej
26.02.2017 o 22:55 przez Gajdzik
Możemy gdybać, co by było gdy najpierw odgwizdali karnego dla nas, za faul na Ederze, co i tak nie zmienia faktu, że zagraliśmy dzisiaj bardzo słabo i bez pomysłu, a 3 obrońców nigdy u nas się nie sprawdzało i kolejny raz to się potwierdza. Wielka szkoda, bo mogliśmy doskoczyć na 3 pkt. do Napoli, a tak przeskoczyły nas Atalanta i Lazio, a Milan już tylko 1 pkt. za nami...

LM bardzo się skomplikowała, ale nie jest jeszcze niemożliwa do osiągnięcia, trzeba się spiąć a każdym kolejnym meczu i powalczyć o jak największą zdobycz punktową, a co z tego wyjdzie to się okaże!

Forza Inter !!
26.02.2017 o 22:55 przez davi23
davi23
Fakt, do Romy nam jeszcze daleko, oni od zeszłego roku w stosunku do nas i ligi zrobili progres, u nas średnio.
26.02.2017 o 22:53 przez davi23
davi23
Szkoda, co zrobić - dobrze, że właściciele to widzieli i wszyscy na raz, gadać z Simeone bo on już przejedzony Atletico i zaczyna u nas. Dogrywać transfery konkretne i budujemy Inter po raz kolejny. Od 6 lat widzimy, że szrotem się nie da.

Jeszcze 36 pkt do zdobycia, Roma musi ograć Napoli a potem i my u siebie także. Do tego zgarnąć resztę, to jest jeszcze do wywalczenia tylko zacznijmy grać, nawet z Juve na wyjeździe graliśmy dużo lepiej niż dzisiaj, kaprys Piolego z 3 obrońców nas dzisiaj załatwij i brak zdecydowanych ataków.

KaraJunior 23.04.2024 08:20

ja troche krócej bo rocznik 83 ;) - realnie od kiedy pamietam czyli pykło już spokojnie 30 lat :D

fcimaniek 23.04.2024 08:18

teraz strach, bo Orzeu będzie chciał na dole strony zmienić z 19 na 20 scudetto i strona pewnie wysiądzie na jakiś miesiąc

AlwaysRemember 23.04.2024 08:17